Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan fussunk le 5 km-t?! Hathetes edzésterv kezdőknek. Fogyjatok velem május 2-től!! fórum

Hogyan fussunk le 5 km-t?! Hathetes edzésterv kezdőknek. Fogyjatok velem május 2-től!! (beszélgetős fórum)


2011. máj. 3. 22:00

Ne búsulj Moncsi, egyszer csak elindulsz te is!:DDD

Csak ne add fel! Talán holnap..;o)

93. sf.moncsi (válaszként erre: 92. - Mamcili)
2011. máj. 3. 21:46
De jó nektek!!!Nálunk úgy szakadt az eső,hogy szó szerint látni sem lehetett tőle!!!
2011. máj. 3. 21:36
itt a szélen kívül semmi, pedig azt hittem milyen vihar lesz belőle
91. sf.moncsi (válaszként erre: 86. - Rinde)
2011. máj. 3. 21:16
Hát ez nem is rossz ötlet!!!!Talán kicsalogatod a napocskát!!!:D
90. cbartus (válaszként erre: 88. - Rinde)
2011. máj. 3. 21:15
Ezzel vigyázz,mert nem így működik.Hetekre kiiktathatod magad a futásból.Nem felejtettél el előtte rendesen bemelegíteni,és utána nyújtani?Ezek nagyon nagyon fontos dolgok a futásba.Nekem hetekig fájt a combom,de szerencsére elmúlott,úgyhogy csak óvatosan!
2011. máj. 3. 21:11

A szabadban probalkozol?

Tenyleg, ilyen kaki az ido mostanaban otthon? :( Orszagszerte?

88. rinde
2011. máj. 3. 21:04

Szia!

Én egy kis izomlázzal küzdök, a combom nem az igazi :(

Remélem holnap nem tréfál meg az idő és rádolgozhatok.

Kutyaharapást szőrével alapon..

:)

2011. máj. 3. 20:59

Jo estet! :)

Ki h áll az izomlazzal meg az ilyen egyeb fájásokkal?

Nekem a bokám kicsit megviselt :/

86. rinde (válaszként erre: 85. - Sf.moncsi)
2011. máj. 3. 20:39

Nekem is sok erőt ad ez a fórum.

Nem hittem volna, hogy ennyire tudjuk motiválni egymást!

Futás, egy kis diéta és nyárra tuti leszek :)

Most már nem csak reménykedek ebben, hanem biztos vagyok!

Reggel meg a kávéfőzéshez nem a rádiót kapcsolom be, hanem a Süss fel nap-ot mondogatom, hátha bejön :)

85. sf.moncsi (válaszként erre: 84. - Rinde)
2011. máj. 3. 20:20

Jaj,ne is mondd!!!!Már úgy rákészültem én is!!!!

Nem vagyok az a torna mániás típus,de most nagyon belelkesedtem tőletek!!!:D

84. rinde (válaszként erre: 83. - Sf.moncsi)
2011. máj. 3. 20:19

Helyes!

Én azt találtam ki magamnak, ha tényleg bejön az időjósok jóslata max. itthon tornázom.közben vágyakozom a szabadba...

Annyira jól esett a tegnapi futás a napsütésben.

Igaz kicsit meghaltam a végére, de tökéletes kikapcsolódás volt.

Nem voltak hülye gondolataim, csak arra figyeltem hogy jól vegyem a levegőt és ha lehet ne fulladjak meg :):)

20 perc szabadság :)

83. sf.moncsi (válaszként erre: 82. - Rinde)
2011. máj. 3. 20:13

Hát én is így vagyok vele!!Ma meg közbejött a doki....de olyan szép idő volt!!Aztán félúton hazafelé elkapott minket a vihar.23 fokból lett 11 fok,és azóta is szakad az eső.:(

Valaki nagyon nem akarja,hogy fussak!!!!De nem adom fel!!!:D

82. rinde (válaszként erre: 80. - Sf.moncsi)
2011. máj. 3. 20:11

Szegényem!

Így egy kicsit eltolódik neked a kezdés, de bízzunk a holnapban!

TAlán nem esik és az apukák is időben megjönnek, hogy mi futhassunk.

A holnap nekem is ezen a 2 dolgon múlik.

SAjna napközben munka van, délután meg mire futhatnék véget ér az ovi....

81. rinde
2011. máj. 3. 20:01

Sziasztok!

Remélem holnap nem lesz ilyen katasztrófa az idő, mert akkor hogyan futok?

Bár a kisfiam megoldotta ezt a gondot :)

Azt mondta, hogy vegyek esőkabátot és gumicsizmát, mint ő :)

HáááááT.....

Nem semmi lenne a látvány:)

2011. máj. 3. 18:59
Na basszus!!!!!!Mire hazaértem a dokitól,szakad az eső......és nem akar elállni..:(
2011. máj. 3. 18:47
Üdvözlet az új Futrinkáknak!XD
2011. máj. 3. 16:51

helloka..ezt valamikor én is elkezdtem, viszont nekem is több jött össze, már az elején, mint az egy perces dolog...hegyre szaladok én is: felfele, majd vissza, s már 40-50 percet: nagyon lassan, s háromszor pihenőként sétálva (kb 1-1 perc) (egy-egy szakasz végén)

én is fogyni szeretnék, s ajánlom mindenkinek , h szaladjon..tavaly nekem diéta mellett ez vált be

2011. máj. 3. 16:31

Sziasztok!

Dinocska, tesztik a futósklubod, én is csatlakoznék. 10 kg-tól szeretnék megválni és belejönni a futásba.

76. szeszil74 (válaszként erre: 75. - Mosoly30)
2011. máj. 3. 14:18
Köszönöm, végre tisztánlátok. Így már bele merek fogni a nagylányommal együtt az esti kocogásba. Örök hála!!
2011. máj. 3. 14:12

Ahogy mondod a gyors futástól nő az izomtömeg vagyis vastagszik a láb. Kényelmesen, lazán fuss minél tovább! Az a legjobb, ha 45 percnél többet tudsz futni. Ott már minden perc aranyat ér vagyis pusztítja a zsírt.

Jó edzést!

74. naomi1 (válaszként erre: 72. - Mosoly30)
2011. máj. 3. 14:04
szoval ez a titka. koszonom szepen kar hogy nem tudtam 1 evvel ezelott. A fitneszcentrumba rabeszeltek hogy fussak ezerrel mert attol iaz izmok is fejlodnek es az izomzat meg cskkenti a zsirtartalmat a szervezetben. Hat lehet de en 5 kilot hiztam a nagy sportolassal. Szoval maradok akkor a kocogos temponal. megyek is szerdan nehogy lemaradjak a heti tervunkrol.
73. 44d5abb30c (válaszként erre: 72. - Mosoly30)
2011. máj. 3. 13:58
Nah, akkor jól van! Én egyelőre a lábam is alig bírom felemelni..:DDD Hol vagyok még a gyorsaságtól!;)
2011. máj. 3. 13:50
Ha lassan vagy kocogva futsz. Minél hosszabb ideig akkor nem vastagszik meg a combotok sőt szálkásodni fog.
2011. máj. 3. 13:45

Sziasztok!


Engem is nagyon foglalkoztat újabban a futás, de egy kicsit félek tőle. Én már fogytam 15 kilót második lányom születése után, de a combom és a vádlim viszonylag vastagabb maradt. (Jelenleg 60 kiló vagyok).

Attól félek, hogy nem vékonyabb, szálkásabb, izmosabb lesz a lábam, hanem ellenkezőleg, megvastagszik a futástól.

Mi az igazság???

2011. máj. 3. 13:38

Sziasztok!

Én már a múlt évben elkezdtem futni.Nagyon jónak tartom ezt az edzéstervet,én is megtaláltam,csak akkor már kialakult az én ritmusom és nem akartam belekavarni.

Mindenkinek azt mondom csajok,ha nem adjátok fel sikerülni fog,és nagyon fogjátok élvezni a futást.Magamból indulok ki.Rettegtem a futástól,főleg a suliba,és amikor a fiam elkezdett sportolni én is eldöntöttem,hogy valamit kell azalatt nekem is sportolni.Múltévbe kezdtem a barátnőmmel,akkor voltam 88kg.Úgy kezdtem,hogy lassan futottunk/mindenki ezt tanácsolja/addig amíg jólesett,utána gyaloglás és megint futás.Sportpályán futunk 1kör 400m.Először 1sem ment,most pedig már 7körnál tartok.Most kezdtünk újból futni télen nem futunk,így újból kellett kezdenünk.Bocsi ,hogy ilyen hosszú voltam,csak bátorításnak szántam,ha én megbírom csinálni akkor mindenki.Kitartást,és sok sikert kívánok.

69. naomi1 (válaszként erre: 8. - Timycat)
2011. máj. 3. 12:12
En is szeretnek csatlakozni. Engem tavaly futas kozben megtaadott ket afrikai oraszlan kutya vagy mi. Azt hittem besz.rok. Azota felek kinnt futni igy beiratkoztam fittnes szalonba es a futopadon futok. :( .Sajna igy nehezen tudom alligtni a gepet, de irtad hogy az egyenletes futas jo a legzestechnikanak. Hanyasra allitsam be a gepet? Regebben mikor futottam ezen olyan izmos letta labam es vastag hogy inkabb zabaltam volna otthon ahellyett hogy futok. De most veletek ujra kezdenem.
2011. máj. 3. 09:56
timycat érdekes amiket írogatsz :D 120-as pulzus, és 160-nal futok, az edzés amit ők csinálnak szerintem teljesen jó, vhol el kell kezdeni, de ha már van egy jó kondijuk, érdemes hosszabb távon futni. Az intervallumos edzés, amikor a gyors és lassú tempókat váltogatod, nagyon jó erőnléti edzés. Egyébként ha a zsírégetés a cél, akkor a sokáig tartó lassú kocogást javaslom. tegyétek minél kellemesebbé a futást, nehogy egy negatív dologgá váljon, amire mindig rá kell venni magatokat. (:
67. timycat (válaszként erre: 59. - Mamcili)
2011. máj. 2. 23:45

Szóval a légzés:

Hát ahogy írtam mindenkinek más, de amit én "használok" azt használja a többség is... egy a lényeg: nem szabad kapkodni a levegőt! Persze ezt így könnyű mondani... de ezért írtam lentebb, hogy én az orrom veszek két kicsi levegőt és kétszerre is fújom ki a számon.

Ha mégsem jön össze a légzés technika és szúr az oldalad akkor az a jobb ha sétára váltasz és közben nyújtózkodva lépdelsz... mint oviban az óriásjárás, hülyén néz ki de ezzel nyújtod a rekeszizmokat, valamint hajolgatsz egy kicsit jobbra-középre-balra


Futás közben tényleg próbáljatok meg a lehető leglassabban lélegezni.


Ja és majd el felejtettem: HASI LÉGZÉS! Ha ezt megtanulod akkor tudod nyugodtan, lassan venni a levegőt terhelés alatt. Ha csak tüdőbe szívod a levegőt az ugye jóval kevesebb, többször kell levegőt venni, már a pihegésben elfáradsz és minél jobban kezded el kapkodni annál kevesebb lesz és begörcsöl az oldalad. (átérzem a helyzetet, 4,5 hónapos terhes vagyok, már nem tudok hasba lélegezni, de még eljárok kocogni és észrevettem hogy jóval kevesebbet bírok)

A pasik alapból tudják a technikát, nekünk nőknek tanulni kell (mert ugye ha terhesek vagyunk és hasba lélegeznénk...) Énekesek, sportolók alkalmazzák.

Hasi légzés elsajátítása pofon egyszerű: Ha előrehajolsz és a derekad derékszögben van (székre ülőkéjére támaszkodva pl) és akkor szippantasz egy nagyot na az a hasadba megy, ezt kell gyakorolni és akkor már más pózokban, pl futás közben is tudod alkalmazni.

Remélem tudtam segíteni!

Kitartást!

66. 44d5abb30c (válaszként erre: 57. - Mamcili)
2011. máj. 2. 22:16

Persze, hogy!:D

Üdv a futrinkák közt..;o)

2011. máj. 2. 21:59

Na megyek, elrakom magam holnapra.

Akik holnap kezdik, azoknak HAJRÁHAJRÁ!!! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook