Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Futás - Első 5 kilométerem! fórum

Futás - Első 5 kilométerem! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2207. emagdi (válaszként erre: 2206. - Fb1896c22a)
2015. jan. 5. 16:12

versenyen mindig meg van adva, hogy mennyi a szintidő, ami alatt az utolsónak is be kell érni (illetve aki annál lassabb, azt felveszi a záróbusz).

amúgy meg nyilván nem leszel az elsők között, de ekkora tempóval a középmezőnyben be tudsz futni.

szóval csak saját idődhöz érdemes viszonyítani mindig :)

2206. fb1896c22a (válaszként erre: 2205. - Eandi78)
2015. jan. 5. 15:56
Koszi szepen. En tudom, hogy magamhoz kepest jo vagyok ,de ha esetleg versenyre mennek, akkor ne egjek be nagyon, ha jo vagyok magamhoz kepest, de versenyen masokhoz kepest is jonak kell lenni. Igy a 13 egy jo szam :)
2205. eandi78 (válaszként erre: 2203. - Fb1896c22a)
2015. jan. 5. 15:49
Hozzám képest jó, mert 27 perc körül vagyok. Pad azért becsapós. Futottam olyan padon, amin nem tudtam tartani a 10km/h-t, pedig annál azért gyorsabban futok mindig. Talán csak első párszáz méteren van alatta a sebességem. Férfinak szerintem lehet cél a 13km/h is, nekem egyelőre a 12 is álom:)
2204. emagdi (válaszként erre: 2203. - Fb1896c22a)
2015. jan. 5. 15:47

hát, mindenkinek saját magához szokás viszonyítania az idejét :)

igazából mindenki másért fut, mások a céljai.

de mondjuk adott távon tudod mérni a fejlődésed, hogy mondjuk 3 hónap múlva mennyi idő alatt futod ugyanazt a távot.

2015. jan. 5. 15:41

Sziasztok!


Tavasz ota futkaroztam a ligetben(mindig is sportoltam), de csinaltam egy fitnessz programot, es azota(2 honap) 5 kmert 25 perc alatt futom le. ez 12.1 km/h ertek, mert padon futok a hideg miatt.

Ez milyen eredmeny kb?

39 eves pasi vagyok.

2202. emagdi (válaszként erre: 2198. - Helena66)
2015. jan. 5. 15:37

de egyébként mi a célod? kimondottan futni szeretnél, vagy ezt egyfajta zsírcsökkentő eszköznek szánod?


bármilyen korban el lehet kezdeni a futást, azért az ízületeidre vigyázz, mert ha plusz súlyokat is mozgatni kell (felesleges zsír), az elég megterhelő tud lenni. zselés cipő, és lehetőleg ne betonon fuss. ha van rá lehetőséged, akkor egy szakemberrel nézesd meg a futótechnikádat (nem tudom hol laksz, de pl bp-en vannak ingyenes futóklubok, de vidéken is biztos találsz olyat, aki akár még ingyen is segít)


ha az alakformálás/zsírvesztés a célod, akkor inkább a súlyzós edzésekre kellene ráállnod, ez m inden szempontból hasznosabb és hatékonyabb lenne.

de persze ha te futni szeretsz, akkor azt kell csinálni, csak figyelj magadra! :)

2201. eandi78
2015. jan. 5. 15:35
Nálam sem akadály a hideg. Inkább a víz/hó/jég. Aszfalt cipőt sajnálom, terep futócipő (túrázásra vettem nem is annyira futásra) pedig nem a legjobb betonon. Nagyon hidegben téli nadrág, téli felső, softshell kabát, vékonyabb kesztyű, csősál és sapka. Enyhébb időben 1-2 darab lemarad, illetve softshell kabát helyett elég a széldzseki. Sötétben futok, így fényvisszaverőt is pakolok magamra:)
2200. helena66
2015. jan. 5. 14:19
A futás költői túlzás, kocogasrol van inkább szó, nem pontosan fogalmaztam. A legjobb nyári eredményem 4,2 km. 40 perc alatt,akkor 87 kiló voltam.
2199. Chelsey (válaszként erre: 2198. - Helena66)
2015. jan. 5. 12:58

Minden egyes alkalommal amikor talajt fogsz a súlyod háromszorosa nehezedik az ízületeidre. Ennek függvényében gondold át, hogy tényleg futással akarod-e kezdeni!

Szerintem ekkora túlsúlynál a spinrace, spinning vagy egyéb kardioedzés biztonságosabb lenne.


Persze, neked kell eldöntened, hogy mennyire ragaszkodsz a futáshoz és sok sikert kívánok a kivitelzéshez, bármire is esik a választásod! :)

2198. helena66
2015. jan. 5. 12:08

Sziasztok, ősz óta felszedtem 7 kilót a leadott 15 bol, amit

leadtam Dukannal. Kocogassal spinniggel zumbaval

sportolt ám, János és joga. Most beteg lettem,de január közepére igyekszem teljesen meggyógyulni,ujra akarom kezdeni a kocogast. Megvettem a fuss okosan lapot, el akarom kezdeni a 10 km. lefutasara ismertetett programot. Majdnem 50 éves vagyok, szerintetek van erre reális esélyem? Ja a lényeg 176 cm. 98 kiló vagyok.

2197. emagdi (válaszként erre: 2196. - Acimity)
2015. jan. 4. 22:12

akkor jó:) nyugodtan mehetsz így télen is, ne öltözd magad túl (kitapasztalhatod mennyi ruha kell, de egy légáteresztős hosszúujjú felső plusz futódzseki elég, ha túl sok ruhát veszel fel, akkor szétizzadod csak magad). hosszúnadrág.

ami viszont fontos: sapka!!!

2196. Acimity (válaszként erre: 2194. - Emagdi)
2015. jan. 4. 22:05
Pont így szoktam. Háztól-házig és aztán gyors zuhany. :)
2195. Acimity (válaszként erre: 2193. - Nikice)
2015. jan. 4. 22:05
Oké,köszönöm szépen :)
2194. emagdi (válaszként erre: 2192. - Acimity)
2015. jan. 4. 21:27

a fanatikus futók most is vígan futnak:)


arra figyelj, hogy miután végeztél a futással, gyorsan nyújtsál, és azonnal vegyél fel valami kabátot, vagy meleg cuccot, mert az átizzadt ruhában hamar megfázhatsz. de persze az a legideálisabb, ha hazáig tudsz futni, akkor csak bemész a meleg lakásba, forró zuhany, és nincs gond:)


ha nagyon jeges az út, akkor inkább ne menj ki.

2193. Nikice (válaszként erre: 2192. - Acimity)
2015. jan. 4. 20:37
Szia! Én futok továbbra is, bár rövidebb távokat(5-7km), és ha csúszós, akkor sík terepen(szeretem a dombokat). Van maszkom, időnként fel-felhúzom, hogy liheghessek egy jót :), a ruhám remekül megvéd. Tél elején tartottam tőle, hogy ha "bekapkodom" a hideget, megfázom, de nincs ilyen gond. A leghidegebb 2 fok volt, amiben futottam, abban alig ment az 5 km is, mert hiába a bemelegítés, egy idő után bekocsonyásodtak az izmaim, és úgy éreztem, vonszolom magam, ezenfelül az árnyékos részen sajnos csúszkáltam, ami miatt szerintem pluszban merevebb voltam. Az állóképességnek -úgy gondolom- ez is elég, ill arra, hogy ne az elején kezdjem tavasszal. Azért az ízületeidre vigyázz! Hiába nem érezzük a hideget, a csontokat elég jól átjárja ez a jó kis fagyos szél! Jó sportolást, a cipődben pedig legyen sok örömed :) Én tavasszal tervezek újat venni.
2192. Acimity
2015. jan. 1. 21:21

Becseréltem a cipőt.ASICS Gel Fuji Trabuco 3 GTX-t választottam. Rendelni kellett,alig várom,hogy megérkezzen.


Senki nem fut mostanság??? Szerintetek hány fokig lehet futni. -5-ig hallottam,de én tegnapelőtt hidegebben futottam és nem volt gond.

2191. Acimity (válaszként erre: 2190. - Chelsey)
2014. dec. 28. 22:50
Köszi,mindenképp!
2190. Chelsey (válaszként erre: 2189. - Acimity)
2014. dec. 28. 21:49

Timi, a túracipő és a futócipő között nagy a szerkezeti eltérés is, ami még a súlykülönbségnél is fontosabb. Ahogy futsz, nem ugyanott ér talajt a talpad és az intenzitás is teljesen más.

Amikor futsz, a talp éle ér le általában először és a lábujjak belső részéről rugaszkodsz el. Rövid ideig, de intenzíven terheled a talpad és a cipődet is. Gyalogláskor a sarok és a lábujjak töve is középen van terhelve, a cipőt is ennek megfelelően alakítják ki.


Tedd egymás mellé az új cipődet és a régi futódat, aztán hasonlítsd össze a talpukat! Látni fogod, hogy különböző helyen vannak megerősítve. Ez azért is fontos, mert a gyalogló cipő sarka kevésbé csillapítja az ütést, mivel az igénybevétel is sokkal kisebb (nincs rá szükség, minek erősítenék).


Vegyél futócipőt is! :)

2189. Acimity (válaszként erre: 2188. - Eandi78)
2014. dec. 28. 16:15
Köszönöm a válaszod!
2188. eandi78 (válaszként erre: 2187. - Acimity)
2014. dec. 23. 20:23

Attól függ mennyire nehéz cipő. Futottam már túracipőben, nem esett jól. Nagyon nehéz volt a lábamnak és kemény. Töltésre inkább keress terep futócipőt. Sokkal könnyebb. Nekem van ilyen cipőm, betonon nem a legjobb az biztos, de túracipőnél jobb benne futni. Terepen még nem volt szerencsém tesztelni. Enyém nem goretex, mert túrázni is szeretnék benne és hosszútávon töri a lábam.

Egyébként ne a Hervisben keress cipőt. Sima futócipőmet ott vettem nem leszólni szeretném a boltot:) Mountexben, nagyobb Adidas és Nike üzletekben nagyobb eséllyel találsz vízálló cipőt. Illetve ha van rá lehetőséged outlet.

2187. Acimity
2014. dec. 22. 10:43

Szeretnék a tanácsodat kérni.


Venni szerettem volna egy gore-tex futócipőt,hogy télen is tudjak futni. Tegnap mentem a hervis-be,mert a honlapon láttam jókat,viszont az üzletben nem volt jó,csak rendelni lehetne,de az nem jön meg karácsonyig.


Viszont túracipőben volt olyan ami tetszett és nagyon kényelmesnek is érzem és gore-tex.

Meg is vettem,már csak azért is,mert a gyerekeimnek nem mondhatom,hogy anyának nem hoz majd csak jövő héten valamit a jézuska.


Szóval a kérdésem,hogy szerintetek futhatok-e benne,amikor nem kifejezetten futó cipő,de én töltésen futok,ami tulajdonképpen terep,vagy várjam meg a karácsony végét,vigyem vissza és rendeljek futót?


Vettem bele egy sporttalpbetétet.

2186. eandi78
2014. okt. 30. 18:13
Tényleg nem mindegy a cipő futásnál. Vettem egy terep futócipőt (nike flextrail 2) és kíváncsiságból futottam benne 5,5 km-t aszfalton. Lunarglide 5 után kicsit kemény volt talajfogás. Könnyű cipő, de a lábszáramon érzem, hogy tényleg nem aszfaltra való. Nem futásra vettem, hanem túrázásra és gyalogos teljesítménytúrára. A túracipőket nem bírja a lábam.
2185. eandi78 (válaszként erre: 2183. - Helena66)
2014. okt. 22. 12:14
Igen, így értettem.
2184. Kata7555 (válaszként erre: 2178. - Csikil4ny)
2014. okt. 21. 07:19
Hajrà :-) Egyre jobb leszel idővel :-)
2183. helena66 (válaszként erre: 2180. - Eandi78)
2014. okt. 17. 22:30
Akkor ezt úgy értsem 170/perc pulzusig futás ha elérem azonnal állj és 120/perc pulzusig séta elérem azonnal futás?
2182. csikil4ny (válaszként erre: 2181. - Eandi78)
2014. okt. 17. 22:12
valamikor régebb kérdeztem, hogy az úgy jó-e ha mondjuk 300m-t futok/kocogok az én tempómban és 100-at sétálok, mert ezt az egy perc futást-egy perc sétát roppant unom. A kérdés még mindig nyított, ezelőtt 10 évvel simán egy havi futással leadtam az akkori 5 kg pluszomat, végig úgy szaladtam és annyit amennyit bírtam megállás és séta nélkül.... akkor még nem figyeltem a helyes táplálkozásra.
2181. eandi78 (válaszként erre: 2178. - Csikil4ny)
2014. okt. 17. 21:36
Jó lesz az. Felváltva séta és futás, úgyis szép dolog az 5km. Aztán előbb vagy utóbb teljes futással is menni fog.
2180. eandi78 (válaszként erre: 2176. - Helena66)
2014. okt. 17. 21:32

Én is valahol 35 percnél kezdtem. Sokkal többet tudsz fejlődni, ha nem akarsz rögtön ennyit lefutni egyszerre. Tempósabb futást és sétát váltogass. Vagy percekben figyeled vagy pulzusban. Nálam a 170-es pulzusig futok, majd 120-ig sétálok vált be. De ennél alacsonyabb pulzust is meg lehet jelölni. De lehet 1 perc futás-1 perc séta. A futást tudod növelni egy idő után. Kb. 5 percet sikerült lefaragnom így. Majd hirtelen javultam még 3-4 percet, mert helyretették a vasam, meg a vérképet. Mostanában kicsit lassult a fejlődésem, de azért 3km-en már elég közel vagyok a 12km/h-hoz. 5km-en még kényelmesebb a 11km/h körüli tempó. Ez nagyjából fél év története. Előtte kb. 1-1,5 évig nem futottam, de akkor is max. 10km/h volt a tempóm. Ha nem akarsz versenyezni, ennél többet neked se érdemes megjelölni célnak. Nekem kényelmetlen tempó ez is (túl lassú), de 10km-t pl. nem tudok gyorsabban futni.

Súlyom nem túl nagy, de néha ezt is soknak érzem.

2179. Mahenna (válaszként erre: 2176. - Helena66)
2014. okt. 17. 20:51
Szerintem egyelőre nem kell a tempót növeld.Szépen fokozatosan kell a futásnak/kocogásnak nekikezdeni.Van egy oldal ami a kezdő futók hibáira hívja fel a figyelmet.Többek közt a minél hamarabb gyorsabban futni is az egyik pont.
2178. csikil4ny
2014. okt. 17. 19:35
sziasztok, ne nevessetek ki: ezen a héten újra elkezdtem futni, na jó, kocogni. Nekem csak két km megy egyelőre, az se időre, kb. 20 perc alatt. A cél az első öt kilométer.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook