Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


162. daroki (válaszként erre: 161. - Af79463949)
2008. dec. 2. 14:31
:)
161. af79463949 (válaszként erre: 159. - Daroki)
2008. dec. 2. 12:32

Zene füleimnek :)

És nagyon örülök, hogy ennyire bejött ez a név :D

160. arany52 (válaszként erre: 159. - Daroki)
2008. dec. 2. 12:03
Nagyon jó név a Molly, mert érdemes olyan nevet választani, amiből nincs sok és nem használják annyira emberek. Mondjuk Ronyt is használják a Ronen-ek, de ritka név.
159. daroki (válaszként erre: 158. - Arany52)
2008. dec. 2. 11:48

Már csak 21:)Juhéjj:D Nekem a Molly tetszik nagyon,nagy valószínűség szerint ez lesz a neve:)

"Engedélyt" is kértem Leilatól,aki rábólintott,hogy ellopjam a kutyusa nevét:)

158. arany52
2008. dec. 2. 10:09

Elszalad az a 22 nap. Van már neve a kicsilánynak?

Van ahol a tenyésztő ad neve. Tőlünk megkérdezte, milyen nevet szeretnénk és lányom adta a Rony nevet a pindurnak. Így már a tenyésztő is szoktatta a nevéhez. Mire hazakerült már hallgatott rá.

157. daroki (válaszként erre: 156. - Arany52)
2008. dec. 1. 20:47

Szió!


Eduka jól van,de ezt az időt ő sem szívleli:)Ő is ilyenkor a gyors séták híve,aztán uzsgyi haza:)

Már csak 22-t kell aludni és bővül a család:D Remélem gyorsan mennek a napok:)

156. arany52
2008. dec. 1. 20:25

Sziasztok!

Hogy vannak a fórum kutyusai. Az enyém nem nagyon értékeli ezt az esős időt, mert csak egy rövid séta van, és semmi hancur a parkban, ami salakkal van felszórva és ilyenkor egy fekete sártenger.

a hófehér kutyusomból fekete kutyus lesz.

155. af79463949 (válaszként erre: 151. - Daroki)
2008. nov. 29. 20:29
Az se rossz ajándék!
154. af79463949 (válaszként erre: 150. - Arany52)
2008. nov. 29. 20:28

Molly is élvezi a karácsonyfát, csak először mindig olyan félve közelít hozzá :)

Igen, a jutalomfalatka most is benne lesz a kiságyban, mert különben nem találja meg :)

153. daroki (válaszként erre: 152. - Arany52)
2008. nov. 29. 18:23
Persze,mindenképpen fogok írni a nagy találkozásról meg majd képekkel is illusztrálom a nagy eseményt:)Edu nem olyan féltékeny,én arra gondolok,hogy neki kimondottan jót fog tenni a kiscsaj:)Aztán majd mindez kiderül,ha már élesben megy a dolog:)De muszáj lesz elviselnie,megszoknia,mert a kiscsaj is első perctől a család tagja lesz:)
152. arany52 (válaszként erre: 151. - Daroki)
2008. nov. 29. 18:18

Azt hiszemn ez lesz a legnagyobb ajándék. Azért kíváncsian várom a beszámolód, hogy Eduka hogyan fogadja a kislányt, nem lesz -e rá féltékeny.

nálunk , mikor másik kutyus is van és azt azölembe teszem, vagy megsímogatom, Ronyka mindjárt jön, dgja a kis fejét , hgoy ő is kér simit, vagy mászna az ölembe.

Gondolom a naplódba fogsz írni róla, és akkor értesülök az eseményekről, mert betettem a kedvencek közé.

151. daroki (válaszként erre: 149. - Af79463949)
2008. nov. 29. 18:06
Én nem szoktam Edunak ajcsit tenni a fa alá,igazából ajándékot sem szokott kapni.Idén kap majd,egy új társat:)
150. arany52 (válaszként erre: 149. - Af79463949)
2008. nov. 29. 18:04
Mindig teszünk ajándékot a fa alá. Ez általában valami is kabala játék és finomfalatok, esetleg egy műcsont. Idén ezt még nem pontosítottuk le a lányommal. Nagyon élvezi a karácsont, tetszik neki a műfa, amelyen csillognak a díszek, a világítás és csodálkozva szokta nézni a csillagszórót is. Együtt állunk a fa alá énekelni , ő a lányom kezében van.
2008. nov. 29. 17:22
Na, karácsonyra minden kutyus egészséges legyen ám!!! Szoktatok a fa alá tenni nekik is ajit??? Mollykám azt hiszem egy új ágyat kap idén :)
148. arany52 (válaszként erre: 147. - Daroki)
2008. nov. 29. 10:49

Nagyon változó az étvágya. Van amikor fal, de most nagyon rossz evő korszaka van, amibe szerintem az is belejátszik, hogy a kutyabarátnők éppen tűzelnek. igy már 4 napja nem evett főtt ételt. Tegnap mellé kucorogtam és addíg kínálgattam, míg végül nagy kegyesen megette a grill csirkét rizssel - hogy egyem a szívét.

Én is direkt örülök, hogy ilyen picike Ronyka, olyan édes , mint egy plüss állatka.

147. daroki (válaszként erre: 146. - Arany52)
2008. nov. 28. 23:17

Sztem a mi lánykutyusunk sem lesz nagy méret.Eduka is kisebb méretű,de nem baj,mi így szeressük:D

Rony nem szeret enni?Vagy miért kellett mellé kuporodnod?

146. arany52 (válaszként erre: 145. - Daroki)
2008. nov. 28. 20:59

Örülök, hogy teljesen rendbejött a kutyus. Ma a miénk is hajlandó volt vacsorázni , igaz mellé kellett kuporognom. De már ez is eredmény.

Édes lehet a pici lányka , várjuk az új fotókat.

Ronyka 8 hetesen volt 75 dkg, de ő törpe fajta. Az apa kutyus volt nagyon apró.

145. daroki (válaszként erre: 144. - Arany52)
2008. nov. 28. 19:54

Tényleg helyrejött.Ma már még jobb étvággyal evett,ivott is rendesen a kedve is szuper,ma sokat lennt volt csavarogni is,lennt szaladgált a többi kutyával,szóval újra a régi:)

Előbb hívtam a tenyésztőt,a kiscsajunk jól van,szépen hízik,fejlődik,kis dagi:)Kb.két hét múlva kapom meg róla az új képeket,majd ha lesz,teszek fel a naplómba.

144. arany52 (válaszként erre: 143. - Daroki)
2008. nov. 27. 19:22
Jaj de örülök,:) hogy már jól van a kutyus, mikor már élénk, vidám , akkor kutyabaja. Amúgy ritka pörgös kutyák. Ronyka is olyan mint egy bugócsiga.
143. daroki (válaszként erre: 140. - Af79463949)
2008. nov. 27. 18:47

Kívánságod parancs:)Még félve írom azért,de nem hányt ma már Edu és a levertsége is elmúlt:)Ma már újra pörög ezerrel,de inkább csak du-ántól amióta itthon vannak a fiaim is:)Aztán egyedül kellett hagynunk 1 órára,amikor hazajöttünk akkor ugyanúgy örült,mint eddig:)

Enni is evett,iszik is,szóval sztem ez a bágyadtság,hányás,stb....a szúritól volt.Beszéltem több kutyással és sokan mondták,hogy az ő kutyáik is a kombinált oltás után pár napig alig volt magánál:(

142. micimacko62 (válaszként erre: 136. - Daroki)
2008. nov. 27. 16:39

Szia,

Nagyon sajnálom a kutyit,jobbulást kivánok neki.Tudom milyen lehet mivel a spanival mi is végig jártuk ezt a helyzetett,csak annyi kivétellel hogy ő allergiás lett,majdnem megfulladt.Közelben volt az orv.tud.egyetem ott gyorsan adtak neki szurit és jobban lett.

Minden kutyunak javulást kivánok.

141. arany52
2008. nov. 27. 15:13

Szerencsére van a kiskutyákkal sok vidám történet is, csak hát akinek éppen beteg a kutyusa, kétségbe esik és tanácsot szeretne.

Különben a mi Ronykánk egy nagyon víg fickó és már a lépcsőházban megérzi a kedvenc gazdija illatát, aki a lányom. Ma a férjem elvitte sétálni és nagy ugatások közepette jött haza, már végignyűszítette a lépcsőházat és húzta férjem. Nem tudta mi van, hát megjött közbe a lányom. Berohant a lakásba, egyenest vette az irány a lányom szobájába, rögtön az ölébe ugrott. Hiába, fantasztius szaglásuk van.

2008. nov. 27. 15:04
Néha írjatok valami vidámabb dolgot is!!!! Szegény kiskutyák... Mindenkinek jobbulást!
139. arany52 (válaszként erre: 138. - Daroki)
2008. nov. 27. 13:39

Ronykát, ha lázas, rázza a hideg, remeg. Forróbb is a kis teste és nagyon bágyadt.

Remélem minnél előbb meggyógyul a kiskutyád.

Ronyka most sztrájkol, nem hajlandó főtt ételt enni. lehet hogy ebben mi is ludasak vagyunk, mert könyörög a jutalom falatért és nem bírunk neki ellent állni. Ezzel jól lakik és már a fő étekzés kimarad, ami azért nem egészséges. Ma vett a férjem neki egy kutyakonzervet, kiváncsi vagyok , hogy este mit szól hozzá.

138. daroki (válaszként erre: 137. - Arany52)
2008. nov. 27. 11:01

Szia!


Ma még kopp-kopp-kopp nem hányt.De nem is evett semmit,a száraztápból is egy-egy szemet elcsen,elropogtatja,aztán megy vissza a helyére és alszik vagy csendben fekszik.Ha vki hazajön akkor örül neki vagy ha visszük le,akkor arra is ugrik.Most még várok,ha nem hány akkor szuper!Ha nem hány,de bágyadt marad,akkor szombaton legkésőbb elviszem a dokihoz.

Azt,hogy lázas,honnan lehet észrevenni?

137. arany52 (válaszként erre: 136. - Daroki)
2008. nov. 26. 21:31

Szia!

Mikor Ronykát oltják, ő nem hány, viszont estére belázasodik és reszket, nagyon bágyadt. Már volt, hogy annyira rosszul volt, hogy értesíteni akartuk az orvost, de aztán átment rajta. Takargattuk, hogy melegben legyen és negyed algopirint adtunk neki. Már előre félek az oltásoktól.

Legjobb, ha nem javul a kutyuska, visszaviszed az orvoshoz.

136. daroki
2008. nov. 26. 19:07

Sziasztok!


Edu tegnap megkapta a kötelező védőoltást ilyen kombinált oltással egybe.Éjszaka többször ment a hasa,hányt.Ma már nem megy a hasa,de hányt párszor.Most vettem neki olyan száraztápot ami a hányós,hasmenéses kutyiknak van.Evett belőle egy picit,most még figyelgetem,ha nincs javulás holnap viszem vissza a dokihoz.

A szomszédom is nemrég adatta be a kutyáinak a védőoltást és a lánykutyája egy hétig hányt meg ment a hasa és tök rossz kedvű volt.Edu sincs a toppon,eléggé bágyadtka:(Örül ha hazajön vki,de nem a megszokott formáját hozza:(Szóval most várakozom,hátha mi nem járunk úgy mint a szomszédom kutyusa:(

135. arany52
2008. nov. 25. 19:25
Felettünk régebben tacsi kutyus volt, a gazdi nyáron eljárt dolgozni és szegénykém olyan keservesen sírt , amíg haza nem ért a gazdija. Pár lakó már jelenteni akarta. Mi nem, csak sajnáltuk a kutyust. Beszéltünk is a gazdival és mondta, hgoy olyan helyen dolgozik, hgoy nem viheti magával. Ez is érthető, de nagyon nem szeretnek egyedül lenni. Bár ez se általános, mert ugyanilyen havanese a környékünkön remekül elvan , amíg vásárol a gazdája.
134. daroki (válaszként erre: 133. - 2577cdcc12)
2008. nov. 25. 16:50
A spnaim sosem sírt.Ő teljesen jól el volt egyedül.Eduka drága már más fajta:)
133. 2577cdcc12 (válaszként erre: 132. - Daroki)
2008. nov. 25. 16:48
Szerinem minden kutyus sír egyedül. Nekünk most havanesenk van, az is sír, a szomszéd németjuhásza is, és a korábbi uszkárom úgy sipolt, hogy a belvárosban a kapunk kívül lehetett hallani :o).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook