Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyógytornász vagyok, ha van kérdés és tudok segíteni, akkor írj! fórum

Gyógytornász vagyok, ha van kérdés és tudok segíteni, akkor írj! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2011. okt. 3. 18:55
napon :D
703. Ametiszt19 (válaszként erre: 702. - Boka1983)
2011. okt. 3. 18:55
Fűben-lapon fekvés az igazi orvosság mindenre :)
702. Boka1983 (válaszként erre: 701. - Ametiszt19)
2011. okt. 1. 14:35

Szia!

Használd is ki ezt a szép időt, mert a jövő hét vége nem tartogat sok jót időjárás szempontjából.

Köszi, most már jobban vagyok (lázam már nincs), remélem, holnapra már teljesen jól leszek és mehetek a szabadba!!!

További kellemes hétvégét!

701. Ametiszt19 (válaszként erre: 699. - Boka1983)
2011. okt. 1. 13:10
Szia! Még jövő hét közepéig ígérik ezt a meseszép már-már dédasszonyos "nyarat", próbálom kihasználni. Úgy látszik ez a torokfájós valami a divat, nálunk is pár hete ment végig a családon,meg a fél városon. Igyál sokat, egyél fokhagymát, pisztáciát, használj orrcseppet, olvass vicces könyveket! Nálam mindig ez a csodakúra :) Jobbulást kívánok!
700. Ametiszt19 (válaszként erre: 698. - 64808d0e62)
2011. okt. 1. 13:07
Akkor érdemes orvoshoz menned, amikor panasz van, de ha éppen nincsen akkor is lehet, hogy a laborodon, vagy a rtg-en van nyoma. Érdemes meghallgatni több véleményt is. Nem feltétlen kell gyógyszert szedni (ha meg más okozza a problémát, akkor főleg), ezeken ne rágódj előre feleslegesen. Bármi is okozza, jogodban áll eldönteni, hogy hogyan kezeld. A te életed :) Az orvosnak az a feladata, hogy pontos diagnózist állítson fel, és felvázolja az általa javasolt kezelést.
699. Boka1983 (válaszként erre: 687. - Ametiszt19)
2011. szept. 29. 09:47

Szia! Akkor ki tudtátok élvezni Ti is a jó időt.

Hát, én a héten sajna kényszerpihin vagyok, sikerült valami jó kis vírust összeszednem, úgyhogy lázas vagyok, meg fáj a torkom(persze dolgozok azért), de remélem hétvégére helyrejövök és mehetek tekerni, meg kirándulni kicsit a friss levegőre.

További szép napot!

Kitartás, mindjárt hétvége!!!

2011. szept. 28. 16:14

Nagyon köszönöm. Még amúgy sosem hallottam az autoimmun szót, de utánanéztem. Ez azt jelenti, ha gyógyszerrel kezelik, leblokkolják az immunrendszeremet? Nincs esetleg rá valami természetes megoldás?


ès mikor menjek dokihoz? Akkoris jó, ha épp tünetmentes?

697. Ametiszt19 (válaszként erre: 696. - 64808d0e62)
2011. szept. 28. 15:53

Mindenképp menj el orvoshoz. Az ekcéma még egy olyan probléma, ami gyakran társul autoimmun ízületi gyulladásos panaszokhoz. Kéne egy vérkép, röntgen első körben.

Természetesen ha valamelyik ízülettel probléma van, a környező ízületek is érintetté válnak. Ha a vállnak van problémája, gyakran a nyakba sugárzik, és fordítva. Ezekre használhatod a krémeket (ahol a bőröd engedi).

A derékmelegítőt csak azért írtam, mert ha hajlamos vagy a gyulladásokra és hideg helyen tornázol,zenélsz stb. fontos, hogy a derekad ne fázzon, a tartásod jó legyen, hiszen ha itt nem jó valami, akkor azt a feljebb lévő ízületek sínylik meg. Valóban lehet sok más betegség tünete is (nyaki discus degeneráció ahogyan Sokcsoki is írta), de az inkább zsibbadásos tüneteket okoz.

Előfordulhat, hogy a rossz kényszertartás és a hideg a felelős, de az is, hogy komolyabb probléma tünete.De még egyszer: Fontos lenne egy pontos diagnózis.

Ami az alvást illeti, vagy akkora kispárna kell, ami a füled és a vállad közti távolságot pont kitölti, vagy olyan nagypárna, ami már a hátadnál is támaszt. (Semmiképp ne legyen megtörve a gerinc íve.)

696. 64808d0e62 (válaszként erre: 692. - Ametiszt19)
2011. szept. 28. 15:40

Köszönöm, nagyon köszönöm.

A derákmelegítöö amúgy hogy jön a kézízületekhez? Bocsi, az egészségrööl annyit tudok, hogy táplálkozás szinten rengeteget olvasok, plusz egy tibeti gyógyító technikát tanulok, de olyasmirööl nem volt szó még, ami ehhez kapcsolódna. A lóbalzsam továbbfagyaszt, ez nem gond? Mert anno natúr krémbe csepegtettem borsmentát és csak rosszabb lett. Kivéve a téli ekcémámat, a viszketés kibírhatóbb vele.

A pakolásról nem hallottam, elsööre elég kényes lehet valami vastag ragaccsal aludni, bocs, ez hülyén hangzik, de össze-vissza tekergek akkoris, ha nem összebújva alszunk éjjel a párommal. Ez is hiba?Hanyatt kéne feküdni ellazulva párna nélkül, vagy csak kicsike párnával?

Vettem höösugárzót, de mire hozzám érkezik a szele, a levegööje hideget mozgat már, vagy kihüül és azért hideg, nem tudom.

Ha beszívódik, nem gond, ha kenem a kezem. Csak egyszer az ekcéma miatt shea vajat használtam, nna az katasztrófa volt. Kesztyüüben nem szerencsés, bár a kevesek között vagyok, akik tudnak abban is, de a finom mozgások, az apró részletek, a tökéletesség megkívánja a szabad mozgását az ujjaknak. ès a vállnak is m,egkívánná, meg a csuklónak is, de az sajnos szeszélyes. Most, hogy eszembe jut, a jobb hüvelyk és a bal mutató ujjam is néha begyullad. Nem vagyok hypochonsder, csak örülök, ha nem is kell gondolni rá és elfelejtettem említeni.

ùszni sajnos nem tudok, a bööröm miatt meg amúgyis óvakodnom kell a vízzel való gyakori érintkezéssel. Egyszer azt mondta vki, hogy ezt a tünetegyüttest a mandula okozza, vetessem ki, másnak is elmúlt az ekcémája és az ízületi dolgai, de nekem ez túl nagy lépés, nem merném megtenni amellett, hogy ugyan tiosztelem az illetööt és nincs okom kételkedni benne, nincs bizonyítékom a mandulám problémájára.

695. 64808d0e62 (válaszként erre: 694. - Sokcsoki)
2011. szept. 28. 15:23

Várj, a nyakam nekem is szenved. (Csak ez a suliban nem korlátol.), sokszor nem tudom forgatni szabadon és a tarkómnál hátul sokszor olyan, mintha elaludtam volna. Sokszor bosszant, de azt gondoltam, meszesedés, amivel van egy ötletem, mit kezdhetnék.

A nyaki sérv mitööl alakul ki? Van hozzá valam,i tilalom, pl. magas párna?

694. Sokcsoki (válaszként erre: 686. - 64808d0e62)
2011. szept. 28. 15:08
Kedves Tunrem! Nekem is a vállam és a karom szokott begyulladni, néha szörnyen fáj. Engem kivizsgáltak, nyaki sérvem van 3 csigolyánál is, attól fáj a váll és a kar. Begyulladhat a huzattól vagy akár a megerőltetéstől is. Kimondottan kellene tornáztatni, persze nem akkor, ha épp gyulladásban van.
693. Ametiszt19 (válaszként erre: 690. - 64808d0e62)
2011. szept. 28. 15:08
Az ametiszt mindenre jó, az egyik kedvenc ásványom :) Állítólag Felső-Egyiptomban eső csinálásra is használták a főpapok ;)
692. Ametiszt19 (válaszként erre: 691. - 64808d0e62)
2011. szept. 28. 15:06

Hát nem egyszerű eset. Én azért csináltatnék egy vérképet a reumatológussal, hogy kizárja az autoimmun ízületi gyulladásokat.

Általában azt szokták javasolni, hogy akut gyulladásos szakban ne terheljük az adott ízületet (de tehermentesített óvatos átmozgatás jó lehet, ez gyulladástól és ízülettől függ).

A hidegben mozgás tényleg nem a legelőnyösebb,főleg, ha amúgy is érzékeny vagy rá. Hordj kesztyűt, derékmelegítőt stb. Ami még jó szokott lenni az az úszás, vagy a vízben való torna (pl. kéznél jó a szoba-hőmérsékletű tengeri sós vízben való óvatos tornáztatás).

Lehet a gyógyszertárban kiíratni magistralis készítményeket is (pakolásokat éjjelre), amit szeretnek a betegeim. Illetve az indometacinos (szintén magis) készítményt is lehet használni (ezt még a háziorvos is felírhatja). De jó az inno rheuma, lóbalzsam, kínai balzsam és társaik is. Bár gondolom a hangszerekhez csak tiszta kézzel szabad nyúlni :S Pedig lehet nem lenne rossz zenélés előtt bekenni. ...Hősugárzó nincsen ? :)

2011. szept. 28. 14:45
Egyáltalán ha rászánom magam, meg egy-két napom, a diagnózis miatt, orthopédiára, vagy rheumatológushoz menjek?
2011. szept. 28. 14:44

Azt olvastam, az Ametiszt jó az ízületi fájdalmakra:)


Megmondom ööszintén, nincs türelmem elmenni orvoshoz, már eleget csalódtam bennük és a gyógyszerekben más problémákban, félek, szteroidinjekció lenne az egyetlen ötletük. De azt SOHA!


Direkt böördzsekiben biciklizek, mert jobban véd a huzattól, mindig igyekszem utazásnál is letakarni a kényes helyeket, annyit tudok még, hogy ha nem alszom ki magam, könnyebben elööjön.

2011. szept. 28. 14:39

ajjjaj...

Nem hinném, hogy örökletes, nem tudom, mi okozhatja, nincs diagnózis, 1-2éve kezdöödött és pillanatok alatt bedurran. A torna szerintem nem okozhatja(maximum ha rátornázok, ahelyett, hogy pihentetni kéne, de Te biztos jobban tudod, kell-e ilyenkor a pihi, vagy jó az enyhe torna).

A torna nem durva, általános eröönlét, állóképesség fokozásához 15-20 gyakorlat(Iványi Márta könyvbööl, de egy-kettööt még hozzátettem), tetöötööl talpig átmozgat, nem igazán megerööltetöö.

A legnagyobb baj, hogy sokszor hidegben kell gyakorolnom, sööt, hogy rendszeresen kellene gyakorolnom és nem mindig találok hozzá füütött helyet, ha pedig nem mozdul, nehéz... Orgona-szakon vagyok egy Müüvészeti egyetemen.

688. Ametiszt19 (válaszként erre: 686. - 64808d0e62)
2011. szept. 28. 14:32
Kedves Tunrem! Azt hiszem mi még nem találkoztunk itt a fórumon. Milyen tornát végzel, mi okozza a gyulladást? Van pontos diagnózisa a problémádnak? Mikor kezdődtek a panaszok? Családban van ízületi gyulladásos felmenő?
687. Ametiszt19 (válaszként erre: 683. - Boka1983)
2011. szept. 28. 14:29
Szió! Köszönöm a sok jó kívánságot, hétvégén valóban sikerült pihenni picit, bicajoztunk is egy jót, lementünk a Duna-partra. Csak úgy ugráltak vissza a vízbe a brekusok. Gondolom ők is kiélvezik még ezt a kis napsütést. A hétre még jó időt mondanak, használd ki Te is. Örülök, hogy jól vagy, így tovább!
2011. szept. 28. 14:29
Hali, rendszeresen tornázom, feltéve, ha tudok, ugyanis gyakran annyira begyullad a vállam, vagy a csuklóm, hogy nem tudom mozgatni,vagy fájdalmak árán 30%-ig. Ha csak enyhén fáj, tornázhatok rá? Mit tegyek vele?Tudsz vmit ajánlani?
685. Ametiszt19 (válaszként erre: 684. - Omimano)
2011. szept. 28. 14:27
Jobbulást kívánok Neked :)
684. omimano (válaszként erre: 682. - Ametiszt19)
2011. szept. 24. 18:33
Azért köszönöm!
683. Boka1983 (válaszként erre: 680. - Ametiszt19)
2011. szept. 24. 17:34

Szia! Akkor biztosan fáradt vagy. Igen, megvolt ma mindkettő, délelőtt bringáztam, most meg túráztam egy nagyot! Nagyon jó volt, teljesen feltöltődik az ember és a térdem is rendben van, egyáltalán nem fáj, remélem így is marad.

Remélem, hétvégén azért Te is ki tudod élvezni a jó időt és egy kis időt a szabadban is tudsz tölteni. Nagyon jó, hogy szeptemberben még ilyen klassz idő van! További kellemes hétvégét! Vigyázz magadra!

682. Ametiszt19 (válaszként erre: 681. - Omimano)
2011. szept. 24. 16:38
Kedves Omimano! Sajnos belgyógyászatban nem vagyok jártas, így nem tudok ebben pontos tanácsot adni. Kérdezd meg kezelőorvosodat, vagy egy olyan gyógytornászt, aki belgyógyászaton dolgozik.
681. omimano
2011. szept. 24. 08:32

Kedves Ametiszt!

3 hete vakbélműtétem volt, de nem "sima", mert perforált, így az egész hasamat fel kellett vágni függőlegesen.

Szeretném megkérdezni, hogy mit mozoghatok a 6 hét elteltével?Most kiadós sétákat teszek, összesen napi 1-1,5 órát. Szobabiciklizhetek majd?Meddig nem lehet terhelni a hasizmomat, hogy ne váljon szét belül a heg és ne legyen sérvem?

HA állva emelgetem oldalra és hátra a lábaimat popsiformálásra, azt lehet?

előre is köszönöm a segítséget, nem szeretnék bajt okozni.

680. Ametiszt19 (válaszként erre: 679. - Boka1983)
2011. szept. 23. 21:57
Szió. Igen, megkezdődött a rohanás, nem is nagyon volt időm felnézni ide. Sok a beteg, kevés az időnk. A szokásos, mondhatni :) Remélem jól vagy :) Igazán jó bicajozós-túrázós idő van a héten!
679. Boka1983 (válaszként erre: 678. - Ametiszt19)
2011. szept. 15. 10:45

Hát nem sajog, de fáj :( Ezeket a hidegfrontokat iszonyatosan megérzi a térdem, de legalább nincs kánikula :)

Te jól vagy? Megkezdődött már az őszi nagy hajtás?

Vigyázz magadra, szép napot!

2011. szept. 14. 21:42
Jön a vihar :) Remélem senkinek nem sajog semmije :)
2011. szept. 8. 09:29
Majd igyekszem azt is :)
676. Ametiszt19 (válaszként erre: 675. - Boka1983)
2011. szept. 7. 18:42
Köszönöm. Azért Te is pihenj néha :)
675. Boka1983 (válaszként erre: 674. - Ametiszt19)
2011. szept. 7. 10:13

Köszi, igyekszem formában maradni!

Örülök, hogy jól vagy.

Néha kell is a pihenés és a lustálkodás.

Hát igen, fel kéne készülni az őszre valóban, de az az igazság, hogy a 40 fokos hőség valahogy nekem nem hiányzik, ez a 25-26 fok kellemes és élvezhető, eddig nem nagyon panaszkodhatunk az időjárásra az őszt illetően.

További jó lustálkodást és pihenést az őszi hajtás előtt!

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook