Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyógytornász vagyok, ha van kérdés és tudok segíteni, akkor írj! fórum

Gyógytornász vagyok, ha van kérdés és tudok segíteni, akkor írj! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
674. Ametiszt19 (válaszként erre: 673. - Boka1983)
2011. szept. 7. 09:14

Na, ezek jó hírek! Örülök neki, hogy jól vagy. Én is jól vagyok köszönöm. Messze túlszárnyalsz engem :)) Én a héten lustálkodom. Fel kell készülni az őszre lélekben:)Ilyenkor egy kicsit kevesebb a munka is, de aztán jön megint a hajtás.

Jó edzést Neked!!

2011. szept. 7. 08:51

Szia Ametiszt!

Gondoltam, elújságolom, hogy vasárnap voltam bringázni, úgy csináltam, ahogyan mondtad, sűrűn használtam a váltót főleg a dombosabb részeken kellett föltekerni jócskán, de így fájdalommentes volt a tekerés. Remélem, ha így csinálom és nem hajtom annyira, mint régen, akkor így is marad.

Az ellipszis trénert meg szinte minden nap használom, már megy a napi 5 km.

Te hogy vagy? Minden rendben?

Szép napot!

672. Ametiszt19 (válaszként erre: 670. - 6087d9753d)
2011. szept. 6. 10:26
Kedves Gigi69! Érdemes lenne megmutatnod egy orvosnak a biztonság kedvéért. Addig is Polcolással, jegeléssel, fekete nadálytő krémmel (vagy Lioton géllel) tudod levinni a duzzanatot. Ha éjjel is fáj, és melegebb, akkor valamilyen gyulladáscsökkentő krémet is tehetsz rá. Mivel a térdednek volt sérülése érzékenyebb, ez természetes. De Az ütés erejétől függően szerintem ha pár napnál tovább tart a duzzanat akkor érdemes orvossal konzultálni a biztonság kedvéért. Jobbulást kívánok neked! ( És kapcsold fel a lámpát ;)
671. Ametiszt19 (válaszként erre: 669. - Pippo)
2011. szept. 6. 10:21
Nem csak Ő, Te is. Ti ketten :) Ha te jól érzed magad, ő is jól fogja! Keress a környékeden más kismamákat, vagy olyan gyógytornászt, aki foglalkozik szülészettel (én inkább mozgásszervi témákban vagyok jártas) vagy kérd a védőnőd/orvosod segítségét. Lehet netről is rendelni jó kis dvd-ket már. Az első időben úgyis az otthoni torna lesz a megoldás, amíg a pici alszik. Sok sikert kívánok :)
2011. szept. 5. 22:20

Szia Ametiszt!

Mar megint itt vagyok tanácsért!

Nem tudom emlékszel-e ram, sibalesetben tort a lábam térd alatt és sérült a terdizuletem felszíne...

Nos, eltelt másfél év... Nagyon vigyázok, de 3 napja beutottem a térdem. Menet közbe neki mentem egy szeknek a sötétbe, azt hittem megorulok... Fajt és bedagadt, vagyis egy kis csomó lett az ütés helyen. A térdkalacs alatti részen, ami gondolom az izulet. Lila nem lett, de aggaszt hogy a duzzanat nem ment le. Jegeltem egyből pedig, és minden este. Kicsit érzékeny, és nehézkes a hajlitaskor, de gondolom a duzzanat miatt. Nem tudom dologba menjek-e, mekkora lehet a baj!? Egyáltalán a duzzanatnak mennyi idő kell hogy lemenjen? Mi a véleményed? Köszönöm előre is!!! Puszi

669. Pippo (válaszként erre: 668. - Ametiszt19)
2011. szept. 5. 11:55

Nagyon szépen köszönöm válaszodat.

Egyenlőre akkor nem a mozgáson fogok gondolkodni, hanem azon, hogy a kisbabám szépen fejlődjön, hiszen most Ő a legfontosabb...

668. Ametiszt19 (válaszként erre: 665. - Pippo)
2011. szept. 3. 15:36

Kedves Pippo! Gratulálok a babához :) Nem mondhatnám, hogy nagy szakterületem lenne a szülészet-nőgyógyászat, csak pár jó tanáccsal szolgálhatok.(Esetleg védőnőtől tudsz tanácsot kérni még.)

A szülés utáni első hat hét rólad kell hogy szóljon. Ez az pihend ki magad, menj levegőre, bízd a picit minden nap egy kicsit másra, hogy feltöltődj. Amit ilyenkor lehet csinálni: légző gyakorlatok, gátizomtorna, vénás torna, mellizmok, hátizmok erősítése, relaxáció kb 20-25 percben.

A 6. héttől (mindezek folytatása) már elkezdheted óvatosan a hasizmok megfeszítését (hasizom felső részét, alsót még ne). A cél ilyenkor a regeneráció segítése és az erőnlét visszanyerése. Has, hát, popsi edzése. Fontos, hogy fokozatosan kezdj bele. Azt, hogy komolyabb sportot mikor kezdhetsz végezni beszéld meg az orvosoddal. Egyébként szerintem érezni fogod amikor készen állsz rá, de ne egyből egy 1,5 órás nehéz spinninggel kezdj :) Vannak baba-mama órák, jóga órák, gerinctréningek, kezd valami lightosabb programmal.

Ami a szoptatást illeti: mivel a sport minőségi és mennyiségi változást hozhat az anyatej tulajdonságaiban, jobb, ha előbb szoptatsz és utána mozogsz. Bár így is előfordulhat, hogy megváltozik a babó tejelfogadása. A sok tejsavtól rossz ízű lehet ugyanis a tej. Remélem segítettem.

Jó egészséget kívánok Nektek!

667. Ametiszt19 (válaszként erre: 664. - Boka1983)
2011. szept. 3. 13:24
Köszönöm én is :)
666. Ametiszt19 (válaszként erre: 663. - Havasigyopár)
2011. szept. 3. 13:24
Nincs mit, ha tudok még valamiben segíteni szólj. Jó egészséget kívánok Neked :)
665. Pippo (válaszként erre: 666. - Ametiszt19)
2011. szept. 2. 10:49

Szia!


Először is köszönöm, hogy kérdezhetek.

Szeretném megtudni, 4hete szültem császármetszéssel bár korábban rendszeresen futottam, aerobicoztam, sőt spinracing órákat is tartottam heti rendszerességgel. Viszont, szeretnék megerősítést kapni abban, hogy mikor állhatok vissza sportolni, illetve milyen sportágat űzhetek?


A helyzet az, hogy ő már a második gyermekem,(az elsőnél elég hamar vissza mentem 6hét és úgy érzem a tejem apadni kezdett folyamatosan) és nagyon szépen szopizik 2óránként, nem szeretném ha a sport miatt apadna a tejem, inkább akkor kivárnám a megfelelő időt. Nem szeretnék ugyan abba a hibába bele esni.


Köszönöm előre is válaszod.

664. Boka1983 (válaszként erre: 666. - Ametiszt19)
2011. szept. 2. 08:59
Köszi, rendben, majd írok néha, hogy mi a helyzet. Persze, mindenképpen igyekszem kihasználni a jó időt, ki tudja meddig marad még ez a kellemes utónyári idő. Kellemes hétvégét és jó pihenést!
2011. szept. 1. 16:55

köszönöm a kimeritö választ.

üdv.

662. Boka1983 (válaszként erre: 660. - Ametiszt19)
2011. aug. 31. 15:13

Szia! Köszi szépen a választ! De jó, hogy így emlékszel rám. Te hogy vagy?

Persze, járok úszni rendszeresen. Igen, mondta a doki, hogy főleg a műtét utáni első évben szedjek porcerősítőt kúraszerűen, úgyhogy szedek is két hónapos szünetekkel, pont most tartok szünetet benne, a folyadék-bevitelre is figyelek (napi min. 2 litert iszom, ezért nem is értem a dolgot). Igyekszem majd akkor odafigyelni a tartásra, aztán hogyha ennyire nem szereti a térdem a tekerést, akkor inkább nem erőltetem a dolgot. Másoknak azért szokott menni a dolog ilyen műtét után vagy nem? Nem tudom, mert ártani nem akarok magamnak, elég volt a műtétekből (ugyanis a másikat is műtötték már korábban ugyanezzel a problémával, csak az nem volt ennyire rossz állapotban anno).

661. Ametiszt19 (válaszként erre: 658. - Havasigyopár)
2011. aug. 31. 14:48

Kedves Havasigyopár! Melyik segmentnél történt a műtét?

Ha már tünetmentes vagy akkor természetesen szabad bicajozni. A tartásodra és a fokozatosság elvére figyelni kell. Fontos utána a nyújtás is. Kezd pár perccel 5-10, naponta. Ha nem okoz problémát, akkor emeld az időt, és ha már le tudsz bicajozni 20-30 percet probléma nélkül, akkor emeld az ellenállást.

660. Ametiszt19 (válaszként erre: 657. - Boka1983)
2011. aug. 31. 14:45

Szia! De emlékszem :) Jársz még úszni? Megy már a hajlítás teljesen?

Próbálj figyelni arra, hogy a térded és a lábfejed egy irányba mutasson amikor a pedálon van a lábad (ne csavard). Azt biztos, hogy ha valakinek térd problémái vannak, akkor azon lehet javítani,de tökéletes nem lesz, vigyázni kell rá, tudni kell hol a határ a terhelésben. Sajnos így nem tudom megmondani, hogy mi okozza a problémát. Lehet hogy csak rossz tartás, de az is lehet, hogy a nagy erőlködés miatt növekszik a nyomás is az ízületben (közelebb kerülnek egymáshoz a porcvégek) és ilyenkor összedörzsölődnek, és ez fájhat, ha nincsen elég folyadék körülötte. Igyál sokat, és ha a kezelőorvosod máshogy nem tanácsolta, akkor érdemes évente egy 3 hónapos porcépítő kúrát tartanod.

659. Ametiszt19 (válaszként erre: 656. - Frici7)
2011. aug. 31. 14:39

Szia! A döntött támlás bicaj lényegében egy szék, amiben lehet tekerni. ( Recumbent Bike), nem kell előre dőlni úgy,mint a spinning bicajokon.

A trambulinos óra valamennyire csillapítja az leérkezéskor ható erőket, ezért jobb, mint a sima ugrálás, de akkor is ugrálás:) Kérdezd meg a kezelőorvosod, ő látja az MRI leleted, és ő tudja, hogy meddig terhelheted.

2011. aug. 29. 12:10

Kérdésem az volna,hogy 9 honappal a gerincsérvmütétem ota nem bicikliztem,most már szabad lenne?,mert van itthon a szobában,de nem merek felülni rá,-

válaszodat köszönöm.

2011. aug. 29. 09:53

Szia Ametiszt!

Rég írtam már, de azért remélem, még emlékszel rám (december 02-án műtötték a jobb térdemet chondromalacia patallae miatt). Nincs is nagy problémám vele, csak egy olyan jellegű kérdésem lenne feléd, gondolom, már van tapasztalatod ilyen téren, hogy szabad-e fájnia kerékpározás közben a műtött térdemnek (néha iszonyatosan belenyilall, főleg, ha dombon vagy nagyobb emelkedőn tekerek föl)? Aggaszt a dolog, ráadásul imádok kerékpározni és nem szeretném abbahagyni. Normális dolog ez a fájdalom ennyi idővel a műtét után?

656. frici7 (válaszként erre: 655. - Ametiszt19)
2011. aug. 28. 12:20

Kedves Ametiszt! A trambulinos óra ilyen : [link]

egyáltalán nem érzem, hogy zsibbadna utána a lábam/derekam... sajnos nem tudom, mit értesz a bicikli "döntött támláján" a spinningen használt biciklik ilyenek?

köszönöm szépen a tippeket, és a választ! :)

655. Ametiszt19 (válaszként erre: 653. - Frici7)
2011. aug. 23. 14:16
Kedves Frici7! Nem ismerem ezt a trambulinos órát,mesélnél róla nekem? Én nem javasolnék semmi olyat, ami ugrálással jár. Igaz ismerek olyan embert is, aki gerincsérvvel vígan fut,de nem hiszem, hogy a hosszútávú következményei ennek jók lennének.Bicajból is inkább a döntött támlás verziót. Kardióedzésnek ellipszis trénert, úszást lehetne csinálni inkább, ha valami dinamikusabbra vágysz. Ami még talán újdonság és levezeti a sok energiát az a TRX.
654. Ametiszt19 (válaszként erre: 652. - Gyöngyi)
2011. aug. 23. 14:11
Én is nagyon remélem, várom a további beszámolóidat is!
653. frici7
2011. aug. 21. 08:28

Szia!


Szeretném a véleményedet kérni!:)

"Kezdetleges" gerincsérvem van az L4-L5 között. Sokáig atletizáltam, de sajnos a futást már egyáltalán nem bírom, mert utána iszonyatosan zsibbadok. Viszont muszáj valamit csinálnom, ami leköti a fölös energiáimat. Javaslod-e a biciklizést/ spinninget?

Van egy olyan ugrálós óra, amit trambulinon tartanak, az nagyon tetszik, eddig nem volt utána semmi panaszom. Ezzel ugye nem ártok magamnak?

Előre is köszi a választ!

2011. aug. 18. 08:37

Hát az első kezelés megvolt, perze mondták, hogy ne várjak most még csodát, sőt, hogy rosszabb is lehet pár napig. Legalább nem rosszabb!

Maga a kezelés bizony elég fájdalmas, olyan mintha kis kalapáccsal ütnék a fájós lábadat.(2000 kicsi ütést csinál a gép)Végül is nem tart nagyon sokáig, olyan 6-8 perc és közben tartanak pihenőt.5-ször fogok mennni, remélem segít!

651. Ametiszt19 (válaszként erre: 650. - Gyöngyi)
2011. aug. 17. 22:04
Meséld el majd a tapasztalataidat. Várom :)
650. gyöngyi (válaszként erre: 649. - Ametiszt19)
2011. aug. 17. 09:45
Megvan, köszi délre megyek!
649. Ametiszt19 (válaszként erre: 648. - Gyöngyi)
2011. aug. 17. 08:29
Szia! Kifejezett torna nincsen erre, esetleg lágyrész-technikákat lehet megpróbálni rá, hátha enyhít a fájdalmon azáltal, hogy a környező szövetek normál tónusát visszaállítja. Ha a sokkhullám terápiát, vagy BTL lökéshullám terápiát beírod a googleba akkor kidob egy csomó eredményt. Nem szeretnék reklámozni, meg igazából nem is ismerek ilyen cégeket. A betegem,aki ezzel gyógyul Budapestre járt, ennyit tudok mondani neked.
2011. aug. 15. 11:03

Kedves Ametiszt!

Olvastam, hogy a sarokcson-kinövésre van valamiféle nyújtó erősítő torna. Tudsz erről nekem valamit mondani?

A hullámsokk-terápiának próbáltam utánanézni, de nem találtam olyan helyet, ahol csinálják. Nem tudsz segíteni?

647. Ametiszt19 (válaszként erre: 646. - Gordonka)
2011. aug. 11. 14:52
Az Msc az a mester képzés, azaz az egyetemi diplomát adó képzés(kevésbé gyakorlatias mint a mostani képzés, rámegy a kutatási, statisztikai részére is a szakmának). Persze mi is kapunk diplomát, de ez csak főiskolai szintű. Egyenlőre nincs még ilyen rangú oktatás Magyarországon, de kaptam egy hírlevelet, hogy a SE indít nem sokára ilyet is. Nyugodtan írj privit! Jobbulást!
646. Gordonka (válaszként erre: 642. - Ametiszt19)
2011. aug. 10. 16:57

Köszönöm szépen. Az Msc minek a rövidítése?

Majd ha lesz egy kis időm, írhatok privit Neked? Nagyon komoly fájdalmaim vannak és otthon szeretnék gyógytornázni.

645. Ametiszt19 (válaszként erre: 643. - Nevice)
2011. aug. 10. 15:52
Nem is tudom miért írtam ezt. Lányok 18-ig nőnek fiúk 24-ig. Mi volt velem ? :D
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook