Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


342. arany52 (válaszként erre: 341. - Daroki)
2008. dec. 24. 14:40

Egyem a kis szívét, de drága lehet.

Mit szóltak a gyerekek hozzá, különösen a kicsik, akik nem tudtak róla?

Gondolom, hogy most ő a legnagyobb ajándék.

Pici kutyusok akkorákat tudnak aludni.

Eduka majd ha kicsit nagyobb lesz és lehet rohangálni, játszani, biztosan megszereti, csak érezze, hogy őt továbbra is szeretik.

Jó kutyuskázást!!

341. daroki (válaszként erre: 340. - F290b382c2)
2008. dec. 24. 14:08

Nem is kicsit nyüszízett:(Semmit nem aludtam szinte,nagyon igényelte,hogy szeretgetve legyen:)Meg is kapta,én most kis pihenőt kaptam a családomtól,mert lassan jön az újabb éjszaka és nem tudom mennyit fogok megint aludni?:(

Ma hányt egy picit,többször próbált már,de csak az öklendezésig jutott.Próbálkozik az evéssel,eszik azért,inni is iszik,nagyon sokat alszik,szinte egésznap.Ha fennt van,akkor játszik,pisilni is sokat pisil,de legtöbbször a pelusra tesszük és oda sikerül.A kaki ma nem oda ment,de nem baj,nem vagyok türelmetlen:)

Imádjuk a kis szarost,Edu még mindig nem akar foglalkozni vele,úgy látszik neki több időre van szüksége.Hát az viszont bőven van neki:)

Sok kép készül róla,de még várnom kell a haveromra,aki rendbeteszi itt nekem a dolgokat:(

340. f290b382c2 (válaszként erre: 338. - Daroki)
2008. dec. 23. 22:34

na,végre,már nagyon vártam a híreket,meg a képeket is...Biztos nagyon tündér!De megszeretgetném....

Majdcsak összeszokik a többi kutyussal,türelem...

Puszi!ja,éjjel lehet fog egy kicsit nyüszögni,de ha simókázod,abbahagyja.

339. f290b382c2 (válaszként erre: 331. - Arany52)
2008. dec. 23. 22:30

Rendben,holnap este jelentkezem!

Addig is puszi!

338. daroki (válaszként erre: 337. - Arany52)
2008. dec. 23. 21:04
Remélem igazad lesz mindkettőben:)
337. arany52 (válaszként erre: 333. - Daroki)
2008. dec. 23. 20:54
egész ügyes, hamar szobatiszta lesz. Talán megszeretik egymást. Ha Eduka látja, hogy az ő pozicióját nem veszélyezteti, akkor megbékél, hiszen jó kis játszótárs lesz.
336. daroki
2008. dec. 23. 20:41

Jaj!Ez lemaradt!Csináltam róla pár képet,de vmi elment a gépemen,ami miatt most nem engedi,hogy a képeket feltegyem a gépre:(

Most jönnek az ünnepek,de aztán megkérem a haveromat,hogy ugorjon le és nézze meg mi a fene lett a gépemmel???

335. arany52 (válaszként erre: 332. - Daroki)
2008. dec. 23. 20:41

szia!

örülök, hogy minden rendben. Már gondoltam rátok és többször benéztem.

Biztosan Mollyka is törpe fajta, azért ilyen kicsi, Ronyka 75 kkg volt, mikor hoztuk. Csúszos talajon ilyenkor még könnyen elesnek.

a szobatisztaság nálunk olyan véletlen volt, egyszer jó helyre, máskor nem . ehhez , hogy tudatos legyen , idő kell.

lehet hogy a szine még változik. Ronyka karamell színű volt és a fülei sötétebbek. Most már egyszinű és tört fehér. Állítólag, ha öregszik, akkor megint sötétedik a szőre.

Nem tudom, miért lehet szaga, Ronykának nem volt, így csak első időben átkeféltük, vagy vizes ruhával töröltük le.

Majd figyelem a naplót, hátha képen is gyönyörködhetünk benne.

Legyen benne sok örömötök és őneki is boldog kutya élete

Üdv: Arany

334. daroki
2008. dec. 23. 20:38
Szerintetek Edu megfogja valaha is szeretni?Én reménykedem nagyon,de azért van bennem egy kis félelem ezmiatt:(
333. daroki
2008. dec. 23. 20:37
Most felkelt,nagyfiam(Dávid)rátette a pelusára és ügyesen oda pisilt:)Kapott nagy dícséretet,ami nem tartott sokáig,mert Edu bedugta a fejét,Molly meglátta és skerázott utána:)
332. daroki
2008. dec. 23. 20:25

Sziasztok!


Most van egy kis nyugim:)Molly itt alszik mellettem,nagyon pincurka.A hazautat teljesen jól viselte,néha öklendezett egyet-egyet,de nem volt vészes.Ezt még itthon is csinálta párszor,előbb is erre kelt fel.

Az itt alszik mellettem,az nálam azt jelenti,hogy a földön a helyén,én meg az ágyamban:)

Nálam nem jöhet fel a kutya az ágyba,sosem engedtem nekik,most sem fogom.

Amikor ma megláttam,akkor nagyon ledöbbentem,mert vmiért arra számítottam,hogy Molly egy picit nagyobb lesz.Még gondoltam is magamba,hogy én még nem hozom haza,mert nagyon pirinyó.A kis lábai összecsuklanak,ahogy szalad,de mondjuk csúszik szegénynek a lába a kővön,parkettán,bele kell még lendülnie ezekbe a dolgokba.

Ma volt egy kakija ami a pelusára ment egyből,de sztem ez még abszollút véletlen dolog volt nála.Pisilni már pisilt mindenfele,ma nem volt időm arra,hogy rögtön a pelusra cipeljem,ha pisil,majd a napokban rástartolok erre.

A fülei elég piszkosak neki és van egy kis szaga is ami az orromat zavarja,úgyhogy sztem a napokban lesz egy fürdése.

Picit korpás is,úgyhogy ezt is helyre kell hozni nála.Valamint van egy nagyon pici sérve,ami egyenlőre nem gáz,figyelni kell neki,majd megmutatom az állatorvosnak ha visszük.

Amúgy egy tünemény kutyus,párszor már sírt,próbálkozik a kajával,de elég ügyetlenke még,inni ügyesen iszik vagyis lefetyel:)

Remélem,hogy az orvos is mindent rendben talál majd nála!

A színe fekete,de vannak benne világosabb foltok is,de még nagyon nem érvényesül ez a fekete színben.

Azt mondta a tenyésztő,hogy Molly ilyen pici méretű lesz.Nekem Edu sem egy nagy méret,kiváncsi leszek,hogy milyen méretű lesz egy éves korára.

Edward nincs elragadtatva Mollytól,nagyon féltékeny,morog rá,kerüli,oda is kap neki,gondolom a pokolba kívánja.De szegény nem tehet mást,meg kell szoknia az új helyzetet.Remélem ez előbb fog bekövetkezni,mint utóbb!

A kaja miatt kicsit most én is parázom,remélem napról napra ügyesebben fog enni!Hoztunk neki egy pici türcsit is amin az anyuja szaga rajta van.

Tehát egyenlőre jól elvan,de mondjuk a gyerekekkel jön ki a legjobban:)Néha megy Edu után is,de hamar elfárad még,így sokat látom aludni:)

331. arany52 (válaszként erre: 330. - F290b382c2)
2008. dec. 23. 20:20
Gondolni fogok rá és reménykedem , hogy nagyobb lelki megrázkodtatás nélkül elviseli az egyedüllétet. Majd várom jelzésed, hogy minden rendben ment-e
330. f290b382c2 (válaszként erre: 329. - Arany52)
2008. dec. 23. 18:30

Én nagyon aggódó vagyok,és baromira féltem,mi lesz,mire hazajövök,de kényszerhelyzet...

Köszi a tanácsokat,rádióm nincs,max.tv a másik szobában,azt bekapcsolom,és a villanyt égve hagyom neki...

a madarak-mókus-elvannak akár 2-3 napig is,de ő még annyira pindur....mindig sír,ha boltba megyek...

329. arany52 (válaszként erre: 328. - F290b382c2)
2008. dec. 23. 18:15

Hát ez nagyon nehéz kérdés, minden kutyus másként reagál az egyedüllétre. Ha már muszály , akkor én azt ajánlom, hogy hagyjál egy rádiót bekapcsolva és világos helyiségben legyen. Pár játék is jó ha van a közelében, esetleg kedvenc kabalája, amihez hozzábujik, valami kis ruhadarab, zokni, amin érzi a Te illatodat. Lehet , hogy én egy kicsit túl aggódos tipus vagyok, de szerintem ,jobb ezekre figyelni - ja és semmi a közelében , amiben kárt tehet, vagy veszélyes számára.

Jó utazást: Arany

2008. dec. 23. 18:00

Csajok,tanács kelllene!

Úgy tűnik,haza tudok menni,de Picurt itthon kell hagynom egyedül,reggel 7-től este6-ig.

Ellátom kajával,vízzel,meglesz addig egyedül?Sajnos 100km-re laknak a szüleim,és haza kell mennem...Nagyon aggódom,de magammal meg nem vihetem,mert nincs meg minden szurija,és egyébként sincs még 3 hónapos...

Meglesz egyedül???dec.30.-án lesz 3 hónapos.

327. arany52 (válaszként erre: 326. - F290b382c2)
2008. dec. 23. 16:47
Mi se akarunk ágyba kutyát - de szép lassan bekerült az ágyinkónkba. Módszeresen bedolgozta magát. Most már kis e lehet tenni :DDDD
2008. dec. 23. 11:20

Én nem akartam "ágybakutyát"-de ez lett a vége...

Jaj,nagyon várom már Mollykáról a beszámolót!

325. arany52
2008. dec. 23. 11:13
Akkor legalább jól belakott a drága. Ügyes, hogy fel tud ugrani az ágyra. Nekünk mikor pici volt, úgy ment fel, hogy párnákból lépcsőt csináltunk. Először másutt akart leugrani, de kificamította a lábát, így rászóltunk , hogy lépcső és hamar megtanulta, ballagott a lépcsőhöz. Az állatorvosunk akkorát nevetett rajta, mikor meglátta. Én is minden reggel puszira ébredek. Megvárja, hogy kinyissam a szemem, mert tapintatos a lelkem - és akkor rám ugrik és jönnek a puszikák.
324. f290b382c2 (válaszként erre: 317. - Arany52)
2008. dec. 23. 10:26

Az enyém is főtt csirkecombot kapott tegnap este,és képzeld,az egyik száraztáp,amit még nem próbáltam,bejött!!!Mindet megette!

Most itt ül a szék alatt,kihúzva alólam a takarót....

Reggel meg pofátlan módon felosont az ágyra,és arra ébredtem,hogy "puszilgat"valaki,mert azt már tudja-el nem tudtam képzelni,milyen férfival voltam tegnap este:DDDD

323. f290b382c2 (válaszként erre: 319. - Arany52)
2008. dec. 23. 10:21

hááát,elég drága a kutyapelus,de én gyerekpelenkát veszek,abból is van ilyen szétterítős,60x60-as,olcsóbb,és tovább bírja.

Ha érdekel,hol veszem,priviben megírom,egyébként 10db-os.

322. f290b382c2 (válaszként erre: 320. - Daroki)
2008. dec. 23. 10:18

Szia!Megvan már Molly???

Várjuk a híreket!!!

Nagyon!!!

321. arany52 (válaszként erre: 320. - Daroki)
2008. dec. 22. 23:13
Várjuk a kis Mollyt és a híreket róla
320. daroki
2008. dec. 22. 21:49

Sziasztok!


Kissé elvagyok havazódva a karácsonyi készülődéssel,talán az ünnepek alatt lesz nyugim és többet tudok jönni ide is:)

Holnap reggel megyek Mollyért,remélem minden rendben lesz!Szorítsatok:)

Megvettünk neki majdnem mindent még kaját és pár játékot szeretnék,de ezeket majd holnap ha hazaértünk.

Mindenkinek nyugodt,stresszmentes készülődést kívánok az ünnepekre!

Igyekszem hamar jönni az új családtaggal kapcsolatban:)

319. arany52 (válaszként erre: 318. - Maruszja)
2008. dec. 22. 21:29

a kolbászka nálunk is juti falat. Csak úgy követeli magának. sÁzerintem is lehet májat adni, csak Ronyka akkor eszi meg, ha éppen olyan kedve van. Elképesztő válogatos, de ma örülök, hogy jól evett.

Érdekes, újságot nem tépi szét, tudja, hogy az a vécéje.Persze azért a kutya pelus esztétikusabb lenne, csak a pénztárcánk nem birja.

2008. dec. 22. 21:19

Sziasztok!

Na a mi Picúrunk az újságpapírt miszlikre szedte szét. Azóta sem lehet előtte semmi újság, mert egyből tépdesi. Ilyenkor mondja a férjem, hogy csinál nekem fogyókúrát, mert én meg megyek utána és szedegetek fel a kis papírdarabokat.


Csirkemájat mi adtunk eddig neki. Azt miért nem lehet? Amikor húslevest főzök, akkor mindig kap májat, zuzát, szivet apróra vagdosva, mert ugyebár hiába van jó foga darabokra kell neki vágni. A főtt csirkehúst is szereti, akármelyik részét, de imádja a pulykahúst is. Nálunk az van, hogy mindegy, hogy mi szinte csak emberi kaja legyen. Persze eszi a kutyakaját is, csak a szárazat nem. Azt abszolút nem egyiket sem, kivéve a kolbászkákat, de nálunk az a jutifalat.

317. arany52 (válaszként erre: 316. - F290b382c2)
2008. dec. 22. 20:38
egyem a szívét , jól van, hizeleg és játszik egész nap. Jól be is vacsorázott csirkecombbal, főve. Most készült frissen és a kis válogatós , akkor szereti a legjobban, mikor friss. Most kierőszakolt a férjemtől egy jutalomfalatot. Hu de erőszakos tud lenni. Kis akarnok :DDDD
316. f290b382c2 (válaszként erre: 315. - Arany52)
2008. dec. 22. 19:06

Remélem,mert az ósszes pénzem szőnyegtisztítóra megy el...

A te drágád hogy van?

315. arany52 (válaszként erre: 314. - F290b382c2)
2008. dec. 22. 18:34

Nem akarlak elkeseríteni, de még fog egy párszor. Nekünk újságpapírral volt körberakva a lakás, de megtalálta azt a kis helyet , ahol nincs papír. Jutalmazással, nagy türelemmel rászoktattuk a szobatisztaságra és fokozatosan csökkentettük a papírral takart helyeket, végül csak egy maradt, amelyet véglegesnek gondoltunk.

Biztos, hogy meg fogja tanulni.

2008. dec. 22. 17:36

Megpróbálom,hátha...

Mert az van a fagyóban.

Most főtt csirkemellet kap,alig várja,hogy kész legyen...

de ma megint odapeselt,ahol nincs pelus...

313. arany52
2008. dec. 22. 11:03
Meg lehet próbálni, de szerintem azt is főve. Ronyka nem vevő rá, de ahány kutyus, annyi izlés.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook