Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajfestés hennával fórum

Hajfestés hennával (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
783. 4477403e12 (válaszként erre: 780. - Health79)
2019. szept. 6. 15:17

Sziasztok,pont emiatt kerestem meg a fórumot.

Nekem abszolút elmaradt a várva várt szuperfényes,egészségesen csillogó haj.

Nagyon száraz,nehéz,olyan mintha poros lenne.

Feketére festettem,3 nap különbséggel kétszer is,mert az első festés csak picit sötétített,a második már jó lett,bár nem olyan,mint a vegyi festékkel,de egy elég sötét barnát sikerült így.


Első hennazas volt,20 éve festem a hajam vegyi festekkel,most valtottam mert mindentől viszketett már a fejem.


Valami ötlet,hogy miért ilyen rettenetes száraz?

Köszönöm

2018. szept. 15. 13:44

Sziasztok!

Kérné segítséget, mi lehet a gond kétszer festettem be a szemöldököm henna+indigó fele-fele keverékkel, ment bele kv, kakaó,szegfüszeg,porcukor,citromlé,levendula olaj.hagytam állni 12órát majd 8 órán keresztül fennhagytam,és amikor lemostam semmi sem látszott.Másnap sem sötétedett.Talán a szákak kissé vörösesebbek lettek.Mi a probléma.A henna+ idigó jó minőségüek bio minősítésüek. Most rendeltem webáruházból.Akinek van ötlete segítsen!Köszi a válaszokat

781. jennyvagyok (válaszként erre: 780. - Health79)
2018. aug. 15. 22:49
Igen, harmadszor festettem, és nagyon sprőd lett, és kócos. Alig tudom kifésülni.
2018. júl. 23. 14:16
Sziasztok! Van itt olyan akinek sprőd lett a haja henn+indigó por használatától?
779. benkri
2018. júl. 11. 13:37
Középszőke vagyok eredetileg, de hamvasszőkére volt festve a hajam. Borzasztóan zsírosodott, 2 naponta mostam, gondoltam áttérek természetes sampon, festékre, hátha segít. az esszencianatur henna festékével (világosbarnával) festettem be(ez a legvilágosabb náluk), de nekem túl sötét, és vörös lett. Nem szerettem vele magam, megpróbáltam mindennel a színét kiszedni. A legjobban a C vitamin+samponos pakolás (1 óráig) vált be, meg a L'Oreal ColoRista Fader samponja (Müllerben vettem) mely színkiszedő, bár nem hennára van, de szedte a színét. Kétszer még szódabikarbóna+samponos (10 perc)pakolást is csináltam, az is szedte a színét.Valamint 1-2 naponta mostam a hajam.Másfél hónap alatt jelentősen csökkent a vörösség, és világosodott is. Ezek után a Herbatint svédszőke festékével festettem be, és nagyon szépen befogta, és semmi baja nem lett. igaz, azért nem lett igazi svédszőke, de azért ezt választottam, mert ebbben semmi vörös nincs, hamvas, és sok gyógynövény van benne, nincs benne se ammónia, se parabén, se alkohol, és csak 3 % a hidrogén peroxid. Ajánlom mindenkinek.
778. kori54 (válaszként erre: 777. - Rékaróka1)
2017. nov. 25. 11:45
Örülök, hogy sikerült a kísérlet ! :) Csak most látom, hogy jó régi kérdésre válaszoltam :)
2017. nov. 24. 22:05
Szia!Azóta kikisérleteztem:3 kanál cassia 1 kanál világosbarna khadival festem, szép sötétszőke színt értem el.2 órám át hagyom rajta. Jól befogja az ősz hajszálakat is.Sajnos az egykor festett rész más árnyalatú, vöröses-szőkés, de előbb-utóbb lenő.Viszont nincs hajhullás, szép egészséges, fényes a hajam.
776. kori54 (válaszként erre: 775. - Rékaróka1)
2017. nov. 24. 15:42

Szia! Nem tudok válaszolni a Khadival kapcsolatban. Én még nem festettem hennával, de készülök rá :)

A barátnőmnek viszont a Logona bevált ősz haj fedésére is -talán nem elsőre. Ebben is vannak különböző színárnyalatok. A Müllerben és némelyik bioboltban kapható.

2017. aug. 10. 11:15

Sziasztok!

Kedves hennázók, van valakinek tapasztalata a Khadi középszőke hennával?

Ez lenne az eredeti hajszínem.utoljára márciusban festettem vegyi festékkel szőkére, azóta többször festettem be ezzel a középszőke Khadival, de nem fogja be az ősz hajszálaimat.Kissé beszínezi,igaz, de nem szép.Fokozatosan emeltem az időt,utoljára 2 órát hegytam rajta, de hiába.

Most azon töröm a fejem,hogy esetleg keverjek hozzá egy kis vörös hennát, vagy a világosbarna Khadival próbálkozzak?Nem szeretnék vörös lenni, max egy kis árnyalatot elviselnék a cél érdekében.A sötét hajszín sem az enyém, világos a bőröm.

Esetleg próbáljam kétszer egymás után csak a tövét befesteni?

Próbáltam a Bionomnál tanácsot kérni, de nem sikerült, ezzel az árnyalattal a válaszadónak nem volt tapasztalata.

Amúgy amióta nem festettem vegyi festékkel sokat javult a hajam, szeretnék hennánál maradni.

774. Szofi91
2017. febr. 14. 00:56

Tegnap voltam 7 hónap Khadi sötétbarna utána,vegyivel festetni,eredménye az adatlapomon,

Igaz lesz még pár meccsem,de alakulok.

Nem baj a henna,de csak az csinálja aki örök életére ezzel akar élni,mert előbb utóbb vagy nem tetszik a színe,mert fakul,vagy más színt akarunk,és lássuk be egy vörösből más színt elérni nem álom. De lehetséges. :)

773. Gabicka
2017. febr. 12. 20:13
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Sötétbarna, enyhe vöröses beütésű barna hajnál, egy Lush - Caca Rouge milyen eredményt adhat? Köszönöm szépen. G.
772. BKlau (válaszként erre: 771. - Klaudia20)
2016. dec. 5. 13:50

köszönöm szépen a tanácsodat.

elgondolkodtató,amit írtál.

mert így egyelőre az azonos alap nincs meg a hennához.

írok a bionomra is.

köszönöm szépen még egyszer.

771. Klaudia20 (válaszként erre: 770. - BKlau)
2016. dec. 5. 09:03

Szia! Ez egy elég összetett dolog. A festésnél a tövekre nagyobb hangsúlyt kell fektetni(legalábbis nekem, olyan mintha lecsúszna róla, vagy nem is tudom), plusz amikor már kész vagy, akkor is plusz át kell masszírozni, nyomkorászni.

Egyébként a barna hajszínnél annyira nem látványos a henna, csupán szép lesz, és kap egy enyhe vöröses csillogást.

Ha jól értelmezem, akkor a hossza világosabb mint a töve. Akkor viszont én inkább a hosszát festeném még egyszer, hogy egységesítsem a szint. Aztán még egyszer az egészet, és amikor már egységes, akkor csak a lenövést időközönként.

Ha regisztrálsz a bionomra, és beilleszted ugyan ezt, amit ide írtál, akkor ők sokkal szakszerűbb választ tudnak adni. Remélem tudtam segíteni.

770. BKlau
2016. dec. 4. 22:08

Sziasztok!

tanácsotokat kérném. Khadi hennával befestettem a göndör hajam. Előtte 2 hónapot vártam az utolsó vegyi festéstől és kétszer csináltam meg a C-vitaminos hajkezelést. A henna a hajamat befogta egységesen szépen - de a hajtövemet nem. A hajtövem eredetileg barna - a hajam többi része még a korábbi szőkés volt - ez utóbbi szép rezes lett. Igazán az lenne a kérdésem, hogy a hajtövemet miért nem fogta be a henna? A másik kérdésem pedig: hogy a legközelebbi festésnél - ami ugye csak hajtőfestés lesz - előfordulhat-e hogy más színű vörös lesz a hajtövem, mint a hajam? ill ha igen - hogy tudom az esetleges kontrasztot csökkenteni? Előre is köszönöm tanácsotokat és segítségeteket. Klau

769. Klaudia20 (válaszként erre: 768. - Tengerszemke)
2016. nov. 2. 07:15

A szellőztetés sokat segít. Kiengedett hajjal a szabadba.

Én meg szoktam mosni rögtön hennázás után kímélő, természetes samponnal. Tudom Elvileg nem lehet, de én megszoktam.

Egyébként nem lesz durva a szaga. Egy idő után hozzá foksz szokni, én az első pár alkalommal konkrétan öklendezesig undorodtam a szagától. Mostmár fel sem veszem 😊

2016. nov. 1. 09:11
Sziasztok! Most próbáltam az Esszencia Natúr henna festékét. Nagyon szép lett! Csak egy problémám van: a szaga ....a hajamon komolyan nagyon zavart, forgott a gyomrom tőle. Mit lehetne tenni ezzel, elég érzékeny vagyok a szagokra, nem szeretném emiatt elhagyni. Van ötletetek? Mikor lehet leghamarabb megmosni samponnal?? Köszi :-)
767. Klaudia20 (válaszként erre: 766. - Miss Sárika)
2016. okt. 3. 06:13
Igen, azzal lehet koptatni.
766. Miss Sárika (válaszként erre: 765. - Szofi91)
2016. szept. 30. 12:57
aszkorbinsavval (C vitamin)
765. Szofi91
2016. szept. 30. 09:39
Khadit hogy tudom leszedni? Volt olyan aki fél év után megint vegyivel festett? Sajnos egy nagy csalódás lett, és kb decemberben tudok menni mert 6 hó után lehet rámenni. De addig is van valami amivel kiszedhetem ?
764. Klaudia20 (válaszként erre: 763. - Szofi91)
2016. máj. 27. 22:08

Nekem is látszik a vörös pigment, de a mogyoróbarna alapból vöröses beütésű :)

Nekem még van egy adag mogyoróm, de én is erősen gondolkodom a sötétbarnán, de ezt még megálmodom :)

Szuper, hogy ilyen gyorsan visszaépítette a hajad. Én sajnos nem csak festékkel roncsoltam, hanem tartós hullámot is rakattam bele...ami nem várt eredményt hozott. Szóval azt a részt ahol még benne van a headlines, azt nem úgy fogja be ahogy kellene. Látom a hajszálamon, hogy ilyen sávokba tapad meg rajta csak a henna... De már alakul :)


Nekem a szappanos hajmosás nagyon nem vált be. Olyan volt mintha nem is mostam volna hajat. Bár az is lehet, hogy a szappan nem volt megfelelő.

Viszont az almaecetes öblítés az szuper. Ha borsmenta illót raksz bele, akkor tök jól fogja bizsergetni a fejbőröd. Jobban nő tőle a haj ;)

763. Szofi91 (válaszként erre: 761. - Klaudia20)
2016. máj. 25. 01:09

Nekem bevörösödött :D nem durván,csak ha rásüt a nap látszik. Amúgy meg barna,csak a hajamban lévő pigmentek miatt,igaz fekete teával kevertem és forróbb is volt...de nem baj. Eddig 2 réteg mogyoró van rajta,következő alkalommal sötétbarnát rakok rá,és csak rendesen vízzel keverem,semmi tea.

Előtte 2 hónappal volt vegyi festésem nagyon tönkretette a hajam,annyi törött hajvégem volt borzasztó,meg zsíros volt 2 naponta mostam,alig bírtam kivárni,hogy elteljen 2 hónap.

Így is 1 hónap 20 nap után festettem Khadival,rá kb másfél hétre megint,most már a 2. Khadi után megint olyan dús és tömött,sőt selymes is,sose volt selymes a hajam.

F. in nature rozmaringos sampont használok rá,előtte meg kókuszos verzióm volt. Lassan át akarok állni szappanra,öblítésre meg almaecetes vizet olvastam,hogy szuper.

762. Katttty (válaszként erre: 760. - Szofi91)
2016. máj. 24. 09:41
Én is Khadi-t használok, csak én a vöröset, nagyon könnyű vele, semmivel sem "macerásabb", mint a vegyi festék :)
761. Klaudia20 (válaszként erre: 760. - Szofi91)
2016. máj. 24. 07:36

Én is a mogyoróbarnát használom :)

Igen, szerintem is a legjobb a Khadi festékei, nem kell bíbelődni vele semennyit :)

De azt is ugyan úgy melegen kell tartani, mint a sima hennát.

760. Szofi91
2016. máj. 23. 20:13

Én Khadi mogyoróbarnát használok,csodálatos.

Imádom benne,hogy nem kell előre kikeverni se hennát se indigót,csak elkeverem vízzel és kész, a színét imádom. :)

759. Klaudia20 (válaszként erre: 758. - 3b5432ad5d)
2016. máj. 22. 17:14
Én a jénaim legkisebb részébe keverem ki. Igaz én frissen használom mindig, de nagyon jól tartja a meleget, és tökéletesen el lehet mosni :)
2016. máj. 21. 08:31

Sajnos megrepedt a mázas edényem, amibe eddig hennáztam. Régiségvásáron vettem, csak pár hét múlva tudok menni újra oda, de jó lenne hamarabb hennáznom. Ti milyen edényt használtok? Én úgy szoktam, hogy bekeverek kb. 25 dkg-t, aztán lefagyasztom és utána már csak tőfestésre használom.


nonika92: pedig lehet, hogy kétlépcsőben kellett volna festened.


Klaudia20: én is onnan vettem az infókat, 1 hónapig olvastam a fórumot, de megérte.

757. Klaudia20 (válaszként erre: 756. - Katttty)
2016. ápr. 24. 07:59

Szia :)


Én tavaly megvártam a 3 hónapot, de akkor még nem volt tudomásom a C-vitaminos festékleszedésről.

Elvileg ha pár mosás erejéig teszel fel C-vitamint, akkor elég az 1 hónap várakozási idő.

A Khadi növényi festékébe valóban nem szabad semmit tenni, csak forró vízzel leönteni, és tejfölsűrűségűre kikeverni. Majd dunsztolva melegen, nedvesen tartani (ez fontos)


Olyan sok mindent csak a tiszta hennához érdemes keverni, bár nekem az a tapasztalatom, hogy azzal is felesleges bíbelődni, meg főzeteket kevergetni :) Pont elég a forró viz, max fekete tea, ha sötétíteni szeretnéd.


Majd ne ijedj meg, ha rókavörös, vagy élénk vörös lesz frissen, mert kb 3-4 nap alatt éri el végleges színét, ezért nem is szabad addig megmosni.


Érdemes lenne áttérned egyúttal a tiszta, vagy tisztább hajápoló termékekre. Az elején borzasztó, ahogy kopik a szilikon a hajadból, olyan mint egy szénakazal, kezelhetetlen, csúnya. De ahogy telik az idő, annál szebb lesz. Én már balzsamot sem használok :)


Remélem tudtam segíteni, ha kérdésed van írj nyugodtan :)

756. Katttty
2016. ápr. 15. 13:53

Sziasztok!


Sok-sok évi vegyi hajfestés után úgy döntöttem, hogy áttérek a hennára, mert már nagyon rossz állapotban van a hajam. Ebben szeretném a segítségeteket kérni :) A Khadi vörös hajfesték porát választottam, amiben amla és jatropha is van, szóval elsősorban azok segítségét kérném, akiknek van tapasztalatuk a termékkel. A hivatalos leírás szerint vegyi hajfestés után pár hajmosást kell csak várni, aztán mehet is a hennázás... nekem még csak 2 hét telt el a legutóbbi festés óta, az 1 hónapot mindenképp ki szeretném várni és tervezem előtte kipróbálni a C-vitamin poros pakolást is, ami elvileg kiszedi a hajból a vegyi festéket. SZerintetek így jó lesz? Szintén a leírás szerint nem szabad bele semmilyen adalékanyagot tenni, csak forró vízzel bekeverni, kicsit hűlni hagyni, majd festeni, m így érhető el a legjob színhatás. Ezzel szemben sok olyat olvastam, h mások kevernek hozzá citromlét vagy teát is és 12 órát állni hagyják, m úgy lesz szebb a szín. Nektek mi a tapasztalatotok, hogy jobb? Alapvetően világosbarna, olyan "seszínű" a hajam és világos rézvörös festékkel kentem, nagyon szeretnék olyan természetes hatású, sötét rézvöröst, remélem sikerül! :)

Előre is köszi a segítséget mindenkinek, minden tanácsot, tapasztalatot szívesen várok! :)

755. xy1233 (válaszként erre: 754. - Klaudia20)
2016. ápr. 5. 12:07
Nagyon szépen rendbe hoztad a hajad!! Velem már ez az egy festés is csodát tett, olyan fényes, puha a hajam mint még soha. Sötétbarna vagyok alapból talán egy hangyányit világosabb. Visszavonom, hogy nem fogta be a hajam, így 4 napra rá máshogy látom, olyan vöröses sötétbarna lett, viszont az őszhajak olyan világos vörösek (nem zavaró) Legközelebb jobban fog sikerülni.
754. Klaudia20 (válaszként erre: 753. - Xy1233)
2016. ápr. 5. 07:52

Egyszer, max 2x fested a teljes hajad, aztán elég a lenőtt részt. Kinek milyen gyorsan nő. Meg ugye mennyire zavaró a lenövés.

Milyen színű a hajad?


Húha, elég sok mindent használtam már. De ami a legpraktikusabb, és a hajam is a legjobban szeret az a Panthenol spray. Égésre van, de a hajnak is nagyon jó. Krémmánián találsz véleményeket. Én tavaly ilyenkor nagyon tönkre vágtam a hajam. Úgyhogy első körbe a minőségét kellett helyre tennem, aztán jön a növesztés :) De sajna hosszú, kitartó munka mire elérem a célom.

Egyébként van egy hajas naplóm, ha gondolod gyere :)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook