Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese tartása kezdő gazdiknak fórum

Havanese tartása kezdő gazdiknak (beszélgetős fórum)


7. 4740439ec6 (válaszként erre: 4. - Simple)
2014. márc. 5. 14:04

Akkor nekem extra ufó kutyám van,mert ha nincs lefárasztva,akor sem rongál,hiszen vannak saját játékai.


Pelenkára végezte a dolgát,míg nem lehetett levinni,utána simán leszokott róla,nem volt gond a szobatisztasággal.Minden csak nevelés kérdése.


Azzal viszont egyetértek,hogy jó minőségű kutyát,nehéz manapság venni,mert szörnyen túl vannak tenyésztve.Hiába a pedigré és a törzskönyv.Nem jelent semmit.

6. simple (válaszként erre: 5. - Havanesekutyus)
2014. márc. 5. 09:43
Értem. Egy tenyésztő csakis törzskönyvvel, minimum két oltással, féregtelenítve, chip-elve ad el kutyát, plusz be tudja mutatni a szülők szűrési eredményeit is.
5. havanesekutyus (válaszként erre: 4. - Simple)
2014. márc. 5. 09:32
Elég sokat nézelődtünk a neten, találtunk olyat, aki 50-ért adja, úgy, hogy a szülők szűrve vannak, illetve van olyan tenyésztő (nem szaporító), aki 60-ért kirdeti. Ez még beleférne, ennél több viszont már nem.
4. simple (válaszként erre: 1. - Havanesekutyus)
2014. márc. 5. 09:25
Ha nincs lefárasztva, lemozgatva, rongálni fog. Ugyanolyan kutya mint bármelyik másik, attól hogy kicsi ugyanazok a szükségletei. Bírja az egyedüllétet ha le van fárasztva, mozgatva, bár társasági kutya lévén nagyon igényli az ember közelségét de 8 óra még tűrhető. Nem tanácsos pelenkára szoktatni, mert így sosem lesz szobatiszta, ugyanis nem fogja érteni hogy mit akarsz, a pelenkát felejtsd el. 40 ezerért csak szaporítótól tudsz kutyát venni, amit nem tanácsolok, továbbá lehet hogy megveszed 40 ezerért de aztán százezreket kell ráköltened majd a különböző betegségei miatt. Ha a kutyára nincs már most sem pénz, akkor gondolom az orvosi költségekre sem lesz.
3. havanesekutyus (válaszként erre: 2. - 4740439ec6)
2014. márc. 5. 09:16

A bolognesek is nagyon édesek:)

Kibír akár 10 órát is pisilés nélkül? Én magamból indulok ki, én nem bírnám:D Nem akarom, hogy szegény tartogassa, nem tudom, hogy megy ez kutyáéknál:)

Én elég sokáig otthon tudnék lenni vele, az alatt akarom tanítgatni.

Jó, hogy Te is azt mondod, hogy nem bántja a bútorokat.

2014. márc. 5. 08:33

Nekünk bolognésünk van,ami hasonló márka. :D 2 hétig szoktattuk,vittük ide-oda,aztán már otthon volt egész napra egyedül,mikor dolgozni mentem.Jól bírja az egyedüllétet.A bútorokat nem bántotta,de pár converse cipőmnek búcsút inthettem. :D


Most már másfél éves és bírja egész nap.Reggel leviszem kétszer,meg este,mikor hazaérek.Csak addig használj pelenkát,míg nem szobatiszta,utána felesleges.

2014. márc. 5. 08:28

Sziasztok Gazdik,


májustól szeretnénk egy havanese kiskutyát a párommal. Én kiskorában otthon tudnék lenni vele, de fél-egy év után már egyedül lenne napi 8-10 órát.


Lakásban tartanánk a kutyát, és van jó pár kérdésünk, mielőtt belevágunk. -


- nem rágja/kaparja szét a bútorokat?

- bírja a napközbeni egyedüllétet?

- lehet úgy szoktatni, hogy a kutyapelusra és kint is elvégezze a dolgát? Amíg otthon leszek, nem gond naponta többször levinni, de amikor egyedül lesz, nem szeretném, hogy egész nap vissza kelljen tartania

- mire kell figyelni a vásárlásnál? A keret 40 ezer körül van

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook