Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyógyszerfüggőség, depresszió, szorongás, pánik... van kiút! fórum

Gyógyszerfüggőség, depresszió, szorongás, pánik... van kiút! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... ❯❯
222. ancsika36 (válaszként erre: 221. - 099c0bed40)
2011. okt. 2. 14:56
és mit kezdjek az idegemmel? érzem h szörnyen ideges vagyok csak oka nincs h mért:( de a fejem már tisztább azt érzem.
2011. okt. 2. 14:52
De igen,lehet hogy ez is az oka---próbálj erőt venni magadon, ha nem megy, akkor kérd meg a Férjedet hogy legalább egy pici időre tehermentesítsen....hátha utána jobb lesz.
220. ancsika36 (válaszként erre: 219. - 099c0bed40)
2011. okt. 2. 14:49
nem történt semmi:( csak nem birom ma ha hozzám szolnak zavar h a gyerekek kiabálnak minden:(:( szerintem az h nem vok lenyugtatva nem??
219. 099c0bed40 (válaszként erre: 218. - Ancsika36)
2011. okt. 2. 14:28
Történt valami, vagy nincs konkrét oka az idegességednek?
218. ancsika36 (válaszként erre: 217. - 099c0bed40)
2011. okt. 2. 12:38
huu ma tiszta idegbeteg vagyok. most a kelleténél is jobban:(.
217. 099c0bed40 (válaszként erre: 216. - Ancsika36)
2011. okt. 2. 10:10

Ezért ne Magadat hibáztasd, nem tehetsz róla, sajnos a pánikbetegek zöme így tesz----tudom hogy sovány vigasz, de akkor is le kellett hogy írjam, NEM A TE HIBÁD, hanem a pánikbetegséged szerves tartozéka.

Bocs, most mennem kell, mindenkinek további szép napot kívánok!

2011. okt. 2. 10:03
nekem már az is sokat segit ha olvasom a sikereket itt.nem akarom én dehogy h valaki az én bajommmat is átvegye. és hálat adok az égnek h idetaláltam és rájöttem mi a bajom. és nem csak a frontin ahogyan irod. nekem a fájdalomcsillapitok a görcsoldók kilóba álnak bennem. töménytelen gyogyszert beszedek a frontin melett.epémre fejfájásra hhányingerre. te jó isten most szembesülök a tényekkel-és jövök rá h beszedtem több tonnát és mégis beteg vagyok és nem is hatott 1ikse már.:(
215. 099c0bed40 (válaszként erre: 213. - Rózsa67)
2011. okt. 2. 09:56

Nem megoldható hogy kiírasd Magadat táppénzre (valamilyen más indokkal), vagy maradt-e annyi szabid hogy egy hetet ki tudj venni?

Ehhez valóban nyugalom és otthonlét kell, meló mellett/ alatt sokkal nehezebben kivitelezhető, bár nem lehetetlen, egy barátnőm így csinálta végig.

214. 099c0bed40 (válaszként erre: 209. - Ancsika36)
2011. okt. 2. 09:54

Szia Ancsika, azért mert itt egy tag minap azt a megállapítást tette hogy "bizony Ancsika ez már gyógyszerfüggés", az nem azt jelenti hogy számodra itt a vég....mindenki gyógyszerfüggő, aki élete során valamilyen gyógyszer tartós szedésére szorul, beleértve a vérnyomáscsökkentőket és egyéb, nem a központi idegrendszerre ható szereket.

Ez nem azt jelenti hogy itt a vég, hanem azt hogy ez egy állapot, amiből erős akarattal és hittel ki lehet jönni.


Írtam privát levelet, remélem tudtam egy kicsit segíteni.


Őszintén szólva ezzel a segítség dologgal is annyi a bibi, hogy mindenki csak a maga küzdelmét képes leírni (illetve végigszenvedni), mások terhét vagy baját képtelenség felvállalni, nem megy, valamilyen szinten mindenkinek magának kell a saját gyógyítójának lennie, a többiek maximum támogatást( illetve saját tapasztalatot) tudnak ebben a folyamatban nyújtani.

213. rózsa67 (válaszként erre: 212. - 099c0bed40)
2011. okt. 2. 09:48
hát ez az. én munka mellett nem tudom mit fogok alkotni :)
212. 099c0bed40 (válaszként erre: 190. - Rózsa67)
2011. okt. 2. 09:43
Szia Rózsa, nem, abban az időszakban még munkanélküli voltam, szerencsére éppen miután letettem lett a mostani melóm. :)
211. ancsika36 (válaszként erre: 210. - Rózsa67)
2011. okt. 2. 07:55
:) akkor jó. fél frontinnal birtam tegnap. ma is annyi és más semmi:) idegesebb vok nyugtalanabb de majd kimegyek ásni vagy valamivel elterelem:)
210. rózsa67 (válaszként erre: 209. - Ancsika36)
2011. okt. 2. 06:22
szerintem mindannyian látjuk a fényt, csak ki közelebbről, ki távolabbról! én szemüveges vagyok és ha már látom a fényt, akkor közel lehetek! :D
2011. okt. 1. 21:52
nem azzal szembesültem 3napja h pánikbeteg vagyok azt tudom 7éve és már kezelni is tudom .és már nem is olyan erös ha jön mint rég. a gyogyszerfüggöségemet tudtam meg 3napja. orvost??? ne nem hogy megint irjon gyogyszert csak most valami más nevüt?? fél frontunnal elkeztem ma és végigcsinálom 1edül ha törik ha szakad. ha látod a fény te már akkor én is fogom:)
2011. okt. 1. 21:42
és van ki út, én már látok valami pislákoló fényt, az alagút végén :)
207. rózsa67 (válaszként erre: 203. - Ancsika36)
2011. okt. 1. 21:38

ne utáld magad! :) mindennek oka van! <3 Azt írod, hogy felfordult az életed és nem tudod mit tegyél.

Én úgy látom a soraidból, hogy az zaklatott fel, hogy szembesültél, azzal amivel nem szerettél volna, hogy pánikbeteg vagy, meg sok mindent olvastál. A leírtakat próbáld a hasznodra fordítani!

Az életedet pedig próbáld úgy élni, mintha mi sem történt volna.

Ez a orvos jött, mentő mentő ment, nálam is meg volt. keress egy orvost, aki tud segíteni

Ha gondolod, keress privátban. az utolsó mentőben utazásom 2009 karácsonya előtt volt, édesanyám is ott feküdt a kórházban,ahová vittek. szörnyű érzés volt, hogy tudtam ő is ott fekszik benn és nem tudok odamenni hozzá. :( Ő amputáció miatt feküdt benn és én harcoltam őérte, mert beszámíthatatlannak nyilvánították (morfiumozták), nem akarták amputálni a lábát. Gyámot akartak kinevezni bíróságilag (ami min. 1 hónap)és tudták, hogy én vagyok az egyetlen hozzátartozója, de tudtam, hogy addigra ő meghal, ha nem amputálják a lábát. Azt hiszem, sőt tudom, hogy ebbe "zakkantam" bele. van egy pár dolog az életemben, amit szívesen kitörölnék, ha lehetne...

206. ancsika36 (válaszként erre: 199. - 99a172a973)
2011. okt. 1. 21:16
főálásu anya voltam 1évvel ezelöttig .mostmár csak nincs munkám:(
2011. okt. 1. 21:11
és persze h megnyugtatásért és segitségért jöttem.mint már le is irtam , föleg h 3napja tudatosult bennem hogy hyogyszefüggö vagyok. volt 1 selytésem erröl aztán h megtaláltam ezt az oldalt itt meg is mondták h ez az:( uh 3napja felfordult a világ velem és most nem igazán tudom mit is tegyek.
2011. okt. 1. 21:08
és nem is azzal van a baj h elhiszem h nagyon beteg vagyok .hanem ezt az érzést nem birom amit érzek . ezt az olyan vagyok mintha nem ezen a földön járnák stb.
203. ancsika36 (válaszként erre: 201. - Rózsa67)
2011. okt. 1. 21:05
bocsi akkor. hát én nem pont a sajnálom álapotba vagyok sött utálom magam ezért h ennyi bajom van.én nagyon megszenvedtem én is ezt a 7évet ezzel a pánikkal elhiheted. orvos jött mentö ment stb stb. 36évesen meg szerintem nem kéne feledékenynek lenni sem ilyen tompa életuntnak. és csak a régi szeretnék lenni semmi többet nem akarok.
202. rózsa67 (válaszként erre: 200. - Ancsika36)
2011. okt. 1. 20:34

látom, hogy megnyugtatásért jöttél erre az oldalra :) nem tudom, hogy mi nyugtatna meg! ha megnyugtat az a tudat, hogy nem vagy egyedül, sőt vagyunk egy pár ezren, akkor (neked) jó :)

szerintem itt megtudjuk írni neked, hogy mi hogyan éltük és éljük meg a különböző szakaszait ennek a betegségnek, de pl. engem nem nyugtat meg az a tudat, hogy rajtam kívül még sokan vannak és az sem nyugtat meg, hogy olvasom, hogy milyen nehéz leállni a gyógyszerekkel (mondjuk ezt már egyszer átéltem, de szerintem akkor nem ment nehezen). Az első gyógyszerről leállás előtt "csak" 4 évig szedtem a bogyókat, most már 8. éve.

Van egy sejtésem, hogy most nem lesz annyira "könnyű" leállni a gyógyszerekkel. :(

201. rózsa67 (válaszként erre: 192. - Ancsika36)
2011. okt. 1. 20:13

ancsika!

"majd ha 7éve szeded te is akkor érezni fogod" erre csak ezt tudom írni:

én 1997 óta szedem a xanax-ot és vele még az isten tudja hányfajta antidepit. 2001 és 2003 között semmit nem szedtem, de ismét rám törtek a pánikrohamok és újra kellett a gyógyszer. Szóval 8. éve szedem folyamatosan a sanaxot és az antidepit, de csak 2009 nyara óta vagyok jobban, mert a (az új) dokim eltalálta a gyógyszeremet.

szerinted az évek múlásával nem lesz feledékenyebb az ember? de az lesz.

én úgy látom, hogy te túlságosan "elhiszed", hogy milyen nagyon beteg vagy! és ezt nem bántásból írom, csak szeretnélek kizökkenteni ebből a nagyon sajnálom magam állapotból. ezt a stádiomot már én megéltem és átéltem......

2011. okt. 1. 19:40
pánikbetegség elmulik ,de ez a nyugtató megmarad és ettöl vagyunk szarul :( ha soká szedjük azé ha már nem szedjük azé..
199. 99a172a973 (válaszként erre: 198. - Ancsika36)
2011. okt. 1. 19:39
A betegséged miatt nem dolgozol, vagy főállású anya vagy?
198. ancsika36 (válaszként erre: 197. - 99a172a973)
2011. okt. 1. 19:36
hát igen 1edül nem is menne. itt van nekem ö .de mégis jó ide is jönni és látni h az ember nincs egyedül és megosztani a tapasztalatokat.mert engem h itt vagyok is megnyugtat.. föleg nekem jo beszélgetni mivel 15éve ithon vagyok és valoszinü ez is oka a pánikomnak.
197. 99a172a973 (válaszként erre: 196. - Ancsika36)
2011. okt. 1. 19:33
Az én párom soha nem hit az ilyen betegségben és bevallom, hogy én sem, addig, amíg át nem éltem.Először nem akart nekem hinni, azt mondta, hogy ilyen nincs és, hogy szedjem össze magam.Aztán ahogy teltek a napok és éjszakák, látta, hogy milyen rosszul érzem magam, beszéltem neki az érzéseimről és a félelmeimről, megbeszéltük, hogy együtt elmegyünk orvoshoz.Ott ő is hallhatta, hogy létezik ilyen betegség, és hogy nagyon nehéz megszabadulni tőle, de meg lehet, csak nagyon sok idő és akaraterő kell hozzá.Azóta mindig támogat mindenben és ez nagyon sokat jelent nekem.
196. ancsika36 (válaszként erre: 195. - 99a172a973)
2011. okt. 1. 19:17
a párom a kezdetbe mikor nem tudtuk mi a bajom velem sirt mikor könyörögtem neki h ne menjen dolgozni ne hagyon magamra stb, aztán h megtudtuk h pánikbetegség és h ezt saját magam generálom semmi szervi bajom. és az orvos tanácsára ha rémjött akkor erösebben de simogtava,mondta anya semmi bajod én nem tudok mit csinálni ha maradok ssem nyugodj meg szedd össze magad ez nem betegség. és igy sokkal jobb volt. :) nekem tolerálta nagyon és a mai napig velem van. most is jön h maszirozon hátha jobb az idegeknek mert a nyakam is ugy be van álva az idegeket nyomja az se jo .arra meg nagyon jo a tos.torna othon végezhetö.
195. 99a172a973 (válaszként erre: 193. - Ancsika36)
2011. okt. 1. 19:12
Szerintem a párunknak sem egyszerű elviselni minket.Én megemelem a kalapom előttük.
2011. okt. 1. 18:57
most is ahogy irok a sedatif pc-t szopogaton annyira fáj a fejem meg zsibad:( de a frontin ma csal 1.fél volt és ki fogom birni nélküle. a cigit letettem 20év után ez is menni fog. erös a felszin de legbelül félek azért én is és vágyom a megnyugtatásra:( nehéz ez nagyon.
193. ancsika36 (válaszként erre: 191. - 99a172a973)
2011. okt. 1. 18:54
sajnos nagyon sokan vagyunk ezzel itt .nem csak te meg én. és ugye a nöknek rosszab mert ott a család a háztartás .nekem is 3gyerköc. uh ha jo voltam ha nem ha jól vagyok ha nem kelek föl és csinálom a dolgom akkor is ha ugy érzem nem ezen a világon vagyok:(
❮❮ ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook