Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hennázás utáni hajfestés nem hennával fórum

Hennázás utáni hajfestés nem hennával (beszélgetős fórum)


17. aviva87 (válaszként erre: 16. - Reka613)
2011. aug. 24. 12:23
Hát, már nagyon nem emlékszem, ez már több, mint négy éve volt. Rendes hennát használtam már bőrre, de ez nem olyan volt, hanem dobozban árulták, mint a hajfestékeket, szóval lehet, hogy ez valami humbug volt.
16. reka613 (válaszként erre: 15. - Aviva87)
2011. aug. 23. 19:00
hennás hajfestéket vagy hennát? :) mert sajna manapság a kettőnek semmi köze nincs egymáshoz :/ :(
2011. aug. 23. 13:24
Egyszer én is kipróbáltam a hennás hajfestést, de nekem sem jött be. Utána kb. egy hónappal befestettem "rendes" hajfestékkel, nem lett semmi baja. Persze tudom, hogy nem szabadna, de rövid hajam volt, be mertem vállalni :) Most, hogy már hosszú, nem kísérleteznék ilyesmivel.
14. kam2 (válaszként erre: 13. - Michelle.r)
2011. aug. 23. 13:16
Oké,így értem:)
13. michelle.r (válaszként erre: 11. - Kam2)
2011. aug. 23. 11:52
Átlagos sötétbarna hajam van. 2/3 indigo van benne, attól sötét.
12. kam2
2011. aug. 23. 10:37
Tomka,abban a 3 hónapban,amíg a hennázás megkezdésére vártam én vörös/fekete tea,vagy csipkebogyó/diólevél,és volt,hogy feloldott kakaóval öblítettem le a hajam(amit már nem mostam le)ez eltüntette következő hajmosásig az ősz hajszálakat.
11. kam2
2011. aug. 23. 10:34

Michelle,a Te(eredeti)hajad tényleg jó sötét lehet,hogy ilyen lesz a végeredmény!

Én is hennázom,és nekem sem vált be annyira,mint reméltem és amilyen csodákat olvastam róla,bár nap mint nap megkérdezik(ismeretlenek)mi a neve a hajfestékemnek...mivel természetes,ezért én nem akarok váltani.A hajhullás pedig tápanyaghiány lehet.Akinek gondja van a hajával szívből ajánlom a spirulina vagy clorella alga fogyasztását!

10. michelle.r (válaszként erre: 8. - Tomka1)
2011. aug. 22. 20:57

sötétbarna hajam van. az őszhajszálakat nem fogja ilyen sötétre, azok inkább vörösek, ettől úgy néz ki, mintha melírozott lenne.


egyébként az első festésnél nekem sem ilyen volt a hajam, minden alkalommal szebb lesz és tartósabb.


a henna nem megy bele a hajszálakba, mint a kémiai festék, hanem kívülről öleli át. ezért nem lehet utána kémiait használni.


nem hiszem, hogy egy másik ember haját szívesen viselném magamon :D

2011. aug. 22. 20:37
A henna kénsót tartalmaz. Ha az oxidációs hajfestéket erre rákened, az eredmény esetleg leégett haj lesz.
2011. aug. 22. 17:01

Sziasztok!


Nagyon köszönöm a válaszaitokat! Akkor úgy néz ki meg kell várnom amíg lenő de az jó soká lesz :(

Michelle júúj Neked nagyon gyönyörű színű a hajad én is ilyet szeretnék ilyen padlizsánosat :) Az eredeti hajszíned milyen? Nekem nem lett ilyen igaz először szép sötét vöröses lett de 2 mosás után kifakult. Szerintem az indigó nagyon hamar kopik. A ricinusról viszont olvastam hogy világosítja meg kivörösíti a hajat azért is nem mertem használni.

Most hallottam ilyen csattos póthajakról ami eredeti hajból készül és gondoltam melírnek jó megoldás lenne ha olyan betennék a hajamba. Igaz változó árai vannak és nekem több szín is kéne hogy jó csíkos legyen :) Erről van tapasztalatotok?


Köszi:Zsu

7. michelle.r (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2011. aug. 22. 14:39

Én 2/3 indigo, 1/3-ad hennával festek. Az adatlapomon meglátod, hogy néz ki festés után kb. egy hónappal.


A hennát beáztatom forró vízbe, jó pár órára, festés előtt keverem hozzá az indigót. A keveréket este 10 körül rárakom, és reggel mosom le.

Minden hajmosás után ecetes vízzel öblítek. Balzsamot nem használok, semmilyen fixálót sem.


Hetente egyszer ricinussal kenem, kb. 30 ml-t rakok rá, egész éjszakára.


Régen történt, azóta biztosan jobbak a hajfestékek, de egy kolléganőm haja zöld lett miután a hennás haját kémiai festékkel akartákfesteni. és megégett a vége, jócskán le kellett vágnia a derékig érő hajából.

2011. aug. 22. 13:11

hello

én is hennázom a hajam, bár én imádom, mert nekem sokkal fényesebb és egészségesebb lett, pedig nem használok mellé bio cuccokat :) De a kérdésedre a válasz, hogy a hennázott hajat nem lehet bolti festékkel lefesteni, csak ha már lenőtt a hennás rész akkor. Ha a hennázott részre ráfestesz letörhet, illetve meg fogja be, vagy a legrosszabb esetben a henna reakcióba léphet a vegyszeres bolti festékkel és így allergiás reakciót is kiválthat.

2011. aug. 22. 12:55

elnézést, helyesbítem az előző hsz-emet, mert utánanéztem a kérdésnek, és azt találtam, hogy amíg le nem nő, nem szabad kémiai hajfestékkel kezelni.

exilia, akkor lehet, hogy neked is ezért lett gond. nem?

4. Derya (válaszként erre: 3. - Exilia)
2011. aug. 22. 12:48

miért vagy ellenzője?

nekem bevált.

2011. aug. 22. 12:46
Én is megjártam a hennával. mondanak róla minden jót, de nem sok embernek válik be, ergó csak nem akkora csodaszer, mint ahogy mondják. Én hennafestés után 4 hónappal festettem be rendes festékkel. katasztrófa lett a hajam, allergiás reakció, a hajam csomóban hullott rögtön ahogy lemostam a festéket több mint egy hónapig. olyan sprőd lett a hajam, szó szerint mintha leégette volna. pedig jó minőségű festék volt, se előtte se azóta nem volt ilyen problémám a hajfestékekkel. én azóta nagy ellenzője vagyok a hennának, főleg h a mellékhatásairől nem tájékoztatnak rendesen.
2. Derya (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2011. aug. 22. 12:04
3 hónapra emlékszem, de ez nem 100%.
2011. aug. 22. 12:01

Sziasztok!


Nekem nem nagyon jött be ez a hennázás, egyáltalán nem lett olyan eredménye mint amit ígértek és olvastam róla. Nem lett fényesebb a hajam, ugyanúgy hullik nem nő gyorsabban szóval nekem nem jó. Talán egyetlen jó hatása volt, hogy nem törte el a hajam csak egy kicsit de azt le is vágattam. Én sötét színt szerettem volna ezért kevertem indigóval először szép lett de nagyon sprőd és a sötét szín pár mosás után kijött és újra vörösben pompáztam. Után bármikor henna-indigó keverékkel festettem már nem fogta be olyan szép sötétre mint a legelsőnél. Pedig eredeti henna és indigó volt megbízható forrásából. Vettem hozzá bio sampont is de nekem az se jön be mert fakó tőle hajam egyáltalán nem fényes és kicsit zsíros hatású. Az lenne a kérdésem, hogy mikor lehet bolti hajfestékkel újra festeni a hajamat? Mert olvastam, hogy hennázás után minden más festéket ledob a haj de meddig? Olyan jó lenne szép melíros haj de ezt még sose tudtam összehozni fodrász segítségével sem :( Olyan jó hajakat látok az utcán de én még nem találtam olyan fodrászt aki jól megcsinálta volna a hajam. Ha először jó is akkor pár mosás után kifakul és eltörik a vége hiába ápolom meg rakok rá pakolásokat. Pedig már csináltam tisztító kúrát is több hónapig, most is iszom egy salaktalanító folyadékot, egészségesen eszem, de mégis fakó a hajam. Van egy kókuszos balzsamom attól néha fényes de csak 1-2 napig és az nem is tiszta balzsam, biztos van benne káros anyag. Ricinus pakolást is próbáltam és mikor elmentem hajvizsgálatra azt mondták rettentő zsíros lett a fejbőröm le van rakódva, és hogy biztos a ricinus miatt és azt n használjam csak a végére. Pedig úgy olvastam úgy jó ha a tőre tesszük. Nekem amúgy is a töve zsírosabb és a vége száraz de azért ennyire nem volt zsíros a fejbőröm, pedig voltam már pár hajvizsgálaton.

Esetleg jó fodrászt is tudtok ajánlani aki végre valami jó frizut csinálna nekem? Olyat szeretnék, hogy vagy sötétbarna és mindenféle sötétebb vörös meg padlizsános melírcsíkok és vagy padlizsán az egész és abban vöröses melírcsíkok,hogy látványos legyen. Felteszek az adatlapra pár képet hogy milyen hajszín lenne jó. És hogy hennázás után mikor lehet újra ilyenekkel festeni.


Köszi:Zsu

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook