Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


10371. somogyi márton (válaszként erre: 10339. - ÁgicaAgica81)
2016. aug. 27. 18:48
Véletlenül kerültem ide, de nagyon érdekes ez a téma. Valaki egy-két nap alatt rendbe jön, mint pl. a Bangó Margit unokája Tina és a férje Emilió. Már másnap forgattak.... Más meg milyen nehezen rehabilitálódik.
10370. matilda_unna (válaszként erre: 10369. - Asra)
2016. aug. 27. 18:23
A metforminra gondolsz? én csak azt szedtem IR-re és a szőr meg se moccant, pedig évekig szedtem :-(
10369. Asra (válaszként erre: 10366. - Matilda_unna)
2016. aug. 27. 18:19
Ir gyógyszeres kezelésénél is javul a szőr helyzet. Magamon is, máson is tapasztaltam. Ezért úgy gondolom komoly a remény a javulásra.
10368. Sikuku (válaszként erre: 10367. - Matilda_unna)
2016. aug. 27. 13:34
A ficko epp a kivetetesre keszult mert elerte a sulyat. En is erre gondoltam hogy mi allitja majd meg hogy ujra annyit egyen mint regen. Ez tenyleg csak egy uj kezdes lehetoseget adja, visszatolnak a startvonalra es utana rajtad mulik hogy maskepp alakitod-e az eleted mint elotte de konkret eszkozoket nem adnak segitsegnek.
10367. matilda_unna (válaszként erre: 10365. - Sikuku)
2016. aug. 27. 12:12

Nekem ennél a résznél nem volt teljesen világos, hogy miért ne lenne ez legális bulimia, elvégre a bulimiások is megrágják az ételt, nem? Csak aztán ők kihányják, ő meg lecsapolja. Vagy nem rágják meg? nem tudok túl sokat a bulimiáról, lehet hogy tévedek.

És arra sem tértek ki, hogy ez milyen életmódváltoztatással jár, mert elvileg így ugyanannyit ehet mint azelőtt, csak éppen kipakolja a nagy részét lenyelés után, hogyhogy nem fog így visszahízni. A bypassban is az a lényeg, hogy a segít az életmódváltásban, nem egyszerűen csak lekicsinyiti az adagokat.

10366. matilda_unna (válaszként erre: 10364. - Asra)
2016. aug. 27. 12:07
Azért nem merek ebben hinni, amíg nem állítja valaki konkrétan, hogy neki volt és elmúlt, mert egy endorkinológus egyszer azt mondta nekem, ha nagyon le tudnék fogyni, annyira, hogy rendbejöjjön az IR, akkor is csak annyi történik majd a szőrikéimmel, hogy nem jönnek ki újabbak új helyen, de ami már megvan, az meg is marad, és javasolta az állplasztikát (de nem mertem megcsináltatni) :-(( De az is igaz, hogy ez a műtét máshogy is belepiszkál a hormonrendszerbe, ha már hetekkel a műtét után komoly javulás mutatható ki a metabolikus zavarokban, szóval simán lehet, hogy tényleg jobb lesz, úgyhogy nem adtam fel teljesen a reményt. Én minden javulásnak örülnék :-)
10365. Sikuku
2016. aug. 27. 11:17

Csak erdekessegkent...

A veznak kontra dagikban lattam egy olyan amerikai modszert, hogy a gyomorba egy csovet vezetnek aminek a veget kivezetik a hasfalra. Eves utan az emberbek ha kedve van rakot egy masik csappal ellatott csovet a hasabol mar kiallora es lecsapolja a gyomortartalma 1/3at (tobbet nem lehet)

Errol meg nem is hallottam...

10364. Asra
2016. aug. 27. 10:39
Ha az inzulinrezisztencia javul a műtéttől, ill./és az azt követő fogyástól, akkor a nemkívánatos szőrszálak is eltűnnek.
10363. matilda_unna (válaszként erre: 10362. - Skittles)
2016. aug. 26. 22:26
Engem is nagyon érdekel, mert sajnos érint a probléma, csak sose mertem megkérdezni :-D
10362. Skittles (válaszként erre: 10360. - Sikuku)
2016. aug. 26. 22:13
Ez engem is érdekel nagyon, mindenhol lightos a bunda, de a fejem.....gyakorlatilag a kozmetikus belőlem èl.
10361. jaffa211
2016. aug. 26. 21:14

Van -e itt a forumon olyan ember aki korabban gyomorgyurus volt es nyelocso tagulata lett tole?

Mekkora problema ez bypass eseten?

Itt is elofordulhat ilyesmi?

10360. Sikuku
2016. aug. 26. 20:52
Regebben mutottektol kerdeznem, hogy akinek mutet elott volt problemaja a nemkivanatos arcszorzettel javult-e a helyzet a fogyassal?
10359. csaba72 (válaszként erre: 10358. - Jaffa211)
2016. aug. 26. 16:34
a mutét alatt jottek rá hogy a gyurum be van tokosodva és kilyukasztotta azt.....annyira vékony volt a fala hogy nemtudták varrni így kivették....a nyelocso végébol lett kialakítva egy kis gyomor és rakotve a vékonybél.....baypas
10358. jaffa211 (válaszként erre: 10349. - Csaba72)
2016. aug. 26. 16:00

Szia!

Az a helyzet, hogy nekem is volt egy gyomorgyurum, de 2 eve nekem is ki kellett venni a gyomrom egy reszevel egyutt. Nagyon csalodott vagyok most foleg, hogy ezerrel jonnek vissza a kilok...

En is erre a mutetre keszulok es mivel hasonlo a tortenetunk ezert nagyon kivancsi vagyok, hogy pontosan mi tortent veled, es hogyan lett bypass-muteted, meg ha nincs is mar gyomrod, akkor hogyan oldotta meg a dolgot a Dr. ur.

Tudnal reszletesebben irni az esetedrol?

10357. zsuzsi135 (válaszként erre: 10345. - Csaba72)
2016. aug. 26. 15:03

szia

emlékszem rád az irásaidra..... jo hogy jol vagy

pedig NAGY mütéted volt "életmentö"ahogy anno irtad

kitartás ujra fog indulni a fogyás

üdv zsuzsi

10356. zsuzsi135 (válaszként erre: 10346. - Strawberrydream)
2016. aug. 26. 15:01

szia

169cm vagyok

üdv zsuzsi

10355. Kiel
2016. aug. 26. 12:49

Hihi, megnéztem mind a kettôt! Rágugliztam, és az emlegetett Da Vinci robot biztosan üzemel az egyik luxemburgi klinikán. Engem elvileg másikban fognak mûteni, de arról nem találtam adatot, hogy ott is van-e. Tuti rá fogok kérdezni, csak tartanánk már ott!

Más. Hajhullás. Mindenki másként vélekedik a kiváltó okról, fehérje, vitamin hiány, mûtéti sokk, stb. Pár éve fogytam egy nagyobbat, és néhány hónappal késôbb nagyon elkezdett hullani a hajam. Teljesen biztos, hogy sem fehérje, sem vitamin hiányom nem volt, ugyanis 180 gramm szénhidrát mellett zöldségen, húson, sajton, tojáson éltem. Azon töprengtem, hogy nem lehet-e a zsírban tárolt méreganyagok gyors szervezetbe ürülése az ok? És hogy a lassabb, kisebb fogyásoknál van ideje a szervezetnek ürülni. Van egy pár sokat dícsért méregtelenítô kúra, a mûtét elôtt biztos nem árt. :)

10354. 2664dcbb41 (válaszként erre: 10350. - Strawberrydream)
2016. aug. 26. 11:55
Tavaly novemberben műtöttek, 101 kg-ról indultam és most 72 kg-on vagyok, még szeretnék kb. 5 kg-ot fogyni. Lassan fogytam, heti 1 kilókat, és a bőröm is elég jól bírta, én biztosan nem fogok szépészeti műtétet csináltatni, mert annyira nem gáz. Bár 10 év múlva lehet, hogy újratervezem ezt problémát, mert a gravitáció közbeszólhat....
10353. Dé75
2016. aug. 26. 11:37
Sziasztok!Júniusban voltam 1 éves műtött,70 kilóval vagyok könnyeb!Saját tapasztalatból azt gondolom,hogy műtét elött a vitamin tartályokat töltsétek fel,hogy elég legyen az első controllig és 1 kis kondi is segít,hogy ne gyengūljetek le a műtét után annyira!Sok sikert mindenkinek,kérdezzetek nyugodtan!
10352. matilda_unna (válaszként erre: 10351. - Matilda_unna)
2016. aug. 26. 10:32
bocs, rosszul írtam, a 07-02-es részben van, nem a hármasban.
10351. matilda_unna (válaszként erre: 10343. - Kiel)
2016. aug. 26. 10:30

Tegnap találtam egy ducisorozatot a youtube-on, Véznák kontra dagik a címe, elég sokkoló különben, de mégis ottragadtam előtte fél éjszakára, mint akit megbabonáztak, na de nem ezt akartam mondani, hanem hogy az egyik részben mutatnak egy klinikát Las Vegasban, ami az amerikai gyomorszűkítő műtétek fellegvára, hogy ott ilyen robotizált laparoskopos eszközzel műtenek, a sebész nincs is ott a betegél, hanem a terem másik végéből robotkarokkal irányítja az eszközöket, és azt mondja, hogy ezzel így sokkal pontosabban lehet operálni, még a rendes laparoskopnál is levésbé invazív és a betegek sokkal gyorsabban gyógyulnak és állnak talpra. Azt mondha Vegasban minden kórház fel van ilyennel szerelve, és az jutott eszembe, hogy talán Luxemburgban is ilyen gép lehet, és ha ilyennel műtenek majd téged, akkor lehet hogy tényleg hamarabb lábra tudsz állni utána, és akkor nem fura annyira, hogy még aznap hazamehetsz. Ez csak egy ötlet, nem tudom, de érdekes.


itt van a link a sorozathoz:

[link]


ez a gép pedig a 07-03-as epizódban van, kb a 21-22. perctől.

10350. Strawberrydream (válaszként erre: 10347. - 2664dcbb41)
2016. aug. 26. 09:35

Akkor bizakodom:) remelem, hogy nekem is fog menni.

Mikor mutottek? Mennyit fogytal?

10349. csaba72 (válaszként erre: 10348. - Sikuku)
2016. aug. 26. 09:18
igen én :-)
10348. Sikuku (válaszként erre: 10345. - Csaba72)
2016. aug. 26. 09:08

Szia Csaba,

En regebb ota olvasom a forumot, te vagy az akinek az egesz gyomrat ki kellett venni egy perfoladodott gyomor gyuru miatt?

Ha igen, orulok, hogy jol vagy es szepen mennek le a kilok. Remelem az erod is hamar visszajon es sportolhatsz ujra

Tovabbi sok sikert!

10347. 2664dcbb41 (válaszként erre: 10334. - Strawberrydream)
2016. aug. 26. 09:04

Én másfél hét után dolgoztam, irodában ugyan, de nem volt semmi gondom. Gyengécske voltam, és hát egyszer rosszul lettem (a kaja megszorult), a wc-ben vártam ki a végét, nagyon kellemetlen volt, de nem lehetetlen a dolog, hogy dolgozz, egyébként teljes értékűnek éreztem a munkám.

Nekem igazából a varratszedés volt a határ, a nagyon szar és a jobban vagyok között.

10346. Strawberrydream (válaszként erre: 10344. - Zsuzsi135)
2016. aug. 26. 07:55

Szia!


Gratulalko nagyon sokat fogytal! Megkerdezhetem, hogy hany centi vagy?

10345. csaba72 (válaszként erre: 10344. - Zsuzsi135)
2016. aug. 26. 07:21

március 21 én mutottwek ( 137 kg voltam most 104 kg )

dompinget megéreztem egy sima jogurtól is ha habzsolva eszek......de nem jellemzo

most lehet,hogy mert lusta vagyok nemfigyelek oda a kajára ( vagyis igen de mindent kipróbálok,hogy mit tudok megenni )

sportot hanyagolom ( mutét elott heti 6 x fitnes + 1-2 foci ) most nincs erom. talán azért sem mert nincsenek eredmények és ez elkeserít ( pl. elotte 150 kg nyomtam mellpadon most a 40 kg nehezen megy ki )

ez az utolsó hónap mintha megállt volna de nem is baj ( lehetnek a vitaminok mellékhatása amit 3 hete szedek ), készulok levetetni a felesleges bort és zsírt a hasamon azzal lemegy még 10-15 kg és utánna ezerrel torna le kell gyurnom onmagamat és kilókat visszaszedni izomba.

én munkába 3 hét után mentem ( szintén irodában dolgozok ) nem volt probléma. ami probléma lehet az,hogy el-e mondod az embereknek a torténetedet. miért is probléma.....sétáltál az utcán 140 kg mindenki koszont mert hát ismernek meg kicsit le is néznek ...nézd már milyen dagadt, hogy néz ki meg ilyenek erre fel 3 hónap múlva 110 kg már elég jól nézel ki ( most magamból indultam ki :-) ) és ha nemtudják akkor elkezdnek pletykálni az emberek....rákos, haldoklik (sok kellemetlen kérdést kaphatsz pár nap alatt)ehez jon még,hogy olyan fehér leszel mint a fal es gyenge leszel mint a harmat.én kiírtam a facebokos oldalamra és sok kellemtlen kérdést kerultem el.....igaz van még pár értetlen ember és megkérdik,hogy visszanol a gyomrod még meg hasonlók a csúcs meg az volt,hogy a lakótelepen ahol élunk az asszonyt lemondták mert azt a jó embert lecserélte egy vékony pasira :-)

nem egyszeru ezzel élni...van néha olyan gondolatom,hogy leszek-e még egész ember oszt megnézem a cukor eredményeimt és orulok......

egy biztos kovéren tobbewt mosolyogtok és boldogabbak vagytok.....mert hát ez a harc meglátszik rajtatok is...nálam ez megtortént.

mivel az volt a becenevem,hogy nagyhátú most gondolkodhatok egy újon

10344. zsuzsi135 (válaszként erre: 10333. - Zsú1965)
2016. aug. 25. 19:46

sziasztok

olvasgatom amit irtok....

érdekesnek találom hogy menyire különbözöek vagyunk

1,nekem nem volt dömping-em

2,nekem 18 honap alatt 70 kg ment le-135 röl 64-66-ra.

3,és igen ez kökemény odafigyelés és tudatosság sport sport sport MINDEN nap

4;Igen mindegyikünk más ki igy ki ugy küzd a kilokkal.

Sok sok sikert mindenkinek

10343. Kiel
2016. aug. 25. 19:32
Luxemburgban mûtenek. Engem is váratlanul érintett, hogy ennyire lazán veszik az egész mûtétet, de azért még a sebészt is meghallgatom. Ezt a gastroenterológus mondta, ô koordinálja az egész folyamatot, hozzá futnak be a vizsgálati eredmények, és ô összegzi és adja át a sebésznek. Ez a csapat sok éve csinálja a mûtéteket együtt, de már várom a sebészes találkát.
10342. Sikuku (válaszként erre: 10341. - Nina27)
2016. aug. 25. 18:26

Szia.

Kerj idopontot veszprembe vagy debrecenbe elso konzultaciora ha mutetet szeretnel.

Fogyasmutettel.hu oldalon vannak infok plusz 1-2 video. 1,5 millio a mutet.

Pesten is elkezdtek muteni par hete a Dunamedicalban ott 1,750MFT a mutet.


Muteti varolista veszpremben 4-5 honap jelenleg, Debrecenben 1-2 honap.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook