Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


2008. dec. 22. 09:33
csirkemájat ne?
311. arany52 (válaszként erre: 310. - F290b382c2)
2008. dec. 22. 09:27

Szia!

Egy kis szárnyat, vagy csirkecombot veszel és két három napra megfőzöd, a hűtőben eláll.

Ez a legegészségesebb neki, legalább is az orvosunk ezt mondta. A Havanese gyomra nagyon kényes.

Tegnap előtt kapott Ronyka is konzervet és ment a hasa , tehettük be a kádba. tőtt húsnál ilyen gond nincs. Nagyon gyengén kell fűszerezni, de egy picit azért kell, hogy illata legyen, mert a kutyus szagra megy.

Gyorsan megfő a csirke, sajnos oda kell állni megcsinálni, mert fejlődik, muszály ennie.

Üdv: Arany

2008. dec. 22. 09:04

Sziasztok!

Na,Picur tegnap felszokott az ágyra,kapott is érte.

Aztán bezártam a szobába,majd kiengedtem,kezde előlről,egy melltartóm és combfixem bánta..

Segítsetek-nem eszi a konzervet,a Pedigree falatokat,,tápot,csak a főtt csirkehúst.

Az orvos tejet egyáltalán nem javasol.

Főtt májat adhatok neki?

Én magamra nem főzök,és még a kutyaszalámit sem fogadja el,szinte semmit,már a csirkevirslit sem....mit adhatnék neki???S.O.S.!!!!

309. arany52
2008. dec. 21. 20:52

Sziasztok!

Ma kétszer hagytam a férjemre Ronykámat, mert a barátnőmmel temetőbe és utána pedig áruházba mentünk. Picikémm teljesen ki volt borulva. Végig sírdogált a férjemnek és indián táncot járt mikor megjöttem. A barátnémat viszont jól megugatta. igaza van, ő csalt el. Mindenki elmehet a családból, de hogy még én is - az már árulás. Most már azér megnyugodott kis lelke, nem tudja, hogy arra készülök, hogy holnap is elhagyjam.

308. f290b382c2 (válaszként erre: 306. - Daroki)
2008. dec. 20. 23:58
Sajnos nem...
307. daroki (válaszként erre: 296. - F290b382c2)
2008. dec. 20. 21:29

Nekem az ecetet javasolták,hogy azzal kenjem be majd az olyan dolgokat amiket féltek a kutyustól:)Na majd kiderül pár nap,hét múlva,hogy mit kell féltenem:)

Hozzánk 8 hetesen kerül Molly.

306. daroki (válaszként erre: 301. - F290b382c2)
2008. dec. 20. 21:26
Nem úgy van,hogy a Máv karácsonyra felfüggeszti a sztrájkot?
305. arany52 (válaszként erre: 304. - Micimacko62)
2008. dec. 20. 15:52

Ronyka is horkol, olyan megnyugtató éjejl is hallgatni.

ha vendégségbe megyünk, ott nem megy papírra, hanem ő is beáll az ajtóba és nyüszög, akkor már a lányom teszi rá a pórázt és mennek le.

2008. dec. 20. 15:31

Sziasztok,Mi is voltunk a dokinál,semmi komolyabb baj nincs kamillával kell törölgetni a szemét.Azt mondta,hogy ez a fajta "betegsége",csak ennél komolyabb baja ne legyen.

A rágás az nálunk is müködik,meg a zoknik ellopása,türülközö,cipök stb de nem lehet haragudni rá.Egyedül ő se szeret lenni,szerencse,hogy anyosom mindig itthon van vele ha nekünk elkell mennünk.

most már a szobatisztaságra beállt beül az ajtoba és nyöszög olyankor tudom menni kell.Este 7-tölreggel 8-ig birja.Nagyon jokat tud délutánonként pihenni szinte horkol olyan cuki...

303. f290b382c2 (válaszként erre: 302. - Arany52)
2008. dec. 20. 15:23

Sajnos otthon is van kutyám,és a sógornőm meg mindig hozza a yorki-ját,így egyelőre úgy tűnik,fél napra elmegyek,aztán jövök vissza.

Már ha elindul a regggeli vonatom...

De egyébként sem maradnék tovább otthon,most inkább egyedül lennék az ünnepek alatt....

Marad az,hogy addig Picur itthon,a szobában bezárva,kajával-vízzel ellátva,veszélyes tárgyakat elpakolni....

302. arany52 (válaszként erre: 301. - F290b382c2)
2008. dec. 20. 09:59
Ez nehéz ügy lesz. Ha van boxod, ilyen kis hordozható műanyag, abban nyugodtan elvihetnéd, akkor nem érintkezik senkivel. Nagyon rossz lesz neki az ünnepek alatt egyedül. Persze ilyen hosszunk uton bezárva , az se a legjobb. nem könnyű erre megoldást találni
301. f290b382c2 (válaszként erre: 294. - Daroki)
2008. dec. 20. 09:25

Köszi!

Azt mondta a doki,1/2 napnál tovább ha csak lehetséges ne hagyjam egyedül..Szept.30.-án született...még nincs meg minden oltás,így előre félek a karácsonytól,mert haza kell utaznom a szüleimhez(100km)-itt senkim sincs,aki ránézne...

Ráadásul a máv-sztrájk...és mivel nem vihetem még ki...nehéz...

300. arany52 (válaszként erre: 298. - Maruszja)
2008. dec. 20. 09:25
Marcsika! Náunk nagyon nagy gond, hogy nem marad meg egyedül Ronyka. Férjem néha szemrehányást tesz a lányomnak, hogy miért nem szoktatta meg, hogy ellegyen egyedül. Ilyenkor vissztromfol a lányom, hogy hogyan tanítottam volna meg, zártam volna Anyut ki a lépcsőházba, hogy gyakorolja az egyedülétet. Mondjuk, igaza is van. Én ritkán mozdulok ki, így a többi családtag távozását tudomásul veszi, de ha én megyek el , kiborul . Pár napja a szomszédasszony behívott pár percre. Valóban pár percre, csak az előszobába. Otthon volt a férjem is, a kis Baba barátnője, de mondja a férjem, fütyült Rony mindenkire csak az ajtó körül forgott és szükölt. Néha azért jó volna , ha megmaradna egyedül . Szeretnék kimenni a temetőbe, a barátnőm kivinne minket kocsival. Viszont a lányom szentestéig 12 órázik. Így legfeljebb csak én mehetek, férjem otthon marad kutyaőrzésre. Jobban szerettem volna, ha ő is jön, mert akkor őbelé karolok. Egy jó darabot muszály gyalog menni, és a barátnőmet nemrég műtötték. Nem szívesen támaszkodok rá, de másként nem fogjuk tudni megoldani. 3 évesen már nehéz átszoktatni és ráadásul ha felidegesít szegénykémmagát, még be is fullad. Jó, hogy a kis Picurka ilyen szépen elmarad.
299. 2577cdcc12 (válaszként erre: 293. - F290b382c2)
2008. dec. 20. 08:28
Vannak spray-k, amik arra vannak, hogy távol tartják egyes helyekről a kutyusokat, egyszerűen olyan szagot bocsátanak ki, amit utálnak...
2008. dec. 19. 23:34

Sziasztok gazdik!

Nálunk aztán van vezeték bőven. Szerencsére a mi Picurkánk nem bántotta soha. És úgy örülök, néha (ha nagyon muszály) egyedül is megmarad. Most, hogy dolgozom a férjemnek néha le kell ugrani valamiért: vagy a boltba, vagy a garázsba, vagy csak egyszerűen a szemetet viszi le. És Picúr nem sír, hanem szépen felugrik az előszobafalra és ott várja, mert az a kedvenc helye. Amikor főzök a konyhába akkor is onnan les.

Utálom ezt az esős időt, mert mindig olyan piszkosan, vizesen jön fel. Ma is hajszárítóztam kétszer is. De le kell vinni, mert kapar, sír, ha nem vinnénk le, mert fent semmit sem hajlandó csinálni. Volt már, hogy hajnalban 3 órakor levitte a férjem, mert kopogott az ajtókon és a szomszédok is hallják ilyenkor. Ez egyrészt jó, hogy ennyire szobatiszta, (vagy inkább lakás) másrészt meg sokkal fárasztóbb.

Már alszanak a fiúk, csak én vagyok fent.

297. arany52
2008. dec. 19. 22:23
No ez kemény lecke lesz szegénynek, ha az erős paprikát megnyalja. Én is a vezetékektől féltem. Nálunk mivel régen épült házban lakunk , és kevés a konektor, szinte az egész lakást mint pókháló fonják be a vezetékek. Első napokban mindenfévével takargattuk, torlaszoltuk el, aztán rájöttünk, hogy felesleges, mert érdekes módon abszolut nem érdekelte Ronyt a vezeték. Egy papucsot rágott meg, - ma már erről is magától leszokott - és imádja lopkodni a zoknikat, de nem tesz bennük kárt. Ha a Te Picurkád rákapott a vezetékre, akkor bizony erélyesen fel kell lépni, mert ez életveszélyes számára, a kár már csak másodlagos tényező.
296. f290b382c2 (válaszként erre: 294. - Daroki)
2008. dec. 19. 22:09

Most javasolták,hogy kenjem be erős paprikával az elérhető vezetékeket,és így leszokik róla,szóval holnap veszek is..kicsit sajnálom,de nagyon balesetveszélyes....

Mennyi idősen kerül hozzátok?Bocs,még nem olvastam mindent visssza..

295. daroki (válaszként erre: 292. - Arany52)
2008. dec. 19. 21:57
Igen igazad van,majd ha már eltelt pár nap,akkor nem gondolok ilyenekre:)Meg bennem is megfordult,hogy nálunk jobb családot úgysem talált volna:D
294. daroki (válaszként erre: 293. - F290b382c2)
2008. dec. 19. 21:55

Szuper,hogy Picurka jobban van!A varratszedés után meg pikk-pakk helyrejönnek:)

Ettől a vezetékrágástól és a többi nem szabad elrágni dologtól én is félek,de majd figyeljük,most itthon lesz mindenki két hétig,utána én leszek vele egyedül,de majd nevelgetem a kis lükét:)Már ha szükséges.Edum soha nem rágott szét semmit,illetve nem emlékszem,hogy emiatt morogtunk volna:)Olyan rég volt már!

2008. dec. 19. 21:48

Sziasztok!

Picurból kiszedték a varratot,szurit kapott,meg dícséretet,hogy jól nevelem....

Hááát,itthon minden vezetéknek nekiesik,ma épp a számítógépének,így fél óra bünti volt a szobában.

Legalább hatot rágott már szét...

De jól van,most épp a tükörben csodálja magát,válogat,és kis akaratos...:)))De én is ám:)

Többiek,hogy vagytok?

292. arany52 (válaszként erre: 291. - Daroki)
2008. dec. 19. 21:43

Azért az állatkáknál nem úgy van , mint az embereknél. Ha felnől az utodjuk, az anyjuk már nem is akar gondoskodni róluk, mert készül a következő vemhességre. Persze azért az első napokban hiányozni fog neki az anyja és sok szeretetre, babusgatásra lesz szüksége, de Tőletek biztosan megkapja. Mi kaptunk egy darabkát a takarójából és egy kis kabala állatkát, amivel játszott. Ezeken rajta volt az anyja és testvérei szaga. játszott is vele elég sokáig, de aztán már nem törödött többet vele, így kidobásra került. Csak arra gondolj, milyen jó helyre kerül Mollyka, és ha nem Ti hozzátok el, lehet hogy rosszabb helyre került volna. egy kutyussal jobb nem történhet , minthogy rendes gazdihoz kerül.

Az biztos , hogy a gyerekek teljesen oda lesznek az örömtől, még én is felnőtt létemre, alig tudtam megválni tőle este, és rendszeresen felkeltünk nézegetni, hogy minden rendben van-e. Úgy kifáradt, mert egy boxban hozta haza a lányom, amiben azért félt és az új környezet is kifárasztotta, aludt éjjel mint a tej.

291. daroki (válaszként erre: 290. - Arany52)
2008. dec. 19. 21:16

Bennem meg most pont az van,hogy milyen szívtelen vagyok,hogy elszakítom a családjától:(Eddig mindegyik kutyánknál ezt éreztem,most is ezt érzem,hogy közeleg az idő:(Biztos elmúlik,ha látom,hogy jól érzi majd magát.Meg úgy fogom fel,hogy ha nem mi,akkor más viszi haza:)

Izgatott a család egy része,mármint aki tudja,hogy új családtag érkezik:)A két kisebbem majd kedden fog szembesülni a dologgal(illetve Mollyval).Biztos nagy lesz az öröm,majd nem győzőm nekik mondani,hogy hagyjanak nyugtot Mollynak:)De "nagy" értelemes gyerekek,nem hiszem,hogy gond lesz:)

290. arany52 (válaszként erre: 289. - Daroki)
2008. dec. 19. 20:14
Hűha, közöleg a nagy nap, képzelem milyen izgatottan várjátok. Majd lesem a naplót. Meghatározóak tudnak lenni az első élmények. Én se felejtem el soha a hazaérkezését. Alig mertem megfogni, olyan pindurka volt és pár perc múlva már játszott is. Nagyon könnyen beilleszkedett és a szívünket is megnyerte.
289. daroki
2008. dec. 19. 20:04

Sziasztok!


Még 3 nap és jóval többet kell majd takarítanom mint most:)Mollyka jól van,eszik,iszik,sokat játszik,megkapta az első védőoltását is,útra készen áll:)

Minden kutyus jól van?

Micimackó!Nálatok mi újság?

288. f290b382c2 (válaszként erre: 287. - Arany52)
2008. dec. 17. 21:18
A kis drága kimerült,és kidőlt mellettem megint....aztán majd reggel jó korán ébreszt...:DDDDD
287. arany52 (válaszként erre: 286. - F290b382c2)
2008. dec. 17. 21:03

Ó, jaj, vigyázz magadra és a kis gyönyörűségre

Puszi: Arany

286. f290b382c2 (válaszként erre: 285. - Arany52)
2008. dec. 17. 20:50

Köszi atanácsot,akkor erre (is)odafigyelek majd....

Bár a mai nap kissé kikészített...alig élek...

285. arany52 (válaszként erre: 284. - F290b382c2)
2008. dec. 17. 20:44
Mikor csontot evett? Véreset kakilt és kihívtam az orvost. Megszidott, hogy ő nem csirkecsontra gondolt, hogy adjunk neki, hanem nagy marhacsontra, ami tisztitja a fogat . A csőves csirkecsont szilánkosra törik és felsérti a gyomrot és belet. Kapott valami pasztát és injekciót és rendbejött , de olyan lelkifurdalásom volt, hogy akaratlanul ártottam a drágámnak. Hiába első kutyások néha követnek el hibát.
284. f290b382c2 (válaszként erre: 283. - Arany52)
2008. dec. 17. 20:35
és mi lett vele?
283. arany52
2008. dec. 17. 19:43
Csirkecombot szoktam főzni, vagy szárnyat , mert az zaftosabb mint a mell. Vizbe teszem , egy kevés só, esetleg egy csep ételízesítő. Semmiből se sok. Jól meg kell főzni, nehogy a csontnál véres maradjon. Csak a húsit és aegy kis levet adja kutyusnak, még véletlenül se csontot , mert mi adtunk neki és belét felsértette és vérzett.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook