Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


372. arany52 (válaszként erre: 370. - Daroki)
2008. dec. 26. 23:08

A bébiétel valóban jó, azt a fajtát kell venni, amit nagyobb babáknak adnak, van benne egy kis hús vagy máj is. Ha csak egy kanálkával eszik , az se baj. Csak legyen benne valami.

száraz tápot ilyen pici kutya nem is nagyon tudja enni. Mi is vettük, de Rony csak eldugta, elásta a párnák mögé , de nem ette meg.

Én azért lelkiismeretlenségnek tartom, ha nem egészségesen adta nektek a tenyésztő a kutyust, mert három gyerek van, a felnőttet is megrázza, ha valami rossz történik a kis kedvencével , de a gyerekeket még jobban megviseli.

Nem Balatontól hazáig lett ilyen a kutyuska. Megsértődni meg hamar tudnak, mi jó viszonyban voltunk a tenyésztővel, de mikor rákérdeztünk, hogy a kutya családfájában volt -e dysplaziás kutya, hát nagyon zokon vette a kérdést. azóta küldtünk fotót is a kutyusról és igazán kedves hangnemben dicsértük Ronykát, de nem is válaszolt.

Várom a fejleményeket és godnolok Rátok: Arany

371. daroki (válaszként erre: 369. - Arany52)
2008. dec. 26. 22:58
Köszönjük a drukkokat,most nagyon ránkfér!
370. daroki (válaszként erre: 369. - Arany52)
2008. dec. 26. 22:56

Én is azt gondolom,hogy a tenyésztő nem volt most korrekt velünk,mert pl.tuti biztos,hogy Molly nem evett még rendesen nála sem,mert ha ott megtudta enni a száraztápot,akkor a Balcsitól Pestig,hogy felejtette volna el???Nagyon érzékeny a kis gyomra,mi is többször adunk neki keveset.Csak most már tök elbizonytalanodtam,hogy mégis mennyi legyen az a kevés is?:(Holnap a húgomék megkérdezik az orvostól.

Amit még mondtak,hogy lehet kapni ezeket az üveges bébikajákat,abból is vegyünk neki és azt adjuk neki még.Majd holnap újra átbeszéli a húgom a dolgokat a dokival,inkább többször alaposan,minthogy egyszer,de nem értve a dolgokat:)

Most alszik a kis szaros,van az egyik lábában egy kanül,holnap oda kapja az infúziót megint:(De ha kell,akkor kell!Reméljük nem sokáig!

Nagyon odafigyelünk tényleg,hogy mindig frisset,ne túl meleget,ne túl sokat kapjon enni.

Edutól totálisan elzártuk,Molly most ki sem mehet a szobánkból,papuccsal sem léphet be senki,mindennap alaposan felmosok,hogy még egy hajszál se kerülhessen a közelébe.

369. arany52 (válaszként erre: 368. - Daroki)
2008. dec. 26. 22:49

szia Rita!

Nagyon sajnálom a kis kutyust , hogy ennyit kell szenvednie, és nektek is ennyi izgalmatok van.

Reméljük hoy javulni fog az állapota és nincs komolyabb baja. Azért én a tenyésztőt hibáztatnám, az nem lehet, hgoy náluk még rendben volt és nálatok lett ennyire rossz az állapota.

drukkolok érte.

Nagyon keveset eszik egy ekkora kutyus, a Ronyka is egy kis tányér alján lévő adagot evett. viszont egy nap többször. Míg kicsi volt háromszor kapott enni, most már csak napjában egyszer, mert fölösleges kínálni, többször úgyse eszik.

Remélem nyugodt éjszakátok lesz, és az étel is benne marad a pindurkába.

Minden jót. Ha valami van , azért irj majd, mert izgulok érte.

Üdv: Arany

368. daroki (válaszként erre: 364. - Arany52)
2008. dec. 26. 22:29

Sziasztok!


Molly most jól van.De két adag infúziónak köszönheti,a mai nap szó szerint kritikus volt már nála:(Megint kapott egy csomó mindent fecskendőbe,haza is hoztunk belőle,habár én csak egy órát bírtam ott maradni a rendelőben,aztán haza kellett jönnöm a gyerköimhez.Így a párom engem hazahozott,aztán ment is vissza.

Akkor kapta Molly a második infúziót.Kapott még két szúrit,vért is vettek tőle,ultrahangozták is,most megy az ima,hogy ne legyen újra rosszabbul és megmaradjon benne a kaja!

Sajna eddig szinte mindent kihányt amióta nálunk van:(

Felhívta a párom a tenyésztőt is,ő azt mondta,hogy elég lett volna neki a száraztáp,nagyon pici a gyomra és nem tett jót neki,hogy adtunk konzervet is.Persze,hogy adtunk,mert a száraztápot nem bírta megrágni,folyton kiesett a szájából:(

A konzervet megette,de ki is jött belőle.

Szóval most itthon van,a második infúzió után magához tért,addig azt mondta az orvos,hogy ő megtesz mindent a kutyusért,de nem biztat minket semmi jóval:(

Nagyon sokat pisil most,ügyesen megy a pelusra,persze nem mindig ér oda,de ez most nem érdekel minket.

Most elaludt,a nagyfiam simogatja:)Gyomorideg van bennem,hogy megint hányni fog:(((((((

Adhatunk neki továbbra is csirkét,rizst,zöldséget,mindezt jó nyákosra főve.

Aztán mondták,hogy cukros vízet vagy mézet vízzel a lényeg,hogy vmi édes legyen.Totál leesett a vércukra,nagypn bágyadt is volt ma,nagyon nem tetszett az orvosnak.

Az egyik asszisztens csaj a kezelőlapjára azt írta,hogy yorki,mert szerinte tuti van benne az is.Párom mondta ezt is a tenyésztőnek,mert mi az apa kutyust nem láttuk.A tenyésztő persze fel volt háborodva ezen.Mi meg már azt mondtuk,hogy nekünk aztán teljesen mindegy,csak legyen már jobban.De nehezen tudom elképzelni,hogy Molly félig yorki lenne,én nem látok benne yorki vonásokat.Majd még csinálok róla képeket,aztán ti is alkothattok róla véleményt:)

Holnap 9-re megint infúzióra kell vinni,aztán meglesz a vérkép eredménye,meg a doki megint megvizsgálja alaposan.Az UH-n nem látott semmi rendelleneset,de azt mondta,hogy ez semmit nem jelent:(

Amit kérdezni szeretnék tőletek,hogy ti egy etetésre mekkora adag kaját adtatok a 8 hetes kutyusotoknak,aki sokak szerint kb.6 hetesnek felel meg???

367. arany52 (válaszként erre: 366. - 6c23186b35)
2008. dec. 26. 19:37

szia!

Várom én is a híreket, és remélem nem komoly a baj.

2008. dec. 26. 19:21

Sziasztok!

Mollykáról még semmi hír?

2008. dec. 26. 19:19

Sziasztok!

De régen jártam itt köztetek. Most végigolvasom, amit eddig nem olvastam még és majd írok.

364. arany52 (válaszként erre: 363. - Daroki)
2008. dec. 26. 18:55

szia!

De sajnálom, csak rendbe tutja hozni az orvos. Biztosan erősebb orvosság kell.

Várom, hogy alakul az egészsége.

363. daroki (válaszként erre: 361. - F290b382c2)
2008. dec. 26. 13:50

Sziasztok!


Mi nem vagyunk jól:(Ma megint viszem vissza Mollyt.Még mindig hány,eszik és nemsokára rá ki is jön belőle.De ma már enni sem akar,hányt ilyen sárgásat,aztán vízeset.Nagyon sokat alszik,nem tetszik nekem ez a kutya:(

Most fennt van és szórakoztatják a gyerekeim.Edu nagyon érdekelné,de ugye nem engedjük oda hozzá.

Felhívtam a dokit,elmondtam,hogy mi van Mollyval,mondta,hogy 5-re irány a rendelő.Úgyhogy megyünk!Majd jövök a fejleményekkel.

Szorítsatok,hogy rendbe jöjjön ez a kis szaros!

362. arany52 (válaszként erre: 361. - F290b382c2)
2008. dec. 26. 11:12

Szia!

Ronyka nagyon jól van, otthon a lányom és dobálja neki a csip-csip labdát , ő meg nagyokat ugrik utána. Már reggel sétált, most játék, délután jön lányom barátnője, akit nagyon szeret, így móka az élet.

2008. dec. 26. 10:44

Sziasztok!

Hogy vannak a gyerekeink?

360. arany52 (válaszként erre: 357. - F290b382c2)
2008. dec. 25. 21:15

Szegény Picur, meg Te is, talán Picurnak is egy kis rizs kellene, az jó hasmenés ellen.

Javulgatást a drágának.

359. arany52
2008. dec. 25. 21:14

Rita!

Nagyon jókat mondott az orvos, már olyan értelemben, hogy ez mind így van. Nekünk igen lelkiismeretes maszek orvosunk van, aki az én mozgássérülésem miatt házhoz is jön, és akkor se kér többet.Szóval látni, hogy nagyon szereti az állatokat.

Ugyanezt mondta, hogy házi koszt, házi koszt. Ezeket a tápokat hirdetik, mert keresnek rajta, de tele van tartosítóval és a kéynes Bichon kutyus gyomor nem birja. Ronykának is annyira ment a hasa tőle , hogy teljesen megijedtem, mert már semmi se jött ki, mégis vonaglott. Kapott orvosságot, pasztát és teljesen rendbejött. Mi csak házi koszton tartjuk, tudom hogy ez macerásabb, de megéri, mert sajnálnám is ha beteg lenne és takaríthatunk is utána. A főtt rizs is nagyon jó, bele szoktuk keverni az apróra végott húsba. Szereti is. A krumplival csinján bánnák, mert nem tudja megemészteni a kutyagyomor, tehát csak terheli vele.

Az is igaz, hogy a szem körül vágni kell, mert belelóg a szemében, és szemgyulladást okozhat.

Valóban nem szabad más kutyákkal érintkeznie, amíg nincs meg az oltása. Ezért mondta nekünk az orvos, hogy ha azt akarjuk, hogy kint végezze a dolgát, karunkban kivisszük, letesszük addíg , amíg kel és utána uzsgyi fel vele. De mi nem vittük le, hideg tél volt és amúgy is az volt a cél, hogy lakásban szokja meg a szobatisztaságot.

A fülét is rendszeresen kell nézni és a benőtt szőrszállakat kihúzni, mert attól is fülgyulladás lehet. Nem is tudom miért nem jutott eszembe nekem is ezeket mondani Neked.

Ha ennyire lelkiismeretes az orvos, érdemes megtartani. Sokkal jobb, ha egy állandó orvosa van. A lánykutyáknál a miénk is az ivartalnítást ajánlotta, csak fiúnál ő nem híve.

Remélem a kis Molly minnél előbb teljesen rendbejön, és nem kell attól aggódni, hogy most sok a gond vele, mert hát olyan mint egy csecsemő. Nálunk is rendszeresen járt az orvos, mindig volt valami baj. Mikor meg már mozgékonyabb, nem ismeri a veszélyt és sajna jönnek a balesetek. Most már hogy majdnem felnőtt kutyus, csak az oltásokra jár az orvos.

Minden jót a kis Mollynak és várom a fejleményeket.

Üdv: Arany

358. f290b382c2 (válaszként erre: 356. - Daroki)
2008. dec. 25. 20:51
Köszi,az jó lenne,az én dokim azt ondta,joghurtot nagyon módjával,max. 1-2 kanálnyi.
357. f290b382c2 (válaszként erre: 348. - Arany52)
2008. dec. 25. 20:50
Na,a levesevés után összecsinálta az egész lakást,gondolhatjátok..úgy kifáradtam,mire mindent lerendeztem,hogy el is aludtam...
356. daroki (válaszként erre: 355. - F290b382c2)
2008. dec. 25. 20:45
Majd bemásolom ide,amit tőle kaptam papírt ezzel kapcsolatban.
2008. dec. 25. 20:40

Megnéztem az új családtagot,nagyon édi!

Picur megkapta a csirkeleveskéjét,ere mindent összef...tt,megvolt a délutáni programom....

Majd kajáltatással kapcsolatban várom ám a dokid tanácsait!!!

354. daroki (válaszként erre: 353. - Daroki)
2008. dec. 25. 20:28
Tudtam,hogy hosszú leszek:)Ami még gond,hogy azokat a fránya vitaminokat nem tudjuk beadni neki,mindig kiköpi:(Szóval ezzel még birkóznunk kell,mert eddig nem sikerült beadni neki.
353. daroki (válaszként erre: 352. - Arany52)
2008. dec. 25. 20:19

Köszönöm a képeket,megnéztem,tényleg Rony is nagyon kis falatka volt:)

Na most lehet,hogy hosszú leszek,túl vagyunk az állatorvoson.

Ez a doki nekünk most új doki,rengetegen járnak hozzá,nagyon alapos,lelkiismeretes orvosnak tűnik.Mivel sokan voltak,kicsit sietősre fogta,de azért nem úgy engedett el minket,hogy félvállról vette Mollyt.Úgy köszönt el tőlünk,hogy bármi bajom van,akár éjszaka is hívjam,ha vidéken is van,azonnal indul Pestre:)Tehát nagyon aranyos,nem mellékesen még jóképű is:D

Mikor odaértünk,ő még nem volt ott,az asszisztensei foglalkoztak velünk.Ők is nagyon aranyosak voltak,körül ajnározták Mollyt:)

Ők elkezdtek minket kiokosítani kajaügyben,tartásügyben,stb....

Most még kb.4 hétig,Eduval se nagyon érintkezhet Molly.Idegen kutyákkal meg pláne nem.Szóval most megint visszajött hozzám,velem fog aludni.

A hányásra azt mondta,hogy lehet a stressztől,az anyjától való elszakadástól,stb...

Most csak főtt rizst és csirkehúst adhatunk neki,diétáztatni kell.

Ha nem múlik el a hányás pár napon belül,akkor indul az alaposabb kivizsgálás,hogy mitől hány?

Most adtak neki vitaminkészítményeket,meg vmi port,amit a kajájára kell szórni,háromszor egy nap,ez is segít a pocijának.

Szegénynek a fülét is megszadizták,jó alaposan kitisztították,kapott bele cseppeket.Haza is hoztunk a cseppekből,majd holnap kezdjük neki adagolni.

Kapott még vmi trutyit,ilyen fecskendőben van,ebből felet kell adni neki,ez is a gyomrára van.

Remélem ettől a sok mindentől helyrerázódik.

Táplálás:Semmi kutyakonzerv,se száraz se semmilyen,csakis házi kosztot ajánlott az orvos.

15 éves UH-os tapasztalat mondatja azt vele,hogy azok a kutyák akik konzerven nőttek fel,többségük volt allergiás,daganatos,izületes,stb,stb...akik viszont házikoszton nőttek fel,azok a kutyusok egészségesebbek,kevésbé fogékonyak a betegségekre.

Molly ehet majd mindenfélét,rizst,csirkét,krumplit(ezt azért módjával)tésztát,leveseket,főzelékeket,joghurtot,gyümölcsöset is,gyümölcsöket,szóval szinte mindent.

Levan írva még pár dolog a táplálásával kapcsolatban,majd átolvasom alaposan,mert vagy 10 féle papírt nyomtak a kezembe,hogy olvassak és okosodjak:D

Ezen is leszek majd,megbizom ebben az orvosban,nagyon sok ismerősöm ajánlotta,szóval remélem ő már megmarad nekem véglegesnek.Maszek doki,de nem bánom,ha tényleg mindent az állatokért csinál és nem a pénzért.

Úgy tudom,hogy a házassága is az állatok iránti szeretete miatt ment tönkre:(Ez nekem jó,mármint,hogy ennyire az állatokért van oda,de sajnálom azért,hogy a házassága emiatt befuccsolt:(

Na szóval ott voltunk kb.egy órát,ebből fél órát az asszisztensei foglalkoztak velünk,a másik felet a doki.

A szeme körül is levágták a szőrt,már kezdett csipásodni,ezt is mindennap le kell mosni neki,forralt,majd lehűtött vízzel,mert a trutyi ami odaképződik neki,sok gondot okozhat neki.Sajnos annyi infót kaptunk így egyszerre,hogy a felére nem emlékszem,majd apránként visszarémlenek a dolgok:)

Az ivartalanítást nagyon ajánlják,hogyha nem szeretném Mollyt pároztatni.Hát mi nem tervezzük,úgyhogy majd az első tüzelés után visszatérünk erre az ivartalanításra.

Most akkor diétán van a kicsikincs,erősődnie kell még sokat.

De majd mindig írom a fejleményeket vele kapcsolatban.

352. arany52
2008. dec. 25. 17:32
Sikerült betennem három képet Ronyról, ő is akkorka, hogy alig látszik ki a lányom tenyeréből
351. arany52
2008. dec. 25. 16:58

szia!

Megnéztem a naplód. Tündéri Mollyka, úgy alszik mint Rony, szétdobva magát.

Látom a gyerekek imádják, már körbeveszik.

Az jó ha orvoshoz viszitek, mi is megmutattuk és mindjárt elmondta az orvos, hogy mikor milyen oltás következik.

Nagyon pindur, de a milyenk is ekkora volt. Majd megpróbálok a naplómba felvarázsolni egy képet, ahol látni mennyire pici volt ő is.

350. daroki (válaszként erre: 343. - F290b382c2)
2008. dec. 25. 15:41

A második éjszaka jobban telt,Edu helyén aludt,abban vastagabb párna van,tehát ilyet kell venni Mollynak is.Edu meg elfoglalta Molly helyét,persze inkább kerüli és kijön abból a szobából amelyikben Molly tartozkodik:)De ha séta után feljön,akkor megy és körülnéz,hogy merre található Molly:D

Nemsokára viszem az orvoshoz,kifaggatom,hogy ő mit tanácsol kajaügyben,rengetegen járnak ehhez a dokihoz,úgyhogy bizom benne,hogy jó tanácsokkal lát el minket!

349. daroki (válaszként erre: 342. - Arany52)
2008. dec. 25. 15:39

Sziasztok!


Képek a naplómban,majd lesznek még folyamatosan:)

A gyerekek nagyon örültek neki,imádják azóta is,de ezt majd meglátjátok a képeken:)

Edu még mindig nem akar róla tudomást venni,de még mindig él bennem a remény,hogy majd csak megszereti,de azért ketten még jó sokáig nem maradhatnak egyedül.

348. arany52 (válaszként erre: 347. - F290b382c2)
2008. dec. 25. 14:16

A mienk is akarotos, igazi Bichon, ők ilyenek. Ha valamit el akar érni, először tüsszőg, aztán tátog némán, ha ez se jön be , leugatja a fejünket és az mellső lábával kapkod felénk jelzésül. Végül mindig az történik, amit ő akar.

Ha nem eszi meg , amit eléraksz, 20 -25 perc múlva el kell rakni, legalábbis ezt mondta az állatorvos. Persze ez a száraz tápra nem vonatkozik.

347. f290b382c2 (válaszként erre: 346. - Arany52)
2008. dec. 25. 14:11
Ja,kénytelen voltam levest főzni,külön neki,pipihúsból,és így nagy nehezen órák múlva evett abból is....kis akarnok,de félek,hogy a melegben a reggel kirakott kaja délre megromlik neki....
346. arany52 (válaszként erre: 345. - F290b382c2)
2008. dec. 25. 12:06
Miért haraszik az édes, nem kapott főtt pipi húsit? Ejnye-bejnye.:DDDDD
345. f290b382c2 (válaszként erre: 344. - Arany52)
2008. dec. 25. 09:53

Szia,láttam ám a naplódban a drágádat,nagyon édes!

Az enyém most haragszik a kaja miatt...

344. arany52
2008. dec. 25. 09:49

Sziasztok!

Jól van a drágám, a naplómba látni, hogy feszít a karácsonyi ajándékok között. Neki is hozott Jézuska ajándékot, juti falatokat , és csipogót.

Most lement sétálni.Nagyon élvezi,hog yotthon van a lányom . Reggel lástálkodott volna, de elkezdett Ronyka tüsszögni, ami nála mérgessék jele, látta , hogy lányom nem reagál rá, akkor rákezdett az ugatásra és felugatta álmából a kis szemtelen.

Örülök, Jessy, hog yPicur jól bírta az egyedüllétet, karakén kis kutyus, azért elképzelem megkora öröm volt , mikor hazaértél.

Rita hogy aludt Mollyka?

2008. dec. 25. 08:43

Sziasztok!

Daroki,sok-sok türelem,és meglátod,ő lesz a legédesebb kis "dög" Neked:)))Látom,a nyüszi nálad is ment éjszaka,a mostani hogy telt?

Az én Picurom kibírta a távollétet,akkora örömtáncot járt,mikor megérkeztem,egy a gondom vele,mióta kapott főtt csirkehusit,semmi mást nem hajlandó elfogadni...mit tanácsoltok?

Most kapott Pedigree falatokat,pillanatnyilag úgy vagyok vele,ha nem éhes,akkor azt sem eszi meg...

De délre csak főznöm kell neki húst,nem lehet kaja nélkül...

arany,a te drágád hogy van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook