Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajfestés hennával fórum

Hajfestés hennával (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
693. Aquatica (válaszként erre: 689. - 004e374f91)
2014. nov. 21. 18:19
A khadi nagyon szuper . Festettem már vele ès gyönyörű.Fodrász szalonban. Ha precizen van felkenve mindenhol befogja.
2014. nov. 21. 16:33
Nem merek belevágni. :( Végül is, tudok engedni:) a rezesből, csak vörös legyen és ne látszódjanak az ősz hajszálak. Azt hiszem, tovább kell rá aludnom. :(
691. Peggy73 (válaszként erre: 689. - 004e374f91)
2014. nov. 21. 11:24

Ha normál henna porral fested a hajad, nem a Khadival (azt nem ismerem, mert drágának tartom) akkor az ősz hajszálak rezesek lesznek, az biztos! Ezt tapasztalatból tudom. :D

A gesztenyebarna meg vörös.

Világosítani úgy tudod, ha citrom levével, vagy erősre főzött kamilla teával kevered ki a hennaport, plusz adhatsz még hozzá cassiát is.

A hennaport mindenképpen gazdaságosabbnak gondolom, mint a Khadit, de ha ragaszkodsz hozzá, akkor minimum 2 doboz kell a te hajhosszadhoz egy festésre.

2014. nov. 20. 14:37
Megtaláltam, hol tudok képet feltölteni, töltöttem fel.
2014. nov. 20. 14:33

Sziasztok!

Khadi vörös festékkel kapcsolatban szeretnék kérdezni. Kb. 20%-ban vannak ősz hajszálaim, vegyileg sosem festettem a hajam. A derekamig ér, a színe eredetileg gesztenyebarna, de most már inkább sötétedik és őszül. Képet töltenék fel, de sajnos itt nem lehet. Rezeset szeretnék, pl. a palette KI6 tetszene a legjobban. Viszont nem ismerem a khadi használatát, hogy mit keverjek hozzá. Olvasgattam róla, de inkább csak olyan cikket olvastam, hogy ezzel-azzal keverik, mert nem vöröset szeretnének. De én rezeset szeretnék. Azt sem tudom, hogy 1 vagy 2 dobozt vásároljak? Csinálok próbatincset, de akkor ahhoz egy csipet, két csipet port használjak?

Köszi előre is a választ.

2014. nov. 4. 09:26

Szia emagdi!


Köszi a sok infót!

Akor lehet, hogy nem kell előhennáznom?

Bionom oldalon javasolták, hogy első körben csináljam, de ahogy a khadi oldalát olvasom, ott is azt írják, hogy a világosbarnához nem kell a kétlépeses festés. Mondjuk kedvem se nagyon lenne még pluszban azzal is szenvedni.

Meg is jött, minden,ami kell a festéshez, de most olyan náthás vagyok, hogy nincs kedvem nekiállni, pedig már nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz az eredménye.

Azért is merek belevágni, mert különösebb elvárásaim nincsenek, hogy milyen barna legyen, ne legyen nagyon vörös, aztán ennyi.

2 hónapja volt utoljára vegyileg festve, mire kijövök a náthából, még telik is hozzá egy kis idő.

Na, ha túl vagyok rajta, majd beszámolok!

687. emagdi (válaszként erre: 686. - Aduska11)
2014. nov. 1. 20:21

a növényi festékekkel az van, hogy pontosan nem lehet előre megjósolni, hogy milyen színt fogsz elérni velük. a szín függ az adott növényi portól, a hajadtól, annak állapotától, az esetlegesen alkalmazott kémiai beavatkozásoktól (festés, melír stb).


szóval igazából nem fogod tudni pontosan belőni, főleg elsőre, hogy milyen színt fogsz kapni, viszont a nagy előnye a dolgonak, hogy teljesen biztos, hogy valami természetes hatású szín lesz. (a hennát ne használd önmagában, ha vannak melírozott tincseid v ősz hajszálaid, mindenképp keverj hozzá indigót is. a henna a fehér hajon narancssárga lesz önmagában:))


azt nem tudom, hogy a khadi festék előtt kell-e hennázni-indigózni, viszont azt mondom, ha már egyszer veszel hennát és indigót, és rászánod azt a bazi sok időt, akkor ne menjél rá egyből a másik festékkel, majd csak akkor, mikor már lenőtt annyira, hogy újra kell festened.

azt meg aztán végképp nem lehet kiszámítani, hogy ha erre ráteszed a hajfestéket, akkor milyen szín lesz pontosan az eredmény.

egy biztos: mindig csak sötétebbre tudod festeni, világosabbra nem.

mondjuk az indigó folyamatosan kopik ki a hajból a hajmosásokkal, szóval mindig az adott aktuális hajszínhez viszonyítva kell ezt érteni.


nekem a fele-fele henna-indigó keveréktől sötétbarna lett a hajam, bár nekem eredetileg is sötétbarna.

de ha neked világosbarna hajad van, én először a helyedben kevesebb indigóval próbálkoznék.


próbafestés elvileg lehetséges, szerintem felesleges, mert nagyon sok idő, és úgysem fogsz belőle sokat látni (a végeredményből).


azt szokták tanácsolni, hogy kémiai festés után kellene várni 2-3 hónapot a hennázással, nehogy a kémiai festék reakcióba lépjen a hennával.

van, aki ezt betartja, sokan írtak akik nem, és nem lett bajuk. de garancia nincs.


sok sikert a növényi hajfestéshez, szerintem nagyon jó dolog, évekig én is csak azzal festettem, de végül azért mondtam le róla, mert nagyon hosszú ideig tart így egy festés, és sok vele a "macera". de nagyon szép hajszínt lehet vele elérni, főleg ha van melír v ősz hajszálad is. csak tényleg az van, hogy el kell találni a színt, de lehet, hogy ez nem fog pont elsőre sikerülni.

2014. nov. 1. 08:12

Sziasztok!

Tanácsokat szeretnék kérni!

Szeretnék áttérni a növényi hajfestésre, Khadi világosbarnát választottam.

A hajam inkább rövidebb, kb. fül alá ér pár centivel. Középbarna, szőke mellírral, őszülök is, nem jelentősen.

Valami barnásat szeretnék, nem baj, ha vöröses picit.

Amiket eddig összeolvastam:

Khadi előtt hennáznom kellene, indigóval, mondjuk fele-fele arányban keverve?

Kellene próbafestést csinálni a melírozott tincseken, a festett részen és az őszülő folton is?

Ha megvagyok a hennázással, mondjuk egy mosás után mehet is rá a Khadi?

Köszi, ha valaki segít!

685. emagdi (válaszként erre: 682. - BV81)
2014. okt. 18. 16:27
hennázott hajon amúgy is elég rizikós bármiféle vegyi beavatkozás, szóval csak óvatosan
684. emagdi (válaszként erre: 682. - BV81)
2014. okt. 18. 16:25

sajna a hennát nem tudod kiszedni a hajadból, csak a hajaddal együtt...

válassz valami olyan hajszínt, ami sötétebb árnyalat, és akkor nincs gond:)

683. Anda39 (válaszként erre: 682. - BV81)
2014. okt. 16. 09:23
Hát ahogy utánaolvastam, ez henna, nem vegyi festék, tehát nem nagyon tudod leszedni, csak lenöveszteni. Erre nem hat semmiféle olyan praktika, ami a szintetikus festékekre. Azt is olvastam egy hennás honlapon, hogy az aszkorbinsav csak az indigót szedi le, a hennát nem.
682. BV81
2014. okt. 16. 09:20

Sziasztok!

Kb fél éve kezdtem vegyi festés(sötét barna színű)után Classic Hennával kenni a hajam, a boltba a hölgy azt mondta csak vízzel keverjem össze,rákentem és kész már vagy 4-szer festettem így-semmi indigó csak ez a hennapor-most szeretném valahogy leszedni róla mert világosítani akarom a hajam színét.Hogyan tudom a hennát leszedni?ha csak így önmagában használtam indigó nélkül,1-1,5 órát hagyva rajta,és így utólag olvasva azt nézem nem is valódi henna ez a Classic Henna nevű por,esetleg lejöhet aszkorbinsavval?

681. emagdi (válaszként erre: 680. - Karikaa)
2014. szept. 7. 19:55

nem tudom, hogy pontosan mit értesz henna balzsam alatt, de a nevéből kiindulva nem valószínű:)


a legjobban akkor jársz, ha tiszta henna port (illetve hozzá indigó port) veszel, és úgy fested magadnak a hajad... már ha növényi anyagokkal szeretnéd festeni :)

680. Karikaa
2014. szept. 7. 14:21
A henna balzsam is befogja a hajat?
679. Peggy73 (válaszként erre: 677. - Aquatica)
2014. szept. 1. 18:28

Szerintem a tövét nyugodtan festheted. Illetve csináljatok egy próbatincset a teljes festés előtt.

Nem kell izgulni, nem fog tőből letörni a hajad :) , csak maximum jobban oda kell majd figyelned az ápolására.

678. emagdi (válaszként erre: 677. - Aquatica)
2014. szept. 1. 17:06

azt szokták modnani, hogy 2-3 hónapot kell várni hennázás után a vegyi festékkel.

hááát... én nem vártam, másfél hónap után befestettem a korábban évekig hennázott hajam. semmi baja nem lett.


szóval kicsit lutri, de nagy valószínűséggel nem lesz gond, főleg, ha valami kímélőbb festéket használsz.

2014. aug. 31. 19:26

talán olvassa még valaki :))

hennával festett hajra vegyi festék tapasztalat...

lesz e valamilyen káros hatása.?

igazi henna porral volt festve, viszont a lenövést már rendes festékkel szeretnénk elfedni.

676. Peggy73 (válaszként erre: 674. - Aidaaida)
2013. okt. 29. 18:35

Az az igazság, hogy tejcsokit nem nagyon fogsz tudni csinálni szerintem a szőkés barna hajadból. Legalábbis egyenletes hajszíned nem lesz a szőke melírnek köszönhetően (Ugyanis a henna csak bevonja a hajadat, nem épül be a hajszál belsejébe, mint a vegyi festékek). A szőkére szívott tincseknek mindig lesz egy rezes csillogása, főként a többedik mosás után, ahogy egyre jobban kopik az indigó.

Én is hasonló problémával küzdök, csak nekem nem melírom van, hanem ősz tincseim. :( Van egy hajas naplóm, abban olvashatsz az eddigi tapasztalataimról, és vannak képek is.


Egyébként a helyedben, én visszafesteném a saját színére a hajam (első lépésben vegyivel :/ ), aztán a 3-6 hónap kivárása után már sokkal nagyobb az esélyed a tejcsoki barna szín elérésére. A Khadinak vannak különböző színű, tiszta növényekből álló henna festékei.

De első lépésként, ha mégis belevágsz, akkor alacsonyabb indigó aránnyal kezdj, mert sötétíteni könnyebb, mint világosítani.

675. emagdi (válaszként erre: 674. - Aidaaida)
2013. okt. 26. 17:01

mindenképp lesz egy vöröses árnyalata. amúgy igen, ha kb fele-fele henna-indigó keveréket használsz akkor középbarna szín várható. de biztosat senki nem fog tudni mondani, mert mindenkinek a haját másképp fogja be, meg az sem mindegy, épp milyen a henna és az indigó amit használsz.

de sárga-zöld tuti nem lesz:) itt annyi amit nem lehet kiszámolni, hogy mennyire lesz sötét (sötétet festeni nehéz), illetve mennyire lesz domináns a vöröses árnyalat.

2013. okt. 26. 16:17

Sziasztok!

Első próbálkozó vagyok én is, már rengeteget összeolvastam, és hát elég sok félelmeteset olvastam, zöld, sárga végeredményekről stb.

Ezért szeretném megkérdezni, közületek van-e valakinek tapasztalata a következővel:

eredetileg barnásszőke a hajam, amibe szőke csíkokat melíroztattam. Most telik le a 3 hónap az utolsó melír óta. Szeretnék olyan középbarna hajat, ami nem az az étcsoki barna, inkább olyan tejscsoki barna. Vörös nélkül... ez lehetséges hennával? Illetve olvastam több helyen, hogy indigóval kell keverni a hennát, hogy barna legyen, és ol. 1:2 henna:indigó aránynál inkább barna lesz, mint vörös. Ezek szerint ezt összekeverve kell egy ülésben felvinni a hajra és nem pedig először a henna, majd utána az indigó, ha jól értem...

Valaki tud esetleg hozzászólni valamit, mert nagyon bizonytalan vagyok...?

Nagyon köszönöm!

673. emagdi (válaszként erre: 671. - Noemi Noir)
2013. okt. 18. 16:55

fórumba nem tudsz képet feltenni, tedd be a naplódba, profilképnek, vagy valamelyik nyilvános képmegosztóra (és annak a linkjét oszd meg).

a saját gépeden levő fájlokat a netről - szerensére - nem éri el senki így, ahogy belinkelted :)

2013. okt. 18. 16:17
file:///C:/Users/fck%20shit/Desktop/whai%20jfd'ohf.jpg
671. Noemi Noir (válaszként erre: 670. - Noemi Noir)
2013. okt. 18. 16:15

egy képet szeretnék csatolni csak nem tudom hogyan

:D

2013. okt. 18. 16:14
hogyan volna lehetséges ez?:
669. emagdi (válaszként erre: 668. - Sena)
2013. okt. 14. 13:26

én még sosem kevertem hozzá eukaliptusz olajat.

nem is tudom, mi lenne a szerepe? talán csak az illatosítás, hogy elvegye a henna fűszagát...

(én is szoktam pár csepp illóolajat tenni a keverékhez, bár leginkább levendulát... de szerintem kb mindegy mit tesz hozzá az ember:)

668. Sena
2013. okt. 14. 09:55

Én most kísérletezek mindenféle házi hajvilágosító praktikával. Méz,citromlé, C vitamin...

Hennázásnál kell a hennaporhoz eukaliptusz olajat keverni? mert én nem szoktam, csak egy kis citromlét és meleg vizet, de valahol azt olvasom hogy az is kell.

667. emagdi (válaszként erre: 665. - 7a1c4d35f1)
2013. okt. 4. 12:23

áh, nem kell teljesen lenöveszteni:))

3 hónapot szoktak mondani, ez már jó nagy biztonsági idő...

666. lepke99 (válaszként erre: 665. - 7a1c4d35f1)
2013. okt. 3. 23:53
a khadi is teljesen természetes festék :) a bionom-on találsz még ilyesmiket, ha érdekel, hogyan intézhetnéd el természetesen :)
2013. okt. 3. 12:19

A fodrászom elkeserített, hogy a henna előtt teljesen le kell növesztenia hajat:(

Én ezt nem tudom kivárni, de ajánlott valami más terméket, ami szintén növényi anyagokat tartalmat és nincs benne ammónia. (Selective)

664. Anda39 (válaszként erre: 662. - Sena)
2013. okt. 1. 19:34

Éppen a hennát világosította ki valaki, és megírta az oldalon a tapasztalatát. Azért merem én is írni.

Én ugyan fodrász vagyok, de nem mernék egy hennás hajat szőkítőporral levilágosítani. Nem biztos, hogy a haj nem károsodna jobban...Otthon persze mindenki kísérletezhet a saját hajával.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook