Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Futás - Első 5 kilométerem! fórum

Futás - Első 5 kilométerem! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2087. Madonna13 (válaszként erre: 2080. - Ubi pretium)
2014. júl. 25. 10:15
Kedves Ubi szerintem, simán lefutod ismét, néha jót is tesz egy kis pihenő..múltkor én is kihagytam egy hetet és utána tudtam majdnem 6km re növelni a távot és nagyon könnyen ment.Én new balance NB futócipő párti vagyok, nekem az van és nagyon jó benne futni.
2086. Winnifred (válaszként erre: 2080. - Ubi pretium)
2014. júl. 25. 07:42
Én nemrég 2 hetet hagytam ki és szerintem ugyanennyi fog is kelleni, hogy visszarázódjak.
2085. Winnifred (válaszként erre: 2080. - Ubi pretium)
2014. júl. 25. 07:41
Én is Nike cipőben futok, 2 cipőm van, egy puhább, nagyon kényelmes és egy keményebb, amiben gyorsabban lehet futni. A keményebbet használom rekortán pályán és futópadon, a puhábbikat betonon ill. mikor érzem, hogy fáradtak a ízületeim.
2084. Winnifred (válaszként erre: 2079. - Nikice)
2014. júl. 25. 07:38

Vettem nadrágot, topot, pulzusmérő órát, hátizsákot és kulcsos övet :)

S-L-ig láttam méreteket amúgy.

2083. Slyte (válaszként erre: 2082. - Ubi pretium)
2014. júl. 24. 22:00

Salakos, homokos, földes, dimbes-dombos, úgyhogy igazi terepfutó voltam eddig, de elkészült a rendes út, amin igaz, hogy könnyebb futni, de majd meglátom, hogy mennyire lesz jó a lábnak.

Állítólag a természetes földutak a legjobbak. Nemrégiben adtak át pályát pl. a sóstó körül, és azt hallottam, hogy nagyon puha, ami eléggé igánybeveszi a lábat.

Viszont lehet jó futócipőt venni nem csak a láb típusához, de a terep fajtájához is.

2082. ubi pretium (válaszként erre: 2081. - Slyte)
2014. júl. 24. 21:52

Bízom benne.Sokat küzdöttem,hogy menjen a 6-7 is,nem szeretném újra kezdeni.


Még egy kérdés: milyen terepen szoktatok futni?Melyik terheli a legkevésbé a bokaszalagokat?(anno nekem el volt szakadva,nem annyira terhelhető már)

2081. Slyte (válaszként erre: 2080. - Ubi pretium)
2014. júl. 24. 21:45

Szerintem 1-2 hét kihagyás nem vészes, szinte ugyanonnan tudod majd folytatni. Pár nap.


Sajnos a cipőkre nem tudok mit mondani. Nekem Nike cipőm van, meg vagyok vele elégedve.

2014. júl. 24. 21:39

Hú,én most különböző okok miatt ki kellett hagyjak több,mint egy hetet és még pár napot :( Szerintetek mennyi idő lesz,mire újra lefutom az 5km-t?


Ja,és ki milyen márkájú,típusú cipőben fut?Tegnap kaptam egy FILA cipőt,az egész cipő súlya kb 5dkg.Kifejezett futócipő,sajnos még nem tudtam tesztelni.Még egy tartalék cipőt szeretnék,kinéztem egy Inov8-at.Megéri az árát?Mert ha igen,az egész család összefogna és megkapnám névnapomra.

2079. Nikice (válaszként erre: 2078. - Winnifred)
2014. júl. 24. 21:24
Szia! Köszi, megnéztem most a weben, az a kis cukker futószokonya érdekelne is, holnap kiugrok, bár az én méretemben sosincs szinte semmi :( Te mit vettél?
2078. Winnifred
2014. júl. 24. 14:28
Sziasztok! Lidlben nagyon jó áron vannak most futóruhák és kiegészítők! Én már bevásároltam :)
2077. Nikice
2014. júl. 10. 20:35

Sziasztok futók :)!

Futócipő témához: nekem a Kalenji is bejött.


Azt hiszem, ekkora fórumot nem fogok tudni visszaolvasni, de van már ismerős név köztetek.

2076. Madonna13 (válaszként erre: 2072. - Raffika)
2014. júl. 10. 16:56
Szia Raffika, én a maratonman depo ban vettem a futócipőmet, megnézték a lábam, ráálltam ilyen táblára ami mutatja mennyire vagy ludtalpas és futógép is van amin kipróbálhatod a cipőt. én NB t vettem (new balance) leértékelve volt 15 és szinte magától fut.nagyon kedvesek a boltban és szívesen ajánlom őket másoknak is. Jó futást!
2075. Kata7555
2014. júl. 5. 08:41

Sziasztok!


Nincs is szebb annál, mint 10 km lefutásával kezdeni a szombat reggelt :D

2014. júl. 5. 07:38
Köszönöm:-) Ellátogatok a Spuriba. Meg egy kérdés. Nagyon szimpatikusak az u.n minimalista futócipők. Ezekrôl vélemény?
2073. raffika
2014. júl. 4. 23:22
Meg annyit, h a spuri futobolt sajnos a nyitvatartasi ideje miatt esett nalam , ezert az intersport aruhaznal kotottem ki....tapasztalatok esetleg vkinek ?
2072. raffika
2014. júl. 4. 23:16
Sziasztok! Nekem is elsosorba futocipo problemam lenne ;) Elkovettem egy hibat amit szerintem sok kezdo beleesik , h elovettem a szekrenybe talalhato sportcipomet es futottam...... amig a labam be nem adta az unalmast :( Most tartok a 2. het pihenonel , de mar nagyon futhatnekom van :) Holnap lesz a napja, h veszek egy megfelelo futo cipot magamnak! Mindezt csak azert irom le nektek, h ezen nem szabad sporolni , mert nagyon rosszat tesztek magatoknak , ha nem jo cipoben muvelitek ezt a sportot! Igaz , meg most sem tudom mi a legjobb futocipo nekem, de ezt szakemberre szeretnem bizni ! Nics nagy tapasztalatom ezen a teren , ha tudtok vmi hasznos tanacsod adni nekem szivesen veszem es elore is nagyon koszonom nektek !
2071. énisfutok (válaszként erre: 2067. - 49247d048a)
2014. júl. 4. 08:22

Szia!

Ha lehetőség van, menj el Bp-en a Spuriba, nagyon hozzá értő emberek dolgoznak ott, rengeteg márka, típus között válogathatsz. Érdemes, mert nem mindegy, hogy milyen cipőben futsz.

2014. júl. 4. 08:02
Csak jó tanács! A lábnál mindig 0,5 számmal, 1 azámmal nagyobb méretet kell választani, hogy tudjon ugyan benne csúszkálni a láb. Az sem jó ha a sarok kijár. Nagyon fontos hogy mindenki legyen tisztában a lábdeformitási próblémáival. (szinte mindenkinek van valami) Pronáló(befelé dőlő) lábra , nem szabad neutrális cipőt venni, mert még több bajt okoz. A cipő kiválasztása nem 2 perc, járkálni, futkározni kell benne kicsit, mert még az üzletben derüljön ki ha nem jó. Ebben dolgozom, elég sokat tudok a futócipőkről. Szerintem a jó cipő 20 e- ,től a csillagos ég, 14.ezerért nem szabad cipőt venni. Amit tudok ajánlani: Asics, Nike, Saucony, terepre a Salomon. Ha kérdés van bátran írjatok!
2069. 1b26a5f006 (válaszként erre: 2067. - 49247d048a)
2014. júl. 3. 22:13
Szerintem meg ha kezdő vagy újrakezdő vagy- saját érdekedben menj inkább sport boltba! Nem muszáj ott venned,ha túl drágának találod, de ott mindenképp szakeladók vannak, akik a Te lábadhoz a legjobban illeszkedő cipőt fogják ajánlani. Mert nem mindegy milyen cipőben futsz!!! (ez csak egy jó tanács) . Ja, és még egy: ott is tudnak olcsóbbat ajánlani, nem muszáj neked a drágát venni, csak mert azt idén gyártották :) Nem igaz?? :)
2068. Slyte (válaszként erre: 2067. - 49247d048a)
2014. júl. 3. 21:41
Szerintem érdemes többféle márkát, és típust kipróbálni. Én is órákig válogattam, aztán az első mégsem lett jó.
2014. júl. 3. 16:07
Sziasztok. Futócipőt tudnátok ajánlani? Lehetőleg ne fél havi fizumba kerüljön :-( Ami eddig volt, mindig feltörte a sarkam, gyakorlatilag azért is hagytam abba, aztán terhesség, szoptatás, plusz kilók /mázsák@ miatt nem furottam. Ja, meg lusta is voltam...:-) Szóval pár év kihagyás után kezdeném újra, csak egy jó csuka kéne.
2014. júl. 3. 12:35

Sziasztok!

Egy futóversenyt szeretnék ajánlani:


[link]

2065. Slyte (válaszként erre: 2064. - Nicolett84)
2014. jún. 30. 19:53

Nagyon jó a kalóriaszámolás, és egy idő után már tudod is, hogy miből mennyit szabad enni, hogy ne edd túl magad. Én már "érzésre" eszek, és általában be is jön másnapra a +/- deka. Mondjuk számolni azért jobb, mert van külön táblázat, ami összefoglalja a kalóriát, és a súly-változást. Így látod, hogy mi az ideális számodra.


Ez azért jó, mert a kevés evés nem mindig jó, ugyanis ilyenkor az izom épül le elsősorban, ami egyfajta ördögi körhöz vezethet.

2064. nicolett84 (válaszként erre: 2063. - Slyte)
2014. jún. 24. 16:17
Bárcsak már én is ennyi kiló lennék mint te! :) Neked bejött a kalóriaszámolás amúgy? Úgy értem,hogy hatásos módszer ha valaki tényleg szigorúan betartja?
2063. Slyte
2014. jún. 24. 15:28

Ügyesek vagytok! Nekem ma pihi napom van, de jobb is, mert esős az idő. Sajnos nem indult túl jól a napom, mert 56,4kg voltam, holott pár napja éppen 1 kilóval kevesebbet mutatott a mérleg.

Nem értem... Ezek szerint túl sokat eszek.


Én is regisztrálva vagyok a kalóriabázison, egy időben rendszeresen írtam, mostanában, ha éppen eszembe jut, csak akkor, de lehet, hogy ismét elkezdem számolgatni.

2062. nicolett84 (válaszként erre: 2061. - Winnifred)
2014. jún. 24. 10:27
Nagyon ügyi vagy! Tök jó ilyen sikertörténeteket olvasni! Kajálásra én most annyiban figyelek,hogy számon tartom a kalóriákat egy bizonyos internetes oldalon. Nem akarom kiírni a nevét,mert gondolom az reklámnak minősül.Szeretek sütni-főzni meg jókat enni. Úgyhogy én hosszútávon nem tudnék lemondani a finom falatokról,ezért inkább számolom a kalóriákat és igyekszem nem túllépni a napi keretet. :) Ma egyébként nagyon jól indult a napom,mert a mérleg 70 dkg-mal kevesebbet mutat,mint mikor elkezdtem futni. :) Plusz most jöttem vissza a futásból és le bírtam egyben futni 3,5 km-t. Igaz, 27 perc kellett hozzá,de nekem egyenlőre nem a sebesség a lényeg. Nagyon örülök,hogy sikerült lefutni a távot megállás nélkül! Nagyon meglepődtem magamon,hogy ilyen jól bírtam tüdővel. Egy-kétszer azt hittem meg kell állnom,de nem a fáradtság miatt,hanem a térdem fájt kicsit megint. De amint feljöttem a lakásba elmúlt. Úgyhogy ma semmivel nem lehet elrontani a kedvem! :)
2061. Winnifred
2014. jún. 24. 07:26
Már a tavalyi program közben is látszott változás, főleg az ismerőseim vették észre. Idén a hasam és a felsőtestem vékonyodott, szálkásodott tőle. Sajnos a lábam nem, viszont alig van rajta narancsbőr :) de a futás mellett is kell figyelni a táplálkozásra, a fogyás főleg azon múlik. Nekem is 55 kg lebeg a szemem előtt :)
2060. nicolett84 (válaszként erre: 2058. - Winnifred)
2014. jún. 23. 22:19
Én most vagyok 62 kg és csak 154 cm vagyok. Szóval rajtam hamar meglátszanak a plusz kilók. Én már 55kg-val kiegyeznék. :) De annak is örülnék,ha csak a testem átalakulna zsírosból izmossá! :) Úgyhogy örülök,hogy ezt írod,hogy nálad így működött a dolog. Akkor van remény! :) És mennyi idő kellett ahhoz,hogy valami változást észre vegyél az alakodon?
2059. nicolett84 (válaszként erre: 2056. - Slyte)
2014. jún. 23. 22:16
Enyémek 7, 4 és 1 évesek. Legnagyobb lány, a két kicsi pedig fiú. :)
2058. Winnifred (válaszként erre: 2051. - Nicolett84)
2014. jún. 23. 21:40
Köszi! Akkor elég hasonló cipőben járunk! Jó 10 éve fogytam 20kg-t, azóta 62 körül vagyok (158cm) és bármit csinálok, stagnál. A futástól sem fogytam mérleg szerint, de az alakomnak jót tett, a zsír jó része izommá alakult. A közérzetem sokat javult, mióta futok (frontérzékenység, fejfájás, fáradtság mind pozitív irányba változott). Szóval hajrááá :)
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook