Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hol jobb élni Budapesten vagy vidéken? Tapasztalatok? fórum

Hol jobb élni Budapesten vagy vidéken? Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
182. Lynnyke
2007. szept. 28. 23:52
Vidéken; jobb a levegő, több zöld övezet van, az emberek barátságosabbak. Pesten; mindig nyüzsgés van, jobb közlekedési-, tanulási- és munka feltételek, bármikor beszerezheted,amire szükséged van. De... a szmog, a szenny, az emberek hidegsége miatt nem tudnék Pesten élni... még Budán esetleg, de csak, ha fizetnének érte. :)
2007. szept. 28. 23:12
Egyéntől függ, de én egy pörgős kislány vagyok, nekem jobb lenne egy nagyvárosban, külföldön.
2007. szept. 17. 19:53

Jobb?Milyen szempontból?

Munkahely,tanulás,fizetés,infrastruktura Pesten jobb.

Környezet többnyire vidéken jobb.

Emberek?Vidéken egymás magánéletében vájkálnak könyékig,akit ez zavar Pesten jobban érzi magát,mert a szomszédok nem is ismerik egymást,de egy nyugdíjasnak ez izoláló lehet.

Negatív Pesten, vidékiek a slumosodó belvárosi lakásnak csúfolt odukat bírják csak megvenni, és nyomasztó környezetbe kerülnek.Elég, ha annyit mondok, hogy 200 négyzetméterről 30-ra.


Előnye a Pesti létnek, hogy olcsóbb az élet,a falumban magasabbak a közterhek, mint Pesten,a rossz vidéki tömegközlekedés miatt autót kell fenntartani,Pesten, ugye ez sem feltétlenül szükséges,tehát megélhetés és a lehetőségek jobbak Pesten.

2007. szept. 14. 19:54
Sztem vannak előnyei és hátrányai is mindkettőnek! Vidéken például azért jobb élni, mert nincs akkora dugó, (faluban) mindenki ismer mindenkit, jó esetben lehet számítani az emberekre! Viszont Pesten sokkal több szórakozási, tanulási, munkahelyi lehetőség van!
178. picurka60 (válaszként erre: 150. - LoLiNa)
2007. szept. 14. 19:43
Eléggé lehúzod a magad választotta új lakhelyedet. Én törzsgyökeres bp-i volt, 4 éve élek ebben a kis faluban. Sokkal jobban érzem magam, igaz nyugdíjas lettem közben. Pont az a jó, hogy mindenki ismer mindenkit, meg rokonok, így minden napra meg van a szórakozás és a beszédtéma is. A drágaság ugyan olyan mint Pesten,meg kell találni azt az üzletet, ahol olcsóbb. Több utánjárás, mert nincsenek egymás szájában az üzletek. Nekem kocsim sincs, de egy elektromos kerékpárral elég sok helyre eljutok. Én jobban szeretek itt élni, persze amíg dolgoztam nem tudtam volna megoldani ezt.
177. 5a071c9eeb (válaszként erre: 176. - Hisztikirálynő)
2007. szept. 11. 23:09

Igazán jó lehetőségek a munka terén Budapesten vannak.Bár az internet világában már ez sem számit.

Képzeld a kisebbik fiam munkáltatója, amerikai cég, Pesten van a középeurópai központja, Skóciában az európai központ,és a világ bármely részéről jön a munka, megcsinálja,interneten megy vissza és kész. Ő meg itthon ül a szobájában.Eszméletlen a technika. Bár hónapokra külföldre is kell utaznia időnként!

2007. szept. 11. 21:35

Én egész életemben egy kisvárosban éltem, és egyáltalán nem vágyom a nagyvárosi nyüzsgésre. Amennyire szükségem van, azt itt is megkapom.

Ha egy évben egyszer vagy kétszer elmegyek a fővárosba, nekem az is bőven elég.

Rosszul vagyok a sok autótól, a bűztől, a zajtól, a tömegtől. Nem szeretem, hogy az emberek egymást tapossák, rohan mindenki.

Vidéken, ha sétálok az utcán, mindig akad ismerős, akivel meg lehet állni egy kicsit beszélgetni, az emberek mosolygósak, barátságosak. Az utcánkban szinte mindenki ismer mindenkit, bármikor átmehetek, ha van valami gondom, bajom.

Azt hiszem, ha netalán Bp.-re költöznék, a szomszédok kiakadnának tőlem, mert úgy "nyomulnék", pedig ez itt vidéken megszokott dolog, hogy foglalkoznak egymással az emberek.

Az viszont hátránya a vidéki életnek, hogy kevesebb a munkalehetőség, ugyanazért a munkáért sokkal kevesebbet fizetnek. Ezért is van az, hogy tőlünk is nagyon sok fiatal vándorol el a fővárosba, szerencsét próbálni.

2007. szept. 11. 21:16
nekem Édesanyám él Pesten.Évente3-4x látogatom meg pár napra.Na ennyi elég is Budapestből.Én Szegedtől nem messze egy kis városban élek,de akkor sem költöznék pestre,ha ingyen adnának lakást.Túl zsúfolt,túl ideges,túl türelmetlen város.Igaz Édesanyám ráadásul budapest egyik leglepusztultabb kerületébe lakik,de én a Rózsadombért sem cserélném el a nyugalmas, és csendes kisvárosi lakásunkat.
174. 754c7e07c3 (válaszként erre: 173. - 5a071c9eeb)
2007. szept. 11. 15:42
Szerintem is! )))))
173. 5a071c9eeb (válaszként erre: 172. - 754c7e07c3)
2007. szept. 11. 15:40
Azt hiszem nagy ajándékot kaptam az élettől.
172. 754c7e07c3 (válaszként erre: 171. - 5a071c9eeb)
2007. szept. 11. 15:36
Nem! )))))
171. 5a071c9eeb (válaszként erre: 170. - 754c7e07c3)
2007. szept. 11. 15:35
Én laktam ennek a városnak a közepén /ahol most lakom/ az ablakom alatt volt a buszmegálló, a ház földszintjén egy étterem, az utca olyan forgalmas volt, hogy autó autót ért.Szörnyű volt. Egymás szavát akkor értettük, ha becsuktuk az ablakokat.Most a legnagyobb zaj, ha hazaérek a saját autómmal.A központ 5 km-re van.Délután séta a tó parton a kutyával és a párommal.Jön a többi család is kutyát sétáltatni.A tó partján van egy kis vendéglő, ott "összeröffen" a fél utca kutyástól, ha meleg van iszunk egy pohár sört és vidámkodunk.Ugye nem csodálkozol, ha nem vágyok innen sehova!
170. 754c7e07c3 (válaszként erre: 169. - 5a071c9eeb)
2007. szept. 11. 15:24
Így szeretem én is! Ha akarok, megyek , ha nem nem, de már folyamatosan nem laknék nagyvárosban sem.
169. 5a071c9eeb (válaszként erre: 168. - 754c7e07c3)
2007. szept. 11. 15:20
Az a jó, hogy a nyugalomból elmehetek nyüzsizni, ha olyanom van és visszamehetek az idillbe. Fordítva nem szeretném.Sok szép dolog van Budapesten. Mindig "csippentek fel" belőle egy kicsit,aztán irány haza.
2007. szept. 11. 15:11
Éltem itt is, ott is. Soha nem mennék vissza. Az már nekem nagyon nyüzsi.
2007. szept. 11. 15:05
Mind a kettőnek megvan az előnye és a hátránya!
2007. szept. 11. 15:04
Sziasztok! Én vidéken élek,egy megyeszékhely kertvárosi részén, egy mesterséges, de gyönyörű tó partjától 300 m-re.Csend, madárcsicsergés szóval igazi vidéke idill.Szinházunk van.Mondjuk nekem az fontos.Nos ezért tetszene Budapest.Nekem nagyon zajos, nehezen közlekedem, nem érzem magam jól, túl zsúfolt. Amiért bármit feladnék az az Erzsébet-hid pesti oldalánál a budai oldalra néző lakás.Az a látvány, főleg este, az hihetetlenül csodás,soha de soha nem tudok betelni vele.
165. Donyta
2007. szept. 11. 08:45
Budapesten több alehetőség bármire. Vidéken nyugalmasabb az élet.
164. Pepe
2007. szept. 9. 17:49

Én heti két napuot budapesten 5 napot győrben töltök .

Imádom mindkettőt,. Győrben a természetközeliséget a folyókkal, a régi belvárost, ami most is felújítva ragyog, a XXI századi termálfürdőt... Pestben pedig a 19. századi hangulatot, az emberek nyitottságát, közvetlenséét. Jólesik kiülni a Nagymező utcába, vásárolni a Móriczon, vagy elmenni úszni egyet a Szecskába.

Amikor győrben vagyok hazaértem, és amikor beérek a néhai Osztyapenkonál, úgy érzem itthon vagyok!

2007. szept. 9. 14:26
Én vidéki vagyok,1 évet éltem a fővárosban,nem sikerült megszoknom.Viszont sok pestit ismerek,aki vidéken nem boldogult.Szerintem embere válogatja.
162. Venla
2007. szept. 1. 15:08

Vidéki vagyok, jól is érzem magam, nem vágyom a fővárosba. Átutazáskor is már rosszul vagyok tőle. Nekem nem lételemem a nyüzsgés, de van aki erre vágyik, ez a mindene. Egy vidéki városban is van számomra elég árukínálat, a budapesti már túl sok, a bőség zavara letaglóz és nem tesz boldoggá. A személytelenség pedig van akinek jó, van akinek nem, nekem általában nem jó.


Viszont az ottani közlekedéssel nem nagyon van bajom, tömegközlekedési eszközökkel el tudok jutni oda ahova akarok, ha előre eltervezem, mivel hogy kell menni és ha jól van kitáblázva ha változik valami (lásd: metrófelújítás)no meg térképpel is felvértezem magam.


Más fiatal arra megy ahol a város lüktet, én meg még inkább húzódnék vissza, már egy megyeszékhely is sok nekem.

161. vica66 (válaszként erre: 113. - Virgilius)
2007. szept. 1. 14:46

virgilius azt írja, hogy a Bp-re bejáró vidékiek Bp. jó oldalait kihasználják, a negatívumaiból kimaradnak és leszólják. Erről az a véleményem, hogy a legtöbb bejáró szívesen lemondana erről az "élményről", ha lenne más választása. De vidéken alig van már munkahely, ha mégis akad, jóval kevesebb bért fizetnek ugyanazért a munkáért, mint Pesten (nesze neked esélyegyenlőség!). Nekem például eszem ágába se lenne Pestre menni, így is mindig stresszelek miatta.

Ráadásul kissé "csípi" a szememet, hogy a vidékiek ugyanúgy fizetik az adót, mégis, a beruházások, közledkedési-és egyéb fejlesztések mind Bp.-re irányulnak. Miközben vidéken lassan minden meghal, sok helyen még a vasutat is felszámolják. Egy pesti alagsori lyuk árából, (amit ott lakásnak hívnak),nagy, kertes házat tud venni az ember. Persze, min csodálkozom, mikor egy vidéki képviselő első dolga, hogy Pestre költözik?

160. vica66
2007. szept. 1. 14:36

Én 3-at is próbáltam. Laktam sokáig Bp. közelében, egy ideig jó volt, de mára már a sok kiköltöző pesti tönkretette. Óriási lett a forgalom, a zaj, az úttesten nem lehetett átmenni. A kiköltözők első dolga 2 méteres falat húzni a ház köré, az utcán még a köszönést se fogadták. Tisztelet a kivételnek. Laktam egy évig Pesten, reggelenként nem madárcsiripelésre, hanem légkalapács hangjára ébredtem, mert valamit mindig bontottak. Zaj, mocsok mindenütt, ahol van 3 fa a közelben, az már zöldövezet. Este néha majréztam hazamenni. Az otthon lévő szomszédok érdekes módon nem hallották, ahogy kalapáccsal (!)ütötték az ajtót a betörők, nemhogy kihívták volna a rendőröket. Egy jó volt benne, minden elég közel volt.

Most egy kis községben lakom, Bp.-en dolgozom. Azért jöttünk ide, mert itt tudtunk csak megfizetni egy házat, de nem bántam meg, mert nyugalom van, csend, barátságosak az emberek, a gyereket nyugodtan kiengedhetem bicajozni.

Sajnos a vidékiek életét egyre jobban ellehetetlenítik, mert egyre vacakabb és drágább a közlekedés, helyben nem nagyon van munka, a kisebb településeken megszűnik az óvoda, iskola, és ez tragikus.

2007. szept. 1. 13:13
vidéken, igaz megyeszékhelyhez közel, Bp.-en is éltem de nagyon nem hiányzik
158. Krysty
2007. szept. 1. 12:53

Éltem mindkét helyen, most Budapest mellett lakunk, ez a legjobb. Nyugodt, csendes környezet mégis 20 perc alatt a belvárosban vagyok ha kell.

Vidék, Budapest előnyeivel.

157. Mephris
2007. szept. 1. 10:16

Budapesten születtem, és eddig itt is éltem.

Itt szeretek élni, mert pörgös, és nem vagyok egy helyhez kötve. Szép a vidéki élet is, de sajna nekem egy hét után kezd unalmas lenni.

156. banyoka
2007. szept. 1. 09:35
Én vidéken élek!Mondhatom ezalatt az idő alatt 10 évet öregedtem mióta itt vagyok!
155. sneer
2007. aug. 29. 09:55
Én eddig Budapesten életem egész életemben, és nagyon szerettem. Mikor bulizgatni jártam, akkor nagyon imádtam, nagy volt a pörgés. Most leköltöztünk vidékre, mondjuk nem messze, csak az agglomerációba, és oda is csak azért, mert olcsóbbak a házak, mint Budapesten. Nagyon nyugis kis falu, és hétvégén igazán jó a csend. Viszont 25 perc alatt Budapesten vagyok. Szóval nem hiszem, hogy elhagynám Budapestet vidékért :) Gondolom munkahely szempontjából is több a lehetőség, mint vidéken.
2007. aug. 28. 15:37
Budapesten
153. Safirah
2007. aug. 25. 20:37
Én 6 éves koromig falun éltem, sok nem maradt meg belőle bennem. 6 - 14,5 éves koromig Budapest volt az otthonom, ami viszont nagyon is mély nyomokat hagyott bennem! Egy szóval azt is mondhatom, hogy IMÁDOM!:DDD Az elmúlt majdnem 20 évet megyeszékhelyen töltöttem - töltöm, de a mai napig Pestért fáj a szívem!:((( Nagyon szeretnék visszamenni! Remélem egyszer az is eljön....:DDD
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook