Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajfestés hennával fórum

Hajfestés hennával (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2013. jan. 9. 15:25
Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Remélem valaki tud nekem segíteni. Most festettem először hennával a hajam és hát nem teljesen olyan lett amilyet vártam hosszú hajam van és az alját sötétre fogta be. ez vajon hogy változtatható? és még annyi hogy mivel szedhető le a hajamról a henna? ha egyáltalán leszedhető? Ngayon köszönöm előre is!!
542. Jolie..
2013. jan. 3. 12:06
Óóó és még valami érdekelne valakit Classic Henna sőtétbarna henna? bontatlan csomagolás természetesen! Másik márka mellett döntöttem és szeretném eladni ! ha érdekel valakit megbeszéljük, írj priviben lécci! kösszí
541. Jolie..
2013. jan. 3. 11:47
Folyt. köv.: kb jó egy órát érleletem a fejemen a masszát melegen tartva!
540. Jolie..
2013. jan. 3. 11:45

Hello Hello!

figyelem mindneki,megtörtén az első hajfestésem a 100% os natur Khadi hajfestékét probáltam ki a világos barna szint, nagyon megvagyok vele elégedve, a hajam telejesen más és már tul vagyok a festés utáni első hajmosáson! Hajam fényes és lágy tapintású lett tőle!

Hát a masszától azért megijedtem a kicsit, kemény gyógynövényes illata van,de elviselhető!És legkisseb problémám!

A szine is teljesen renden van teljesen természetes szint eredményezett, de mivel gondolom alatta kémiailag volt festve a hajam az is befolyásolhatta! kb 2 hónap pihentetés után festetettem be a Khadi val!

539. Peggy73 (válaszként erre: 536. - Emagdi)
2013. jan. 2. 21:59

Érdekes, én nem vettem észre, hogy gyengítette volna a henna színező képességét az olaj használata, pedig én a masszába rakok olivát és ricinust, a hajvégeimre is kenek a Dabur Vatika hajolajból (igaz, csak nagyon minimális mennyiséget), és arra kenem a henna masszát.


Csak azért hagyom egész éjszakán keresztűl hatni a masszát, mert félek, hogy egyébként nem fogja be az ősz hajszálaimat.

538. reka613 (válaszként erre: 537. - Bertaerzs)
2013. jan. 2. 21:40
száraz és nedves hajra is lehet kenni, a lényeg, hogy zsírmentes- frissen mosott legen :)
537. bertaerzs (válaszként erre: 536. - Emagdi)
2013. jan. 2. 18:48
nem száraz hajra kell felkenni? Na akkor én jó nagy h.... vagyok!
536. emagdi (válaszként erre: 534. - Bertaerzs)
2013. jan. 2. 18:36

az olajjal azért csak óvatosan, mert a zsiradék gátolja a henna hatását! nem véletlenül kell frissen mosott hajra felkenni:)

de ha felkenés után az ember nejlonzacsit húz a fejére (kiválóak a szupermarketek zöldséges zacskói:)), akkor nem szárad ki a henna, és könnyen lemosható.

hennázás UTÁN persze már jót tesz az olíva (vagy bármely más) olaj.

535. bertaerzs (válaszként erre: 530. - Zena01)
2013. jan. 2. 16:57
Azt még tudd, ha dauert a hajad, vagy lesz, nem sok tartása marad. Nekem alig bírta a dauer a tartást egy hónapig. Nem állhatja ki se a henna a dauert, nem teszi ugyan tönkre, de gyengíti.
534. bertaerzs (válaszként erre: 530. - Zena01)
2013. jan. 2. 16:50
Javaslatom: ha felkented, akkor önts a tenyeredbe (nyilván gumikesztyűt használsz)oliva vagy egyszerű étolajat és az újaiddal "moncsold" át a hajad vele. Ez annak jó főleg, akinek száraz a haja, de gondolom minden hajnál hatásos. De akár vizes tenyérrel is át lehet dolgozni, én már kipróbáltam, mert én is majd frászt kaptam a fejemen lévő "agyag" masszától.
533. emagdi
2013. jan. 2. 10:50

egyébként nekem a citromos henna aktiválás vált be a legjobban:

egy citrom levét kinyomom, rá a hennaporra, összekeverem, plusz hozzáadok annyi vizet hogy jó állagú legyen. egy éjszakát állni hagyom szobahőmérsékleten, másnap lehet kenni.

532. emagdi
2013. jan. 2. 10:48

húha, pedig a henna önmagában egyáltalán nem folyik, ha jó állagúra kevered. (az indigó az igen, az katasztrófa :S)


próbálj meg egy laza joghurt állagot elérni, az a legjobb. azt még jól rá tudod kenni a hajad tövére is, viszont nem fog folyni. (dupla zacskó plusz sapka rá, és nyugodtan el lehetsz benne órákat)


amúgy 3 óránál tovább felesleges fent hagyni a hennát, mert ennyi idő alatt kifejti a max hatását, szóval semmivel nem lesz erősebb vagy más színe ha benne alszol, max megfogja az ágyneműt :)


mondjuk macerásnak macerás, az biztos, de főleg a hosszú hatóidő miatt (szemben a 15 perces kémiai hajfestékekkel).

531. Peggy73 (válaszként erre: 530. - Zena01)
2013. jan. 1. 22:36

Kitartás! Idővel megjön a gyakorlat is! És a hajad meghálálja a gondoskodást! :)

Én ezt úgy fogom fel, mint egy szertartást, a higítólé és a henna előkészítését, átszitálását, majd a pép bekeverését. A felkenés jó kis csajos program. Van, hogy a lánynak aki segít festeni, felrakunk egy olajos pakolást, és amíg engem fest, addig az ő fején hat a cuccos)))

És már egészen jól tudok a hennával a fejemen aludni! :D

530. zena01
2013. jan. 1. 17:24

Boldog új évet mindenkinek!


Itt ülök hennával a fejemen. Kicsit híg lett, folyik le a fejemen, szép spenót színű minden. A múltkor olyan sűrű volt, hogy lepergett a fejemről. Nem szeretnék visszatérni a vegyi hajfestékekre, de ez a módszer nagyon macerás!

529. Peggy73 (válaszként erre: 528. - Zena01)
2013. jan. 1. 01:04
Kiváncsian várom a végeredményt! :)
528. zena01
2012. dec. 31. 22:09
Harmadszorra hennázok. Most csak tőfestést csinálok. Henna+melegvíz. Kiváncsi leszek milyen színe lesz. Eddig kamilla teát adtam hozzá.
527. Miss Sárika (válaszként erre: 524. - Mel82)
2012. dec. 31. 15:33
Henna festése előtt elég 1 - 1,5 hónapot várni. Ha vissza szeretnél állni később hennáról ismét színezőre, csak abban az esetben ajánlatos a 3 hónapot betartani.
526. Mel82 (válaszként erre: 525. - Emagdi)
2012. dec. 29. 21:05
Megpróbálom akkor ezt a próba tincses dolgot. Rendelek is hennaport. Köszi a tippet :-)
525. emagdi (válaszként erre: 524. - Mel82)
2012. dec. 28. 22:16

3 hónapot szoktak mondani, de az már majdnem letelt (legalábbis több mint 2:))), én simán befestettem hennával a hajam 2 hónappal a vegyi festék után.


szokták javasolni a próbatincset... végül is kipróbálhatod, kikeversz egy kis hennát, és egy tincsre rákened, hagyod néhány órát, és megnézed van-e valami abnormális reakció (szerintem nem lesz).

524. Mel82
2012. dec. 28. 21:29
Október 20-án volt utoljára színezve a hajam,nem feste csak színezve,szerintetek mennyi időt hagyjak ki henna előtt? Nagyon hulott,azt mondják a színezőtől.ezért szeretném most megpróbálni a hennát. Sajnos elég jól vannak ősz hajszálaim :-(
523. zena01 (válaszként erre: 519. - Reka613)
2012. dec. 26. 20:42
Nekem sajnos gyorsan nő. 3 hét után már látszik a lenövés.
522. cb4d6e9d49 (válaszként erre: 521. - Bertaerzs)
2012. dec. 26. 18:46
köszi:-)
521. bertaerzs (válaszként erre: 520. - Cb4d6e9d49)
2012. dec. 26. 18:39
priviben megírom a honlap címét
2012. dec. 26. 14:28

Fekete vegyi festékkel volt festve a hajam.Már eléh jól kikopott,és most fel lett nyírva.

Valamelyik Khadi árnyalat,mondjuk élénkvörös vag nugátbarna befogná?Köszönöm

519. reka613 (válaszként erre: 518. - Bertaerzs)
2012. dec. 26. 12:50
Na nekem bezzeg nem nő tőle a hajam :/ ugyanúgy 1 cm/hó :D irigylem akinek igen, bár akkor meg gyakrabban kellene festetnem :D
518. bertaerzs (válaszként erre: 517. - Reka613)
2012. dec. 25. 09:56
Értem. Annyi lemaradt, hogy az is igaz, hogy nagyon nő tőle a haj! Persze diólevelet is rendszeresen használok.
517. reka613 (válaszként erre: 514. - Fanny44)
2012. dec. 24. 21:05

Szia :)


Ahol nekem festék volt a hajamon ( utolsó 15 centi) azt totál tönkrevágta a henna, pedig előtte 1 évvel volt festve. De a többi részen és az azóta kinőtt kb 20 centin nagyon klassz minőségű lett a hajam :D a festett résztől azóta megszabadultam és így már nagyon jó :D

516. bertaerzs (válaszként erre: 514. - Fanny44)
2012. dec. 23. 20:55
Több, mint egy éves tapasztalat után mondhatom, hogy nem igazán hiszek én sem a 3 hónapos kivárásban! Egy tincsen próbáld ki (a tarkódon, ahol nem látszik), így nyugodt lelkiismerettel másnap biztonságosan rámehetsz. Annyit azért elárulok, hogy az igaz a hennáról, hogy a göndörségét nem nagyon támogatja. A minőségen sokat javít, fénylik, de nincs tartása még dauer után sem (tapasztalatom)!
515. tilbog (válaszként erre: 514. - Fanny44)
2012. dec. 23. 19:40
Szia, szerintem nem fog letörni, én a szőkített hajamra rámentem színezővel, majd egy hónap múlva hennával és semmi baja. Sőt régen újra festékkel vissza hennáról(persze jó sokat lenőtt már) és nem történt semmi, nem törött le.
514. Fanny44
2012. dec. 23. 19:29

Sziasztok :) remélem nem tűntetek el teljesen! Szeretnék én is áttérni a hennára, mert a hajam nem nagyon szereti a normál festékeket. Alapból olyan 2 havonta festem kb, de így is nagyon törik a vége (mást nem csinálok a hajammal).

A kérdésem: olvastam tehát, hogy voltak olyanok, akiknek a váltástól letört a hajuk ott, ahol a henna még érte a vegyi festékkel kezelt hajat. Igaz ez? Azt is olvastam, hogy ilyenkor 3 hónapot célszerű várni, mielőtt elkezdünk hennázni. Ezt mindenképp be is tartom, lesz abból 4-5 hónap is. De ettől a töredezéstől nagyon félek :S örülök, hogy most szépen rendbe jött a hajam, szép hosszú, nem szeretném, ha ismét tönkremenne. Tudtok segíteni?

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook