Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajfestés hennával fórum

Hajfestés hennával (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
633. lepke99 (válaszként erre: 632. - Maja008)
2013. júl. 10. 10:10
hugom szokta így feketére festeni a haját, és annál sötétebb minél tovább van rajta az indigó a hajadon. neki 8 órát szokott. ezt így fodrásznál nem lehet, de itthon magának nagyon jól megcsinálja
632. maja008
2013. jún. 29. 23:12
Ma regisztráltam erre a lapra.Allergiás vagyok a hajfestékek minden formájára.A hajam alapszíne fekete de koromnál fogva már vannak ősz hajszálaim.Natúr henna és indigó keverésével,festi a fodrászom a hajam 3 hetente.A hajam alapszíne nagyon szép festés után de az ősz hajszálaim vöröses barnák.A felkenés után 2 órát vagyok hajszárító búra alatt.Kérdésem az lenne,mivel tudnám méd sötétíteni az ősz hajszálaimat.Olvastam itt egy G.M.nevű szerről ami segíthet ebben de semmi leírást nem találtam az összetevőkről.Remélem tud valaki segíteni.Köszönöm!!!
631. keyo
2013. jún. 28. 14:47

Szia!

Köszi a választ:)Már be is festettem,a bio..akármilyen web áruházból rendeltem,nagyon jó minőségűt küldtek,szép is lett a hajam,nagyon meg vagyok elégedve,igaz hogy a végek sötétebbek lettek mert a régi festéket nem sikerült teljesen leszedni,de így is sokkal jobb mint előtte volt.Egy kicsit sárgás lett ahol nagyon ősz,de nekem tetszik.Ha már régen használod a hennát,lenne egy kérdésem,ha ráfestesz,mármint ha nem csak a lenövést fested be akkor váltózik a színe vagy nem?Na és még egy kérdés,magadnak egyedül meg tudod csinálni hogy csak a lenövést fessed be vagy van segítséged?Én most nem sokat választottam szét a hajam,csak nagyjából,aztán raktam rá bőségesen mindenhova,vállig érő a hajam,azt olvastam hogy 25dkg kell.Te előtte való nap kevered be a festéket vagy csak pár órával festés előtt?A boltban a csaj megkérdezte hogy milyen színűt szeretnék,lehet hogy az is természetes alap anyag,csak cassia-t és indigót kevernek hozzá,de olvastam hogy sok festék van amibe hennát is tesznek.Aztán amikor mondtam neki hogy sima pór kell,már írta is a rendelést de megkérdeztem hogy mennyi ,azt mondta 1400ft 10 dkg,gondoltam meg tudom én is rendelni,másnap már meg is érkezett a csomag.

630. Timilini (válaszként erre: 629. - Keyo)
2013. jún. 27. 23:36
Sztem a legjobb, ha vársz egy picit és netről rendeled, az AntalVali oldaláról, ott tuti nem tesznek bele semmilyen vegyszert, én a boltiban - akár gyógynövényesben sem bíznék.. ja és tök jó árban van, én nekem már 1 éve megvan, és még mindig van benne.. és tényleg gyönyörű hajat varázsol. :) szép fényeset, és lenövés esetén elég csak a tövet festeni és úgyis ha csak 1 éve volt a többi rész festve, gyönyörűen csillog az egész hajkoronád. :) Tehát én AntalValisra szavaznék. :) az tuti siker! :)
629. keyo
2013. jún. 24. 19:08

Sziasztok!

Most akarom kipróbálni a hennát,de nem tudom hol vegyem,majd holnap megnézem a növény boltban,ha nem akkor rendelek a netről,csak a bolt az gyórssabb ha van,nem tudjátok hol lehet venni,szokott lenni a füves boltban?Köszi a választ.

628. Jolie..
2013. máj. 30. 13:00
Fekete Khadit (schwarz)próbálta valaki??
627. szla
2013. máj. 25. 20:40

Sziasztok!

Beszeretném festeni a hajam a világosbarna khadival.

Mennyi ideig hagyjam rajta hogy ne legyen vöröses, hanem szép barna legyen?

626. Jolie.. (válaszként erre: 624. - 728bc62be9)
2013. máj. 24. 12:05
Szia! időközben én is leteszteltem(mondjuk ugy elgurult a gyógyszerem) elegem lett a se szinekből már zavart a vöröses! nekem is csokibanrna( de a sötétbarnához hozzákevertem maradék mogyorobarnámat khadibol szintén)én is azon filoztam rámegyek mégegyszer! mert azthittem sötétebb lesz amugy! Igaz nagyon tetszik most is a szine, de mivel már volt még nagyon rég fekete a hajam és nagyon szerettem, ezért most ujra sötét! és imádom!
2013. máj. 19. 13:45

Egyszer festettem vele, nagyon szep lett de betiltottak vagyis kivettek a forgalombol az a fajtat, gondolom nem veletlenul ugyhogy mar nem is kerestem. Mar nagyon sok jo festeket lehet kapni ammonia nelkul, en egy kicsit odzkodom tole.

Azert nezzetek utana

624. 728bc62be9 (válaszként erre: 623. - 728bc62be9)
2013. máj. 16. 18:30

Szóval kész vagyok!

Semmiképp sem fekete az eredmény, hanem jó mély étcsoki barna. Azt érzem, hogy ahhoz hogy igazán tartósan mély sötétbarna legyen, rá kell majd mennem még egyszer szerintem, és utána lesz az igazi, legalábbis amilyenre én vágytam.

Se nem fekete, se nem vörös, hanem szép mélybarna.

Számomra szerintem ez a befutó a sima sötétbarna.

623. 728bc62be9 (válaszként erre: 620. - Jolie..)
2013. máj. 16. 15:03

Szia! Legutóbb világosbarnával festettem,most fogom kb. 10 perc múlva befesteni a sötétbarna Khadi-val. Megírom majd, hogy milyen lett.

Nekem is vöröses lett a vilibarnától, főleg ahogy telt az idő.

Van itthon hajbúrám, így végig melegben tartom a fejem, és bő másfél órát lesz rajta. Jelzem majd, hogy barna maradtam-e vagy fekete :)

2013. máj. 7. 16:12

Ha valaki szereti, ha a henna a sötétebb haján is szép vörös, akkor ajánlom figyelmébe a következő bejegyzést Carmenesque blogjáról:

[link]

621. emagdi (válaszként erre: 618. - Zena01)
2013. máj. 7. 15:53

én mindig citrommal aktiválom a hennaport, és nem sárgás:)

az állaga meg olyan, hogy hát, kísérletezni kell... ha folyamatosan adagolod bele a vizet felkenés előtt, akkor be lehet állítani az optimális sűrűséget, hogy kenhető is legyen, de ne csöpögjön.

:)

620. Jolie.. (válaszként erre: 617. - Rescue)
2013. máj. 7. 10:27

Szia! én Khadit használok, de még a sötétbarnát nem próbáltam, csak világosat és mogyorót! :) nekem vannak benne vöröses tincsek!!

Kérdezném a sötétbarna mennyire sötét, étcsoki sötét vagy inkább már feketés??

619. Jolie..
2013. máj. 7. 10:23

Én is Khadi-t használok nagyon szeretem, képeket raktam föl mogyoróbarnával festettem!

Azt tudni kell, hogy ugyan kopik a mosások után, de nem látványosan, (szerintem jobb mint a normál hajfesték)de igen egy 1hó 1,5 hónapnál ahogy kopik ki belőle az indigó, kezd vörösödni kicsit! Bár szerintem hajtíousatól is függ, pl. az enyémbe vannak vörös pigmnetek igy ..tök mindegy! De rendbe hozta hajam, 4 szer festettem már Khadival, nekem a világosbaran jobban vöröslött!! de nem volt mérvadó! :D

618. zena01
2013. máj. 6. 19:21
Túl sűrű lett a henna, mindig az állagával szenvedek. A múltkor meg lefolyt a fejemről. Citromot többé nem teszek bele, mert nem narancsos vörös lett, hanem sárgás. Vagy talán a sűrű henna miatt nem fogta be jól?
617. Rescue (válaszként erre: 616. - Emagdi)
2013. ápr. 14. 10:39
Khadi hajfestékkel nem lesz vörös, amit ajánlok: világosbarna vagy sötétbarna, tuti nem lesz vörös!
616. emagdi (válaszként erre: 614. - Anna321)
2013. ápr. 14. 08:07
hát, ez most rossz hír lesz neked, de nem igazán kerülhető ki a vöröses árnyalat hennázással, bármivel is kevered :(
615. zena01 (válaszként erre: 604. - Peggy73)
2013. ápr. 13. 23:52
Kipróbálom, remélem világosabb lesz tőle.
614. Anna321
2013. ápr. 13. 14:41

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, ugyanis teljesen kezdő vagyok.

Évek óta festem a hajam, de mindig idegenkedtem a festéktől a sok vegyszer miatt, most szeretnék váltani, viszont félek. Barna a természetes hajszínem és a festett is barna.

Hennával is barna színt szeretnék, méghozzá nem túl sötétet nem is világosat, szóval ilyen középbarnát vörös nélkül. És ez lenne a legfontosabb nekem, hogy semmilyen vörös árnyalat ne látszódjon rajta. Ez lehetséges? Elég hosszú a hajam, hátközépig ér. Tudnátok kicsit segíteni, bátorítani? :)

613. 728bc62be9 (válaszként erre: 612. - Emagdi)
2013. ápr. 11. 15:38
Nagyon-nagyon szépen köszönöm!
612. emagdi
2013. ápr. 11. 14:21

nah, szóval csak arra akartam kilyukadni (csak sokat szövegeltem mellé:)), hogy sötétet festeni is nehéz a növényi festékekkel :)


(nekem is egészen sötét barna a hajam, de elég sok - lenne- az ősz hajszál benne, és mindig azon erőlködöm, hogyan fessem elég sötétre:))

611. emagdi (válaszként erre: 610. - 728bc62be9)
2013. ápr. 11. 14:15

igen, ezeknek a növényi festékeknek az a hátránya, hogy pontosan nem tudod meghatározni az árnyalatot, amit el fogsz érni, mert az nagyban függ a saját hajad színétől, állapotától, hogy meddig hagyod rajta stb.

viszont egy biztos: természetes hatású eredményt fogsz elérni. hacsak nem teljesen ősz (fehér) vagy nagyon vegyszerezett (pl hidrogénezett) a hajad, akkor 100% hogy valami egészséges, természetes árnyalatot fogsz kapni.


világosabb az eredmény biztosan nem lesz, mint a jelenlegi hajszíned.

ugyanígy az is tuti, hogy fekete sem, mert az is nehéz elérni hennával. még úgy is ha indigóval van keverve, akkor is csak sötétbarna lesz. az egyedüli módszer a fekete elérésére, ha először henna, majd közvetlenül utána indigós a festés, de ez elég macerás, és ha készen kevert növényi por festéket vettél, akkor ugye ez eleve kizárt:)


szóval szerintem nyugodtan rámehetsz a növényi festékkel a hajadra, biztos szép lesz az eredmény.


szerintem kevésbé rizikós egy ilyen, mint a vegyi festékek, mert azért annál is ritka, hogy olyan lesz az ember haja színe, mint ami a festék dobozán :))

610. 728bc62be9 (válaszként erre: 609. - Emagdi)
2013. ápr. 11. 13:29

Értem és köszönöm!

Gondolkodom rajta mert félek :)

Olyan jónak tűnik ez a Khadi festék így leírás alapján, de kicsit furcsa, hogy nem tudom milyen szín is lesz a végeredmény, milyen árnyalat. És ugye világosítani sem lehet, szóval agyalok ezerrel, mert egy szép kellemes barnát szeretnék, ami mély szín, de nem fekete. Alapból nagyon sötétbarna a hajam mondhatni fekete, sikerült egy kellemes barnát elérni de ezt vegyivel igaz világosabb mint szeretném.

Hullik sajnos a hajam illetve szálkásodásra hajlamos ezért gondolkodtam, hogy nem festetem vegyivel, hanem gyógynövényessel. Lehet először csak a sima világosbarnával próbálkozom és ha nem elég sötét akkor kísérletezem a sötétbarnával

Még egyszer köszönöm szépen a válaszod!

609. emagdi (válaszként erre: 608. - 728bc62be9)
2013. ápr. 11. 13:17

elvileg henna után 3 hónap várakozást szoktak mondani.

mondjuk ismerek olyat, aki egy hónap után simán ráment vegyi festékkel, és nem lett semmi baja a hajának.

de hát ez lutri, mert ugyanennyi erővel akár le is égetheti a hajad a vegyi festék.

szóval csak saját kockázatra:))

2013. ápr. 11. 11:40

Sziasztok! Kérdezni szeretnék!

Vettem növényi Khadi hajfestéket életemben először és szeretném megkérdezni, ha nem válna be, akkor a későbbiekben be lehet festeni utána vegyi festékkel? Ha igen akkor mennyi idő elteltével?

Vettem világosbarnát, sötétbarnát és vöröset, hogy tudjak variálni.

607. Sena (válaszként erre: 606. - Emagdi)
2013. ápr. 10. 12:40
Akkor nincs más hátra, mint várni hogy a nap majd kiszívja. Talán.
606. emagdi (válaszként erre: 605. - Sena)
2013. ápr. 9. 19:15
az sem fogja világosítani sajna.
605. Sena
2013. ápr. 9. 13:03
Én ma hennáztam, kamillateával kevertem a port, mert az elvileg világosít egy picit. Hát nekem gyakorlatilag nem világosított picit sem. Sötétbarna az eredeti hajszínem, és hennázva olyan mahagóni szerű lesz a színe. Jó lenne valahogy világosítani. Citromlé se segített sokat múltkor. Még a cassia növényt hallottam. Arról tud valaki valamit?
604. Peggy73 (válaszként erre: 599. - Zena01)
2013. márc. 10. 22:05

Szerintem meg pont, hogy világosít a citromlé a hennamasszához adva. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

Egyik festés alkalmával túl sűrű lett a massza, és főzött lötyim elfogyott, ezért 1-2 (valódi) citrom levével higítottam a megfelelő állagúra. A végeredmény jóval világosabb lett, mint amilyen egyébként szokott lenni.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook