Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hol jobb élni Budapesten vagy vidéken? Tapasztalatok? fórum

Hol jobb élni Budapesten vagy vidéken? Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
122. Linaaa
2007. jún. 1. 23:15

Én még csak 20 éves vagyok, úgyhogy túl sok tapasztalatom nincs. De elég nagy a család, és nagyon sok helyen élnek a rokonaim, főleg az ország keleti felében. Már 16 éve élek Szolnokon, előtte Debrecenben laktunk (mondjuk egyik sem akkora, mint Pest).Inkább városi lánynak érzem magam,de nagyon szeretek nagyszüleimnél is lenni,akik nagy városok mellett kisebb helyeken laknak.Nagyon szeretem, hogy néha mezítláb mászkálhatok a porban, hogy senki nem nézi, hogy milyen ruha van rajtam, hogy milyen a hajam, csöndesebb és nyugodtabb és persze sokkal tisztább a levegő is. Egy-egy hosszabb ott tartózkodás után furcsa is hirtelen a városba visszajönni.De szerintem mindegyik jó.Tényleg mindegyiknek megvan az előnye és a hátránya is.Attól függ,hogy ki mit szeret vagy mit szokott meg.Egy dolog miatt nem élnék talán faluban vagy kisebb helyen.Nem tudnám megszokni a ritka buszjáratokat:)).De ha az embernek kocsija van, már ez sem gond:).

Ráadásul szerintem sokan nem is ott élnek, ahol szeretnének, hanem ott, ahol munkát találnak, vagy házat, lakást tudnak venni..Sajnos!

121. szika (válaszként erre: 113. - Virgilius)
2007. jún. 1. 21:45

teljesen korrekt, amit írtál. Mindenki azt szereti, ami neki jó. És semi gond a lokálpatriotizmussal. Egy hozzáfűzni valóm azért lenne. Pontosabban több is.

Én nem járok Pestre dolgozni és egy családtagom, barátom sem. Peidg közel lakunk. (Igaz a kedvesem ott dolgozik, de őt oda helyezték, nem volt választása, csak ha leszerel, azt viszont nem tehette meg)

Közülünk senki nem járt Pestre suliba. Éna jogot is Miskolcon végeztem, nappalin, mert azokat a hagyomágyokat, szokásokat, diáklétet akartam magamnak, és nagyon büszke és elégedett is vagyok ezzel.

Ha nem muszáj, nem megyek a fővárosba, mert tényleg nem szeretem. vannak csodálatos részei, sok sok fantasztikus műemlék, múzeum, és hely, amiért büszke vagyok rá, és amit szeretek. De arról volt szó, hol jobb élni. Ott nekem nem lenne jó élni. Nem szeretem. És kész. :D

A másik problémám, és szerintem nem csak nekem, hogy nem mi többi 8 millió akartuk, hogy a legtöbb céget, multit, kórházat, gyárat, munkalehetőséget Pestre telepítésk, azt sem, hogy rengeteg suli, szakiskola, hivatalok, kamarák kifejezetten ott legyenek. Nem mi kértük. Sőt. utálatos dolog, hogy mindent oda centralizáltak. még hozzá mesterségesen. (gondoljuk végig, hogy mióta főváros, a reformkor Magyaroszágában hol zajlott az élet - Pozsonyban, pl. ) Már Hevesben is alig van lehetőség, nem hogy a jászságban, vagy Borsodban, vagy az Alföldön.....az emberek sokkal szívsebben dolgoznának ott, tanulnának ott, ahol élni is szeretnek... de uyge a központosítás átka, hogy mindenért oda kell menni. Hát akkor ezt mindkét félnek el kell fogadnia..még ha egyik sem örül neki. :D

120. Dézi20
2007. jún. 1. 20:13
Szerintem Budapesten jobb lehet élni, bár én vidéki vagyok. A gyerekem még csak 4 éves, de szeretném majd Valdorf iskolába íratni (ovoda is jó lenne már most) de a legközelebbi Valdorf suli Szolnokon van, ami tőllünk 40 km. Bp-től 75 km-re lakunk, és a férjem minden nap bejár melózni autóval. Havi 60 ezret tankol el. Állandóan fűzöm, hogy adjuk el a házunkat, ami gyönyörű és kb.25 m-ót ér, abból már tudnánk venni Bp-n egy új építésű lakást. Sajnos Ő hallani sem akar róla.
119. 4912cc9864 (válaszként erre: 115. - KIRA7)
2007. jún. 1. 19:45

Tudod veled az a baj, visszaolvastam az összes hozzászólásodat, hogy rettentően primitiven fogalmazol. S az ilyenek miatt általánosítanak a Pestiekkel kapcsolatban....



Hallotad már azt a mondást:


Nem minden vidéki paraszt.....


no sajna, én Pesti vagyok, sokat járok rokonokhoz vidékre, de itt nálunk Pesten több a paraszt, mint lenn


TiSZTELET A KIVÉTELNEK

2007. jún. 1. 19:42
Én Pesten lakom, de nagyon szivesen mennék vidékre... csakhát a meló miatt nem lehet...
117. win (válaszként erre: 115. - KIRA7)
2007. jún. 1. 19:32
Te írtad, hogy: Vidéken "halál" van. És utána folytatattad egyéb nüanszokkal. Sehova nem írtad oda, hogy egy bizonyos helyre érted ezt. Így természetes, hogy mindenki általánosságban értelmezte a mondnivalódat.
116. gota (válaszként erre: 115. - KIRA7)
2007. jún. 1. 15:18

:))) Nyugi.

Szerintem win jót írt, ne vedd így fel. Csak elmondta, ő hogyan látja. Végülis erről szólnak a fórumok: vélemények pro és kontra.

Azt azért sajnálom, hogy anno ilyen rossz tapasztalataid voltak...

115. KIRA7
2007. jún. 1. 15:14

MÉGEGYSZER SZERETNÉM HANGSÚLYOZNI MINDEN KEDVES HOZZÁSZÓLÓNAK,HOGY ÉN A PRIMITÍVSÉGET NEM A VIDÉKIEKRE ÉRTETTEM HANEM AZOKRA AZ EMBEREKRE AKIK OTT ÉLNEK AHOL ÉN IS ÉLTEM!!!!!!!!De persze ott is voltak kivételek de úgy látom engem mindenhol ezek találnak meg.Itt is.Nem tudom miért veszi mindenki magára ezt a primitív dolgot.Na mindegy.Miért bizonygassam folyton,hogy ÉN okosabb vagyok?

Sziasztok!Megyek másik fórumra mert ez ugysem vezet sehova.

114. win (válaszként erre: 109. - KIRA7)
2007. jún. 1. 15:01

Én egy nagyközségben nőttem fel, és aztán tavaly vissza is költöztem ide. Állíthatom nincs igazad!

Itt is pezseg az élet, nyáron főleg, sok a gyerek és a fiatal. Itt is van játszótér, vannak rendezvények, és két város is van a koözelben, 20 km-en belül, ahol bármikor talál az ember programot.

Az emberek nem primitívebbek, mint egy városban, és lehet nagyra nyílna a szemed, ha meglátnád milyen házakban laknak és milyen autókkal járnak.


A besvásárlás pl. csak megszokás kérdése. Én is megszoktam egyetemistaként, hogy akkor megyek boltba, amikor kedvem tartja. Aztán visszaszoktam, hogy az embernek kicsit tovább kell látnia az orránál, és mondjuk előre kell gondolkodni 2 napot. Nem bonyolult dolog.


Nagyon sok ismerősöm, családtagom él Bp-en elsősorban a munkája miatt, és olyanok is azt mondják, akik ott élték le eddigi életüket, hogy bizony elköltöznének onnan szívesen, mert elegük van belőle, nyugodtabb, csandesebb életre vágynak.


Igaza van Fawkesgirlnek, ha jól emlékszem, ő írt egy kis listát. Mindennek megvan a maga előnye és a hátránya is. És nagyban megszokás kérdése is ki hol szeret élni.

2007. jún. 1. 14:57
Sokat gondolkodtam, hogy leírjam-e, amit erről gondolok, de mindegy, csak nem értitek nagyon félre. Szóval én pesti vagyok, éspedig "őshonos" (minden ősöm is pesti). És engem valahol zavar az, hogy ide jár dolgozni meg tanulni a fél ország, és közben undorkodnak, hogy a pestiek milyen bunkók, meg hogy itt milyen rossz élni. Arra viszont nem gondolnak, hogy nekünk is rossz nap mint nap tűrni a bejárók autóit az utcákon, meg az ő gyerekeik miatt maradni ki az oviból, bölcsiből. Én azt nem szeretem, ha valaki a jó oldalait kihasználja, de a negatívumokból nemhogy igyekszik kimaradni, de még le is szólja az ittenieket. Meg az is visszás, aki úgy vallja magát "pestinek", hogy közben az agglomerációban lakik vagy csak kis ideje él itt. Nekik fogalmuk sincs arról, milyen is ez a város. :) Nem mindenki bunkó meg idegbajos itt sem, ugyanúgy, ahogy vidéken sem mindenki jó fej. Én lokálpatrióta vagyok egyébként, de nem nézem le a vidékieket egyáltalán, sőt sokszor inkább irigylem őket. De azért nem szívesen költöznék el máshova. :)
112. KIRA7 (válaszként erre: 111. - Gota)
2007. jún. 1. 14:55
Nem rád céloztam amikor a BUNKÓT írtam.Nem akartam mindenki hozzászólására külön reagálni,de azóta TE vagy az első aki válaszolt.Tudom,hogy nem írtál ilyet.Miért van az,hogy aq többiek bolhából elefántot csinálnak?Gondold csak el,hogy sipákoltak volna ha ezt nem levélben mondom el nekik hanem személyesen.Hallod?Lehet,hogy meglincseltek volna?!hahaha
111. gota (válaszként erre: 109. - KIRA7)
2007. jún. 1. 14:48

Nem bunkóztalak le... Én is budai vagyok. Na és? Enegm csak az általánosítások zavarnak, de ez nem csak erre az 1 témára vonatkozik, hanem mindenre...

Nem tartom magam többnek mondjuk azoknál, akikhez le szoktunk menni egy kis faluba szüretelni. Sőt! Mindig tökre várom, h velük találkozhassak. Én szeretem hallgatni az ízes tájszólásukat, szeretem a kedves, közvetlen, barátságos stílusukat.

A VIII. kerülettel csupán arra céloztam, hogy mindenhol vannak ilyenek is...

110. gota
2007. jún. 1. 14:45

Tudjátok, nekem ez furcsa. Nyilván mások vagyunk, nem vitatom. Mikor pl. Madridban éltem, engem is rohadtul zavart, h az emebrek ennyire barátkozósak. A szomszédok pl. első este már átjöttek és persze tök sokáig maradtak. Náluk így szokás. Ugyanúgy az olaszoknál... Pedig Róma ugye nem egy kis falu... Mégis, állandóan lebzselt nálunk valaki... Akkor úgy gondoltam, hogy ronda, tolakodó népség. Ma már máshogy látom... Nyilván fiatalabbként engem is zavart. "Mit barátkoznak ezen folyton?" De aztán mostanra már úgy gondolom, hogy igenis jó, ha az ember odafigyel a körülötte élőkre és ők is figyelnek rá.

És ha már itt tartunk: mondjuk egy Madridi lenézhetne minket azzal, hogy egy 2 milliós főváros? Milyen lehet az, ahol csak ennyien laknak? Szóval jó vigyázni ezekkel a dolgokkal, mert minden relatív...

109. KIRA7 (válaszként erre: 105. - Gota)
2007. jún. 1. 14:42

Számomra vidék az falut és községet jelent.ÉN nem beszéltem más Városokról,sőt mégcsak más faluról sem,csak arról ahol ÉN éltem.Bár ha azt nézzük akkor Debrecen,Szeged stb is vidék,de nem lehet összehasonlítani egy más kissebb telepuléssel.Ne mindig a 8 kerrel gyertek mert van más kerület is.Én itt zöldövezetben lakom.Látom TE is félreértettél mert nem az a primitív aki vidéken lakik.Egy szóval sem írtam ilyet.Szerintem itt mindenki szándékosan féplreértelmezte a hozzászólásomat.

Én tudom,hogy ezek az emberek nem bírják a kritikát holott tudják,hogy részben igazam van,de hazudnak saját maguknak.

A stílusom?Milyen volt?Azért mert vannak önálló gondolataim csak nem úgy írom le,hogy közben folyik a nyálam azért ÉN vagyok a PESTI bunkó?

ÉN ilyen vagyok és ezt vállalom.

2007. jún. 1. 14:31

én is vidéken nőttem fel és ha valamit nem szerettem,az az volt,hogy amíg hazaértem az úton a busdztól addig öten is beszélgetni akartak velem..


itt pedig hazaérek,tudok közben zenét hallgatni nem jön át rögtön a szomszéd(sőt nálunk ez nem szokás).


de szerintem ez nem attól függ,hogy valaki a fővárosban él vagy vidéken. sokkal inkább szokások...

107. e71af41436 (válaszként erre: 104. - KIRA7)
2007. jún. 1. 14:28

sok igazság van abban amit leírtál....



de azért én egyetlen dolog miatt élek budapesten...

számomra kifizetődőbb....

106. win (válaszként erre: 105. - Gota)
2007. jún. 1. 14:23
Szívemből szóltál! Én kis primitív szívemből! Megyek is és visszaviszem a diplomámat a dr. címemmel együtt, az ország 5. legnagyobb városába, ahol 10 évig éltem, mert most falusiként már nem érdemlem meg. Ilyen primitíveknek nem jár!:DDDDDD
105. gota (válaszként erre: 104. - KIRA7)
2007. jún. 1. 14:19

Kicsi Kira ne hőbörögj Te sem. Arra pl. nem válaszoltál, h mi van mondjuk a "vidéki" nagyvárosokkal? Szerinted ott nincs pörgés? Ott nincs semmi?

És megjegyzem, valóban nem voltál valami cizellált most sem... Szerintem sok embernek a stílus miatt nyílt ki a bicska a zsebében.

És azt sem értem, miért lenne egy ember attól kevesebb, hogy nem Bp-en él? Miért lenne primitív? Ezek szerint mondjuk az a 3 diplomás ember, aki unja a mindannyiunk által ismert fővárosi problémákat, és elköltözik mondjuk 20 km-rel arrébb, de az már nem Bp, akkor egyből primitív lesz? És szerinted a VIII. kerületben műveltebbek az átlag emberek, mint mondjuk Törökbálinton? Csak azért, mert 20 km-rel arrébb van?

Egyébként nem kellene ilyen lekezelőnek lenned és akkor nem hőbörögne senki... Nem?

Meg egyébként is: mindenkinek más a pihenés. Te büszke vagy arra, hogy Neked a pörgés jelent kikapcsolódást. Lehet, hogy más magányra, Uram bocsá' egy kis csendre vágyik és jobban szeret mondjuk kirándulni, vayg túrázni, vagy lovagolni, vagy kertészkedni, vagy mit tudom én...

Szerintem nem szabad így megbélyegezni embereket... Lakóhely szerint pedig egyenesen illetlenség...

104. KIRA7
2007. jún. 1. 14:08

Örülök,hogy így felfejlődött vidék,hogy már non-stoppok is nyíltak.Akkor ha legközelebb arra járok 8 után bemegyek kenyérért,hátha kapok még.De ha disznóvágás volt aznap, lehet hogy már elkapkodták a kenyeret is.

Szóval!Örülnék neki,hogyha máskor figyelmesebben olvasnátok mert nem látom azt a mondatomat amiben általánosítottam volna.Mutassatok rá ha nem jól látom.Azért nem kell mindjárt hőbörögni.Az ordibál akinek a háza ég.Tudjátok!Nyílván csak arról a tudok véleményt mondani ahol vannak tapasztalataim.ÉN vagyok primitív?Akkor visszakérdezek minden hőbörgőtől!

Mit szoktatok csinálni szabadidőtökbe?

Hová járnak kikapcsolódni a gyerekeitek?DISCÓT KIVÉVE/ha egyáltalán van nálatok olyan.Bár már ha non-stop van...

Mit csinál a család hétvégén?

Mit csinál a férjetek ha éppen kedve támad a barátaival lenni?

Miről beszélgettek ha átmegy a szomszédasszony hozzátok dumcsizni?

Mivel tölti gyermeketek az iskolaszünetet ha TI dolgoztok?

Hová jártok dolgozni?

Akinek nincs kocsija hová menjen kikapcsolódni,és mikor induljon el,hogy még aznap visszaérjen és jól is érezze magát ott ahova menni készül?Én is "csak"56km-re laktam egy ingerszegény környezetben.Én minig pörgős életet éltem azáltal,hogy itt születtem,itt nőttem fel.Én ezt szoktam meg.Nekem az a hely a halált jelentette ezek után.ÉN SZABADNAK SZÜLETTEM.De ott bezárva éreztem magam.Volt ott 6 kocsma/ahova nem jártam/és 4 bolt.Még nem is falu volt hanem község.Ami már menőnek számíthatna.Egyébként a kutyaszarról csak annyit,lehet,hogy itt a járdán szaratják őket de neked hová szarik?Bilibe?Nálatok az udvarra nemcsak a kutya szarik hanem a macska,tyúk,disznó és a többi kis édes.Vagy TE felveszed az udvarról?Nem!Jó kis trágya lesz belőle amit feltudsz használni.A disznók "illata"meg egyszerűen mennyei.

103. szika (válaszként erre: 102. - Rika)
2007. máj. 30. 23:12

:DDD helyes, akkor prímán működik a barter ügylet. :D

Nálunk az egyik csere alap a szárazkenyér, a másik meg, hogy ha jön az állatorvos, akkor lefogom a szomszédasszony kutyáit, emrt ő nem bír velük. :D

102. rika (válaszként erre: 101. - Szika)
2007. máj. 30. 11:22
ok majd igyekszem meggyőzni őket. Amúgy tényleg nagyon kedvesek. Van 1-2 ott lakó akik nyugdíjasak őket meg lehet kérni, hogy vegyenek át olyan csomagot ami napközben hoznak nekem. Az egyik szomszéd szokott azért néha hozni sütit húsvétkor, karácsonykor. Meg ezzel a szomszéddal közösen festünk húsvétkor tojást is. Megfőzi a tojásait aztán áthozza mi meg megfestjük neki (mert 3gyereke van és nem jut ideje ilyesmikre) ezért cserébe szokott hozni sütit...:)
101. szika (válaszként erre: 100. - Rika)
2007. máj. 30. 09:34

:D Na igen... Miskolcon laktam az egyetem alatt albérletben. Megszerettem azt a várost. Viszont ilyenre ott nem lehett számítani..azt sem tudtam kik a szomszédaim a bérházban..vicces volt. És ők lazán hagyták, hogy levágja valki a kábeltv-nk vezetékét...ilyesmi. MIndegy. Az is egy más közösség volt.

Nálunk mindenki tényleg figyel...jó lehet Pécsett is... nagyon szép vidék, egyszer voltam még csak ott, de gyönyörű. A szomszédokat meg győzd meg, hogy süssenek neked sütit. :D

100. rika (válaszként erre: 98. - Szika)
2007. máj. 30. 07:30
Ez nagyon jól hangzik. Nálunk pécsett a kertvárosba sajnos ennyire nem figyelnek egymásra az emberek. De ott sincs betörés meg ilyesmi. Viszont sütit sem kapok a szomszédtól...:( de bártan fordulhatok hozzájuk, ha valamiből épp kifogytam vagy segítség kell. Ha elmegyünk nyaralni kiürítik a postaládát, befizetik a csekket ha kell, de ezt szerintem bárhol megteszik az emberek a szomszédjuknak. Vagy tévedek? Nekem ez a normális szomszédi viszony.
99. rika (válaszként erre: 97. - Gota)
2007. máj. 30. 07:26
Nem ez egy annyira kicsi falu, hogy nincs munkalehetőség se iskola. Viszont az iskolásokért jött reggel egy busz ami átvitte őket a másik faluba ahol volt suli. Viszont a munkát mindenkinek magának kellett megoldani. Ott nagyon sokat dolgoznak az Elcoteqbe. Aminek a buszai mennek értük és haza is viszik őket. Aki nem dolgozik az mezőgazdaságból él meg. Van egy család mindig tőlük vettük a krumplit (jóval olcsóbban mint bármelyik boltba!), meg amikor röfit akartunk vágni azt is tőlük vettük. A hangulat családias. Mindig volt segítség. Viszont van rossz oldala is. Ha nincs autoja az embernek elég nehézkes eljárni dolgozni. A busz nagyon ritka és nagyon drága. De mi autoval jártunk a párommal és fizették a melohelyek a bejárást nekem is és neki is így nem került sokba.
98. szika
2007. máj. 29. 20:32

Én nem igazán szerettem a várost, ahol most élünk, az előző jobbnak tűnt. Mi a kertvárosban lakunk. Ami furi volt, hogy kb 10x akkora a város, eza része olyan mentalitását (nem kinézetét) tekintve, mint egy falu.


Szinte mindenki ismer mindenkit, legalább látásból. A boltos elteszi a kenyeret, a tejet... megrendelésre megsütik a kisboltban minden reggelre a kedvenc fornettidet.

Figyelnek a szomszédok, ami nem is oylan rossz, mint sokan gondolják, mert rengeteg betörést, besurranást akadályoztak meg azzal, hogy időben kijöttek megkérdezni, hogy vajon miért is akar egy vadidegen bemenni a kapun. Vagy szólnak, ha többször látnak ideget, autót a ház előtt kóriszálni.

Itt biztos nem találnak több napos hullát. Törődnek egymással az emberek...ha kocsi nélkül bandukolsz, megismernek, és elvisznek, még az utca végén lakó buszos is megállt, amikor munkába menet látta, hogy késében vagyok...


Mindig kapunk cseresznyét és friss epret a szomszédból, és szemből pedig gyönyörű rózsát, mert tudják, hogy nagyon szeretem. VAgy ha a szomszédasszony igazi még nagymamaféle sütiket süt, biztos küld egy-egy tányérral legalább a két szomszédnak, ne folyassák hiába a nyálukat. felhívnak, ha úgy látják, hogy gond van, amikor nem vagyunk otthon..őrizgetik estig a szökött kutyunkat, nem baj, ha legázolja a veteményest, de legalább nem üti el semmi.


nem fokozom. Nagyon szeretek "vidéken élni". Sosem kötöznék a fővárosba.

97. gota (válaszként erre: 90. - Rika)
2007. máj. 29. 15:44

Rika, mesélj még!

Volt munkalehetőség? Milyen volt az iskola? Úgy szertnék még hallani erről... Léééégyszíííí! :)

96. gota (válaszként erre: 95. - 'szti)
2007. máj. 29. 14:55

:)))

Oksa! Ennek örülök. :) Tényleg. :)

95. 'szti (válaszként erre: 93. - Gota)
2007. máj. 29. 14:54

a legjobb baratnom kobanyan lakik :-))

a rokonaim videken

durva lenne foldrajz alapjan itelkezni

nem olyan konnyu engem megharagitani :-))

94. gota (válaszként erre: 90. - Rika)
2007. máj. 29. 14:53

Én is szeretném... Sajnos nekem nem adatott meg. :( Mivel a munkámat szeretem, ezért élek itt. Pedig néha tényleg nagyon elegem van...

De gondolom, nem vagyok ezzel egyedül...

93. gota (válaszként erre: 91. - 'szti)
2007. máj. 29. 14:51

Jól van, ne haragudj, egyáltalán nem akartam kötözködni... Engem tényleg zavar, ha valaki az alapján ítél meg másokat, h hol lakik...

Csak ennyi volt az egész! Naaaaa! Lehet, h ma én ettem komolybogyót?

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook