Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Futás - Első 5 kilométerem! fórum

Futás - Első 5 kilométerem! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2057. Winnifred (válaszként erre: 2049. - Slyte)
2014. jún. 23. 21:36
:))) szia itt is! :)
2056. Slyte (válaszként erre: 2055. - Nicolett84)
2014. jún. 23. 20:31

Szívesen olvasnálak. :)

A gyerekek már nagyobbak, 10, 16, 19 évesek. A tieid mekkorák?

2055. nicolett84 (válaszként erre: 2053. - Slyte)
2014. jún. 23. 20:26
Már gondoltam rá én is,hogy naplót írok. Naptárba amúgy mindig feljegyzem a fontosabb dolgokat. :) Mekkorák a gyerekeid?
2054. Slyte (válaszként erre: 2052. - Nicolett84)
2014. jún. 23. 20:16
Köszi :)
2053. Slyte (válaszként erre: 2038. - Nicolett84)
2014. jún. 23. 20:16

Nálam is 3 gyerek van. :)

Nincs kedved naplóban vezetni a futásodat? Én azért szeretem, mert könnyen vissza lehet nézni a haladást, mi volt amit jól csináltam, vagy elrontottam.

2052. nicolett84 (válaszként erre: 2050. - Slyte)
2014. jún. 23. 20:08
Drukkolok,hogy minél előbb ünnepelhess! :)
2051. nicolett84 (válaszként erre: 2048. - Winnifred)
2014. jún. 23. 20:06
Nagyon ügyes vagy! És mennyit szeretnél fogyni? Én is egyébként ilyen okokból kezdtem bele. Szeretném én is a közérzetem javítani,mert mindig fáradtnak,erőtlennek érzem magam. Semmi kondícióm nincs. Fogyni én 7 kilót szeretnék még és akkor elégedett leszek a súlyommal is. De ha már 5-össel kezdődne a mérlegen a szám,már attól bolog lennék de nagyon! 9 éve nem mutatott ilyet a mérleg és már nagyon várom,hogy újra vékony lehessek!
2050. Slyte (válaszként erre: 2047. - Nicolett84)
2014. jún. 23. 20:03
Újrakezdőként most, április 2-án volt az első, ami már futásnak számított, előtte csak tempósan gyalogoltam hetekig. A fő célom egy egészséges életmód, edzettség megszerzése, persze folyamatosan lesem, hogy mennyit alakulok, fogyok, mert most elég szűkek a ruháim. Ha rámjön a kedvenc farmerom, az egy naaagy mérföldkő lesz, és biztos megünneplem.
2049. Slyte (válaszként erre: 2048. - Winnifred)
2014. jún. 23. 19:50
:DDD Most vettem csak észre, hogy itt is itt vagy. ♥
2048. Winnifred
2014. jún. 23. 19:20

Csatlakozom a Nike cipősökhöz (és a zenehallgatókhoz), én is imádom :)

Nekem semmi kondícióm nem volt, ezt szerettem volna feljavítani és persze fogyni szeretnék. Tavaly majdnem végigcsináltam a kezdők 6 hetes edzéstervét. Idén már végigcsináltam, nekem is 5 km a cél séta nélkül. Most nekem is 4,2 a csúcs.

2014. jún. 23. 18:35

Sziasztok!

De jó,hogy egyre többen írtok! Már tényleg azt hittem nem fog ide írni senki! Winnifred! Köszia tippet! Ha komoly térdproblémáim lesznek,akkor kipróbálom én is a glükozamint. Eddig nem volt vészes és hamar elmúlt futás után. De sosem lehet tudni mit hoz a holnap. ;-)

Slyte! Zene nélkül is próbáltam futni,de nekem úgy nem megy. Akkor tényleg csak arra figyeltem,hogy majd kiköpöm a tüdőm. Jó pörgős zene mellett meg csak úgy suhanok. :) Na jó,csak próbálok suhanni,mert szerintem most még a csigák is leelőznének,de nem bánom,mert megszeretni próbálom a futást és ha túlerőltetném magam akkor tuti abbahagynám és megutálnám az egészet. Biztos sikerül nyár végéig lefutnod az 5 km-t.

Ti mikor kezdtétek a futást és milyen céllal?

2046. Slyte (válaszként erre: 2043. - Nicolett84)
2014. jún. 23. 17:41

Nekem is Nike cipőm van, szeretem. :) A zenére futás jó lehet, könnyebb megfeledkezni a fáradtságról mellette. Én a férjemmel szaladgálok, de csak a séta alatt tudunk pár szót váltani, mert futás közben örülök, ha levegőt kapok.

Most 4,2km-nél tartok, van benne valamennyi séta, de jó lenne legkésőbb nyár végéig lefutni az 5-öt.

2045. Winnifred
2014. jún. 23. 17:41
Sziasztok, ügyesek vagytok! Én is mindig benézek, de írni ált. a futónaplómba szoktam. Ízületi fájdalmakra én glükozamin tablettát szedek. évente egy 3 hónapos kúrát javasolnak. Én a közepén járok, de már érzem a hatását, nem fáj a térdem, a vállam meg sokkal kevésbé.
2044. nicolett84 (válaszként erre: 2042. - Madonna13)
2014. jún. 23. 16:46
Igen! Gondoltam! :)
2014. jún. 23. 16:45

Madonna!Köszönöm kedves soraidat! Aranyos vagy nagyon! Épp most kaptam férjemtől egy Nike futócipőt. Egyszer már ki is próbáltam és hát ég és föld a különbség a másik cipőhöz képest amiben eddig futottam. Az akkupunktúra tényleg nagyon jó. Tapasztaltam már jótékony hatását más területen. :)

Nem szoktam törődni senkivel és semmivel futás közben. Jó kis zenére futok és közben figyelek a testem jelzéseire. Szerencsére én is nagyon jó helyen lakom. A ház előtt indul egy földút a szántóföld mellett és ott futok körbe 3,4 km-t. Na jó, félig gyalogolok még,de előbb-utóbb lefutom mjad egyben. :)

2042. Madonna13 (válaszként erre: 2041. - Madonna13)
2014. jún. 23. 16:18
30 percet akartam írni az óra helyett :)
2041. Madonna13 (válaszként erre: 2040. - Nicolett84)
2014. jún. 23. 16:17
Drága Nicolett, örülök hogy te is elkezdtél futni és kitartást és jó futócipőt kívánok hozzá! :) igen nagyon jó hogy boldogsághormont termel a futás..jobban is fogod magad érezni..a térdedre valóban vigyázz, de én javaslom az akupunktúrát és köpölyt egyben..nekem nagyon bevállt.priviben elküldöm az én kínaimat akihez járok ha gondolod..igen a testednek ez egy stressz faktor, de hozzászoksz majd, a lényeg hogy ne csináld ki magad, ne érdekeljen más hogy fut, mibe fut,milyen gyorsan fut. csak magad miatt a saját tempódban tedd..ideje mindenkinek kevés van, és szerencsére nagyon jó helyen lakom: átöltözök és irány a rakpart..30 óra alatt le is rendezem a 4km futást..persze nem mindig megy egyben,van hogy fáradt vagyok vagy nem úgy ettem ..és tudod sokmindentől függ mikor mennyit bírsz.Nagyon dícséretes hogy a családod és a gyerekek mellett elszántad magad! :) cool!
2014. jún. 23. 15:13

Madonna! De örülök,hogy valaki jár még errefelé! Azt hittem már senki nem fog ide írni! :)

Én 2 naponta futok és magamon is meglepődök,hogy milyen gyorsan lehet fejlődni ebben a sportban. Egyre jobban bírom és már a fele távot le tudom futni, pedig még csak 5x voltam. Olyan jó érzés utána,hogy megcsináltam és tettem végre magamért valamit. Én amúgy 29 éves vagyok, van 3 gyermekem( 7, 4 és 1 évesek). Már jó ideje el akartam kezdeni a futást,de a gyerekvigyázás nem volt megoldott. Most új munkahelyre ment a férjem,így minden nap itthon van délelőtt és tud vigyázni a manókra.

A térdem nekem is szokott fájni kicsit,de hamar elmúlik futás után.Gondolom meg kell szoknom még ezt a fajta terhelést.

2039. Madonna13 (válaszként erre: 2036. - Betsabé)
2014. jún. 23. 10:31
Sziasztok, én márciusban kezdtem a futást, az első hónap után nekem is megfájdult a térdem, de igazából egy inszalag ami körbefutja a térdet..az fájt..elmentem akupunktúrára és a kínai úgy helyre hozta 1 nap alatt hogy utána ismét futottam.már június van, a futást nagyon szeretem, heti4x megyek már, 4km t futok megállás nélkül..nem fogytam tőle, de a testem átalakult és sokkal erősebb is lettem.Imádom, és nem is értem korábban miért óckodtam tőle..az első alkalommal hánytam is :D mostmeg a napi rutin része lett..nekem az esti futás jön be..jó látni milyen sokan futkorásznak..mindenféle korú és alkatú emberek..nagyon jó dolog szerintem..a térd és egyéb inaid pedig brutál megerősödnek majd, a lényeg a rendszeresség kialakítása és időt kell hagyni a testednek is hogy megszokja a terhelést
2014. jún. 17. 14:56
Sziasztok! Szeretnék csatlakozni hozzátok én is. Ma voltam másodszor futni. 3,4 km-t tudok jelenleg lefutni és sétálni felváltva 26 perc alatt. Nem tudom ez kezdésnek milyen eredmény,de én annak is örülök,hogy végre el tudtam indulni kocogni. :) 3 gyerek után szeretnék végre egy kicsit magammal is törődni és az egészségemmel. Ez alatt a fél óra alatt csak magam vagyok és ez nagyon jó érzés. Eddig soha nem futottam,csak az iskolában anno és akkor mindig utáltam. :) Most valahogy megtetszett ez a mozgásforma és remélem kitartó leszek így az elején,mert mindenki azt mondja hogy úgy meg lehet szeretni egy idő után,hogy ha nem megy az ember pár napig akkor már hiányzik neki. Remélem én is eljutok arra a szintre,hogy jóleső legyen a kocogás,mert most még bizony kiköpöm a tüdőm közben. :D Jó lenne ha lennének sorstársak és meg tudnám osztani valakivel a tapasztalataimat,problémáimat és bátorítanánk egymást vagy éppen noszogatnánk,ha fel akarnánk adni. :)
2037. arsi (válaszként erre: 2036. - Betsabé)
2014. jún. 11. 09:22
Volt, hogy én is meghúzódtam futás után, de másnap ismét mentem. Nem lett rosszabb.
2036. Betsabé
2014. jún. 10. 21:40
Én is elkezdtem futni. Eddig 5x voltam és már 3,5 km-t teszek meg 30 perc alatt. Ma megfájdultak a térdeim futás közben. Szerintetek pár napot pihizzek, vagy ez olyan hogy jobb folytatni.
2035. AlBundy
2014. máj. 30. 12:59

A lassú beszélgetős tempó épp a zsírégető tartományba emeli a pulzust ami kifejezetten hasznos, de a tempósabb futásnak is megvannak az előnyei.

A gyorsabb-lassabb tempó váltogatása az intervallum edzéseknek az alapja, az ilyen edzés is remek zsírégető és elég jól lehet vele az állóképességet fejleszteni.

Mindenesetre aki szeretné növelni a távolságot ami most még nem megy variálja mindkettőt!

2034. AlBundy (válaszként erre: 2022. - Arsi)
2014. máj. 30. 12:55

Gratulálok a mennyiségekhez heti 5 alkalom nagyon szép. Én nekem időben csak heti 1 futás fér bele, jelenleg 7-8 km körül futok.

Karnitinből én 1-2 g-ot szedek edzés előtt. Az a jó benne, hogy "túladagolni" nem igazán lehet, kisebb mellékhatása azért tud lenni a túlzásba vitt mennyiségnek (halszag :)). 1000 mg-ot nyugodtan lehet szedni futás előtt. A kapszulásat jó fél órával indulás előtt be kell venni mert lassabban szívódik fel, a folyékony változatoknak jobb a felszívódása de drágábbak azért.

2033. marcsika77 (válaszként erre: 2032. - Tusi30)
2014. máj. 28. 11:04
Sőt biztos, hogy attól! Megerőltettem a futással, minden nap futottam, élveztem, szerettem de a bokám begyulladt, nagyon fájt. 1 hét után elmentem orvoshoz, mert kenegettem de nem gyógyult meg.
2032. Tusi30 (válaszként erre: 2031. - Marcsika77)
2014. máj. 28. 08:44

Szia!

Mi történt hogy nem bírták a lábaid? Milyen gyógyszert kaptál? Létezik hogy esetleg nálam is a hirtelen sok futástól lett a bokámban ízületi gyulladás?

Én is szeretek futni, és nagyon remélem nem kell feladnom! Te jársz azóta, csak kisebb távokat?

2014. máj. 27. 14:38

Én elsőre nagyon belehúztam a futásba, napi 4-5 kilómétert futottam a Budai hegyekbe. Csodálkoztam milyen jól bírom, van futócipőm, de sajnos a bokáim nem bírták. Túl vagyok egy gyógyszeres kezelésen, most újra kezdtem a hat hetes edzéprogrammal. Csak fokozatosan mindent. Tanultam az esetből!

Jó futást mindenkinek, legjobb sport, amúyg imádom!

2030. csikil4ny
2014. máj. 27. 13:02
Remélem is! :)
2029. Csurmi (válaszként erre: 2028. - Csikil4ny)
2014. máj. 27. 12:53
pár edzés után már menni fog hidd el. Még mielőtt elkezdtem én is futni, olvasgattam a neten, és egy futó azt írta, hogy azzal se törődj, hogy ha egy járókeretes néni is megelőz :D szóval kb ilyen legyen a tempó elsőre, nem kell kiköpni a tüdődet, így hidd el fog menni az a fránya kör. csak szépen lassan fokozatosan, és hagyj időt magadnak, pár nap és fejlődni fogsz meglátod.
2028. csikil4ny (válaszként erre: 2027. - Csurmi)
2014. máj. 27. 12:47

Köszönöm, akkor nagyot nem hibáztam! :) Többen is kocogtak a pályán, de senki se volt túl gyors, a sebességen nem is gondolkodtam eddig.


Nekem sajnos még a teljes kör se megy, de idővel gondolom javul a helyzet. 4 kört kocogtam legutóbb úgy, hogy az utolsó 100 m-et sétáltam.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook