Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


282. daroki (válaszként erre: 280. - Arany52)
2008. dec. 17. 19:42
Hát nagyon kiváncsi leszek az első napokra.Eduka amióta töketlen elég komoly lett.Lehet vele játszani,de akkor is észrevettük rajta a változást:(Én bizom benne,hogy Molly jó hatással lesz Edura,de majd kiderül pár héten belül:)
281. f290b382c2 (válaszként erre: 275. - Arany52)
2008. dec. 17. 19:39
csak simán főzzem meg?Melyik részét?
280. arany52 (válaszként erre: 279. - Daroki)
2008. dec. 17. 19:30

szia Rita!

Látom már nagyon készültök a kis Molly fogadására. Biztosan remekül fognak együtt játszani, mert most nálunk is van vigyázásra eg ykislányka és akkora játszást csapnak. Baba kicsit depressziósabb kutyus és azér tis szívesen hozzák hozzánk mert itt annyira feldobodik Ronyka társaságában.

279. daroki
2008. dec. 17. 19:26

Sziasztok!


Ma írt a tenyésztő,leírta a pontos odautat,szóval remélhetőleg nem fogunk eltévedni:)

Most már ők is Mollynak hívják a pincurkát:)

Micimackó!Reméljük semmi komoly baja nincs a kutyusodnak!

Edu nem velem alszik,hanem a húgommal.Én sajna baromi rossz alvó vagyok,így nekem kényelmesebb így,a húgom pedig nagyon jó alvó,őt nem zavarja semmi:)Így Edu mászkálása sem:)

278. arany52
2008. dec. 17. 16:11

Miénknek is gyakran könnyezik a szeme, és akkor a szép szőre elszíneződik. naponta megtörölgetjük. biztosan ad rá valamilyen cseppeket az orvos.

Ronyka is mászkál éjszaka, váltogatja ahelyeit, de már annyira megszoktam, hogy szinte észre se veszem. Mi is imádjuk.

2008. dec. 17. 14:08

Sziasztok,Igaz rég voltam itt,de azért figyelemmel kisérem a történteket.Vannak szomoru dolgok de ott vannak a kis csillag virágjaink akik szeretettel kárpotolnak minket.

Nálunk pamival majdnem minden oké..csak elkezdett a bal szeme könnyezni,hogy a szép fehér szöre már kezd barnulni,nem tudom mi történhetet vele.Holnap viszem az orvoshoz,remélem semmi komoly.

Egyébként ő megeszi a száraz tápot/bárányost/,szivessen nyalogatja a joghurtot,és a husikat.

Viszont éjjel sétál fel-le nem találja a helyét pedig 3helyet is csinált magának,este 8-tol éjjel 2-ig kialussza magát.Nagyon imádjuk.

2008. dec. 17. 11:25

Most fürdettem,tiszta k....s volt,de most vidám,ugrabugrál,játszik....persze mindent fertőtlenítettem,zuhanyoztam,bekaktam a gépbe a cuccokat,és már rég a bankban kellene lennem...

Őrült nap...holnap meg doki bácsi...

275. arany52 (válaszként erre: 274. - F290b382c2)
2008. dec. 17. 10:49
Előfordul, hogy pár napig nem esznek. A főtt csirkehús a legjobb ilyenkor. Meg fog jönni az étvágya.
2008. dec. 17. 09:08

Sziasztok!

Picur se tegnap este,sem ma reggel nem evett...

Most megyek veszek csirkehusit,megfőzöm,hátha...nagyon aggódom...

273. arany52
2008. dec. 16. 23:47
ahogy olvasom, Picurnak és Ronynak nagyon hasonló sorsa van. ezen a héten még a barátnőjét is istápolom, így két kutyusom van. kicsit fárasztó , de szeretem őket.
272. Maruszja (válaszként erre: 271. - Arany52)
2008. dec. 16. 23:39
Nálunk is ez a természetes. Reggel az ablakba fogja a férjem és integetnek nekem. Este meg megint az ablakba várnak és lesnek, hogy jövök-e már?
271. arany52 (válaszként erre: 270. - Maruszja)
2008. dec. 16. 23:36
Nagyon megértlek. Nektek még nehezebb, mert ez a tragédia természetelelnesebb, a Szülők elmennek, ez az élet rendje - de ettől még borzalmasan fáj a hiányuk. Nagyon sokat ad nekem is ilyen téren Ronyka, már azzal is hog yhagyja magát szeretni. de ő is annyira tud hízelegni és olyan jó, hgoy ha ritkán elmegyek, mindig van aki hazavár. Így volt ez régen is, csak akkor a Szüleim most a kutyus. lehet , hgoy ez egyeseknek morbib, de nálunk is így működik.
270. Maruszja (válaszként erre: 269. - Arany52)
2008. dec. 16. 23:30

Úgy látszik, hogy rokonlelkek vagyunk, mert nálunk is ez volt. A lányunk betegsége sok időt lefoglalt. Mivel én még dolgoztam, a férjem már nyugdíjas volt, így Ő ápolta, szereetgette, meg leste minden óhaját. Én sem tudtam volna jobban csinálni. Én dolgoztam, de minden gondolatom itthon volt. Aztán ... - tudod Arany elment.

Most Picúrral vannak kettecskén és várnak engem haza. És ez olyan jó!

269. arany52 (válaszként erre: 268. - Maruszja)
2008. dec. 16. 23:26
Nálunk is sok mindent pótol, az unokát, ami már nagyon hiányzik és a Szüleimet. Az utolsó éveket azzal töltöttem , hogy ápoltam, szeretgettem, kényeztettem őket és utána nem volt kit babusgatni . Lányom lassan betölti a 30-at, már szinte terhes volt neki, hgoy minden időm, szeretetem a nyakába zudítottam. No, Ronykának a simiből, kényeztetésből sohase elég.
268. Maruszja (válaszként erre: 267. - Arany52)
2008. dec. 16. 23:23

Jöttem utánnad a másik fórumról. Csak ne hogy ugyanazt írjam, mint ott.

A húslevesből a főtt húst Picúr is imádja. A zöldségeket viszont nem eszi egyáltalán. A krumplival nyersen jól el tud szórakozni, megrágja picit, de nem eszi.

Nálunk ugyanaz van, mint nálatok. A száraz táp kint van neki, de soha nem eszik belőle. Most a férjem sajtot rágcsált és az kellett neki, imádja.

Nálunk is kialakultak a szokások és már tudjuk, hogy mikor mi fog következni. Mi veszünk neki karácsonyi ajándékot is, mert nekünk Ő a babánk.

267. arany52 (válaszként erre: 266. - Maruszja)
2008. dec. 16. 23:04

Ronykának én is főzök, de ha húsleves van, akkor abból kapja a húsit. A zöldségekkel is próbálkoztam, de mindig ott maradt a tál alján.

Nálunk is kér , abból amit eszünk, de csak kiváncsiságból megszagolja és nem eszi meg. Mikor már megszagolt egy kis darabot, elballag. A száraz táp neki se nagyon jön be, ennek ellenére midnig van kint tálban, hátha kedve szottyan rá.

Ő is tudja, hogy lányom mikor megy el, mert akkor az asztalkájához ül sminkelni. Ilyenkor sértödötten jön hozzánk. El kell tőle külön köszönni, egy kis simi , biztatás, hogy sietek, különben ugat. Kialakulnak mindenféle szokások, amihez már köti magát.

266. Maruszja (válaszként erre: 265. - 2577cdcc12)
2008. dec. 16. 22:22
Engem meg nem zavar, ahogy néz ránk kérlelően a szemeivel, olyan édes! A férjem szinte mindenből ad neki, ha többet nem is, de egy falatot kóstolónak. A miénk nem eszi a száraz tápot. Általában már naponta kétszer eszik, de van, hogy egyszer. Reggel a csirkés Juniort kapja, este pedig egy Winstont. Délben ha van főtt húst. Vasárnaponként van, hogy neki külön főzök pici sóban husikat. (Mondjuk, ha nekünk pörkölt van, mert paprikás dolgokat nem adunk neki).
265. 2577cdcc12 (válaszként erre: 264. - F290b382c2)
2008. dec. 16. 22:17
Én csak konzervet adok neki, meg zöldségeket nyersen, mert azt imádja (káposzta, saláta, répa, paprika, stb) Én szigorú vagyok, nem adtam neki soha semmit a sajátunkból ha kunyerál, meg virsliket, és társait. Ezért szerencsére nem is kunyerál, megtanulta, hogy úgyse kap. Engem speciel zavarna, ha állandóan ott bámulna, ha eszem...
264. f290b382c2 (válaszként erre: 263. - 2577cdcc12)
2008. dec. 16. 22:13

nem,konzervet,csirkevirslit,csirkesonkát-mert elkunyerálta:))))-de kifogytam az ötletekből.

Na meg a jutalomfalatok,mikor rendes helyre megy a cucc...

Ötletek?3 hónapos...

263. 2577cdcc12 (válaszként erre: 262. - F290b382c2)
2008. dec. 16. 22:05
Száraz tápot adsz csak neki?
2008. dec. 16. 21:55

Nekem valami új oltásokat ad a doki,és azt mondta,karácsonykor már hazavihetem,ha elkülönítem más kutyától-na,hát otthon van egy,és a sógornőm mindig hozza a yorkiját....

sajnos panelban lakom,így mindenhol lenn kutyapisi-ürülék..de lehet én vagyok túl agodalmaskodó....

A kis malyomnak nem kell vacsorára a táp...mást pedig nem kap,mert nem válogatunk...

261. Maruszja (válaszként erre: 260. - Daroki)
2008. dec. 16. 21:50

Nekünk bevált, de a spray.

Mostanában, amióta ismét dolgozom annyira vár haza és úgy örül nekem, nem győz felugrálni. Reggelente meg olyan nyugtalan látszik rajta, hogy idegesíti, hogy készülődök, húzgálja a cuccaimat, hogy ne vegyem fel és örül, amikor elcsen egy zoknit, vagy bármit. Szalad vele, olyan büszke olyankor, hogy elcsente. Én meg utána, hogy "megfogom, megfogom" és így játszunk.

260. daroki (válaszként erre: 259. - Maruszja)
2008. dec. 16. 19:37

Én a Frontlinet cseppekben tettem Edura,nekünk sajna nem vált be:(((((Nyáron rengeteg kullancs ment bele,volt is gondunk belőle.Jövőre viszem szúrira,az orvosunk ajánlotta.

Habár most orvost fogok váltani,kiváncsi vagyok,hogy ő mit fog mondani?

259. Maruszja (válaszként erre: 257. - F290b382c2)
2008. dec. 16. 18:03

Én még Picúrt csak kocsiba szállítottam, tömegközlekedési eszközzel nem.


Na a kullancs nem jutott eszembe. Hiába öregszem és felejtek már! Egyébként egy nagyon jó szer van spray, ami kullancsra, bolhára és még egy harmadik (no ez megint nem jut eszembe) jó.

A neve: Frontline spray. Elég drága, de én nagyon meg vagyok vele elégedve.

258. arany52
2008. dec. 16. 16:51

Mi fél év után fürdettük Ronykát. Most úgy van 1-

2 havonta fürdő és napont lábmosás, ha kell kétszer is, az időjárás fügvénye. Jól átkeféljük, és attól is kijön belőle a por. mikro nagyon pici volt, boxban szállítottuk, mert félt, de most már

kézben és beül a lányom ölébe. Mindig valaki megcsodálja és az neki tetszik, sőt az ablakon is kinéz.

257. f290b382c2 (válaszként erre: 252. - Maruszja)
2008. dec. 16. 15:24

Az apa törzskönyves..

Rögtön már az orvosnál lekezeltettemés v,mi olyan szert adott,ami akörnyezetet is védi,"csak 3700Ft volt...

És mikortól ajánlatos fürdetn?

ha tömegközlekedéssel szállítom,boxban,kell külön jegy neki?

ja,a bolhát a szaporítótól hozta..

256. daroki (válaszként erre: 253. - 2577cdcc12)
2008. dec. 16. 14:58
Nekünk sajna nincs kertünk,panelosok vagyunk,így marad a vigyázás:)Ha megvan a 4 oltás,akkor mehet.Nálunk ez a tuti recept:)
255. daroki (válaszként erre: 252. - Maruszja)
2008. dec. 16. 14:56

A díjnyertest most csak idézőjelbe téve említettem.Számomra egyértelmű,hogy Jessy szaporítóktól vette a kutyust,ami azért gáz,mert ők aztán a testvéreket-anyát-fiával stb...is pároztatják ész nélkül,nem gondolva a következményekre:(

Én is hobbytenyésztőtől vettem Edut és tőlük hozom el Mollyt is.Végülis ez így nekem is jó,de tök idegen helyről tuti nem mernék kutyust venni.

Nem vagy hülye,majd eszedbe jut!:)

254. arany52
2008. dec. 16. 12:39
Nálunk olyan nagy gond nem volt az , hogy nem vihetjük le oltásig, mert télvíz idején jött Ronyka és abban az évben elég kemény tél volt, így nem is vittük, csak mikor már enyhült az idő. Az erkélyen viszont levegőzött. Mi amugy is otthoni cicavécére akartuk szoktatni, féltünk is, hogy majd az utcán nem mer, dehogynem szagizott egyet, és rájött, hogy itt más kutyus is azt csinálja. A törzskönyv nekünk sincs, bár felajánlották, hogy adnak, de akkormég 15 ezret kellettt volna fizetni, mi meg úgyse visszük kiállításra. Azt viszont sérelmezték a tenyésztők, mikor kiderült hogy dysplazias, rákérdeztünk, hogy valamelyik szülő beteg volt-e. Ez a betegség állítólag örökölt. Hát azóta ha küldünk a kutyusról képet nem reagálnak. Valamelyik szülő feltehetően az volt. Mi nem is tenyésszük tovább, mert szerintem nem ferr, hátha a kicsik öröklik. A kisebb gondok ellenére nagyon szeretjük, és örülünk, hogy itt lett nálunk családtag.
2008. dec. 16. 12:30

Akkor mi vagyunk az ellenpélda. A szülők többszörös nyertesek, neves tenyésztő, és mégis az első kb 4 hetet állandóan az orvosnál töltöttünk, hol ezért, hol azért. Súlyos tízezreket otthagyva. Szerencsére kinőtte a drága, így ez már csak rossz emlék.

A levitellel kapcsolatban annyit, hogy akinek pl saját kertje van, az nyugodtan kiviheti oda, és az utcára is, csak figyelni kell, hogy ne nyaljon semmit, és ne érintkezzen egyéb állattal, főleg madárral és macskával, mert azoktól kapja a legtöbb fertőzést. Legalábbis nekünk ezt mondta az orvos, és azt is, hogy az emberek ma már túl aggodalmaskodóak a levitellel kapcsolatban, mikor még nincs oltása...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook