Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajfestés hennával fórum

Hajfestés hennával (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
663. emagdi (válaszként erre: 662. - Sena)
2013. okt. 1. 15:23

az indigó amúgy is lekopik a mosásokkal.


fodrász amúgy ki tudja világosítani a hennás-indigós hajat is, csak hát az ugye nem vegyszermentes (bár ha utána kémiai hajfestékkel lesz festve akkor úgyis mindegy).

662. Sena (válaszként erre: 661. - Anda39)
2013. okt. 1. 15:13
Azt olvastam, hogy az aszkorbinsav csak az indigót világosítja, a hennát nem. Azért megpróbálom egy tincsen, hogy működik-e.
661. Anda39 (válaszként erre: 659. - Sena)
2013. okt. 1. 11:30
Az Antal Vali honlapján (aki köztudottan bio-fan és egy csomó infó van a hennás hajfestésről) olvastam azt, hogy valaki a hennát aszkorbinsavval szedte le. Ha világosítasz a hajadon, a vörös is sokkal intenzívebb lesz.
660. handbalsam (válaszként erre: 659. - Sena)
2013. szept. 30. 14:53
Vegyivel próbáltam világosítani 9 %os oxival, de csak ott lett világosabb, ahol még nem volt annyi réteg növémyi festék, a töve. Nem vártam semmit, nem károsította, de felesleges volt.
659. Sena
2013. szept. 30. 13:27
Sziasztok! Van valakinek tapasztalata a hennázás utáni vegyi hajfestéssel? Én kb másfél éve hennázom a hajam, ami eredetileg sötétbarna, de szeretnék most vörös hajat. Olyan igazán vöröset, amit hennával sajnos nem tudok elérni. Befestetném, de nem tudom mennyit kell várni az utolsó hennázás után. Olvastam ilyen-olyan infókat, de személyes tapasztalat érdekelne.
658. 7a1c4d35f1 (válaszként erre: 657. - Emagdi)
2013. szept. 25. 11:30
köszönöm:)
657. emagdi (válaszként erre: 656. - 7a1c4d35f1)
2013. szept. 25. 10:48

hát, hogy neked melyik kell, azt neked kell tudnod:)


a növényi porok azok, amit látsz. megveszed, összekevered, használod.


az előre összekevert festékek esetén megveszed azt az egy adagot, ami már ki van keverve, azt használod.


nyilván magadnak keverni macerásabb, több adagot veszel egyszerre, te állítod be az arányokat (ez mondjuk előny is egyben).

dobozos festéknél egyrészt ki tudja mi van benne (mondjuk amit a bionom shopban veszel az biztos jó), drágább, mintha te kevernéd ki.


érdemes azért a neten utánaolvasni a növényi hajfestésnek, és megnézni néhány videót is a youtube-on, hogy konkrétan hogyan zajlik, milyen állagot érdemes keverni stb.

2013. szept. 25. 09:52
Igazából mindegy nekem, hogy por vagy a tubusos festék, csak ne legyen a szokásos vegyszeres. Nekem jó lenne a mostani szín is, nem valami világos. De akkor amiket árulnak hajfestéshez komplett csomagok, az nem jó? Valami 2000 Ft-ért láttam Antal Valiék honlapján. Van külön a henna is de van ami komplett csomag, ezért vagyok tanácstalan, hogy akkor most melyik kell? :)
655. emagdi (válaszként erre: 654. - 7a1c4d35f1)
2013. szept. 24. 22:07

szia!

nem tudom hogy végül kimondottan növényi porral (henna, esetleg valami más növénnyel keverve) szeretnéd festeni a hajad, vagy dobozos festéket szeretnél venni?

ezekre színmintát felelősen senki sem rakhat, mert nagyon függ az eredmény a te eredeti hajszínedtől.


amúgy a maga a henna csutkára befogja az ősz hajszálat, viszont a fehér hajon narancssárga lesz. ezért valami más növénnyel (indigó, dió, cassia stb) kell keverni. ezekkel a növényekkel a rókavöröstől elkezdve a vörös kb bármely árnyalatán át a vörösesbarnákon keresztül a feketéig elvileg bármit tudsz festeni.

világosítani a hajadon nem tudsz, tehát csak max ugyanolyan v sötétebb lesz mint a jelenlegi hajszíned.


hennát és hasonló növényi porokat tudsz venni többféle kiszerelésben az akácfa-wesselényi u. sarkán levő indiai boltban (blaha l. térhez közel).

a dobozos porokkal kapcsolatban nem tudok infót, de tuti drágább azokkal festeni mintha megvennéd a növényi porokat.

2013. szept. 24. 16:03

Eléggé hullik a hajam, ezért gondolkodom azon, hogy megválok a jó kis kémiai vegyszeres hajfestékről. Gránátalma vörösre van festve a hajam. Olvastam, hogy a henna festékek alapból vöröses árnyalatúak, de sehol nem látok színmintát. A henné C.ból láttam két fajtát, mahagóni meg sötét mahagóni. Mennyire lehet ebben bízni? Nem vagyok még valami öreg, de rengeteg az ősz hajszálam. Ezeket is elfedi? Honnan érdemes rendelni? AV. oldaláról (kicsit húzós az ára) vagy a henné c. oldaláról? Kell külön port is vennem vagy amiket adnak, azok komplett csomagok?

Előre is köszi.

Igaz, még másfél hónapot kellene várnom a festéssel. Addig nem is tudom mit csinálok, sapkában fogok járni, mert festék nélkül borzalmasan csúnya a hajam, ahogy nő le és egyre jobban látszik az ősz fejem :((((

653. emagdi (válaszként erre: 652. - Anyoca69)
2013. szept. 3. 09:38

hát igen, elég sok idő 3 hónap.


én azt hiszem 2-t vártam a hennázás előtt, nehéz volt :)

kb két éve henna-indigó keverékkel festem. számomra egyetlen hátránya a növényi festékkel való színezésnek, hogy jóval hosszabb ideig tart, mintha kémiai festéket használnék. de úgy vagyok vele, hogy havonta egy fél napot rászánok a hajfestésre, ennyit nekem megér, hogy ne vigyem fel a fejemre azt a sok kemikáliát, ami a hajfestékekben van.


utolsó hennázás után is amúgy 3 hónapot szoktak javasolni várakozási időnek. de ismerek olyat aki simán ráment pár hét után kémiai festékkel, és nem lett semmi. csak hát ezt senki nem garantálja, elvileg előfordulhat, hogy valamilyen reakcióba lép a festék valamely anyaga a hennával, és egész más színt kapsz, mint vártál volna.

(konkrétan még senkitől nem hallottam, hogy megjárta volna, vagy valamilyen problémája lett volna, de azt szokták mondani hogy kell a várakozási idő)

652. anyoca69 (válaszként erre: 650. - Emagdi)
2013. szept. 2. 14:30

köszi a választ, csak az a gond, hogy három hónap alatt csúnyán le tud nőni és őszülni a fejem :(

mit érdemes csinálni a festés után? Kerestem fórumokat, ahol ez a téma, de konkrétat senki nem írt. Mennyi időnek kell eltelni a festéstől, mi történik, ha mégsem várok, stb...

651. emagdi (válaszként erre: 649. - Anyoca69)
2013. szept. 2. 11:26

nem szeretnélek sem rábeszélni sem lebeszélni, de azért azt ugye tudod, hogy a fodrászodnak elemi érdeke, hogy lebeszéljen a hennáról (és egyéb természetes festékekről), tekintve hogy neki az bevételkiesés hosszú távon (mert ugye a festés az jó biznisz a fodriknak, biztos nem örülne ha ezentúl csak vágatni járnál, festetni nem)


egyébként van a hennázásnak sok előnye, néhány hátránya, gondold át, hogy neked mi a fontos, és mit szeretnél.

650. emagdi (válaszként erre: 649. - Anyoca69)
2013. szept. 2. 11:23

hát, 3 hónap várakozási időt szoktak javasolni hennázás előtt és után is (kémiai hajfestést illetően).

csak azért, nehogy valami nem várt reakcióba lépjen a henna és a kémiai festék valamely összetevője.

2013. aug. 31. 21:13
megijesztett a fodrászom, hogyha egyszer befestik a hajam hennaval , utána már nem lehet mással festeni vagy melirozni . Tudtok erről valamit ?
648. emagdi (válaszként erre: 647. - Lepke99)
2013. júl. 11. 17:49

igen, persze, ott érdemes venni ami közelebb van, vagy egyszerűbb beszerezni :)

csak azért mondtam ezt a boltot, mert hátha valakinek az hamarabb útba esik mint a bionom bolt :)

647. lepke99 (válaszként erre: 646. - Emagdi)
2013. júl. 11. 13:13
mondjuk a lényegen nem változtat, 300-al olcsóbb az 500 g-s :) de nekem még mindig egyszerűbb beszerezni a másikat
646. emagdi (válaszként erre: 645. - Lepke99)
2013. júl. 11. 13:08
na az lehet:)
645. lepke99 (válaszként erre: 644. - Emagdi)
2013. júl. 11. 13:04
úgy tudom ott azért olcsóbb, mert ők hozzák be Indiából, most kérdeztem rá Anya bionomos
644. emagdi (válaszként erre: 643. - Lepke99)
2013. júl. 11. 12:34

hát, azt nem tudom hogy a bionom boltban most mennyibe kerül, de az indiai boltban 2500 pénz egy fél kilós zacskó, kb 2 hónapja vettem.

ugyanaz a zöld vászonzacskós henna van náluk is, mint antalvaliéknál, sőt korábban ugyanaz a lány volt forgalmazónak ráírva mint aki régebben (még mielőtt megnyílt volna az antalvalis webshop) árulta az AV oldalon.

egyébként egy éve még viccesen olcsó volt, 900 forint volt egy zacskóval, el is terjedt hamar hogy ott ilyen olcsó (én is akkor hallottam valakitől), és mindenki hirtelen rácsapott. gondolom utánanézett a tulaj, és aztán megemelték az árát.

(de gondolom fillérekért hozhatják be indiából)

643. lepke99 (válaszként erre: 641. - Emagdi)
2013. júl. 11. 12:20
akkor ott ugyanaz a henna és olcsóbb?
642. lepke99 (válaszként erre: 638. - Emagdi)
2013. júl. 11. 12:18
külön szokta kenni, mert ő is próbálta együtt, de úgy neki sem lett jó, azóta nagyon szépen befogja a haját.
641. emagdi (válaszként erre: 640. - Emagdi)
2013. júl. 11. 11:18
hennát akartam írni, hogy az tuti ugyanaz mint antalvali boltban. indigót nem tudom:) de működik :)
640. emagdi
2013. júl. 11. 11:17

budapesten az akácfa-wesselényi utcák sarkán (blahához közel) van egy indiai bolt. ott mindig van henna, indigó, cassia (meg minden hasonló cucc) többféle kiszerelésben.

(indigó tök ugyanaz amit az antalvali féle boltban is árulnak)


[link]

639. emagdi (válaszként erre: 631. - Keyo)
2013. júl. 11. 11:15

húha, 10dkg 1400 pénzért nagyon drága!


fél kilós szokott 2500 forintba kerülni (indigó fél kg 4000)

638. emagdi (válaszként erre: 637. - Lepke99)
2013. júl. 11. 11:13

hát, valószínű:)

ahogy írod, ő együtt keni fel a hennát és az indigót, de úgy is elég 3-4 óra.

637. lepke99 (válaszként erre: 636. - Emagdi)
2013. júl. 11. 09:48
akkor Hugi eléggé túlzásba viszi a 8 órával :D
636. emagdi (válaszként erre: 635. - Lepke99)
2013. júl. 11. 09:08
nem. igazából már fél óra alatt befogja az indigó a frissen hennázott hajat, az egy óra csak afféle biztonsági idő :)
635. lepke99 (válaszként erre: 634. - Emagdi)
2013. júl. 11. 09:04
1 óra? az nem túl kevés?
634. emagdi (válaszként erre: 632. - Maja008)
2013. júl. 11. 08:36

akkor lesz a legsötétebb, ha külön kened fel a hennát és az indigót.

először a henna, rajta hagyod a hajadon 3 órát, majd kikevered az indigót, felkened, és rajta hagyod kb 1 órát. így lesz a legsötétebb (kvázi fekete).

arra kell nagyon figyelni, hogy az indigót csak közvetlenül a felkenés előtt szabad kikeverni (forró vízzel), nem szabad állnia.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook