Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


222. daroki (válaszként erre: 221. - Maruszja)
2008. dec. 10. 19:33
Én ebben egészen biztos vagyok!:)
221. Maruszja (válaszként erre: 210. - Daroki)
2008. dec. 10. 19:32
Köszönöm szépen. Nagyon aranyos vagy. Én is remélem, hogy Picúr boldog velünk.
220. daroki (válaszként erre: 219. - Arany52)
2008. dec. 10. 19:32

Na akkor most kezdjünk el drukkolni,hogy az én Mollymmal minden rendben legyen!:)

Azért reméljük,hogy Ronykánál sem lesz rosszabb a helyzet!

Elvileg már csak 13-at kell aludni és itt lesz Mollyka is:)

219. arany52
2008. dec. 10. 19:20
Semmit, ez tenyésztési hiba, túl tenyésztett. Sajnos nem fejlődik ki a csipő csont kávája . Csak fájdalom csillapítot kapott. Lehet operáltatni is, de elég gyenge eredménnyel. Ez a kutyatulajdonoskok réme, mert megveszik a kutyust, kis korában még nem jön ki a betegség, mire kiderül, már 5-6 hónapos és megszerették az állatkát. Akkor már megtesznek érte mindent, és az öröm helyet csak üröm lesz, mert rengeteg gond és a műtétek nagyom drágák is. A nagy testű kutyákat még jobban megviseli, a kisebbsulyu tovább bírja. Ronykának se szabad kövérre elhíznia.
218. daroki (válaszként erre: 217. - Arany52)
2008. dec. 10. 18:57
Nem emlékszem,hogy mit írtál erről a betegségről.Kap rá vmi gyógyszert?
217. arany52 (válaszként erre: 216. - Daroki)
2008. dec. 10. 18:54

Nagyon aranyos a két kutyus együtt. annyira örülnek egymásnak, mikor feljön, akkor egymásnak ugranak és rohangásznak. Élvezik egymás társaságát. Ilyenkor Ronyka is jobban eszik, mert a kisbarátnője jó étvágyú.

Miénk csak párszor volt a hegyen, nagy utakat nem bir megtenni a dysplaziája miatt. igy is hazafelé már a lányom a kezében hozta, annyira fáradt volt és akkor sántikál. Nagyon bánt ez a betegsége, de mindennel együtt imádjuk.

216. daroki
2008. dec. 10. 18:50
Megnéztem a naplódban a képeket a kutyusokról,nagyon kis édesek,az meg külön jó,hogy ennyire jól kijönnek egymással!:)
215. daroki (válaszként erre: 214. - Arany52)
2008. dec. 10. 18:49
Igen,ez a frontline.Használtuk,de semmit nem értünk el vele:(Edu mondjuk sokat volt velünk a Hajógyárin,Margitszigeten,erdős helyeken,így nem volt nehéz dolguk a kullancsoknak:(Bízom ebben a védőoltásban,remélem megússzuk a tavaszt,nyarat kullancsok nélkül!
214. arany52 (válaszként erre: 213. - Daroki)
2008. dec. 10. 18:47

Nekünk szerencsénk volt a nyáron, mert nem ment Ronykába kullancs. Őt is egész rövidre nyiratjuk, de nem annyira, hgoy átlátszon a böre. Az ilyen világos színű kutyusoknál, nem tetszik mikor áttetszik a szőrön a rózsaszin bör.

Állítólag valami folyadékot is lehet kapni, amivel kenni kell, és akkor nem megy rá a kullancs.

213. daroki (válaszként erre: 212. - Arany52)
2008. dec. 10. 18:32

Szia!


Most télre mi is hosszúra hagyjuk a szőrét,nyáron sem szeretném majd olyan rövidre levágatni,nekem is jobban tetszik ha hosszú a szőre.Eduban több a fekete szín,így elég nehéz észrevenni benne a kullancsot.Sajna nyáron rengeteg volt benne,így kénytelen voltam tök rövidre lenyíratni.De ajánlotta az állatorvosunk a kullancs elleni védőoltást,majd február-március környékén tervezem beoltatni.

212. arany52
2008. dec. 10. 17:38

Szia Rita!

Láttam a naplódban, hogy Eduka gyönyörű lett.

Ronyka is olyan szép kozmetikus után. Selymes a szőre és illatos. Most hosszúra hagyjuk, de nyáron lenyíratjuk rövidra. Úgy is aranyos, de hosszan nekem jobban tetszik.

211. daroki
2008. dec. 9. 20:51

Itt volt ma a francia bulldog látogatóba:)Eduka kivolt tőle,egyáltalán nem élvezte a vele töltött perceket:)Morgott rá,ugatott rá,nagyon nem tetszett neki,hogy Viti ennyire játékos kutyus.De hát milyen legyen egy 5 hónapos kutyus?:)Jönnek majd sűrűbben,hogy megszokja Edu.

Most kicsit beparáztam,hogy Edu vajon,hogy fogja elviselni a kislány kutyust?Remélem nagyon hamar összeszoknak.Ilyenkor eszembe jut a spánielünk,ők elég hamar összeszoktak.Eleinte Nelsi is morgott Edura,de aztán ha csak kis időre is elszakadtak egymástól már sírtak egymás után:)

210. daroki (válaszként erre: 208. - Maruszja)
2008. dec. 9. 20:46

Nagyon sajnálom a lányodat,olvastam,hogy elveszítetted őt:(Annyira szomorú,én a bátyámat veszítettem el,ő is még nagyon fiatal volt:(

Reméljük a kutyusod sok örömet,boldogságot hoz a mindennapjaitokba!:)Azt is remélem,hogy még hosszú-hosszú boldog évek várnak rátok így együtt,egészségben,szeretetben!:)

209. arany52 (válaszként erre: 208. - Maruszja)
2008. dec. 9. 19:35

Marcsika! Akkor a teid is II. emeleti kutyus. Ronyka otthon újságpapírra jár, egy sarokba. Érdekes , hogy mikor máshová megyünk vendégségbe, múltkor például a lányom barátnéjához, hiába viszünk otthonról újságot, nem megy rá, hanem nyüszög az ajtóban.

Még kész szerencse, hogy otthon rámegy a papírra, mert nagy bajban lennék, mikor egyedül vagyok otthon, mert én sajnos nem tudok vele lemenni.

208. Maruszja (válaszként erre: 202. - Daroki)
2008. dec. 9. 19:24

Köszönöm szépen!


Nekünk éppen 1 éve múlt valamivel, hogy van kutyusunk. Nálunk is azért van, mert tavaj meghalt a lányunk és szerettük volna valakinek átadni a szeretetünket. Ezért lett Picúr, aki kisfiú és augusztusban volt 1 éves.

II. emeleten lakunk, de szobatiszta, oly annyira, hogy nem hajlandó semmit sem fent csinálni, így aztán szegény férjemnek mindig le kell vinni, miután én dolgozom.

207. arany52
2008. dec. 9. 12:54
Hát azért igy ujból összevetve a kutyusok kiállását, bizony az első időben nagyon résen kell lenni, amíg össze nem szoknak, mert az erőviszonyok nem egyformák.
206. arany52 (válaszként erre: 205. - Daroki)
2008. dec. 9. 12:26

Megnéztem édes. Edukát is végignéztem. Tündériek.

el lehet ezekben a kutyusokba gyönyörködni

205. daroki
2008. dec. 9. 12:09

Sziasztok!


Tettem fel képet a tesóm kutyájáról,nagyon édes:)Majd ha lesz még több képem róla,akkor most már ő is megtalálható lesz a naplómban:)

204. arany52
2008. dec. 7. 23:12

Marcsika! Örülök, hogy itt vagy. Itt nyugodtan tárgyalhatjuk a kutyusainkat, mert mindnyájunknál ők a favoritok.

Rita!

Én ebben a kutya-macska ügyben úgy vagyok, hogy engem kis koromban nagyon megijesztett egy nagy kutya és ezért , bár nagyra becsültem a kutyákat , de egy pánik fogot el tőlük. Ezért is volt kétszer cicánk. Nálunk az asztalra nem járhattak fel. Meg voltak nevelve, és szerintem lehet is minden állatot nevelni szeretettel és következetességgel.

Lányom nagy kutyabarát és ő találta ki, hogy egy kutyus a magányomat jól elűzné. Ronykával az első percben már megvolt az öszhang és érdekes módon gyógyul a pánikolásom is, már közép méretű kutyáktól se félek. A nagyon nagy méretüektől sajnos még mindig. Azért igaz a mondás, hogy kutyaharapást szőrével :DDD

Amióta Ronyka megvan, én se tartanák más állatot, csak kutyust, és lehetőleg Havaneset.

203. Maruszja (válaszként erre: 202. - Daroki)
2008. dec. 7. 22:45
Köszi. Még vissza kell olvasnom az eddig beírtakat.
202. daroki (válaszként erre: 201. - Maruszja)
2008. dec. 7. 21:01
Üdv közöttünk!:)
2008. dec. 7. 21:00

Sziasztok havanese gazdik! Nekünk is havanese kiskutyánk van.


Szia Arany! Jöttem utánad!

200. daroki (válaszként erre: 199. - Arany52)
2008. dec. 7. 20:12

A cicákkal nem vagyok jóban.Sosem voltam oda értük,így soha nem is volt és amennyire magamat ismerem nem is lesz.A gyerekek persze imádnák,de azért mindenbe engem sem lehet belerángatni:)Húgoméknál van 3,de idegesít,hogy minden a macskaszőrben úszik,hiába takarít ki,kis idő múlva kezdheti előről.Felugrálnak mindenhova,fel a konyhaasztalra,belenyalnak,kóstolnak mindenbe,ez nekem nem jön be:)

Aranyhörcsögünk van kettő,na velük is tartom a 3 lépés távolságot:)

Papagájaink voltak régebben,egyet nagyon meg is sírattunk,de azt hiszem többet az sem lesz.

Megmaradunk a kutyáknál:)

199. arany52 (válaszként erre: 198. - Daroki)
2008. dec. 7. 18:58

Látom Ti is nagy állatbarátok vagytok. Ha mi nem lmeleten laknánk, nekünk is több kutyus lenne.

régebben volt 5 madár egy cica és egy aranyhörcsög. az már egy mini állatkert volt.

198. daroki (válaszként erre: 197. - Arany52)
2008. dec. 7. 18:44
Én ezt a fajtát nem ismerem,így most olvasgatok róla.De végülis nevelni,foglalkozni vele majd nem nekem kell:)
197. arany52 (válaszként erre: 196. - Daroki)
2008. dec. 7. 18:41

A francia buldog a lányom kedvence. Cuki lehet 5 hónaposan. Egyszer azt olvastam róla, hogy nagy bohoc, ha két ember összejön, már színészkedik.

Feltétlenül megnézem a képét.

196. daroki (válaszként erre: 195. - Arany52)
2008. dec. 7. 18:33

Szia!


Rögtön nézem:)Amúgy a daroki helyett használd nyugodtan a Ritát:)A daroki a Dávid-Roland-Kira nevű gyerekembők jött össze:)

Közben újabb családtagunk lesz megint:)Igaz ő majd csak látogatóba jön hozzánk,de azért szeretni fogjuk őt is:)Ő egy francia bulldog kiskutya.Kedden kerül a tesómékhoz,5 hónapos és fekete színű fiúkutyus.Majd róla is teszek fel képeket:)

195. arany52
2008. dec. 7. 16:27

szia Daroki!

Annyit nézegettem a naplódban a kis Mollykát, hogy nekem is eszembejutott, mikor Ronyka még pár hetes volt. Valahogy sikerült bevarázsolnom a naplómba róla egy nagyobb képet, ha érdekel - nézzed meg. Nagyon tündéri a testvérkéivel. Ő van elől, világos színű.

Üdv: Arany

194. arany52
2008. dec. 7. 09:38

Ronykával az étkezés mindig gond volt, már Béress cseppeket is ajánlott neki az orvos. Pár napig jól eszik, utána több nap sztrájk.

Nem is súlyos, 3 és fél kiló, bár mivel a drágámnak dysplaziája van, vigyázni is kell a súlyával, mert nem bírná a lába. Ha szalad, akkor emelgeti a hátsó jobb lábát. De még örülünk, hogy jelenleg csak ennyi a tünet.

Jó száraz tápozást Edukának.

193. daroki (válaszként erre: 192. - Arany52)
2008. dec. 6. 21:56
Nincs komoly baj Eduval,ő eszik rendesen,sőt amióta megműtőtték azóta egy zabagép.Vigyázni is kell vele,el ne hízzon:)Most azért inkább a száraztápot adjuk neki.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook