Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


2008. dec. 16. 12:25

Sziasztok!

Örülök, hogy többen vagyunk már ezen a fórumon. Igen, vigyázzatok a beköszönésekkel, ne hogy több helyre is ugyanazt írjátok be!


Szerintem a mi kutyusunk sem díjnyertes szülőktől származik, úgy hogy - véleményem szerint - ez azért nem annyira fontos. Az állatorvos megvizsgálta, akkor nagy baj nem lehet. Az oltási lapja megvan és kész, minden oltást felvesz és akkor egészséges lesz. Levinni még nem ajánlatos, tényleg csak az oltások után. Viszont bolha és akármi (most nem jut eszembe) ellen be kell fújni. Mi vettünk egy spayt, most fejből nem tudom mit, mert nem otthon vagyok és azzal fújtuk be és még soha nem volt se bolhája, se az a másikja. (De hülye vagyok, hogy elfelejtettem).

251. daroki (válaszként erre: 248. - F290b382c2)
2008. dec. 16. 11:47

Hát rengeteg baja lehet még szegénykének,mivel gondolom a szülei sem "díjnyertes" kutyusok:(A havanesek elég kényes fajták,elég sok nyavalya ki tud jönni rajtuk,fülatkától kezdve a fülgyulladásig,patellás is lehet,stb,stb....Persze ne vedd készpénznek amit írok,mert reméljük,hogy már semmi nem lesz Picurral,csak az egész körülmény amiket leírtál akiktől vetted....eléggé hanyag emberekre vall.Vagyis nekik a pénz a lényeg:((((((Az ilyen ember meg már régen rossz!Véletlenül nem Ceglédről van a kutyus?

Tejet sztem se adjál neki,tökéletes a víz!

Akkor a képpel ráérsz:)

A 4.oltását ha megkapta és eltelt 10 nap,utána viheted már,fokozatosan szoktatva az új helyzethez.Azért kérdezzél majd rá a dokitól is,de én így tudom az első levitelt!

250. arany52 (válaszként erre: 248. - F290b382c2)
2008. dec. 16. 11:46

Szia!

mi csak akkor vittük le Ronykát, mikor minden oltása megvolt. Bár az orvos szerint levihettük volna a dolgát végezni,d e azt mondta csak tegyük le és utána kézben haza, mert összekaphat betegséget, amíg nincs meg minden oltás.

Tejet én nem ajánlanák, de ha nagyon kivánja, egy két cseppet.

249. f290b382c2 (válaszként erre: 246. - Daroki)
2008. dec. 16. 11:36
De lagalább a szabályzatban az lenne pontosan megfogalmazva,hogy ezért KIZÁRNAK-mert nem így szerepel.....
248. f290b382c2 (válaszként erre: 244. - Daroki)
2008. dec. 16. 11:35

A doki megvizsgálta rendesen(magán)azt mondta,a sérven kívül teljesen egészséges....

Mi baja lehet még?

Húúú,hát képet most nem tudnék,csak mms-ben,de ha lesz munkám végre,veszek egy normális gépet,vagy kábelt a telefonhoz...most erre nem futja,sajna...

Akkor tejet egyáltalán ne?

Mikor vihetem már le?

247. daroki
2008. dec. 16. 11:33
Én viszont még mindig nem döntöttem el,hogy mivel fogom etetni a pici kutyinkat,pedig lassan el kéne döntenem,mert jövő7en már itt lesz és majd átszeretném állítani a kajáját.Az oké,hogy junior kaját fog kapni...a többit még megálmodom:)
246. daroki (válaszként erre: 239. - Maruszja)
2008. dec. 16. 11:32

Nem értem én ezt az elköszönéses dolgot.Miért baj az,hogyha ugyanúgy köszönsz el mindenhonnan??

Azért kérdezem,mert akkor én is figyelek erre,nehogy így járjak mint te is!

245. daroki (válaszként erre: 234. - Maruszja)
2008. dec. 16. 11:31
Tényleg szupi,hogy megtaláltátok a tesóját:)Elképzelhető,hogy megismerték egymást,de ezt úgysem fogja elárulni neked:D
244. daroki (válaszként erre: 233. - F290b382c2)
2008. dec. 16. 11:29

Szia!


Látom akkor sikerült mégis havaneset venned:)

Viszont rossz helyről vetted:(Akitől vetted az nem más,mint szaporító,így nagy az esélye,hogy a kutyusodnak még jó sok egészségügyi baja lesz:((((

Én azon sem csodálkoznék,ha egyáltalán nem kapott volna oltást,sajnos ilyenről is hallottam már:(

De látom,akkor nálad nagyon jó kezekben van,vigyázz nagyon a kicsikére és majd kérünk szépen képeket is róla!:)

243. arany52
2008. dec. 16. 09:32
Marcsika! ezek a Rossmann kolbászkák, amit mi jutalomfalatnak hívunk, Ronyka mániája. Ezzel szoktattuk szobatisztaságra. azóta is, ha kimegy kér juti flalatot. Férjem teljesen elkapatta és ha hazajön, juti falat, ha sétálni mennek, utána juti falat. ez igy megy egésznap. Én már próbáltam kitolni vele és félbevágtam, akkor jön a másik feléért. ezután három felé vágtam ,de a kis raffinált erre is rájött és akkor háromszor jött. Este vacsi aztán nem kell. Ő is eszi néha a konzerveket, de ha egymásután többször kap, akkor megy a hasa. Így legtöbbször csirkehúst készítek neki, főve, levesbe, grillen , sütve, vagy paprikásnak. Nincs is elrontva a drágám.:DDD
2008. dec. 15. 23:29

Picúr a Pedigree csirkést imádja Juniort szoktunk venni neki. Aztán a Winstont, ez többféle ízben van és a Rossmannba szoktom venni, mert ott olcsóbb. De szereti a Cézart is. Érdekes, hogy a száraz tápért nincs oda, pedig állítólag jó, mert sok a vitamin benne. Imádja a Rossmannból azt a kis kolbászkákat.

Fogat nem szoktunk neki mosni, de mindig rág valamit. Lehet olyat is kapni, ami olyan, mintha fogkrém lenne, de száraz nagyon és azt is rágcsálja, olyan mintha fogat mosna. Ja és imád kocsikázni, felugrik az ún. kalaptartóra hátra és onnan kukucskál, tudod ahol régen a "bólogató" kutyák voltak. (Ha bár gondolom, hogy Te fiatal vagy és nem emlékezhetsz erre!)

241. f290b382c2 (válaszként erre: 239. - Maruszja)
2008. dec. 15. 23:18

Camille-t én is imádom,nagyon szuper csaj....

Jó,hogy sikerült,mert egész nap ahoxa előtt ülök,és ez már olyan nekem mint egy kis család-ha már sajátom nincsen....

Teljesen kétségbeestem mikor nem tudtam belépni,gondolom te is...

A te Picurod mit eszik még?

Mert az enyém a csirkevirslit,a Pedigreee termékeket,meg száraztápot,ha nagyon rá van kényszerülve,de olyan pici még,sok ötletem nincsen,mivel okozok bajt,mivel nem....

Ja,és olvastam a fogmosásról,ez hogy működik?

240. arany52 (válaszként erre: 238. - Maruszja)
2008. dec. 15. 23:17

Marcsika! Nálunk is az ágyban alszik Ronyka. Éjjel vándorol. Nálunk kezdi, utána mey a lányomhoz, nehogy már a falkavezér megsértödjön, hogy vele nem alszik, hajnalban kel a lányom és akkor átvackolódik hozzánk. Reggel alig várja , hgoy kinyissuk a szemünket, már ugrik ránk és adja a puszikat, de amíg alszunk , tapintatos- csendben van. Ezen a héten két kis kutyuskával osztom hajnaltól meg az ágyam, mert a barátnője is velünk alszik. Egyik jobban fészkelődik, mint a másik, hgo yhozzánk érhessenek. Imádnivalóak.

A tejről csak annyit, mi akkor adunk neki egy keveset, ha szorulása van. Különben pár kanál tejeskávét iszik a miénkből, mert nagyon szereti.

239. Maruszja (válaszként erre: 237. - F290b382c2)
2008. dec. 15. 23:10
Örülök, hogy vissza tudtál jönni a Hoxára. Olvastam, hogy kizártak. Ha hiszed, ha nem épp úgy jártam, mint Te. Három fórumon ugyanúgy köszöntem el és ezért engem is kizártak. Teljesen kétségbe voltam esve, de aztán sikerült visszajutnom. Most már vigyázok, hogy ne pont ugyanúgy köszönjek el. Láttam Camille szólt az érdekedbe. Camille nekem is barátnőm, szeretem nagyon.
238. Maruszja (válaszként erre: 237. - F290b382c2)
2008. dec. 15. 22:59

Igen, a II. emeleten és Picúr velünk alszik - ha úgy gondolja. De sokszor le is ugrik az ágyról, nincs egész éjjel fent, néha még a fejem fölött is a párnámon alszik, csak hogy hozzánk érjen. Nagyon ragaszkodó, ennivaló.

A húgomnak meg westije van, ő meg azt a fajtát imádja. Persze szeretem én is Fantát is. De Picúr a miénk, így őt nemcsak szeretem, hanem imádom is!

237. f290b382c2 (válaszként erre: 236. - Maruszja)
2008. dec. 15. 22:55

Nagyon sajnálom.....

Picur viszont azóta igazi családtag,ugye?

Mert nekem máris az,pedig még csak most érkezett...most is itt van elnyúlva mellettem,és szerintem azon gondolkodik,meddig akarom még a billentyűket nyomogatni,mikor megyünk aludni...

Ti is panelban laktok?Még nem volt időm visszaolvasni mindent...

236. Maruszja (válaszként erre: 235. - F290b382c2)
2008. dec. 15. 22:50

Inkább ne adjál - szerintem. Igen a tesója is kisfiú. Pedig milyen jó lenne egy havanese kislánnyal találkozni már! Én drukkolok Picúrnak.

Tudod nekünk tavaly meghalt a lányunk és utána lett a kiskutyánk. Tudom, hogy nem pótolja, de akkor is a szeretetünket átadjuk neki. Nálunk családtag Picúrka.

2008. dec. 15. 22:45

De jó,és a testvére is kisfiú?

Szerintem biztosan megismerték egymást....legalábbis az az érzésem...

Akkor én sem adok neki tejet,csak azért kérdeztem,mert az anyukám kutyája imádja...igaz,nem fajtiszta,de minden reggel követeli...

234. Maruszja (válaszként erre: 233. - F290b382c2)
2008. dec. 15. 22:38

Szia!

Én nem szoktam tejet adni a kutyusunknak. Állítólag nem jó nekik. A joghurtot viszont szereti, persze azt sem sokat csak egy-két kávéskanállal.


A miénk is havanese és szintén Picúrnak hívják. Augusztusban volt 1 éves. Imádjuk, Ő a mi babánk. Kisfiú.


Jaj el kell Nektek mesélnem, hogy ahonnan hoztuk annak idején mondta a tenyésztő, hogy az egyik testvérét szintén békéscsabai hozta el.

Most este a férjem lent sétál Picúrral és megláttak egy ugyanolyan kis kutyát, mint Picúr. Persze el kezdtek beszélgetni, a kutyák meg közben játszottak egymással. Hát mi derült ki!

Hogy a Picúr a testvérével játszott. Rátaláltunk a testvérére, itt laknak nem messze tőlünk, de most először találkoztak. Én nagyon örültem neki.

Kíváncsi lennék, hogy a kutyák vajon megismerték-e egymást? Biztos nem, de akkor is, engem olyan boldoggá tett ez a találkozás!

2008. dec. 15. 22:29

Sziasztok,Jessy vagyok,és van egy tündéri 3 hónapos havanesem,fehér szőrgombolyag.Szabó Picurnak hívják.

Amit le szeretnék először írni,hogy mini-ként volt meghirdetve,törzskönyv-vel.30E Ft-ért.

Vidékről hozták a két pici kutyust,ez a 2 kankutya volt,az egyik -Picur-első látásra szerelem lett.Jaj,a törzskönyvet elfelejtették,de hozzák.Az oltási könyvet lenn a sötétben adta oda,oltást egyet kapott.

Másnap állatorvos,hát se törzskönyv(ami engem igazából nem érdekel,csak legyen kit szeretni)se chip,viszont bolhás volt,és meg kellettt műttetnem,köldöksérve is volt a drágámnak.

Először követeltem vissza a pénzt,mikor kiderült,de az eladó csak 2 nap múlva tudta volna hozni,és azt mondta,őt abszolút nem érdekli,úgyis eladja akkor másnak...hát én meg nem hagytam sorsára,azóta ő az én drága kis "pulikutyám"

Pénteken szedik a varratot,aztán már kivihetem,mert akkor kapja az utolsó szurit is...

Szóval-ilyen emberek is vannak-és még mondták,hogy meglátogatnák majd...na tudjátok mikor!!!!

Egy kérdésem lenne:az állatorvos kifejezetten ellenzi,hogy tejet adjak neki.Ti szoktatok tejet adni a kutyusoknak?Köszi,Jess és Picur

232. arany52
2008. dec. 15. 19:44

Reméjük, hogy visszatér a hangulata, mert a havanese kutyusokra nagyon jellemző a játékosság. Miénk kifulladásig játszik. Már nevük van a játékoknak, csip-csip, toji, labda, egér és azt hozza, amelyiket mondjuk. Lökdösi az orrával és felszólít játékra. Irtó nagy bohoc. Ő inkább túl eleven, de nem bánom , mert akkor biztosan nincs baja.

Majd ha ketten lesznek, biztosan lesz hancur. Már én is kiváncsian várom.

231. daroki (válaszként erre: 230. - Arany52)
2008. dec. 15. 19:39
Nagyon bizom benne,hogy visszatér a régi Edunk:)Nekünk pont az ellentétjét mondta a dokink,hogy ugyanolyan játékos marad majd Edu,mint eddig,annyi lesz,hogy nem fog szaladgálni a tüzelő szukák után.Hát tényleg nem,de a többi régi haver is levegőnek van nézve:(Itthon örül nekünk ha hazajövünk,megugatja a tűzoltóautót,meg azért a gyerekekkel játszik,de egyre kevesebbet.Brühühü:)
230. arany52 (válaszként erre: 229. - Daroki)
2008. dec. 15. 13:16

Most nálunk is van vendég, egy lánykutya, de Ronyka nagyon játékos, pedig ő már elmúlt 3 éves. A kislány kutya viszont inkább lustálkodik. Mi is gondoltunk az ivartalanításra, de az orvos azt mondta, akkor magábaforduló lesz, és megváltozik a természete. Rábeszélt, hogy ne ivartalanítsuk.

Különösebb gond így nincs vele, mert a lánykutyások, ha a kutyus tűzel, akkor másfelé viszik sétálni.

Lehet, hogy az ivartalanítás hatása, hogy többet lustálkodik, de egy játszótárs fel fogja dobni.

229. daroki (válaszként erre: 228. - Arany52)
2008. dec. 15. 12:38

Várjuk hát!:)Most Molly nekünk is újdonság lesz,mert ugye ő lány,eddig csak fiúkutyusaink voltak.Meg ugye Eduka van is:)

A két kisebbik gyerekem nem tudja,hogy új családtagunk lesz,úgyhogy ők emiatt nem izgatottak:D A nagyfiam,húgom,párom már igen:)Meg persze azért én is,de azért jó dolog ez a várakozás is:)Most szeretném ha csigalassúsággal telne el ez a hét:)

Furi lesz majd megint két kutyussal,de biztos hamar megszokjuk az új helyzetet.Eduka van mostanában kicsit lelassulva,vissza vett a játékosságából.Már ami a kutyákat illeti.Nem igazán szeret már játszani velük,itthon is szeret inkább lustálkodni,enni,inni,a játék nagyon a háttérbe szorult.Októberben lett ivartalanítva,nem tudom,hogy nem-e ez vette el a játékosságát?:(

Ma reggel is beszaladt a(szomszédom bolognese kutyusa)Eduhoz,Edu meg rá se bagózott:(Nem ment vele játszani,feküdt tovább a helyén és aludt tovább.Nem tetszik ez nekem,remélem Molly majd egy kis életet lehel belé!

228. arany52 (válaszként erre: 227. - Daroki)
2008. dec. 14. 22:20

Látom, Ti is nagyon várjátok, mi is ilyen izgatottan vártuk. Főleg, hogy ez volt életünk első kutyusa - mármint nekem és lányomnak, mert férjem vidéken gyerekeskedett és kutyától kezdve minden elképzelhető állat vot otthon. Volt lovuk, tehenük, és minden gyereknek saját kisgidája.

Ránevelték a gyerekeket az állatok szeretetére.

Ronykát is nagyon szereti és néha túlzásba véve kényezteti. Most is , ahogy tévézik , a lábánál pihen.

Azt hiszem a naplód állandó látogatója leszek karácsonytól, bár most is figyelemmel kisérem.

Üdv: Arany

227. daroki (válaszként erre: 226. - Arany52)
2008. dec. 14. 20:29

Szia!:)


Igen,azért fejlődött egy keveset:)Végülis normális ütemben növöget,így nyugodt vagyok:)

Még 8 nap,aztán már mi fényképezzük itthon:)

226. arany52 (válaszként erre: 224. - Daroki)
2008. dec. 14. 20:00

szia Rita!

Megnéztem a naplódban Molly legujabb képeit. Nagyon aranyos, és azért látni rajta hogy fejlődött. Képzelem , hogy mennyire várjátok a karácsonyt.

225. arany52 (válaszként erre: 224. - Daroki)
2008. dec. 10. 19:59
Én is csak Marcsikát és Téged találtalak. Legalább megnézzük egymás kutyuskáját és megbeszéljük a velük kapcsolatos dolgokat. Imádom a pici kutyákat és akkor ujból átnézem Ronyka kiskorú képeit. Ha lesz időm készítek is egy naplót a képeiből
224. daroki (válaszként erre: 223. - Arany52)
2008. dec. 10. 19:56

Én is lesem itt a naplókat,képeket,de eddig nem találtam túl sok havanese gazdit közöttük:(

Magamat ismerve,biztos sok kép kerül majd a naplómba:)

223. arany52 (válaszként erre: 220. - Daroki)
2008. dec. 10. 19:50
Gondolom, hogy mennyire várja az egész család Mollyt, én a számítógépen nézegettem állandóan Ronyka képét és mi is számoltuk a napokat. Édesek lesznek együtt. Egy fiú, egy lány, szerintem ki fognak remekül jönni egymással. Majd lesem a naplódat, hogy megnézzem a képeket. Nagyon szeretek bennük gyönyörködni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook