Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hol jobb élni Budapesten vagy vidéken? Tapasztalatok? fórum

Hol jobb élni Budapesten vagy vidéken? Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2007. máj. 6. 13:39

Én Budapesten születtem, és 19 éves koromig ott is éltem. De laktam már több városban Budapest környékén és távolabb is. Sőt több községben is.

Így van összehasonlítási alapom.

Minden helynek megvan a maga előnye és hátránya. Mindig a munkahely, a megélhetés volt a legfontosabb. Ezért változtattam olyan sokszor lakhelyet.

Budapest és közvetlen környéke túlzsúfolt, nehezebb a közlekedés gépkocsival. Viszont sokkal több a lehetőség a munkavállalásra, a szórakozásra, stb. Helyi közlekedési eszközzel /BKV/ minden könnyen elérhető : munka, szórakozás, kirándulás, egészségügy, stb.

Vidéken /a helytől függ/ kevesebb a munkalehetőség és mindenért utazni kell : munka, szórakozás, egészségügyi ellátás, stb. Például : ahol most élek kb. 100 km-re vannak a kirándulóhelyek, 130 km-t utaztam a kórházba a műtétre. Viszont sokkal nyugisabb az élet.

Van akit a nyüzsgés idegesít, valakit a túlzott nyugalom. Vérmérséklet, életkor és alkalmazkodóképesség kérdése az egész.

Én azt tudom javasolni bátran ki kell próbálni eztis-aztis.

2007. máj. 6. 12:42

Kiváncsi lennék, hogy a fővárosiak mennyire szeretnek ott élni, milyen pozitívumokat,negatívumokat élnek meg.

(közlekedés,munka,egyéb)

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook