Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


12. daroki (válaszként erre: 11. - Micimacko62)
2008. nov. 4. 17:39

Szió!


Még nem tettél fel képet Pamiról,szeretném már látni:)Na ez nem szemrehányás akart lenni:D

Pedig ilyenkor kiskorában lenne jó,ha megszokná a fésülést,de az is igaz,hogy egy kis kozmetikától semmi baja nem lesz:)Tény,hogy könnyebb egy rövidebb szőrt karbantartani.

Még nem tudom,hogy milyen ruci lesz,de olyasmi amit te is írtál.Felül is védi,alul is védi.Amikor mínuszok vannak,akkor jól jöhet,igaz eddig Edunak sem volt és soha semmi baja nem lett.Igaz,hogy a séták nem nyúlnak hosszúra ilyenkor,éppen csak elvégzi a kis és nagy dolgát,aztán jövünk is föl.

Szoktam neki én is adni neki mindenféle kaját.Evett ő is már nokedlit,a tojást nem nagyon eszi meg,de imádja a sajtot,májkrémet,virlsit.Meg hát húst enne hússal:)

A tiéd most mennyi idős is?

2008. nov. 4. 13:32

Szia.

Paminak olyan pelyhes szöre van,és alig hagyja magát fésülni igy gondoltam megröviditettem egy kicsit..a spanink is télen-nyáron nyirva volt és s

oha nem volt semmi baja.Ő is lakásba volt tartva mint most pamika.Meg hát egy kis kozmetika nem árthat neki.

Milyen rucit vesz neki a hugod?Nálunk is van ilyen bolt gondolkodtunk mi is rajta,hogy valami kis hát és has takarot veszünk ,nem tudom megérie hacsak piszkitani viszem ki.

Ma tojásos nokedlit adtam neki secc-perc alatt betermelte,te is szoktál neki pl fött tojást, galuskát könnyü ételeket adni neki?

10. daroki (válaszként erre: 9. - Micimacko62)
2008. nov. 1. 14:33

Jókat mosolygok amiket írsz a spanidról,mert az enyim is ilyen volt.Nyugis,sosem élt pörgös életet:)Ő is morgott,de ő is csak akkor,ha nem tetszett neki vmi vagy vki:)Edut egyenesen utálta az első pár hétben,de aztán meg már nem bírt meglenni nélküle:)


Én most pont növesztem Edu szőrét,csak a szeme körül vágom le neki itthon a szőrt(ezt egyedül is megtudom csinálni)de télre meghagyom neki a hosszát.Eddig nem vettünk neki ilyen téli rucit,most jelezte a húgom,hogy idén vesz neki egyet:)

Szóval én télen a hosszabb szőr párti vagyok.

2008. nov. 1. 14:26

Szia.

Mikor mi nézegettük a neten a kutyusokat,öt találtuk a legmegbizhatobbnak,igy töle vettünk.

Akkor ért a meglepi mikor egy szép ház mögött külön kialakitva volt a kennel,gondolhatod kb20 kutyus,különbözö kor osztályok,viszont szabadon..Még a legelsö szülök is meg voltak 15évessek,mondta a tulaj.

Utána néztem jár kiállitásokra saját maga fürdeti,nyirja ,oltja a kutyáit.

Törzskönyvvet nem adott de igy is 35000-ért vettük meg.

Mikor elhoztuk elöttünk megfürdette,de a forgács igy is bele volt száradva a fenekén a szörébe ugy vágtam le.Töle veszik külföldre is a kutyákat,van a neten kép rola.

Szerintem a házi kosztban minden benne van ,mert ugyebár mi is azt eszük,én még nem merek adni csak tápot kap száraz és konzervvet összekeverve, és az utolso bogyoig kinyalja a tányérját.

Nagyon játékos szeleburdi kutyus, a spaninkhoz képest mert az meg nyugodt volt akkor morgott ha zaklatták.A szomszéd nénit nagyon szerette mindig hozott neki valamit,végül már várta.

Pamival viszont minden más ő bizalmatlan,fél a kocsiktol,emberektől csak akkor engedi megsimogatni magát ha felveszem.

Szerinted ha novemberbe elviszem a fodrihoz nem fog megfázni?

8. daroki (válaszként erre: 7. - Micimacko62)
2008. okt. 31. 16:58

Szió!


Nyersen én sem adnék neki húst.Semmiből nem tart megfőzni nekik,a csirkehús amúgy is pikk-pakk megfő.

Úgy látszik ezek a spánielek nagyon egyformák,nálunk is hányt a kutyus,habár nem volt egy nagy fűevő,de azért elő előfordult nála is.

Azért kérdeztem,hogy honnan hoztátok a kutyust,mert nagyon sok szaporító van,akik igazából csak a pénzt nézik,ész nélkül pároztatják a kutyáikat,aztán olcsón eladják őket.

:(Gondolom a "tenyésztő" akitől te elhoztad,nem sűrűn érthetett a kutya fürdetéséhez,hiszen ártott neki ezzel a fülmosással:(

Én ezt mindig a kozmetikusra bízom,itt van a házunk alatt,szólok neki előtte és fél perc alatt megcsinálja.

Semmi baj,hogy írtál a spanidról is:)Átérzem,hogy ti is hiányoljátok,nekünk még csak február óta nincs,de hiányzik.Mi elhamvasztattuk és itthon van kis urnában.

Amúgy beszéltem pár állatorvossal az évek folyamán.Eléggé megoszlik a vélemény etetés ügyben.Volt olyan aki azt tanácsolta,hogy csak házikosztot egyen és vegyek neki vitaminokat pluszban amiket napi rendszerességgel adjak neki.Van aki istenítette a kutyatápokat,szerinte csak azt elég adni neki,ne zavarjam össze a kutyát a házi koszttal is.Kielégítő táplálék számukra,stb....na így legyen okos az ember lánya:)

Hát én adok neki ezt is,azt is,vitamint pl.nem.

2008. okt. 31. 15:49

Szia.

Persze teszek fel képeket.Egy perc megállása sincs megy mint a bolygo hollandi néha megsem látom.

Szivessen eszik dobozos tápot összekeverem neki szárazzal be is puszilja.Csirkenyak nyersen mondta a tenyésztő,de nem merem adni neki csak fözve nehogy baja legyen.Reggelente ő is szokott hányni inkább sav,érdekes mert a spanink is ilyen volt,ette a füvet utána meg kihányta.

A földröl valo evésröl most probálom leszoktatni,mindent megkostol szó szerint,hiába csapom szájon, pedig tudja hogy nem szabad.

Mikor elhoztuk atenyésztötől mondta meglehet nézni semmi baja, tiszta a kutyus ,elöttünk fürdette meg,ez volt szerdán, szombaton elkellett vinnünk a dokihoz mert megállás nélkül vakarta a fülét.Na meg nézte és közölte hogy teli van a füle piszokkal amit mindig mikor fürdette beljebb és beljebb nyomta,még jo hogy nem gyulladt be neki .Ennyit a tisztaságrol.

A spanval csak kölyök korában volt baj,a gyerek ki vitte a ligetbe és összeszedett valoszinüleg parvot amitöl majdnem meg pusztult,de jó doki volt tudta mit kell adni és igy rendbe jött.Közte nem volt probléma csak az utolso 3 honapban de az borzaszto volt.Rákos volt nagyon megszenvedett és mi is ,megsirattuk min egy családtagot.Másfél év telt el azota.

Bocsi az esetleg nem ide vágo dolgokért.

2008. okt. 30. 19:13
Ja!Teszel majd fel képet a kutyusról?:)
5. daroki (válaszként erre: 4. - Micimacko62)
2008. okt. 30. 19:10

Szia!:)


Nekünk is spánielünk volt,egészen idén februárig.Ő 15 éves volt,sajna nekünk is el kellett altatni:(

Láttam Soltszentimrei hírdetéseket a neten,én is nézelődöm folyamatosan,annak ellenére,hogy elvileg megvan már,hogy majd honnan hozunk kutyust.De erre még várnunk kell.


Etetés:Van egy fórum,ahol sokat szoktam okosodni a havanesekről,ha gondolod akkor elküldöm az email címedre a honlapot és ott te is tudsz olvasgatni.Itt nem szeretnék ilyet kiírni,reklámnak számítana:)


Az én kutyám mindenevő.Eszik házi kosztot is,meg néha főzök neki külön csirkehúsit,kap kutyakonzervet,száraztápot.Nálunk most már vigyázni kell rá,mert ivartalanítva lett és hajlamosabb elhízni.Persze egy örökmozgó,de azért figyelünk arra,hogy mit és mennyit eszik:)

Természetesen követjük az orvosi utasításokat:)


Konkrétan milyen betegségekre gondolsz?

Az én kutyimnak soha nincs semmi baja(6 éves már)Nem szokott megfázni,most nyáron volt csak beteg,amikor tele lett kullanccsal:(De kapott szúrikat és azóta rendbejött.Néha néha hányni szokott,de ez is ritka.Fűvet imád zabálni,azt mondta a doki,hogy a gyomra miatt,neki érzékenyebb.Meg valszeg felnyal mindenféle nyavalyát és emiatt lehet kis hasmenés,hányás.Hát igen!Eduka is sajnos mindig mindent felnyalna,szoktam is a pofájára csapni,ha nagyon belemerül lennt a szagolgatásba,nyalakodásba:D

Amúgy a havanese egy elég érzékeny kutyafajta.Sokan mondják,hogy szem és fül érzékenyek,könnyen begyulladhat nekik ezek a testrészük.Hát nem tudom.Nálunk itt a szomszédban is van két havanese kutyus,van a másik szomszédnak bolognese,ő is hasonló fajta mint a havanese,soha semmi bajuk nem volt eddig.

Esetleg az állatorvosodtól érdeklődj ezekről a dolgokról,mert szerencsére nekem ezekkel a betegségekkel nincsen tapasztalatom:)

De jól írtad.A spániel is más volt.Na nála nem egyszer rohantam a hülye toklászok miatt a dokihoz:(Sok gond volt a fogaival(leginkább fogkő problémánk volt vele)tehát vele nagyon sokszor mentünk a dokihoz.

Eduval tényleg a kötelező oltásokra kell csak menni.Remélem így is marad!:)

2008. okt. 30. 16:55

Szia

Köszi hogy ennyi mindent irtál erröl a fajtárol,nekünk elötte spanink volt,de ő teljessen más volt.Ő most teljessen uj fajta nekünk.

A szoba tisztasággal már meg birkoztam,szol ha ki kell mennie,egyik naprol a másikra következett be,meg a lábemelése is,igy minden fánál meg kell állni.

Én 2hetente fürdetem samponnal közte csak tiszta vizzel öblitem le.Öt paminak neveztük el május 25-én született Soltszentimrén.

Ott vettük 2 honappal ezelött.

Szeretném megkérdezni,hogy mennyire ellenállo a betegségekkel szemben?

Esetleg ha a táplálkozással tudsz tanácsot adni,milyen táppal-vagy házi koszttal etessem.Végül is volt elötte egy kutyusunk csak az teljessen más volt minden szinten/spániel és 11 évessen lett elaltatva/és a 2kutyus közt rengeteg külömbség van,a mostani teljessen más müfaj.

Köszi mégegyszer a válaszokat sokat segitettél vele.

2008. okt. 28. 14:32

Szia!


Most akadtam rá a fórumra:)

6 éves havanese kutyus gazdája vagyok,tehát van egy kis tapasztalatom.Viszont rögtön az első kérdésedre nem tudok pontos választ adni,mert nem emlékszem már,hogy mikor vittük elősuör fodrihoz,de valószínűleg akkor,amikor már elég nagy volt a szőre:)

A szobatisztaságra úgy neveltük őt is,mint a másik kutyinkat(aki sajnos már nincs velünk:(hogy egy nap többször is levittük séltálni(persze csak miután már megkapta az összes kötelező oltását)ha otthon bepisilt,bekakilt,akkor megszidtuk(sosem vertük meg)Ez egy jó kis türelem játék,valamint a havanese kutyusok eléggé nehezen és sokára lesznek szobatiszták:(A spánielünk fél évesen már az volt,míg Edu egy éves kora körül is még be-be pisilt.Most is előfordul,hogy bepisil,de van neki itthon egy alom,amibe hajnalba belemegy és oda pisil,nem össze vissza a lakásban.Amúgy kiskora óta itt van ez az alom neki,ő azt szokta meg.De nagyon ritkán használja,egy hónapba egyszer ha belepisil.Kakilni sosem szokott itthon,mindig lennt végzi el a nagy dolgát:)

Az más ha esetleg van egy kis hasmenés féleség,de Edunak még ilyen se nagyon volt a 6 éve alatt.

Fürdetni elég gyakran szoktuk,havonta biztos.De olvastam olyat is,hogy két hetente fürdeti vki.

A szőrét is igény szerint fésülik sokan.Én nem fésülöm mindennap,de hetente azért többször elcsípem és megfésülöm,amit csöndben tűr a kis lüke:)

Ha van még kérdésed,akkor szívesen segítek!

A szobatisztasághoz még annyit,hogy otthon el kellene érni nála azt,hogy mindig egy kijelölt helyen pisiljen,kakiljon.Amíg nem tudjátok egy nap többször kivinni,levinni.Ezt meg lehet oldani kutya pelussal is vagy pedig egy újságpapírt letesztek,ha bepisil vhova,akkor oda vinni az újságpapírhoz és folyamatosan mondani,mutatni neki,hogy mit is szeretnél tőle:)Előbb utóbb megérti,csak határozottnak kell lenni vele.

Megkérdezhetem,hogy honnan van a kutyus?

2008. okt. 11. 14:45
Mi most vettünk egy tündéri 3 honapos havanese kiskutyát,és érdeklödnék akinek van,ki mikor vitte 1* kozmetikushoz.Hogy tudta szobatisztaságra nevelni,milyen sürün fürdeti otthon,mennyi idönként fésüli?Szivessen elfogadok minden féle jó tanácsot,tapasztalatokat.
2008. okt. 8. 16:27
Kinek milyen tapasztalata van ezzel a fajtárol?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook