Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


402. arany52 (válaszként erre: 401. - Daroki)
2008. dec. 28. 20:05

szia!

Látom szépen alakul a dolog, egyre jobban érzi magát Mollyka, hogy elfáradt, azt nem csodálom, ennyi esemény. az orvoshozjárás még minket is megvisel.

Meg fogja hálálni ezt a sok törödést, biztosan egy nagyon ragaszkdó kiskutya lesz.

Ronykánk már túl van a vacsorán, ma nagyon hasas volt, már jött kérni és két félcombot bevágott, holnap állhatok oda újból főzni, de nem baj, örülök, ha jó az étvágya.

401. daroki
2008. dec. 28. 19:48

Sziasztok!


Lexi!Üdv közöttünk,nagyon vagány a kutyusod:)


Mi túl vagyunk az infúzión,szegénykének ma meg kellett szúrni a másik lábát is,mert amibe eddig kapta az infúziót az eldugult neki:(Így a másikba kapta ma a cuccot.Nagyon türelmetlen volt,alig bírt magával.Én ugyan nem voltam vele,a húgom vitte ma is.Szerencsére ma kapta az utsó infúziót!

Majd kedden kell visszavinni a kanült kiszedni belőle,aztán jövő7 vasárnap meg megkaphatja a második oltását.

Most már nagyon remélem,hogy nem lesz vele semmi,de azért még nem nyugodtam meg teljesen!:(

Most alszik,ha felkel akkor kapja a vacsit,meg a többi cuccot,még vár ma rá egy fültisztítás is.

Nagyon sokan voltak a dokinál,sokat kellett várni,biztos elfáradt szegényke:(

400. arany52
2008. dec. 28. 14:00

Sziasztok

Rita ! nagyon örülök, hogy ennyire látványosan javul Mollyka. Ha már ilyen elevenke és nagyokat játszik akkor jól van. A játék és az alvás, ez a két legkedvesebb elfoglaltságuk.

Olvasom, az étvágya is remek, ezek mind jó hirek. csak így tovább :)))

Lexi! Üdvözöllek körünkben. Megnéztem a kutyusod és nagyon édes , szép fehér. Ronyka tört fehér, kicsit drappos árnyalata van, de ő is hercig. A kozmetikázásnál Ronyka is tud hisztizni és a fésülés se a kedvence , bár van amikor jól esik neki, hogy megvakargatja a fésű.Egyedül bizony nem jó nekik, Ronyka meg se marad egyedül, annyira sír, szűköl, hogy zavarná a szomsszédokat, így mindig van vele valaki.

399. lexi018
2008. dec. 28. 13:31
Ja,és hómancsnak hívják:)
398. lexi018
2008. dec. 28. 13:31

SZIASZTOK!

nekem is van egy Havanese kutyusom:)Még májusban hoztam egy menhelyről,képről választottam ki:)

Tündéri egy kutya,csak rengeteget ugat,na meg nem nagyon engedi hogy fésüljük,mert hát nem ugy lett szoktatva:( Ezért is sokat kell vinni kozmetikába,bár ott is leteszi a hisztit:)Fiú kutyus,csak szegény mellé jó lenne egy másik is,mert amikor nem vagyunk itthon,mindig unatkozik.Most 2.5éves.Kép az adatlapomon:)

397. daroki
2008. dec. 28. 13:20

Sziasztok!


Most én is örülnék,ha Molly már egy év körüli lenne:)Most még olyan kicsi,törékeny.

Most hülyének fogtok nézni,de eddig az volt a bajom,hogy sokat alszik,most meg az,hogy alig akar aludni:)Reggel fél8 óta fennt volt,most aludt el nemrég.Minden zajra felkapja a fejét,látszik,hogy sokkal jobban van.Nemsokára majd megint kap enni,ő most négyszer eszik egy nap.Ma már evett csirkecombot,zöldésggel,becsókolta mindet:)

A füleit is tiszítani kell neki naponta kétszer,meg fülcseppezzük is neki.

Majd ma megint megy infúzióra,remélem ez az utolsó,mert most már tényleg összeszedte magát!De ezt majd úgyis a doki dönti el.

Majd azért jövök és beszámolok a fejleményekről.

396. arany52 (válaszként erre: 395. - Maruszja)
2008. dec. 27. 22:03
Ronyka tejesen macskabarát. A lányom barátnőjének két cicája van. Ronyka rendszeresen jár hozzájuk és már külön tányérja és játéka van ott. A szelid cicával játszik is, ő játszana a cirmossal is, de attól félnek a gazdik , hogy bántani fogja Ronyt, mert annyira harcias, hogy mikor volt tacsijuk, azt is jól felpofozta. A tévé nem érdekli, viszont Baba barátnője, kész kabaré ahogy tévézik. Beül a fotelba és nézi, még kedvenc rajzfilmje is van, ha mondják a nevét a filmnek, már megy a tévé elé. Ha elgurul a labda , mi is mászunk négykézláb utána, úgy hogy már nem hülyününk meg. Tegnap nagy harca volt a férjemmel. Férjemnek fájós a lába és két nagy párnára teszi éjjel. Persze Rony is a párnán akar aludni . Leteszi a kutyát, de elfelejti a lámpát leoltani, amíg felkel, kutya ujra vissza, háromszor eljátszotta, mire végleg lerakta a párnájáról, akkor megsértödött és elvonult a lányomhoz aludni két szobával arrébb. Egyszerűen nem lehet mellette unatkozni és a szomorú gondolatokat is elhesegeti. Már nemis tudom hogy tudtunk meglenni nélküle. Most volt a 4. karácsonya, szinte hihetetlen hogy elszaladt az idő vele.
395. Maruszja (válaszként erre: 394. - Arany52)
2008. dec. 27. 21:46

Picúrnak is sok játéka van. Ő is ismeri: kacsa, csirke, nyuszi, stb. És ha kérjük idehozza nekünk. Ő is mindig mindent kiborít. És imád labdázni mindennel. Mostanában a dió a kedvence, persze mindenhová begurul és akkor mindketten a férjemmel négykézláb keressük, Picúr meg lesi alíg lehet tőle megmozdulni, mert ő nézi legjobban. Éppen nem régen gurult valami el. A pinpinglabdát is szereti, de hamar behorpassza és akkor már nem gurul. Ilyen kis gumilabdái is vannak, no meg van egy pici műanyag, ami világít. Imádja, amikor sötét van és a labda gurul, ő meg utánna. No és imád szaladgálni a lakásban (a szomszédok örömére) a konyhából a szobába, fel az ágyra, le onnan, szóval ilyenkor mi úgy hívjuk, hogy 120. Minden érdekli. A TV-ben a bábfilmek tetszenek neki a legjobban, amikor hangosan szövegelnek a figurák. És a kutyákat is nézi, ha kutyásfilm van, de nem sokáig.

A macskákat megkergetné, ha nem lenne pórázon, de így is felkergetett már egy pár macskát a fára.

394. arany52 (válaszként erre: 392. - Maruszja)
2008. dec. 27. 21:28

Marcsika !

Nálunk is családtag Ronyka és mindenhová felmehet. Az erkélyt ő is szereti, főleg ha meghall más kutya ugatását. Akkor akármiylen hideg van, azonnal erkéylajtót kell nyitni. Mindig viccelünk vele, hgoy nem is azt ugatták, hogy Rony. No de neki beszélgetni kell minden kutyával. Ronynak is rengeteg játéka van, de mindig van kedvenc, ő a kicsi csipogos játékokat kedveli. van egy neki vart plüss zsákja és az tele játékkal, ha ujat akar , akkor odamegy és keresgél, közben a felét kiborítja. Kiválaszt egy másikat és akkor pár napig az a kedvenc. A sláger játékainak tudja a nevét és ha mondjuk, azt hozza oda, mondjuk neki csip-csip, ez a csipogólabda, toji, a tojás, amiből kiscsirke ugrik ki. Kedvence még a szőllő. Vicces , hogy tudja a nevüket és aszerint hozza , mit kérünk.

A nagy kabalákat nem szereti, vettünk párat és a végén odaajándékoztuk a barátnőjének.

Szerencsére Ronyka nem megy lábra, bár hallottam már ilyent és a játékait se használja erre a célra. Sajnos valódi barátnője se lesz, mert a környékünkön egy lánykutyás se akar kiskutyát. Így nem tudunk megfelelő partnert szerezni neki. Kénytelen lesz cölibátust fogadni :DDD

393. f290b382c2 (válaszként erre: 392. - Maruszja)
2008. dec. 27. 20:48
Ez nagyon jó,én is Hanna vagyok:DDDDDDDDDD
2008. dec. 27. 20:43

Jaj lányok! Nagyon drukkolok ennek a drága kicsi Mollynak. Olyan kis édes! Most mutattam meg a férjemnek is a fotóját. Mi, amikor elhoztuk Picúrt 3 hónapos volt. Én nem tudom, hogy a mi Picúrunk mitől olyan nagy, de 6 kg körül van, mint már írtam is. Olyan, mint egy kisbaba. A férjem cigizik, de csak az erkélyen. Kimegy vele és bökdösi a lábát, hogy "vegyél fel!". Imád az erkélyről lenézni, de csak úgy, hogyha felvesszük a kezünkbe. Nem lehet sokáig bírni, mert nagyon nehéz. Most este pl. nem ette meg a kajáját, de amikor mi vacsoráztunk, akkor abból kért. Kacsahúst ettünk és ő is evett mellehúsát. Holnap csirkelevest főzök, amit nagyon imád a főtt csirkehusit.


Olyan hideg van ma, Picúr is nagyon igyekezett hazajönni a séta során. Itthon azután langyos vízzel lábmosás volt, ami szinte jól esett neki, olyan hálásan nézett rám. Nálunk aztán igazi családtag Picúr. Ő bejárja az egész lakást, odamegy, ahová akar, mi nem befolyásoljuk a közlekedését. Már a virágokat sem bántja. Kezdetben megdézsmálta a cserepes virág földjét és tök földesen jött elő, hát akkor nem örültem. Azután leszokott róla. Imád labdázni és imádja az állatait is. Karácsonyi ajándékot is kapott egy kiskutyát, ami jó nagy, majd nem akkora mint ő. Azt Morzsinak neveztük el, mert kávébarna. De Picúrnál a Lujzi az igazi nagy "szerelem". Ez olyan, mint egy bábfigura, még a kezet is bele lehet helyezni és ugatott, amikor megvettük tavaly karácsonyra. Azóta már nem ugat, de mégis ez a kedvenc. Ez a szerelme, mert Picúr ezt dugni is szokta (bocsi, de nem tudom másképp leírni). Szószerint maga alá helyezi és csinálja a mozdulatokat. Állítólag ez jó dolog, mert van olyan kutya, hogy a gazdi lábát dugja.

Picúrnak egyébként lesz egy igazi barátnője is, hiszen megigérték, akik itt nem messze laknak tőlünk, hogyha kiskutyát akarnak Picúr lesz az apuka. Azt Hannának hívják.

2008. dec. 27. 20:42
ne is adj,mert irtózatos hasmenést okoz!!!!
390. daroki (válaszként erre: 389. - F290b382c2)
2008. dec. 27. 20:30

Igen,megeszi szerencsére:)Jól összekotyvasztjuk neki és így megcsócsálja.Pár falatokat eszik csak,de még tényleg olyan kis aprócska.

Krumplit nem adunk,egyenlőre ezeket az ízeket szokja meg.

2008. dec. 27. 20:27

akkor tényleg pincurka....krumpit ne adj neki!!!!

és meg is eszi a zöldséget?

388. daroki (válaszként erre: 386. - F290b382c2)
2008. dec. 27. 20:14
8 hetes.
387. daroki (válaszként erre: 384. - F290b382c2)
2008. dec. 27. 20:13
Igazából nem javasolt konkrét zöldségeket,mi adunk neki répát,(fehér-sárga),van itthon ilyen zöldség mix,abból is majd főzünk neki,egyenlőre ennyit mertünk adni neki,meg a csirkehús neki is nagyon bejön:)Mindent összenyomkodunk neki apróra,olyan pici a szája,hogy ezt is muszáj:)
386. f290b382c2 (válaszként erre: 385. - Daroki)
2008. dec. 27. 20:11
Mennyi idős pontosan Molly?
385. daroki (válaszként erre: 383. - Arany52)
2008. dec. 27. 20:07

Nálunk az a baj,hogy Molly a csonterősítőt nem porban kapta,hanem tablettában.Így nekünk össze kell törni,vízet rá,fecskendőbe fel és úgy bele a szájába.Elég macerás,de amíg ilyen kis pici,addig másképp nem megy.

Csúcs lehetett Ronyka,hogy egy percet sem bír el lenni a játéka nélkül:D

384. f290b382c2 (válaszként erre: 382. - Daroki)
2008. dec. 27. 18:40

Számít,a lánykutyusok kisebbek lesznek,ha jól tudom,de a többiek véleményét is várjuk,igaz?

Az enyém is kap napi 1/2 tbl csonterősítőt.

Örükök nagyon,hogy jobban van,és gondolok rátok!

Milyen zöldséget javasolt a doki?

383. arany52 (válaszként erre: 382. - Daroki)
2008. dec. 27. 17:58

Most ez a legjobb Rita, ha mindent betartasz, amit az orvos mondott. Csonterősítő port Ronyka is kapott. Én úgy vettem észre, hogy a lánykutyusok a nagyobbak, de lehet hogy a Ronyka almában ez csak véletlen volt. Nagyon különböztek a kiskutyák, volt egész nagy és egy pici pedig visszamaradt a fejlődésben, de hallottuk, hogy később behozta.

Meg fog erősödni Mollyka, csak most kell hozzá egy kis türelem, de látom Nálatok a türelem is, a szeretet is, és a gondoskodás is meg. Jó hogy ilyen helyre került a pindurka, így nagyobbak az életlehetőségei. Mi is mindent megteszünk Ronykáért. Most ő is szunyál, de nemsokára megy le sétálni. Tegnap kapott karácsonyra a kutyásoktól egy csipogó labdát, pont olyant amilyen otthon van, de annyira örült neki és meg tudta különböztetni , hogy melyik a régi és melyik az új . Egyfolytában játszott vele. Férjem, hogy jött az este, felnyalábólta és kivitte fürdőbe lábat mosni, Akkora sívalkodást csinált, hogy ketten ugrottunk a lányommal, azt hittem valami baleset történt. Közben azért volt a cirkusz mert elvitte férjem a játékától, lábmosás után mint egy őrült rohant hozzá. Legnagyobb örömünkre éjjel egyig játszott vele. Ma meg aztán ki volt dűlve. Olyan mint egy rossz kisgyerek, de imádnivaló.:)))

382. daroki (válaszként erre: 380. - F290b382c2)
2008. dec. 27. 17:35

Szió!


Igen,a tesóit láttam,ők fehérek voltak és nagyobbak,mint Molly.Azt nem tudom,hogy mennyit számít,hogy fiú tesói voltak?


Nem adhatok neki száraz tápot,a doki csak a házikosztot engedi,én meg most nagyon szót fogadok neki,mert nem szeretnék később fejmosást kapni,mert hülyeséget csináltam és nem tartottam be az általa előírtakat.

Így marad a rizs,csirkehúsi,zöldségek.Mindig van friss víze,kapja még a vitaminokat külön a csontjaira,immunerősítésre.Plusz a cukros,édes lötyik,szóval remélem hamar helyre jön és megerősődik a kiscsaj!

381. daroki (válaszként erre: 379. - Arany52)
2008. dec. 27. 17:31

Megnyugtattál ezzel az alvással,remélem Molly is azért alszik ennyit,mert még igénye van rá és nem azért,mert vmi van a háttérben!Habár ezt mondta a tenyésztő,hogy sokat aludt nála is,de még tényleg olyan picike.Most nincs más dolga,mint erősődni:)

Most is nyomja a szunyát,nemrég evett,most örülünk,hogy végre nem hányja ki!

Végülis a vérképe jó lett,holnap megint megnézi az orvos,nem fogom agyon parázni magam:)

Nagyon ügyesen megy a pelenkájára is,ahogy felkelt.Néha azért mellécsurog,de kakilni már csak a pelusra kakil.Nagyon ügyes és gyorsan tanul!

2008. dec. 27. 17:28

Sziasztok!

Mi délután nagyot aludtunk Picurral,de ébresztett,mert éhes volt.

Ritusom,ezek a kutyusok tiszta alvógépek,bárhol-bármikor-emiarr ne aggódj!

Örülök,hogy joban van a kis drága..

Próbáld meleg vízbe beáztatni aszázaz tápot,s ha megpuhult,akkkor kínáld vele..talán bejön,nálunk egy darabig ment a dolog.

Láttad aszüleit,esetleg tesóit????

379. arany52
2008. dec. 27. 16:20

szia Rita!

Nagyon örülök a jó hírnek, ha ilyen szépen reagál az infuzióra, rendbe fog jönni. Kicsit kényesebb kutyus, a miénk is olyan. Nálunk azt mondta az orvos, hogy nem kell változatosságra törekedni kutyánál, mert ők a megszokott ízt szeretik. Ank a főtt csirkehús jött be a legjobban. A vízbe nagyon kevés fűszert teszek, csak hogy legyen illata, ha húslevest főzök, abban mégjobban szereti a csirkét , mert ízesebb. Néha paprikásan is csinálom, de az nem kölyökkutyusnak való.

aludni sokat alszanak a kiskutyák., de még nagy korukban is szeretnek aludni. Mikor pici volt a kis kosarában rengeteget aludt. délelőtt 10-12-ig. utána ebéd és délután ujból aludt egyet. nem baj az ha alszik, addig is gyógyul, erősödik.

Minden jót a Mollykának.:)))

Üdv: Arany

378. daroki
2008. dec. 27. 15:29
Na ezt az alvás dolgot azért kérdeztem,mert ő fennt van 10-20 percet,aztán alszik vagy két órát egyhuzamban.Holnap azért megkérdezzük a dokitól is,hogy mi a normális egy ilyen kiskutyusnál alvásügyileg?
377. daroki (válaszként erre: 372. - Arany52)
2008. dec. 27. 15:22

Túl vagyunk a mai infúziózáson is.Mollyka jól van,sokkal jobban mint tegnap:)Most éppen játszik,kialudta magát.Amit még megírhatnátok nekem,hogy a ti kutyusaitok mennyit aldutak 8 hetesen?Én már elfelejtettem,hogy Edu milyen alvó volt,de az 6 évvel ezelőtt volt,tehát nem mostanában:)

Molly még mindig szeret sokat aludni,sírni is sír elég sokat,főleg éjszaka.A mostani éjszakánk olyan volt,mint a legelső,sokat voltam fennt vele.

Egy szobában van mozgástere,máshova nem engedjük ki.De sztem majd imádni fog csavargoni,már most is menne ki,csak ugye ez most tiltva van neki.

Enni is eszik és szerencsére nem hányja ki.

A vérképe is negatív lett,minden rendben van vele.

Most sok leveses dolgot kell ennie,kapott ilyen fecskendpkben,ilyen édes trutyit,ezt úgy nyalja-falja,imádja.

Sokat nem eszik,de neki nem is szabad.A doki azt mondta ma,hogy még a lehelete nem olyan tiszta,de sokat javult tegnap óta.Holnap megint infúzió,aztán majd meglátjuk,hogy ez meddig megy még neki?

Még azért nem nyugodtam meg teljesen,ez a kajáltatás dolog nagyon nehezen megy nála.Folyamatosan kell ugye bevezetni az új ízeket neki,úgy mint egy pici babánál,csak azt kell mondjam,hogy Molly extra érzékenyen reagál minden újra.Most már tegnap óta csak csirkét kap rizzsel,ma tettünk bele neki egy pici zöldséget is,főzünk csirkehús levest,majd ebbe is sok zöldséget teszünk,csirkecombot és ezt fogja enni most 1-2 napig.Aztán jó lenne vmi mást is kipróbálni neki,de ez a fokozatosság az agyamra megy,de nem tehetek mást,fokozatos vagyok.

A tenyésztő azt mondta,hogy nála nem hányt,semmi baja nem volt.Annyi tény,hogy elég szépen kotort a nappaliban,felvolt pörögve nála,ott megette szépen a száraztápot is,de csak 1-1 szemeket,mert neki ennyi még elég állítólag.Ajánlotta a szőlőcukrot is,hogy betenni a szájába egy kis darabot,ha kicsit bágyadtabb.Ez sajna nekem nem jutott eszembe amikor már bágyadt volt,egyből vittük a dokihoz.

De a doki is ma már megvolt elégedve vele,de továbbra is nagyon figyeljük.

376. arany52
2008. dec. 27. 14:27

Szia Marcsika!

Akkor Neked nincs gond az etetéssel. Ronyka barátnője 6 kg és ő is remekül eszik. A miénk étvágya változó, van amikor két-háromnapig se akar enni, akkor már meg vagyunk ijedve, aztán pár napig jobban eszik. Ő csak 3 kg, de törpe fajta. Azért ha ennyire nem tud enni a kutyus, mint Mollyka és hány is, már valami nem stimmel.

Remélem rendbe fog jönni.

2008. dec. 27. 13:20

Sziasztok!

Tegnap igértem, hogy visszaolvaslak benneteket, de csak most tettem.


Megnéztem a kis drágát, olyan aranyos! Tündéri szép kiskutyus! Nagyon sajnálom, hogy ilyen bajok voltak vele, remélem hamarosan rendbejön teljesen.


Tudod Rita az az igazság, hogy tényleg attól is hányhatott, hogy új környezetbe került, látta a másik kutyát és az nem foglalkozott vele, eszébe juttatta az anyját, meg az előző lakhelyét és talán ettől. De ez hamarosan el fog múlni, mert látja, hogy szeretetitek és Ő még olyan picike!


Nekem Picúrom nagyon nagy még Ronnyhoz képest is. Hát pontosan nem tudom, hogy mennyi, de 6 kg biztos van. Igaz eszik szinte mindent. Sok házikaját kap, mert azokat szereti. Most karácsonykor kacsát sütöttünk és abból is evett, meg főtt kacsahúst a levesből. Nem fogjátok elhinni, de még a diós beiglit is szereti, mert ellopott egyet.

Amit nem adunk neki az csoki, krumpli, tej.

A sajtokat imádja, de 1-2 kanál joghurtot is evett már és amikor tejszínhabbal iszom a kávémat a tejszínhabból is kér - persze picikét kap nyalogatni.

Amit nem eszik és sajnálom a száraz kutyatápot, nem akarja egyáltalán egyikfélét sem. Pedig már sokkal próbálkoztunk. Így aztán - mivel a temetőben is van egy kiskutya a temetőcsősznek - a száraz kutyatápot mindig neki visszük ki, aki meg nagyon örül neki.

374. arany52 (válaszként erre: 373. - F290b382c2)
2008. dec. 27. 12:16

Szia!

Jó étvágya van a Picurkának, Ronyka is egy felet eszik, de ő már 3 éves.

Nálatok is volt probléma a tenyésztővel?

Nekünk az az egy gond van , hogy dyspalzias a kutyus. Most szépen megy, ha fut akkor néha megemelei a hátsó jobb lábát.

2008. dec. 27. 10:22

Ez nem tenyésztő,csak szaporító ezek szerint...

Szemnét egy alak!

Hívd felk-én is ezt tettem,és fenyegesd meg perrel.

Drukolok Nektek!

Az én Picuron benyom egy egész csirkecombot...mármint a felét.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook