Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyógyszerfüggőség, depresszió, szorongás, pánik... van kiút! fórum

Gyógyszerfüggőség, depresszió, szorongás, pánik... van kiút! (beszélgetős fórum)


2011. szept. 16. 20:00
Mocskos kis dolgok, mocskos kis titkok, mocskos kis hazugságok. Egyik pillanatról a másikra minden borul. Nem leled a kiutat, segítségért fohászkodsz. De mi segíthet? Egy alapos tisztálkodás, hogy lemosd magadról a sértettséget és a hazugságot? Ha addig súrolod magad vagy a lakásod míg minden patyolat tiszta nem lesz, akkor te is megszabadulsz a mocsoktól? A lelked is hófehérré válik? Vagy ugyan olyan szennyes marad, csak elhiteted magaddal, hogy tisztább lett? Esetleg egy marék pirulához nyúlsz? Némi alkoholhoz? Igen, az utóbbi kettő elfeledteti veled a fájdalmakat és megtanítanak repülni. De a zuhanás fájdalmas. Mi van ha pofával a betonba csapódsz? És ha végleg a felhők közt ragadsz, hogy angyalok táncolhassanak a sírodon? Megéri? Megtisztulhatunk valaha? Elérhetjük magunktól a csillagokat? Vagy mindez csak hiú ábránd marad, amivel áltatjuk magunkat? "Elbaszott szerelem" Illusion by Kesha internet blog...
101. Betty1982 (válaszként erre: 100. - 1e8bb72856)
2011. szept. 16. 17:04

Köszönöm, kedves vagy! :D

Én cigizem, de én szeretem is szívni :D

Majd közlöm az "élményeim" :D

100. 1e8bb72856 (válaszként erre: 99. - Betty1982)
2011. szept. 16. 13:53
GRATULÁLOK!!!!De jó ilyet olvasni...a séta,kirándulások különben nagyon jót tesznek!!!Én kicsit felszedtem,mert elkezdtem jókat enni,és a cigarettától is megszabadultam végre,de nem bánom,ha lúd,legyen kövér :-) Mármint nem a testalkatomra céloztam,hanem ha megszabadultam a drogjaimtól,akkor már a cigitől is. Igaz kocabagós voltam,de ha rámjött,akkor együltő helyemben egy doboz...Pffff...Én eddig is tudtam és szerettem is főzni,de most pl. kifejezetten megnyugtat. Már az alapanyagok beszerzése is egy jó program,azóta nagyon finom süteményeket is sütök,amivel pl azelőtt nem próbálkoztam, féltem,hogy nem sikerül.Dehogyisnem! Egy szónak is 100 a vége: üdv a csapatban :-) !!!!
2011. szept. 16. 00:50

Sziasztok!

most kezdek leállni a gyógyszerekről. Én is azt vallom, hogy csak ront a helyzeten!!!5 éve szedem.

0,5-ös frontinnal 3*1 kezdtem,letettem saját erőmből....1 évre..aztán 0,5Xanax2*1 30as Rexetin-nel...ezt is lecsökentettem 0,25-re napi egyel és 20-as rexetinre...tavaly novemerben kórház..vissza az egész..xanax-rexetin kezdeti adagban!!!

Ma: ismét 0,25-ös xanax napi egy este és 20-as rexetin :D

Elég volt!!!

Sosem voltam igazán jól a gyógyszerek mellett sem.

Diagnosztizáltak nálam is sok balgaságot.

Pánik szindróma, epizódikus rohamokban jelentkező szorongás, depresszív tünetekkel...pff

A napokban világosodtam meg, hogy elvonási tüneteim vannak. Nem is vagyok jól, de akkora bennem az akarat, hogy tudom ez évben végleg le teszem a gyógyszert!!!

Az orvosok csak azért csináltatják a teszteket, mert ezek után is fizet a TB.- biztos forrás.

Volt, hogy mentem vissza a pszichiáteremhez és nem is rendelt, az aszisztense adta oda a már előre megírt receptet a kórlapommal együtt :) Pedig már 3 hónapja nem is látott már akkor a dokim:D

Vicc!!!

Nagyon szívmelengető olvasni, hogy Nektek már sikerült!! Minden elismerésem!! Alternatív gyógymódokkal probálkozom és önismerettel ill. önelemzéssel. Séta, egészségesebb étrend stb. Nehéz az út, de mindent megér!!! Nem akarok már a régi lenni, mert sok "hasznos" dolgot tanultam meg a betegségemből kifolyólag. Egy teljesen új és erősebb ember leszek, aki végtelenül elszánt és segít és fog is minden hasonló problémával küzdő emberkének!! IS!!! :DDD

98. 1e8bb72856 (válaszként erre: 97. - 4ab67f870d)
2011. szept. 14. 20:52
De,lehetsz,csak modern változatban. Én a családomon kívül alig tartom valakivel a kapcsolatot,mert elegem lett a felszínességből. Nagyon megválogatom,hogy kivel beszélgetek,kit engedek közel magamhoz,mert vagy anyagilag,vagy érzelmileg kihasználtak.Amellett,hogy a munka egy szükséges rossz,és ott kénytelen vagy kommunikálni, a magánéleted a TIÉD!Nem vagyok egy besavanyodott valaki,régen hatalmas társasági életet éltem, sőt,én a központban voltam...PONT elég volt! Ma egy olyan ember vagyok,aki annak is örül,ha jó az idő,ha meg rossz,keresek valami jó kis elfoglaltságot...
97. 4ab67f870d (válaszként erre: 96. - Homokóra)
2011. szept. 14. 08:44
Hiába találja meg az ember... Megtalálni kevés, meg kellene oldani. És az életben sajnos elég sok megoldhatatlan szituáció létezik. Ez a globalizált fogyasztói társadalom rákfenéje. Hogy hiába vonulnál el a világtól, mert úgy érzed, sok neked, nem tudsz. Mert egy-egy óra a "normálisoknak" elég, míg ha tehetném, én fognám a macskámat és örökre eltűnnék a világ szeme elől. Úgy örökre. Ezt tették a remeték, csak a XXI. században Magyarországon már nem lehetsz remete, mert éhen halsz, télen megfagysz...
96. homokóra (válaszként erre: 95. - 4ab67f870d)
2011. szept. 14. 08:17

Bizony..ez így van..amíg fennáll a probléma gyökere, addig nem lehet "kilépni"!

Ám amint megtalálod az "utadat", egycsapásra múlhatnak el a tünetek:)

95. 4ab67f870d (válaszként erre: 91. - 1e8bb72856)
2011. szept. 14. 08:01
Szívesen leszoknék, de nem adottak a körülményeim. Ráadásul sérült központi idegrendszerrel azt hiszem, pl. a dopamintermelésemet bármiféle erős akarat nem teszi helyre :-(( Egy másik topicban már eljutottunk odáig, hogy amíg az ember az életkörülményein nem tud megfelelően változtatni (sajnos ez sem mindig akarat kérdése), addig felesleges próbálkozni. Megpróbáltam, csak rosszabb lett.
94. 4ab67f870d (válaszként erre: 89. - Homokóra)
2011. szept. 14. 07:58
Nekem nem az... Nemhogy utána, mellette is nagyon jó. Én azt hiszem, ahány emberi szervezet, annyi reakció.
93. 4ab67f870d (válaszként erre: 88. - Sly001)
2011. szept. 14. 07:57

Hát igen... Majd kimásolom a levelezésünket :-) Én egy kicsit doktorhouse-os beütés vagyok: probléma, adjunk rá valamit, aztán ha múlik tőle, akkor az a diagnózis. (Erre van is egy szakkifejezés, amit leírt, hogy nem először diagnosztizálnak, hanem elkezdenek gyógyszert adni, és amire jól reagálok, az a diagnózis)

Én is megírtam neki a szorongásos pánikot, mondjuk, én állandóan iszonyúan szorongtam és ez csak rosszabb lett, szerintem az első orvosom totál félrediagnosztizált, külön volt a pánik és a szorongás. A netes részt nekem is leírta, korrekt.

2011. szept. 14. 07:02

Én is elmondhatom magamról ugyanezt.

Sok évnyi küszködés ( doktorral, terápiával is vegyítve) után végül saját erőből tettem le a nyugtatót, és szívesen megosztanám a tapasztalataimat/ ötleteimet másokkal, hátha tudok segíteni vele.

91. 1e8bb72856 (válaszként erre: 75. - 4ab67f870d)
2011. szept. 13. 21:41
Én már nem szedek semmit. Leszoktam mindenről. Azért is nyitottam a topicot (többek között), hogy elmondjam annak,akit érdekel,nekem hogy sikerült,és hogy ha van leszokóban lévő vagy leszokni akaró betegtárs, segíthessek valahogy. Én évekig voltam függő,és végigcsináltam egy elvonást. Az UTOLSÓT.
90. Sly001 (válaszként erre: 89. - Homokóra)
2011. szept. 13. 20:02
Sajnos én is így tudom...
89. homokóra (válaszként erre: 87. - Sly001)
2011. szept. 13. 20:00
Aki már szedett benzot,annak többnyire hatástalan:(
88. Sly001 (válaszként erre: 72. - 4ab67f870d)
2011. szept. 13. 19:59

Már válaszolt is Félegyházi Dr. az újabb kérdésemre,az Anxiron gyógyszerrel kapcsolatban.


Kedves kérdező,


Interneten nem rendelhetek Önnek semmilyen gyógyszert.


Pontos tüneteit kórelőzményét kell ismerni és még sok minden mást ahhoz, hogy gyógyszert lehessen rendelni. Ha másképp lenne, akkor az etikailag, és szakmailag sem lenne helyénvaló.


Az anxiron kb. 4 hét alatt fejti ki a hatását. Hogy használna-e önnek, ezt nem lehet előre tudni. Pánikszorongásban teljesen hatástalan, nem is érdemes vele próbálkozni. Generalizált szorongásban működik.


Az átlag dózis általában 30-60 mg naponta.


Üdvözlettel,


Dr.Félegyházy Zsolt

87. Sly001 (válaszként erre: 85. - Homokóra)
2011. szept. 13. 19:54

Anxironról mi a véleményed?Ismered?

Helex sr elhagyáshoz,kiváltáshoz jó lenne?

86. Sly001 (válaszként erre: 85. - Homokóra)
2011. szept. 13. 19:53
Igen,ezt tudom,de nekem is adhatott volna valami papírt.Vagy legalább vizsgálta volna felül a régi diagnózist,amit még az előző doki állapított meg.
85. homokóra (válaszként erre: 84. - Sly001)
2011. szept. 13. 19:50
A gyógyszerjavaslatra rá van vezetve a diagnózis..ezt "fiókolják" a házidokik..:)
84. Sly001 (válaszként erre: 83. - Sly001)
2011. szept. 13. 19:43

Én 2008 decembere óta nem kaptam új ambuláns lapot soha(ezen volt a diagnózisom),pedig kéthavonta járok jóformán dokihoz...

Az új dokihoz aki átvett a régitől,idén február óta járok,de papírt sohasem kaptam arról,hogy mire kezel,stb.

Csak egy gyógyszerjavaslatom van,az is a házidokinál van.

83. Sly001 (válaszként erre: 82. - 4ab67f870d)
2011. szept. 13. 19:40

De,járok orvoshoz,csak szeretik felénk a dokik elintézni az ügyet egy gyógyszerjavaslattal,utána pedig már a házidoki is felírhatja a gyógyszert...

A Serliftet azért nem szedtem be,mert elolvastam a tájékoztatót.

Meg egyébként is úgy voltam vele,ha ilyesmit akarok szedni,akkor először elmegyek egy szakemberhez,nem a házidokitól kérek gyógyszert,pontos diagnózis nélkül...

82. 4ab67f870d (válaszként erre: 80. - Sly001)
2011. szept. 13. 17:11
Azt értettem, hogy nem az apósod a házidokid, csak valahogy úgy jött le, hogy jelenleg nem jársz orvoshoz, bocsi :-) A Serliftet miért nem szedted be?
81. 4ab67f870d (válaszként erre: 79. - Sly001)
2011. szept. 13. 17:10
Az megnyugtató, hogy legalább volt teszt... A betegtájékoztatót tényleg nem tanácsos előre elolvasni, mert az ember hajlamos beszuggerálni magának a dolgokat. Én általában akkor olvasom el, ha adott gyógyszer szedése után fura új dolgokat veszek észre, és nem múlnak. Sajnos az új orvosokkal ez így van. Én is most akarok valamit csinálni, mert nálam is van változás a hat évvel ezelőtti diagnózishoz képest, nem is kevés, de ez a doki mondjuk, hallgat, de utána ráírja a papíromra, hogy gyógyszerek mellett jól kommunikálok, meg térben-időben orientált vagyok. Csak én nem ezért járok oda, elvileg...
80. Sly001 (válaszként erre: 78. - 4ab67f870d)
2011. szept. 13. 17:09

Azt mondtad,írhat a házidoki is,nem?

Nekem nem apósom a házidokim,mert messze lakik,de az itteni házidoki is írt már nekem pl. Serliftet 3 éve,de nem szedtem be:))

Szóval lehet,hogyha ezt kérem tőle,ezt is felírja az itteni házidokim.

79. Sly001 (válaszként erre: 76. - 4ab67f870d)
2011. szept. 13. 17:06

Az első vizsgálaton két és fél éve kezembe nyomtak teszteket,azt kitöltöttem,utána meg volt vagy 15 perces elbeszélgetés,és már jöttem is ki a Helex sr receptekkel.Szigorúan rám parancsolt,hogy szedjem be reggel és este is,és ne olvassam el a betegtájékoztatót...

Utána meg adott rá javaslatot,ezért szedtem folyamatosan,ha rosszabbul voltam azt mondta,emeljem az adagot(de nem tettem),utána meg nyugdíjba vonult.

De az akkori kapásból rám aggatott diagnózist már régen felül kellett volna vizsgálni,vagy amikor átvett az új doki,legalább annak illett volna újra diagnosztizálni.De semmi.Bementem hozzá,és 5 perc alatt kitett receptekkel,pedig akkor látott először....

78. 4ab67f870d (válaszként erre: 77. - Sly001)
2011. szept. 13. 17:01
Nem... Az Anxiront honnan szeded? Írod, majd megoldod magad.
77. Sly001 (válaszként erre: 76. - 4ab67f870d)
2011. szept. 13. 17:00
Egy éves szakorvosi javaslatom van az új pszichiátertől(aki a régi helyett van,mert az nyugdíjba ment)a Helex sr-re,csak mellé antidepiket akar adni.Innen szedem a gyógyszert:))
76. 4ab67f870d (válaszként erre: 74. - Sly001)
2011. szept. 13. 16:58
Honnan szedsz gyógyszert? Vényköteles... Inkább apósodat kérd meg, hogy segítsen. Amúgy az antidepi sem maga az ördög ám, adott esetben sokat segíthet. Teszteket töltöttél ki? Mi alapján diagnosztizáltak?
75. 4ab67f870d (válaszként erre: 73. - 1e8bb72856)
2011. szept. 13. 16:56
És a Rivotril jó neked? Amúgy én úgy tudom, pontosan olyan függőséget tud csinálni, mint a Xanax. Abban igazad van, hogy durva, láttam leszokóban lévőket, inkább nem szoknék semmire. :-( (Elárulom, hogy nekem van némi hivatalos affinitásom a gyógyszerekhez és a témához, ráadásul utána érintett is lettem, úgyhogy nem vaktában lövöldözök :-)
74. Sly001 (válaszként erre: 73. - 1e8bb72856)
2011. szept. 13. 16:30

Lehet,hogy többet soha!

Mivel a régi nyugdíjba ment,az új meg állandóan antidepiket ír.

Próbálkozom inkább magam...

2011. szept. 13. 16:19
:-) Kész gyógyszerészeti kamara lettetek... Én végigolvasgattam,amiket ide írtatok. Egyetlen mondatot emelek ki,azt is a doktor úr válaszleveléből teszem: Ugyanazzal a dozissal kell kezdeni, majd fokozatosan csokkenteni a dozist. Meg kell beszelni a gyogyszert feliro orvossal, hogy milyen utemben...Ez itt a lényeg. Ha ezt betartod, minden rendben lesz. Nem szeretnék gyógyszer ügyben tanácsot adni,mert nem értek a gyógyszerekhez,én pl. soha életemben egyiknek a tájékoztatóját sem olvastam el ilyen tüzetesen,mint ti, úgy voltam vele,hogy minek? De azt leírom,hogy a xanax függőségről tettek át a rivotrilra, úgyhogy a xanxal nagyon óvatosan kell bánni, alattomos kis dög. Tényleg minél előbb kezdd el az orvos utasításai alapján majd csökkenteni.Mikor mész a saját orvosodhoz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook