Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hol jobb élni Budapesten vagy vidéken? Tapasztalatok? fórum

Hol jobb élni Budapesten vagy vidéken? Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2007. aug. 4. 06:00
Jobb vidéken, igaz itt is nagy már a nyüzsgés, anno kisgyerekként éltünk egy évig Pesten.
151. LoLiNa
2007. júl. 17. 06:06
a csend az, amit nem adnék oda semmiért.
150. LoLiNa
2007. júl. 17. 06:03
Pesten nőttem fel, 5 éve élek mucsafalván. nem hiányzik Pest, csak belőle egy rész. nincs hova elmenni, se nekünk, se a gyerekeknek. drága minden, pedig itt mindenki mindent megtermel magának, mégis sokkal drágább minden. mindenki ismer mindenkit, mindenki rokona mindenkinek... pletykásak, bunkók.. hjajjjj sorolhatnám a sztorikat..:-D
2007. jún. 30. 21:28
Imádom Debrecent! Pestet még nem próbáltam, nekem túl füstös és zajos! Viszont ha arra járok, nagyon elbűvöl az a sok látnivaló!
148. NOA
2007. jún. 30. 18:46

Pestre születni kell.Nem szeretem a nagyváros zaját, a tülekedést és nem is birnám megszokni.

Vidéket szeretem, közvetlenebbek az emberek.Párom pesti, ott a kutya nem törődik a másik emberrel.

2007. jún. 30. 18:28
Budapestet még nem próbáltam,vidéken elvagyok,szeretem a várost ahol élek
2007. jún. 30. 01:13

Szerintem a vidéki élet sokkal jobb:

1. csendesebb

2. nyugodtabb

3. mindenkit (vagy legalábbis majdnem) ismersz

4. kevés kosz

5. kevés zaj

6. sok kocsma

Ja, és megfigyeltétek már, hogy Bp-en a következő a helyzett: európai nagyváros kinézet, kínai étterem, lepukkant negyed, kínai étterem, európai nagyváros kinézet, kínai étterem, lepukkant negyed, kínai étterem, ...

2007. jún. 22. 08:19
Jelenleg Budapesten, de szeretnénk vidékre költözni, talán jövőre összejön!:-)))
2007. jún. 20. 07:06
Szerintem ki hol szokta meg.Én vidéki városban lakom,falun születtem,Budapestet el sem tudnám képzelni,hogy ott lakjam.Zajos zsúfolt,igaz gyönyörű város én mégis vidékre szavazom!
143. loch ness (válaszként erre: 140. - A900f63755)
2007. jún. 19. 22:41
Most olvastam el ezt a hozzászólást, tökéletesen egyetértek! Se Budapest, se falu nem az igazi számomra. Budapesten csak azért tudok élni, mert ott nőttem fel, de el sem tudom képzelni, hogyan szokhatja meg bárki is, aki felnőtt korában került ide. Édesapám a mai napig nem szokta meg, pedig itt él már 40 éve.
2007. jún. 19. 22:39
Nem olvastam el semmit még ebből a fórumból. Budapesten születtem és itt nőttem fel. Épp ezért mondom, hogy jobb máshol élni, mint itt. Az emberek meg vannak kergülve, mindenki robbanás szélén áll, sértegetik egymást, stb. Szerintem erről a (túl)nagy város tehet. Vidéken az emberek sokal emberibben tudnak élni. Igaz, ott meg a munkalehetőségek nem mindig olyan jók. De éltem kisvárosban is, ahol nyugodtabbak az emberek, nem kezdenek ordítani minden apró ballépésért, és az autók is megállnak a zebránál, nem akarnak lekaszálni... Szóval, az emberi életet nézve mindenképpen jobb máshol, mint Budapesten. Sajnos tényleg igaz, hogy Budapest egyszerre Magyarország gyöngyszeme és egyszerre a vízfeje is...
141. dundy
2007. jún. 13. 17:07
vidéken
2007. jún. 6. 13:41

Én semmi pénzért, munkáért, szórakozási lehetőségért sem mennék Pestre élni, lakni.Felmegyünk egy évbe max 6-7x bevásárolni, vagy ha valami extra kell, mert lakást újjítunk fel, de másért nem nagyon.Persze voltunk már színházban, állatkertben, cirkuszban, sajnos kórházban, Citadella, Gellért-hegy stb., de ezek alkalmak.

Jelenleg városban lakunk, annak is a kertvárosi részén, családi házban.Tökéletesen elégedett vagyok ezzel.

Nem tudnám megszokni a pesti "bolondokházát".Rengeteg ember, akik folyton rohannak.Borzalmas forgalom és egyéb velejárói.

Biztosan van szép oldala is Pestnek, de én nem tudnék ott élni.

Falu?Ha nagyon kis létszámú, ahol mindenki ismer mindenkit és mindenki tud mindent "elvileg" a másikról, az sem tetszene.Azért jó ha van egy kis pezsgés, hogyha az ember este 6 után kimegy az utcára, akkor azért még lát embereket és nem 2 bolt van , aminek esetleg a kirakatát nézegetni lehet.

Nem akarok a véleménnyemmel senkit sem sérteni.A hozzászólásokat is ezért nem olvastam inkább.Ez pusztán az, amit én gondolok a fórum alapkérdéséről.

139. KIRA7 (válaszként erre: 138. - Rika)
2007. jún. 4. 14:37

Én sem szeretnék kötekedni hisz, ez a téma már lerágott csont.De nagyon örülök,hogy ennyire tartalmasan eltudtátok tölteni a szabadidőtöket.Kívánok neked még sok ilyen boldog perceket.

Pusz

138. rika (válaszként erre: 104. - KIRA7)
2007. jún. 4. 07:40

Én szeretnék neked válaszolni. Előre közlöm nem kötekedni. Én egy kis faluban laktam, pár évet. Tényleg kicsibe volt kb 20ház..:)

Mit csinál a család 7végén: nekem még nincs gyerekem így a család a párom meg én. Mi a többi fiatallal voltunk. Kártyáztunk, fociztunk, beszélgettünk, vagy épp csak otthon pihentünk.

Férj: focizott a többiekkel (jelzem edzésekre is jártak a szomszéd faluba ami kb 3km), pokereztek, leültek együtt meccset nézni valakinél (nem semmi hangulat volt...:)

Szomszédasszony: egyenesen utáltam, de ha átjött mindig segített ha valamit nem tudtam megfőzni, vagy megsütni. Emellett a mindennapi dolgokról beszélgettünk.

Iskolaszünethez nem nagyon tudok hozzászólni mert mint mondtam nekem nincs gyerekem, de valószínűleg ha lenne behoztam volna a melohelyemhez, mivel itt van pl. teniszoktatás aminek akkor van vége amikor én végzek.

Melo: én Pécsett dolgozom és kocsival jártam be, de nagyon sok emberért busz vagy auto jött.

Kikapcsolódás: lehet kirándulni, a szomszédos faluba rendeznek amatőrrallyt, búcsúkat (ismétlem pár km a szomszédos falu), el lehet menni szalonnátsütni, vagy csak a kutyával bejárni a környéket (nagyon élvezte)

és természetesen ott volt egy fagyizó (nem kocsma!) mi mindig ott találkoztunk a többiekkel 2-3 este egy héten és ott dumáltunk, kártyáztunk, buliztunk, vagy csak kint ültünk és lazítottunk.

Ja és még egy apró megjegyzés: nem minden falusi embernek van disznója, meg ilyen állatai, de ha van is azok nem nagyon mászkálnak szabadon a kertbe, és nem szarnak össze mindent.

137. 5464505f6a (válaszként erre: 135. - Linaaa)
2007. jún. 3. 19:06

Akkor hogy a témánál maradjunk.Kevés a munkalehetöség ahhoz képest,h megyeszékhely.Irtó kevés.

Ettöl függetlenül imádom a szürke várost:)Még egy olyan Tiszaparti sétány nincs sehol sem:)Csak ne lennének azok az óriási pókok...brrr..

2007. jún. 3. 18:44
Nekem Pest a vidék, szóval minden csak nézőpont kérdése!!!
135. Linaaa (válaszként erre: 134. - 5464505f6a)
2007. jún. 3. 18:42
Ebben igazad van:)).A 2sel, 3sal én is sokszor szívok.Még annyi a jó, hogy elég közel van hozzánk a vasút.De ezt már lehet, hogy nem itt kéne megbeszélni:)).
134. 5464505f6a (válaszként erre: 131. - Linaaa)
2007. jún. 3. 18:16
De ha a vegyinél laksz,onnan kicsit komoly túra lenne begyalogolni:) Hát a 24es és a szandai buszok kivételével ritkán járnak.Szeretem amikor az 1,2,3-as egyszerre megy el,majd egy óra csend következik...Értelmes.
133. Joys
2007. jún. 3. 16:13

Élhető a vidék-nagyon is-ez a véleményem. Sok vidéki városban megfordultam rövidebb-hosszabb ideig, laktam ott egy ideig, szóval van erről sok irányú tapasztalatom.

Az más kérdés, hogy a munkalehetőségekben továbbra is komoly különbségek vannak a főváros és a vidék között.

132. Hoxa
2007. jún. 3. 15:57
Emberek, agyam eldobom már komolyan. Nézzetek már kicsit magatokba, miken vagytok képesek marakodni...
131. Linaaa (válaszként erre: 130. - 5464505f6a)
2007. jún. 3. 12:54
Attól függ melyik:). De ha nem jön busz is bent vagyok a városban még gyalog is elég hamar, de mondjuk Zagyvarékasról gyalog bejutni már lehet nehezebb lenne...
130. 5464505f6a (válaszként erre: 122. - Linaaa)
2007. jún. 2. 22:24
Szolnokon pedig nem járnak túl sürün a buszok!
129. szika (válaszként erre: 126. - Win)
2007. jún. 2. 10:56

Bizony. De hát ez a fene nagy központosítás...

Aztán mindenki ennek issza a levét. És ráadásul mindez azért, mert ugye a főváros. Nem azért, mert az olyan nagyon tuti, élhető hely, az ország értelmisége ott él...stb. nem fokozom, már így is háború van. :D

128. gota
2007. jún. 2. 08:13
Na jó, gyerekek, úgy érzem, ez a topic nekem nagyon "magasröptűvé" kezd válni. Inkább hagyom is az egészet a fenébe...
127. win (válaszként erre: 125. - Csevegö)
2007. jún. 2. 07:43
Azért, mert nincs vitakultúrájuk, szerintem. Nem tanultak meg vitatkozni, érvelni, ellenérveket felsorakoztatni. Sokkal egyszerűbb szidalmazni a másikat, mint gondolkodni kicsit, és megcáfolni azokat az állításokat, amivel esetleg nem ért egyet.
126. win (válaszként erre: 121. - Szika)
2007. jún. 2. 07:41

Nagyon sok mindenben igazad van a hivatalok, egyebek központosításával kapcsolatosan. Ez senkiek sem jó, úgy, ahogy mondod.

Én pl. voltam felvételizni az ügyészségen. Ha a legeldugottabb kis városi ügyészségre akarsz menni, akkor is el kell bohóckodnod Bp.-re a Legfőbb Ügyészségre, mert ott felvételiztetnek. Ha elsőre kiesel, csak egyszer, ha nem, többször is. Ennek sem látom sok értelmét A helyi vezető ügyészeknek is lenne annyi eszük, hogy eldöntsék, alkalmas-e az illető a pályára.

2007. jún. 2. 07:37
MIÉRT NEM TUDNAK AZ EMBEREK FÉLNŐTT MODJÁRA VISELKEDNI?BÁHOL IS LAKNAK.MEGYEK ÉN IS INNEN
2007. jún. 2. 07:34
EZT TAPASZTALOM MINDEN HOL A VESZEKEDÉS ,
123. KIRA7 (válaszként erre: 119. - 4912cc9864)
2007. jún. 2. 06:55

TE MOST MIRŐL BESZÉLSZ?Ne keverd a szart!!!

Hol olvastad,hogy azt írtam,a vidékiek parasztok?

Valószínű,hogy TE gondolod így ha ezt felhoztad.Haggyad már ezt a habi dumát,hogy TE azért nem mész vidékre mert itt a munkád.Nagyon "komoly"munkád lehet,hogy nem tudod itt hagyni.Engem akarsz oltogatni?Én már ragyogtam mikor téged még csak csiszoltak!De nem azért mert 5 évvel elöbb játszottam az oviba.Nekem az is elég ha ránézek valakire már abból meglátom mit dolgozhat,milyen életet élhet,milyen a mentalitása.Nem is kell,hogy megszólaljon,de ha már meg is szólalt mint TE azzal már alátámasztod a feltevéseimet,hogy olyan sötét vagy,hogy a negró világít a szádba!


azt írtad,hogy nálunk itt Pesten több a paraszt...

mert TE hol laksz?Erzsébeten a Dunapart szélén?

Nem kell visszafognod magad,nyugodtan elköltözhetsz a "gyökereidhez" befogsz tudni illeszkedni hisz megvan minden adottságod hozzá.

ÉN fogalmazok primitíven?Azért mert nekem van stílusom szemben veled?Nem TE leszel a középpontban a HOXÁN,megnyugtatlak.Tudom,hogy tervezted.Na de talán még egy-két ilyen nyálcsöpögős szöveged után még lehet is belőled itt "valaki".Lenne erre egy két alternatívám!TE még egy nagyon éretlen személyiség vagy.Tanulgassál sokat.HAJRÁ!!!

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook