Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kicsit sárgás lett a szőke hajfestésem, ha megmosom a Shauma ősz hajra való samponjával, leviszi róla? fórum

Kicsit sárgás lett a szőke hajfestésem, ha megmosom a Shauma ősz hajra való samponjával, leviszi róla? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. márc. 13. 19:50
Köszi
31. Anda39 (válaszként erre: 30. - E1ba0e35af)
2012. febr. 24. 09:38

Ehhez hozzátennék: a szőke és vörös hajúak máshogy őszülnek, mint a barnák, feketék. Erre vonatkozik a hozzászólás első része - azaz a szőkék, vörösek nem fehérre őszülnek, hanem sárgásra.

A fehér haj tényleg besárgulhat pl. a cigifüsttől, de ezt le lehet mosni, míg a fenti (őszülés miatt kialakult) sárgaságot nem. Gondolom a kérdező édesanyja sem erre a változatra keres megoldást.

Meg lehet próbálni hamvasítóval leöblíteni, ez a sárgát kiüti - ha mosással nem szűnik meg a sárga árnyalat.

30. e1ba0e35af (válaszként erre: 28. - Meelinda)
2012. febr. 23. 15:39

szia!

ezt találtam neked remélem segít!

Az ősz haj könnyen be is sárgulhat: ez a jelenség a szőke hajúaknál gyakrabban fordul elő, ugyanis a szőkék hajszálai a többi hajszínhez képest fokozottabb vas- és kéntartalommal rendelkeznek; az őszülés során ilyenkor a vas- és kéntartalmú vegyületek sárga színe lesz kifejezettebb az érintett hajszálakban. Kimutatták továbbá azt is, hogy a dohányzás és a légköri szennyezettség is fontos szerepet játszik az ősz haj elszíneződésében.

29. Beszi 79 (válaszként erre: 28. - Meelinda)
2012. febr. 23. 12:36
Pont ugyan ez lenne a kérdésem nekem is!!!!
2012. jan. 15. 13:39

Sziasztok

Az a kérdésem lenne hogy anyukám már ősz.Nem szokta a haját festeni soha.Pár hónapja elől a fufrujánál elkezdett sárgulni a haja.Nem jön le semmivel(amit kipróbáltunk).Mitől van?Mitől múlik el?

Köszönöm a segítséget!

2010. júl. 7. 15:58
A sötétbarna festett hajamba szőke satírt tetettem. Jó is lett 2-3 tincs kivételével, amik a leszívatás során kicsit kékes színűek lettek. Azokkal mit lehet csinálni? Tudna nekem segíteni valaki?
2009. jún. 25. 18:12
Nem lesz kék a haj, se lila. Csak akkor, ha már nagyon szőke a haj és 5 percnél tovább van fent hagyva a sampon. Amugy meg nekem szépen leszedte sárgás színeket régen, de sokat kell balzsamozni, de megéri.
2009. máj. 5. 07:43
Minden mosáskor tegyél rá shauma sampont,hamvasitani fogja,ha nem teszel marad a sárga.
24. lilura
2009. máj. 4. 00:42
Nem fog, max ha túl hosszú ideig hagyod rajta, akkor még szép kékes-szürke árnyalatot is kap:).
2009. máj. 3. 23:10

A színen nem fog gyökeresen változtatni.Értsd úgy,hogy ha heti szinten használod a sampont akkor hamvasítani fogja a hajszíned.Nem leszel kiabálóan sárga.De amint abbahagyod a használatát visza áll az eredeti állapot.

Sak egy új festés viszi le,vagy az idő segíthet csak rajta,ameddig le nem nő:-(

22. cipa
2009. máj. 3. 21:22
Igen.
2009. jan. 20. 18:50

Még azt szeretném megkérdezni, hogy kb mennyibe kerül egy szivatás és festés, meg a dauer? (hosszú hajra)


Előre is köszi

2009. jan. 19. 20:53
Inkább jégszőkét vegyél, az hamvasít is.
2009. jan. 19. 20:35

SZIASZTOK!


Nekem sötétszőke, azaz inkább "zöld" szinű a hajam, miután befestettem világos barnára - ez már több mint 3 hónapja volt. Ma befestettem szőkére, de semmi változás, csak minimálisan világosodott :(. Vettem egy Garnier-es extra világosító hamvas szőke hajfestéket - ez segítene rajtam, ha szőke hajat szeretnék? Mennyi időt kell várni 2 hajfestés között, hogy ne károsodjon annyira a haj???


Várom mihamarabbi segítségeteket! Előre is köszi!

2009. jan. 16. 21:54
Lécci segitsetek! Én szőkésmelírozott barnábol átfestettem mézszőkére és hát. . eléggé narancssárgás színe lett. A fehér bőrömhöz pláne. Most fessem át hamvas szőkére?Vagy barnára? Mert azt mondják ugyse lessz olyan mint a kívánt szín mert ez benne marad kicsit. Vagy csak színezzem át a jégszőkével? Mit tegyek?
2008. dec. 11. 15:58
Amúgy szerintem egy középbarna színe van a hajadnak, lesz még mit szőkíteni rajta:)
2008. dec. 11. 15:55
A szőkének mivel a kék ellentét színe ezért a sárgát világosítja. Ha nem hagyod rajta sokáig, akkor nem lesz kék, persze a tükörben figyeld, hogy meddig bírja a hajad. Szerintem először 3 perccel próbálkozz, és vigyázz mert a pólódat is összefogja. Folyamatosan dörzsölgesd a hajadba.
15. lexi018 (válaszként erre: 14. - Zsuzsa296)
2008. dec. 11. 15:38
Uhh szegény te...nekem leszivták és ugy rá a szőkét,de kettő fajtát kevertek össze,és igy lett ilyen.
2008. dec. 11. 15:20
nekem egyszer a vörösböl akkartam szöke lenni es répa szinü hajam volt tiszta gáz volt csak fodrasz tudta vissza festeni
13. lexi018 (válaszként erre: 10. - Studio64)
2008. dec. 11. 15:07
Igen,hamvassal festettük,de gesztenysebarnából most lett átfestve és persez nem tökéletes...
2008. dec. 11. 15:07
Akkor valószínűleg sokáig hagytam rajta....:((
2008. dec. 11. 15:06
akkor megpróbálom.Menyi az a sampon és emnyni az a másik szer?
2008. dec. 11. 15:05

Nekem anno kék lett a hajam, és a gáz az, hogy ahol sága volt ott sága maradt , ahol meg szép szőke, ott kék.....


Ami tuti befutó: hamvas szőke hajfesték!!!

9. b9662b68b3 (válaszként erre: 4. - Alliteracio)
2008. dec. 11. 15:04
nem tudom, nekem szép hamvas lett, pedig nem vagyok ősz, csak nem szabad túl sokáig rajta hagyni
2008. dec. 11. 15:03
szerintem semmiképpen se mosd vele!az ősz hajra való,a "színes" hajat sokszor kékre festi(nézd meg az öreg néniknek a haját,akik az utcán vannak,és lilás-kékes a haja.nah,az ettől van)
7. Kriszy86 (válaszként erre: 4. - Alliteracio)
2008. dec. 11. 15:03
Azért lett kék,mert sokáig hagytad rajta.Igen van akinek befogja,de nem csak őszeknek van.Tudni kel jól használni! :))
2008. dec. 11. 15:01

Szia!Ha azzal mosod,az jó,mert elég erős sampon.Hagyd rajta picit mosáskor,esetleg közben nézegesd kis tükörrel,h milyen a színe,de elvileg jónak kell lennie.BÁr ehhez látnom kéne a hajadat is.Vagy ha ez nem segít akkor fodrászkellékesben vegyél hamvasítót,pár száz forint csak,és egy használatra pár cseppet kell feloldani vízben,de ez rá van írva,és ráönteni a hajadra,és addig rajta hagyni amíg el nem érted a kívánt színt.Ezt jobb ha közben nézed mert hamar belilul a haj tőle!


Remélem segítettem.


Üdv:egy fodrász

2008. dec. 11. 15:00
Nem leviszi, hanem hamvassá teszi.
2008. dec. 11. 15:00

Ne mosd meeeeg!! KÉK lesz!

Tudom, én is csináltam ezt egyszer. Basszus, kék lett attól a hajam!

Pláne ha frissen festetted most szőkére, a haj pórusai meg vannak "nyílva" kicsit, és úgy szívja magába azt az őszítőt, mint a szivacs.

(Az azoknak jó, akik már tök őszek, és nincs pigment a hajukban, attól pedig hamvas fehéres lesz nekik.)

Utána meg nem bírtam csak sok-sok hajmosással kivenni belőle :((

2008. dec. 11. 14:58
Nekem bevált
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook