Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajfestés hennával fórum

Hajfestés hennával (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
573. lepke99 (válaszként erre: 570. - Jolie..)
2013. jan. 29. 14:39
kipróbáltad már? csak mert én is gondolkodom rajta, de nem tudom, hogy 1 adag elég lenne-e a hajamra és kíváncsi vagyok valami tapasztalatra
572. Jolie..
2013. jan. 29. 13:26

Hali Csajok!

Beálltam a napló írók sorába! Lassan töltök fel képeket tapasztalatokat, a hajnövesztési hajcihőimről :)

Ha van kedvetek nézzétek meg és várom véleményetek is vagytapasztalat!!



Peggy73 köszönöm a válaszodat!

571. Peggy73 (válaszként erre: 570. - Jolie..)
2013. jan. 25. 21:45

Szerintem nyugodtan, mert tiszta, és csak természetes anyagokat tartalmaz. Bár az biztos, hogy a hosszabb idő módosítja a végeredményt, mert minél tovább van a hajon a henna, annál sötétebb lesz a színe.

Sajnos tapasztalatom nincs ezzel a festékkel kapcsolatban, de amit írtam az a henna porra igaz, tehát valószínűleg erre is.

570. Jolie..
2013. jan. 25. 09:51
Khadi hajfestéket fenn hagyhatom egész éjszakára ?Próbálta már valaki??
2013. jan. 23. 18:38
Sziasztok! Január 19-én befestettem a hajam hennával. Nagyon elégedett vagyok, aki hezitál még, szeretném bátorítani, hogy nyugodtan próbálja ki. A naplómban van kép + leírtam pár dolgot róla.
568. Rescue (válaszként erre: 567. - Lepke99)
2013. jan. 17. 10:08

Hennával, indigóval, cassiával nem fogsz tudni világosítani.


Ami világosít: fahéj, méz, citromlé, oliva olaj, ezt deszt vizzel kell keverni, felvinni a hajra. Egy alkalom persze nem elegendő.

567. lepke99 (válaszként erre: 566. - Rescue)
2013. jan. 17. 09:22
amúgy én világosítani szeretnék ezért mostanában gondolkodtam a cassián
566. Rescue (válaszként erre: 565. - Lepke99)
2013. jan. 17. 08:54

Igen tudom. Már mindent kitapasztaltam henna indigó, növényi festés terén....

Ha így felváltva csinálja valaki akkor fekete lesz, ha keverve az alábbi arányokban akkor nem lesz fekete.

565. lepke99 (válaszként erre: 564. - Rescue)
2013. jan. 17. 08:21
hugom valahogy úgy szokta, hogy felteszi először a hennát, az befogja és utána az indigót, szép fekete lesz tőle a haja, pedig semmi vegyszert nem használ, csak a hennát meg az indigót
564. Rescue (válaszként erre: 562. - Lepke99)
2013. jan. 17. 08:11
Arányok: 1:1, 1:2, 1:3. Minél több az indigó annál sötétebb barna, fekete így sosem lesz.
563. Peggy73 (válaszként erre: 562. - Lepke99)
2013. jan. 16. 21:12

Igen, pontos arányt nem tudok írni, de első körben szerintem kevesebb indigót használj, mert utána nem nagyon lehet világosítani a végeredményt. Persze a végső szín függ a hajad alapszínétől is.

Ha adsz a keverékhez Amlát, az is a barna szín felé tolja el a hajszínt.

A rossz hír számodra, hogy az indigó a hajmosások alkalmával folyamatosan kopik, így egyre jobban fog látszódni a vörös árnyalat is.

562. lepke99 (válaszként erre: 561. - Rescue)
2013. jan. 16. 17:50
akkor nem fekete lesz? hugom így szokta feketére festeni a haját, vagy ez az arányokon múlik?
561. Rescue (válaszként erre: 560. - Jolie..)
2013. jan. 16. 17:19
Indigó.
560. Jolie..
2013. jan. 16. 15:02
A kérdésem még az lenne hogy esteleg mit tudnék a festékhez keverni hogy inkább barnás legyen mint vöröses árnyalatú???? :)
559. Jolie..
2013. jan. 16. 14:58

sziasztok! nemsokára jön a második hajfestésn a henna khadival, viszont az a tapasztalatom, hogy az első festésem óta eltelt kb 2,5 hét, a szine kicsit kopott, valószínűnek tartom a vegyi festés miatt mert az van alatta, vagy nemfogta még be teljesen, de állaga a hajmnak kifogástalan és már nem hullik ugy , alig pár száll jön ki fésülés és mosásnál is..

világos barnával festettem be előszőr, de most lehet a mogyoróbarnát kenném fel rá ugy hogy most 1,5 óránál joval több időre hagynám fenn vagy benne is aludnék! A szinére lennék kivácsi, mennyire lenne mély a mogyoróbarnánál, vagy maradjak a világosbarnánál de akkor egész éjszakára?!

2013. jan. 15. 17:00

Sziasztok!

Ha valaki használta már a mogyoróbarna Khadi-t..Vegyi festékpalettán melyik színhez hasonlít?Legalább a színmélység?Mondjuk,ha sötétszöke hajra kerül,esetleg világosbarnára?Köszönöm!

557. lepke99 (válaszként erre: 556. - Emagdi)
2013. jan. 14. 16:55
sima porral, az a legtisztább
556. emagdi (válaszként erre: 554. - Lepke99)
2013. jan. 14. 15:33

hát, nem tudom. de sima hennával (növényi por) fested, vagy valamilyen hennakészítménnyel?

mert a sima növényi por az narancssárga lesz a fehér hajon. (de ilyen világítós rókavörös:)))

555. Mel82
2013. jan. 14. 13:30
Köszönöm a válaszokat! Gyűjtöm ezerrel az infókat :-)
554. lepke99 (válaszként erre: 553. - Emagdi)
2013. jan. 14. 11:50
anyukámnak én szoktam csak simán hennával festeni a haját az őszülés miatt és nála nincs ilyen, hogy az ősz hajszálak narancssárgák lesznek. ez függhet a henna minőségétől?
553. emagdi (válaszként erre: 552. - Mel82)
2013. jan. 14. 11:16

ha csak hennát használsz akkor az ősz hajszálak narancssárgák lesznek.


diólevél, kávé, kakaó és egyéb anyagokkal szokták sötétíteni még a henna hatását, de az ősz hajszálak mindenképp vörösek maradnak (csak mondjuk nem annyira narancssárgák, mint a tiszta hennától)


indigóval tudsz barnát, feketét is festeni.

552. Mel82
2013. jan. 14. 10:25
Akkor ha szeretném,hogy az ősz hajszálaim eltünjenek akkor mindenképp kell indigót is használnom?
551. emagdi
2013. jan. 10. 10:32

sötét hajat legjobb szerintem henna-indigó párosítással festeni, én is így szoktam:)


akkor a legszebb, ha a henna után kenem fel külön az indigót (de hát ez ugye macera, mert kétszer kell kenni-mosni), de akkor is teljesen jó lesz a végeredmény, ha a henna és indigóport összekeverve viszem fel.


én citrommal szoktam aktiválni a hennát (egy citrom levével plusz a szükséges mennyiségű hideg vízzel keverem ki a hennát, egy fél napot állni hagyom szobahőmérsékleten). az indigót csak közvetlenül felkenés előtt szabad kikeverni, forró vízzel.


az indigó folyamatosan kopik a hajmosások alkalmával, de nem lesznek rézvörösek akkor sem az ősz hajszálak ha már régi a festés, csak kicsit vörösesen csillogóak, főleg napfényben. de teljesen természetes hatást keltenek. a lenövés miatt hamarabb kell festeni, mint a kopás miatt (szóval nem kopik gyorsan).


érdemes kipróbálni:)


a neten amúgy van elég sok teszt arról, hogy milyen arányban keverve a henna-indigó milyen eredményt ad, minél nagyobb arányú a keverékben az indigó, annál sötétebb lesz az eredmény. (1/3-aránytól 2/3 arányig szokták javasolni). a legsötétebb akkor lesz ha a hennázás után külön kerül fel az indigó.

hennát elég 3 órát rajta hagyni (a citromos aktiválás után tuti, a másik módszerről nem tudok nyilatkozni), az indigónak 45-60 perc kell a hajon.

ha együtt kened fel, akkor 3 óra elég neki.

550. Peggy73 (válaszként erre: 549. - Mel82)
2013. jan. 10. 00:19

Nem lesz répavörös a fejed :)

De ha netán úgy érzed, hogy túl világosra sikerült (bár a henna színe 3-7 napig melyül), akkor akár másnap újból megismételheted a festést, pl indigó hozzáadásával.

Nekem az alapszinem: a lenőtt rész közép barna + az ősz,

a vegyileg festett pedig sötét burgundi.


Azon a képen pedig még elég rezesvörösek az ősz szálak. Azóta több a sötétítő hozzávaló, plusz van, hogy 12-14 órát is a fejemen van a henna massza, így a végeredmény is jóval sötétebb, egységesebb.

A sötétbarna hajadnak szerintem vöröses beütése lesz. Az ősz szálakat el lehet teljesen tüntetni henna-indigó 1:1 arányú keverékével, de nekem jobban tetszik az, hogy az ősz szálak miatt nem egységes a hajszínem. :)

549. Mel82 (válaszként erre: 548. - Peggy73)
2013. jan. 9. 22:47
Belenéztem a naplódba,azt hiszem a 127.bejgyzésnél lévő képen nagyon szép a hajad.Nem olvastam még el,hogy hogyan sikerült ezt a színt elérni. Nekem mondjuk nincs ennyi ősz hajam,mint neked,úgyhogy valószínűleg teljesen más lesz. Nagyon félek belevágni,nem szeretnék répavörös fejjel járni.
548. Peggy73 (válaszként erre: 544. - Mel82)
2013. jan. 9. 22:19

Én is hasonló problémákkal küzdök, mint Te, nekem is elég sok ősz hajszálam van. Egyetértek bertaerzsivel, ezek mind jók a henna sötétítésére, csak én egy kicsit több hatóidőt javasolnék: 6-7 órát.

Lehet indigót is rakni a hennamasszához, ami mehet együtt a hennával, vagy először a henna massza 2-3 órát, lemosod, majd utána az indigó 1-2 órát. De ebben az esetben valószínűleg barna lesz a végeredmény.

A naplómban leírtam a tapaszalataimat. Eleinte nekem is kissé vörösen világítottak az ősz hajszálak, de mostanra addig-addig változtattam a henna massza összetételén, hogy már alig is látszik.

547. Mel82 (válaszként erre: 545. - Bertaerzs)
2013. jan. 9. 22:16
Akkor ezektől az ősz hajszál rézvörös esetleg mahagóniszínű lesz.De milyen lesz tőle a még sötétbarna hajam? Szerencsére azért még a barna a több nem az ősz.
546. Peggy73 (válaszként erre: 543. - Gjulcsi25)
2013. jan. 9. 22:04

Szia! Milyen volt az eredeti hajszíned, milyen hennával festetted be (ha natúr por hennával, akkor hogyan készítetted el a masszát, mennyi ideig volt a hajadon) és milyen színt szerettél volna elérni?


Nem szabad feladni! Sajnos a hennával nem lehet garantálni a végeredményt! Ezt mimdenkinek magának kell kikisérleteznie. Ilyenről még nem hallottam, ami veled történt.


Sajnos a hennát nem lehet semmivel sem leszívatni mint a hajfestékeket. A henna max enyhén kopik, de csak lenöveszteni tudod.

Illetve 3-6 hónap elteltével mehetsz rá kémiai hajfestékkel.

545. bertaerzs (válaszként erre: 544. - Mel82)
2013. jan. 9. 21:38
Tapasztalatból tudom a következőket: sötétíteni, tehát rézvörösre vagy mahagóni színűre úgy lehet, hogy a forró vízbe főzünk (kb.20 perc) szegfűszeg, kávé, fahéj, diólevél keveréket. Ezzel forrázzuk le a hennaport, legalább 2 - 3 óra hosszáig tartjuk a hajat fóliázott, lehetőleg meleg "állapotban".
544. Mel82
2013. jan. 9. 17:12
Sötétbarna hajam van,sajnos több ősz hajszállal.Mit kell a henna porhoz kevernem,hogy azok az ősz hajszálak ne legyenek répavörösek? Már nagyon szeretném hennával befesteni a hajam,de nagyon félek tőle.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook