Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajfestés hennával fórum

Hajfestés hennával (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
453. zena01
2012. aug. 30. 12:47
Első nap szép vukkos voltam. Most van a negyedik nap, sötét rézvörös lettem. Remélem hajmosáskor világosodik. A napon viszont gyönyörű világos rézvörös színe van. Akartam feltenni fényképet, de nem sikerült.
452. Peggy73 (válaszként erre: 451. - Zena01)
2012. aug. 28. 16:28
Nos, hogy sikerült? :)
451. zena01
2012. aug. 26. 14:53
Most kezdek neki, csak nehogy barna legyek!
450. zena01 (válaszként erre: 449. - Peggy73)
2012. aug. 21. 22:30
Rendben. Ha péntekig megkapom, hét végén be is festem vele a hajam. Remélem kisróka leszek. Kamillát vagy hibiszkuszteát tegyek bele?
449. Peggy73 (válaszként erre: 448. - Zena01)
2012. aug. 21. 22:19
Majd írd meg, hogyan sikerült! :)
448. zena01
2012. aug. 21. 13:06
Megrendeltem a hennát, remélem sikerül vöröskének lennem.
447. Peggy73 (válaszként erre: 445. - Timilini)
2012. aug. 15. 07:50

Nem ajánlanám, mert nem tudnád CSAK a lenőtt részre kenni a hennát, úgy meg elég rizikós...

Milyen hosszú a hajad? Használhatnál addig hajpántot, ami eltakarja, vagy kendőt ha az utcára mész. :)


Én már jó ideje készültem hennázni a hajam, és úgy voltam vele, mint Te. Nehezen viseltem a lenövést. Tavaly karácsony előtt kellett volna (vegyi festékkel) festenem, de aztán a gyerek betegsége miatt nem mentünk sehova, ezért úgy gondoltam, itt az idő, most, vagy soha. Hagytam lenőni, és áprilisban festettem hennával. Nehéz 5 hónap volt, de kibírtam.


Azért érdemes kivárni, mert látom a hajamon, hogy ugyan kivártam az időt, de a lenőtt, és a hennázott hajam között ég és föld a különbség!


Milyen henna port használtál? Por alakú festéket, vagy eredeti henna port (Lawsonia inermis)?

Nem tette tönkre a hajadat? Miért álltál vissza a kémiai hajfestésre?


A hennát nem lehet világosítani, csak sötétíteni. A henna végleges színe amúgy is függ a saját hajszínedtől. Mert pl hennával nem tudsz barnából szőkét, vagy sötétbarnából világos barnát varázsolni! Amelyik festék ezt igéri, az nem henna, az csak hennát tartalmaz, és pluszban mindenféle kémiai anyagot.

446. zena01 (válaszként erre: 444. - Timilini)
2012. aug. 14. 23:51
Még egy e-mail címmel regisztráltam, de arra sem jött válasz.
445. Timilini (válaszként erre: 443. - Peggy73)
2012. aug. 14. 13:44

szia,

Aranyos vagy. Köszönöm szépen. Szóval várni kell.. talán az is jobb lenne, ha kopaszra levágnám a hajam.. olyan igénytelen érzetem van, ha látszik az ősz lenövésem.. -- esetleg.. hennát - barnát nem kenhetnék a lenövésre.. jut eszembe volt hennával (por) festve már a hajam terhesség előtt.. na nem nyomhatok rá az ősz részre? amíg nem hennázhatom az egész hajam? - amúgy ha mondjuk henna barnát használnék, erre lehet majd henna vöröset?

-

naplódat megnézem. Köszönöm szépen ezt is és a válaszokat is. :)

444. Timilini (válaszként erre: 442. - Zena01)
2012. aug. 14. 13:40
hm.. akkor próbáld újra, én kaptam azóta.. meg onnan is kaptam már választ. csak lassan meg az olvasása, fogzás van nálunk most porondon éjjel is és nappal is. :(
443. Peggy73 (válaszként erre: 441. - Timilini)
2012. aug. 14. 00:49

Szia! A képeket a hennás naplómban találod: [link]


Ismerős a para érzés a hennázással kapcsolatban :) és sajnos a fogzással is :( A fiam is megszenvedte az összes fogát.


Ha kémiai festékkel volt festve a hajad, akkor várni kell 3-6 hónapot a hennázás előtt, mert a henna nem szereti a vegyi festéket, és csúnyán tönkre mehet a hajad.


Én is hasonló cipőben járok, nekem is erősen őszül a hajam a fejem tetején, és a halántékomnál. Sőtét mahagóni hajfestékkel festettem előtte, és 4-5 hónap kihagyás után kezdetm el hennázni.

Eleinte csak hennát használtam a hajfestéshez, különböző sötétítő dolgokkal kiegészítve (a hennapor kikeveréséhez használt vízbe főztem bele pl fekete teát, kávét, kakaót, dió levelet, stb., leszűrtem, és ezzel az oldattal kevertem ki a port - napló 6. bejegyzés), akkor az ősz szálak rezesvörösek voltak, a többi pedig mahagóni színű lett. De nem néz ki rosszul a kétszínű haj, olyan mint ha melírozva lenne. És később még sötétedik is egy kicsit))


Aztán az alap receptemhez adtam még 2 kiskanálnyi indigót is, és akkor már tényleg csak alig ütött el az ősz szál a többitől.


Hajfestéshez indigót tudsz rendelni a Bionom webboltban, vagy a Cosmio-n, de személyesen is beszerezheted pl a Kis India boltban Bp-en. Uganitt jó minőségű hennát is kapsz.


Anda83 hennával+indigóval festi a haját, ő is tett fel képeket a naplójába.


Ha van még valami kérdésed, kérdezz nyugodtan, szívesen válaszolok (ha tudok)! :)

442. zena01 (válaszként erre: 441. - Timilini)
2012. aug. 14. 00:22
Én is regisztráltam az említett oldalra, csak nem kaptam napok óta visszajelzést.
441. Timilini (válaszként erre: 438. - Peggy73)
2012. aug. 13. 13:13

Szia Peggy,

Hol van a naplód? szeretném megnézni a képeket, ha lehet.

-

Én is szeretném hennával festeni a hajam, bár van bennem para. Antal Vali oldalán regisztrálva vagyok, de kicsi baba mellett még nem tudtam beletemetni magam, csak bele-bele olvasgatok. (most fogzás van napi és éjjeli renden :()

-

szóval az én problémám is az, hogy felül őszülök. A többi helyen középbarnás a hajam, festve volt, de nekem a festéket nagyon hamar ledobja a hajam, kb. 2-3 hét. de felül akkor is ősz, és semmi nem fogja be hosszú távon. Nem is ez a lényeg, én annyira eltérő színű nem szeretnék lenni. A henna vörössel szemezgetek, imádom a vörös színt.. de félek, hogy felül nagyon világos lenne.. indigóval? vegyek indigó papírt, vagy folyékony indigót, és ha azzal vmiért nem merek, akkor hogy csináljam, fessem be majd az egész hajamat hennával, mondjuk a Valis recept alapján. Hagyjam rajta sokáig - és utána felül újra fessem be fekete tea, vagy kávé segítségével? Mit ajánlasz?

Köszönöm előre is.

440. Peggy73 (válaszként erre: 439. - Zena01)
2012. aug. 12. 08:12
Legyen már valami haszna hogy őszülünk! :)
439. zena01 (válaszként erre: 438. - Peggy73)
2012. aug. 11. 23:56
Hát, ha nem lehet világosítani, akkor maradok "kétszínű". Úgy is az a divat.
438. Peggy73 (válaszként erre: 437. - Zena01)
2012. aug. 11. 22:20

Akkor te is őszülsz, akárcsak én :(

Ha jól értem, akkor te úgy szeretnéd, hogy a sötét részt világosítod a az ősz-vöröshöz? Mert az a hennával nem kivitelezhető. A legjobb tudomásom szerint. Mondjuk a HC lehet, hogy befogja, de abban van vegyszer is, azt nem ajánlom.

Érdemesebb a vörösesbarna részhez sötétíteni a világosat. Ezt pedig indigóval tudod elérni.

A naplómban vannak képek. Én indigó nélkül kezdtem, de a hennaport mindenféle sötétítő anyag (kávé, tea, fahéj, kakaó, diólevél) főzetének a levével kevertem ki, majd raktam hozzá kevés indigót is. Még most is látszanak a világosabb vörös szálak, ahol ősz, de már nem feltünő.

437. zena01 (válaszként erre: 436. - Peggy73)
2012. aug. 10. 12:28
Öt éve venita henna colorral színezem a hajam. Jelenlegi színe fölül és oldalt élénk vörös, hátul barnásvörös, mert ott kevés az ősz hajam. Mindenki azt hiszi, hogy direkt két színű. Az antalvalis oldalra regisztráltam pár napja, de nem kaptam meg a megerősítő e-mailt.
436. Peggy73 (válaszként erre: 435. - Zena01)
2012. aug. 10. 03:27

Hennával festeni nem olyan, mint ha szintetikussal festenéd, a végső szín nagyban függ a saját hajszínedtől. Ha szőke, vagy világos barna, akkor biztos intenzívebb vörös lesz, mint ha sötét barna.


Én is sokat olvasgattam, mielőtt belevágtam volna. :) Ajánlom az antalvalis oldalt, én onnan szedtem a legtöbb információt.


Volt már festve a hajad vegyi festékkel? Mert ha igen, mindenképpen várj minimum 3-6 hónapot a 2 festés közt! Mert a henna nem szereti a szintetikus dolgokat, csúnyán hazavághatja a hajad.

435. zena01
2012. aug. 10. 00:46

[link]


Szerintetek ebből mi jön ki? Teljesen kezdő vagyok a hennázásban, de olvasgatok róla.

434. zena01 (válaszként erre: 423. - Peggy73)
2012. aug. 10. 00:42
Köszi. Remélem nem lesz sötét a hajszínem.
2012. aug. 9. 20:48

Köszöm szépen!

Már be is jelöltem.

432. Peggy73 (válaszként erre: 431. - 8b7e22b4a7)
2012. aug. 9. 16:32
Szerintem nézd meg Anda83 naplóját! Neki is hasonló hosszúságú a haja mint a tiéd. Képeket is tett fel a végeredményről. :) De vigyázz, mert a hajad saját színe is befolyásolja a végeredményt. Érdemes első alkalommal kevesebb indigóval kezdeni, és utána emelni a mennyiségét, ha sötétebbet szeretnél.
2012. aug. 9. 15:41

Sziasztok!

Tudtok segíteni?

Én csokoládé barnát szeretnék hennával elérni.

Milyen arányban keverjem a hennaport az indigóval?

2012. aug. 9. 15:37

[link]


És erről mi a véleményetek?

429. Peggy73 (válaszként erre: 428. - Zena01)
2012. aug. 8. 16:06

Megnéztem az antalvalis hatóanyag keresőben, és a Venita Henna Color hajszínező sajnos tele van káros anyagokkal. :/

Szóval én a tiszta henna port ajánlanám helyette, illetve azt hiszem a Logonának van "tiszta", vegyszer mentes hajfestéke.

428. zena01 (válaszként erre: 423. - Peggy73)
2012. aug. 8. 12:20
Venita, henna color hajszínező. Festékkel nem akarom festeni, mert viszket tőle a fejbőröm és hullik a hajam.
427. Manikácska (válaszként erre: 426. - Peggy73)
2012. aug. 8. 11:45
Én is előtte mostam meg a hajam.
426. Peggy73 (válaszként erre: 425. - Manikácska)
2012. aug. 8. 07:32
Az almaecet nem gond)) az csak jót tesz neki. Szerintem inkább hennázás előtt csinálj olivás pakolást, és a hajmosás után kend a hennát. A henna masszába is rakhatsz olajat, de akkor már elég kevesebb is. És ahogy írtam, hagyd fent több ideig, én egész éjszaka rajta hagyom, vagy ha napközben kenem, akkor 7-8 órát is dunsztolódik a fejemen. Mondjuk az ősz hajszálaim miatt muszáj is. :)
425. Manikácska (válaszként erre: 424. - Peggy73)
2012. aug. 8. 05:33
Egészen a mosásig, egy hétig mélyült is a színe, de azért vörös volt. Aztán mosáskor látszott is, ahogy távozik a szín egy része. Lehet, hogy kicsit sok olívát tette bele, nem csak egy löttyintés volt, az biztos, legalább 3. :) Na, talán itt a gond. Sokkal-sokkal fényesebb közvetlenül hennázás után sem volt, mint előtte, mert máskor is használok almaecetet. Gondolom az almaecet nem gond... Az antalvalin azt írták, hogy használhatom, más is használja a hennás fejére.
424. Peggy73 (válaszként erre: 421. - Manikácska)
2012. aug. 7. 23:28

Mit értesz az alatt, hogy kikopott? Nem ugyan olyan színű, mint festés után? A hennának kell kb 1 hét, míg "beérik" a színe. Ha amúgy sem ütött el a szín a festés után, akkor lehet, hogy kicsit mélyült a szín.

Vagy 1 mosás után már nem olyan fényes, mint festés után?

Próbáld meg legközelebb tovább fenthagyni a hennát mikor fested.

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook