Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan fussunk le 5 km-t?! Hathetes edzésterv kezdőknek. Fogyjatok velem május 2-től!! fórum

Hogyan fussunk le 5 km-t?! Hathetes edzésterv kezdőknek. Fogyjatok velem május 2-től!! (beszélgetős fórum)


34. 44d5abb30c (válaszként erre: 31. - C12cd2b1c1)
2011. máj. 1. 17:14
Dehogynem! Én vagyok az alapító..:DDD
2011. máj. 1. 17:11
Azt hiszem én is csatlakoznék:)Nekem olyan 4 kg mehetne le, de inkább mozgással,a fenék és comb részről!
32. c12cd2b1c1 (válaszként erre: 30. - Lilli)
2011. máj. 1. 16:00
üdvözöllek a klubban!:)))
31. c12cd2b1c1 (válaszként erre: 27. - 44d5abb30c)
2011. máj. 1. 15:59
és az alapítót és az első 3embert bele sem teszed?:)
30. Lilli
2011. máj. 1. 15:49

Sziasztok!


Csatlakozni szeretnék én is, ha megengeditek! :)

Kb 10kg súlyfeleslegem van, és ezt szeretném leadni. Én igazából szeretnek sportolni, de enni is... :) Most már elfogyott a húsvéti maradék, és most igenis rendszeressé teszem a sportot is! Már pár hete biciklivel járok dolgozni. Ez volt az első lépés. Örülök, hogy itt - ha csak virtuálisan is - támogatni tudjuk egymást! :)

29. 44d5abb30c (válaszként erre: 28. - Sf.moncsi)
2011. ápr. 30. 22:04
Bizony, hétfőn!!:D
28. sf.moncsi (válaszként erre: 27. - 44d5abb30c)
2011. ápr. 30. 21:52

Akkor hétfőn!!!!!

:D

2011. ápr. 30. 21:41

Na, akkor összesítem a társaságot jelentkezési sorrendben..:DDD

1. Dinocska777

2. sf.moncsi

3. rinde

4. csramona

5. qvardlipi


Szupperrrrhhh!:DDD

2011. ápr. 30. 18:04

Halihó! :)

Nemrég én is kitaláltam h futnom kell és ezt találtam:

[link]

Szerintem hétfőn én is elkezdem. :)

2011. ápr. 30. 17:29

Sziasztok! Most sajna nics időm végigolvasni, miket írtatok, de én is szívesen csatlakoznék. Bár én már fut(ogatok) egy ideje, mikor időm engedi, de a diétával problémáim vannak. Ezért lenne jó ez a táűrsaság. Csak előre szólok, h sajnos nem biztos, h minden nap fogok tudni írni a tapasztalataimról, de megpróbálok!!!!

sok sikert mindenkinek, akkor hétfőn KEZDÉS!!!!

24. sf.moncsi (válaszként erre: 23. - Rinde)
2011. ápr. 30. 14:21
De jó!!Akkor már vagyunk hárman!
23. rinde
2011. ápr. 30. 14:18

Sziasztok!

Én szívesen csatlakoznék hozzátok.

Régen futottam és nagyon szerettem, de győzött a lustaság.

Aztán váltottam és itthon tornáztam dvd-re.De bevallom, hogy már nagyon unom és így hogy itt a jó idő szívesen mozognék a szabadban.

22. sf.moncsi (válaszként erre: 21. - Sf.moncsi)
2011. ápr. 30. 14:04

Így tűrhetőnek találom,nem egy maratoni dolog!!:D

Már régóta latolgatom,jó lenne picit lefogyni!!De nem diétázni szeretnék,hanem inkább a mozgás által leadni valamennyit.2 hónapja volt egy ciciműtétem,a diéta tönkre vágná az eredményt!!:)

21. sf.moncsi (válaszként erre: 20. - 44d5abb30c)
2011. ápr. 30. 14:02
Oké......az eltökéltség megvan!!!
2011. ápr. 30. 13:46

Rendi!:D

De azért tökéltd el magad, mert ha már az elején nincs meg az akarat, akkor sajna biztos a kudarc. Amúgy ebben én is nagyon lusta vagyok sajnos. A házimunkában, vagy a kerti dolgokban nem, de az ilyen sportos erőfeszítésekben irtóra!:S


Na szóval, akkor az első hét edzésterve:

1. edzésnap (pl. hétfő): 1 perc futás, 1 perc gyaloglás 10x megismételve

2. edzésnap (pl. szerda): 1 perc futás, 1 perc gyaloglás 11x megismételve

3. edzésnap (pl. csütörtök): 1 perc futás, 1 perc gyaloglás 12x megismételve

4. edzésnap (pl. szombat): 1 perc futás, 1 perc gyaloglás 12x megismételve


Szerintem ez nagyon kis kényelmes edzésterv, nem? Húsz perc mozgásba nem halunk bele..;)

19. sf.moncsi (válaszként erre: 18. - 44d5abb30c)
2011. ápr. 30. 13:34

Lehet róla szó!!!:D

De előre szólok...nagyon lusta vagyok,és kevés a kitartásom!!!Azért összekapom magam!!!!!

18. 44d5abb30c (válaszként erre: 17. - Sf.moncsi)
2011. ápr. 30. 13:18

Na, akkor csatlakozol hozzám?? Tök jó lenne, ha hétről-hétre együtt csinálnánk és beszámolnánk egymásnak az eredményekről..;o) Meg persze lelket is öntenénk egymásba, ha kinyiffanunk..:DD

Hétfőn kezdenénk. Hmmm??:D

17. sf.moncsi (válaszként erre: 16. - 44d5abb30c)
2011. ápr. 30. 08:59

Szia!!!

Én is futni szeretnék!!!!De sajna be vagyok oltva mozgás ellen....:(

Most már napok óta töröm rajta a fejem,hogy neki kéne állni kocogni!!Sosem bírtam,de talán most,apránként menne....

Kitartást Neked!!!!

2011. ápr. 29. 16:54

Na, nincs valami nagy keletje a futós ötletemnek!:D

Úgy látszik, nem szeretnek a népek mozogni!:(

Nem baj, azért jó példával járok elöl, mint Forrest Gump, aztán majdcsak nekem is lesznek követőim..;oD

2011. ápr. 29. 12:26

Köszi lányok!:))

Majd igyekszem mindenre figyelni, hétfőn indul a banzáj!:DDD

2011. ápr. 29. 11:44

A bemelegítés futás előtt egy egyszerű kis torna... nem tudom voltál-e síelni, mert kb olyan bemelegítés kell ide is. Egy kis hajolgatás, törzskörzés,fejkörzés, karkörzés, nyújtózkodás, szökdécslés stb végén "lerázás" amikor lazán rúg-kapálsz kezeddel, lábaddal.


Futás közbeni beszélgetést én nem ajánlom, nekem attól szúrt az oldalam...

És ahogy fdóri is írta a futás és gyaloglás között ne legyenek eszeveszett kontrasztok

2011. ápr. 29. 09:39

én végig csináltam atervet, am i nagyon fontos h a futást lassu kocogó tempóban végezd egyenltes terepen. ugyhogy hogy ha lenne egy futótársad akkor tudnál ugy ebszélni hozzá h nem kapkodod a levegőt.


én életemben nem futottam, ost meg vígan, ugyhogy igen is müködik :)

12. fdóri
2011. ápr. 29. 06:35

szia

Én is adnék tanácsot.

Ha mégis ezt a tervet tartod, akkor arra nagyon figyelj hogy a perc váltások között ne hirtelen állj át sétáról futásra, futásról sétára!!! Mindig fokozatosan lassíts és gyorsíts. Én is hosszú távokat futottam, tájfutó voltam. Nagyon szerettem az erdőben futni. Én ezt a tervet átvariálnám. Ha tartod pl az első nap nekem így lenne5 perc gyaloglás, öt perc futás, gyaloglás, futás. Több értelmét látom, mint a perces váltásoknak. Még valami, ne eszeveszett tempóban kezdj bele, hanem kényelmesen fuss. Egyre gyorsabban, többet fgsz bírni. Hajrá!!!

11. 44d5abb30c (válaszként erre: 10. - Timycat)
2011. ápr. 29. 01:22

Rendben, köszönöm!:))

Az egyperces szerintem nálam tök reális, mert kb. ennyi idő után már totál kész vagyok, ha rendesen futottam előtte..:S

- a cipőm nike futócipő

- a talaj erdei föld, sajna nem mindig egyenletes, de igyekszem majd mindig ugyanarra futni és kitapasztalni

- bemelegíteni hogy kell?? Eddig azt hittem a futás a bemelegítés..:DD

- lazítást azt tudom és csináltam is mindig

- pulzusmérőm van, majd előkotrom a padlásról


Az oldalam nem szokott szúrni soha, de tényleg!:D

Szerintem én ösztönösen jól veszem a levegőt..:P


Sok sikert a babához! Gratulálok Hozzá!:DD

10. timycat (válaszként erre: 9. - 44d5abb30c)
2011. ápr. 29. 01:15

Hát ahogy írtam futócipőben születtem... Most 4,5 hónapos terhesen váltottam le a futást intenzív sétára... már annyira nem esett jól, plusz elvesztettem a hasi légzés képességét is...


Én azért imádom, mert annyira berögzült mozgás az egyik láb a másik után tevése, hogy teljesen lekapcsolhatom az agyam és csak vagyok.


Csak azért furcsállottam ezt a perces beosztást, mert ugye valakinek az 1perc 200métert jelent, valakinek 400métert...


Kitartást hozzá! Tényleg szorítok! De amit tényleg fogadj meg: jó cipő, egyenletes talaj, bemelegítés, lelazítás, pulzus

9. 44d5abb30c (válaszként erre: 8. - Timycat)
2011. ápr. 29. 01:06

Köszi szépen a tanácsokat! Jó, hogy leírtad ezeket..:))

Sajnos eddig akárhányszor megpróbáltam ezt az általad ajánlott saját tempós dolgot, a vége izomlázas napok és végleg abbahagyás lett. Mennyi az ami jólesik?? Hát leginkább semennyi! A fotelban ülni, az ami jólesik..:DD

Szóval lökött, nem lökött edzésterv - én azért kipróbálom! Aztán majd blogolok a tapasztalatokról a naplómban.. Sajnos máshogy nem menne a dolog, már ezerszer is belevágtam és mindig abbahagytam. De én futni akarok!!!!;o)

Szerintem azért kell beiktatni a sétákat, mert az ember nem bírja tovább kondival. Egy sportember számára elképzelhetetlen, hogy annyira tunya lehet az ember teste, hogy egy perc futás után alig kap levegőt. De sajnos van ilyen! És ha úgyis meg kell állnom, akkor nem mindegy hanyadik percnél kezdek el sétálni?? Ha magamtól futnék, a saját tempóm szerint, akkor is meg kellene állnom sétálni bizonyos időközönként.. Élményfutás pedig majd tudod mikor lesz nekem ez a dolog? Ha majd negyedóra futás után már kapok majd levegőt is!;))

Tényleg tudom, hogy segíteni akartál, de szerintem te elképzelni sem tudod, hogy milyen 15 év nullamozgás után elkezdeni a futást..

És ez jó dolog. Nagyon irígyellek érte!:DDD

2011. ápr. 29. 00:32

Hát én anno hosszútáv futó voltam... 5 km hosszútáv. De ilyen lökött edzéstervet...

Totál felborul a légzésed, ha percenként megszakítod hol futsz hol gyalogolsz, meg mi az hogy percben osztjuk be...

Ezt nem ajánlom... legalábbis anno mi ezt sosem csináltuk, igaz én futócipővel születtem.

A futóterv függ pl a cipőtől, amit a talaj minőségéhez kell venni, mert egy kemény talajon használt kemény futócipő hamar hazavágja a bokát, térdet, csonthártyát. Függ az edzésterv a súlyodtól, tüdőkapacitástól és még elég sok szubjektív tényezőtől.

Én a helyedben először csak úgy futnék.. ún. "élményfutás", amíg jól esik azt mérd le kb távban , ez lehet akár hogy hány sarok, vagy hány villanyoszlop stb és mindig csak egy picit múld felül az idővel ne foglalkozz. Amire figyelj az a pulzusod, SOHA NE ENGEDD 120 fölé! Nem tudom az okát, de nálunk a karóra mérte és amint elértük a 120-at azonnal lassú sétára parancsoltak


Szóval ne edzésterveket nézd hanem a saját képességeidet feszegesd. Én anno úgy futottam a félmaratonokat, hogy ha jött a mélypont akkor picit beleerősítettem és azt mondtam magamnak "csak a következő oszlopig/sarokig" mikor elértem, mondtam magamnak, hogy ugye nem is volt nehéz, na akkor a következőig...


Fontos az egyenletes talaj, lehetőleg minél puhább. Én mostanában betonon futok sajna és megjártam egy esővíz elvezető kis lyukkal. kismilliószor léptem ilyenbe, de kismillióegyedszerre részlegesen elszakadt a térdszalagom 2 éve, lehet nem megfelelően melegítettem be :(


És ami még fontos, elkerülendő a rekeszizom görcsöt -ami miatt a legtöbb ember utál futni- az a helyes légzéstechnika, egyén függő kinek mi a jó. Nekem a "kettő kicsit orron be egy nagyot szájon ki" vált be, de a légzés tempója is függ a futás tempójától.

Ezért írtam, hogy szerintem nem jó a percenkénti megszakításos terv, mert annak a 2. futópercnél rekeszizom görcs a vége, a 3. futópercbe lehet már bele sem kezdesz... és még hányás is lehet a vége

És a bemelegítés és a lenyújtás is nagyon fontos, nem lehet elsumákolni, én egyszer egy elkapkodott lenyújtással pár hétre kivontam magam a "forgalomból"


Szóval mint mindent a futást is ésszel! Sok kitartást!

7. 44d5abb30c (válaszként erre: 6. - 6087d9753d)
2011. ápr. 28. 23:46
Köszi szépen! Kedves vagy!:)
6. 6087d9753d (válaszként erre: 5. - 44d5abb30c)
2011. ápr. 28. 23:44

Egyebkent nagyon tetszik!

Igy tényleg bele lehet jonni és meg a szív ős sokat pihen:)

Tuti eredményes lesz, kívánok sok erőt,kitartást!;)

5. 44d5abb30c (válaszként erre: 4. - 6087d9753d)
2011. ápr. 28. 23:42

Sajnálom!:(

Remélem sikerül majd..;o)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook