Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Futás - Első 5 kilométerem! fórum

Futás - Első 5 kilométerem! (beszélgetős fórum)


2012. jún. 6. 21:32

Én sem tudok várni... szombaton lehet fesztiválra megyek úgyhogy lehet kicsit felpörgetem az eseményeket :S remélem nem csinálok vele rosszat..


24 perc, 2.93 km, 08:11 átlag min/km, 199 kcal (bár ez lehet nem pontos, mert én telefonon mérem az ilyesmit, a pulzusmérőn nincs ilyen funkció)

Amúgy nagyon jól esett!:)) néha bele is szaladtam a futással a gyaloglásba..

2012. jún. 6. 19:16
Hát, én túl vagyok az első edzésen!:) Lezuhiztam jó hideg vízzel és most elképesztően jól érzem magam!:) Alig várom a következő futást! Azt írják, hogy kezdőként feltétlenül szükséges 1 nap pihi a futások közt, de én már holnap is mennék! Ez az egypercezés nem volt megerőltető.
2012. jún. 6. 18:17
Na nekem megvolt! :))) 24 perc, pont 3 km, 240 kcal. Mivel elfejtettem, hogy melyik mennyi. Ezért 4X 2p (9km/h) futás - 1p (5km/h) séta és 4X 1p (9,3 km/h) futás - 2p séta (6 km/h) volt. Annyira örültem, hogy ment a futás, hogy gyorsan rádobtam még 2 km-t 10 % emelkedőn (6,4 km/h) is. Szuper volt!!! Köszi, hogy elindítottad a programot! Nektek is jó sportolást!
14. a8c0ef8ce5 (válaszként erre: 10. - DiamondAngel)
2012. jún. 6. 17:52

[link]

Innen lehet ötleteket meríteni! Majdnem 10 perc ;)

13. a8c0ef8ce5 (válaszként erre: 8. - Cirmoscicajaj)
2012. jún. 6. 17:42
6 hét után szerintem lehetséges, az eredeti oldalon is sokan írják, hogy sikerült nekik és itt is láthatod, hogy van pozitív visszajelzés. Akkor nekünk miért ne menne?:)
12. a8c0ef8ce5 (válaszként erre: 3. - Livegirl)
2012. jún. 6. 17:40

Én a gyaloglást mindig a zsírégető pulzustartományban próbálom tartani, az alsó tartomány környékén és kész.

Egyébként azt írja, hogy "A futást laza, "beszélgetős" tempóban végezzük, azaz olyan tempót válasszunk, ami mellett képesek lennénk pl egy futótárssal beszélgetni. "

A km/h-ra nem tudok tanácsot adni, nem szoktam nézni:S

2012. jún. 6. 17:34
Jobban fogod bírni a futást is, ha jól bemelegítesz! Én azt sokszor, csak ímmel-ámmal csináltam, és az első 2 kör számított "bemelegítésnek"...nem volt jobb! Guggolgass előtte, nyújts, sokakat látok előtte ugrándozni is :D
2012. jún. 6. 17:25
Átnéztem az oldalt és írja, hogy be kell melegíteni és nyújtani is. De nem találom hol írja le, hogy pontosan mit is kell csinálni. Nálam a bemelegítés fogalma egyenlő a tesiórán tanult pár perces gyakorlatokkal, de itt 10 perceket ír... Tényleg ennyire hosszan szükséges? Nem elég csak átmozgatni az izmaimat?
2012. jún. 6. 17:15
Fokozatosan..
2012. jún. 6. 17:10
hogy tud valaki 5 km-t kezdetnek????????? számomra elképzelhetetlen :)))én jó,ha 1 km-t tudok futni,de még szerintem még annyit se.
2012. jún. 6. 17:09
Jó stresszoldó :)
2012. jún. 6. 17:08
Én ezt pontosan február 25.-én kezdtem el. Az elején majd meghaltam, csak a sétákra tudtam gondolni aztán az utolsó héten a 2x15p futásnál kihagytam a sétát és lefutottam az 5 kilométert.:) Szerintem jó program, fokozatos, pedig én utáltam és nem is bírtam futni.
2012. jún. 6. 17:07
Tudja e valaki, hogy terep futócipővel lehet e aszfalton is futni? Kisebb e a csillapítása?
2012. jún. 6. 17:06

Sziasztok!


Én ma biztos elmegyek futni, nekem 4km a szokásos táv, egy egyszeri 50 m-es sétával :)


Aki megy mindenkinek jó utat :)

2012. jún. 6. 17:02
Hát ma még úgy sem gyalogoltam, úgyhogy megpróbálom :) Nekem nem cél a futás, mert inkább a zsírégető zónában szeretnék mozogni, az meg nagyon felvinné a pulzusomat. Megpróbálom veled jó :) Melyiket kb. mennyi km/h-el csináljam? 8/4,5? Nálam a 6-7 a gyalogló tempó.
2012. jún. 6. 17:01
Azt hiszem én megpróbálkozok vele! Lelkes vagyok, tetszik a gondolat!:)
2012. jún. 6. 16:58

Sziasztok! Elsősorban kezdő futóknak hoztam létre ezt a fórumot (én magam is az vagyok), hogy a futással kapcsolatos tapasztalatinkat osszuk meg egymással. Továbbá várok mindenkit, aki most kezdi/már elkezdte az első 5 kilométerem edzéstervet. :)


Én most kezdem az első napom, a célom hogy 5 km-t lefussak a 6. hét végére sétálás nélkül! Jelenleg még csak ismerkedem a futással, 6-7 km-eket már sikerült eddig gyaloglással és kocogással felváltva megoldanom. Most jutottam el arra a pontra, hogy ez nem elég, valami olyat szeretnék amivel fejlesztem is magam, és nagyon bizakodó vagyok e szempontból az edzéstervvel kapcsolatban.


Ma 8x: 1p futás, 2p séta lesz a program.

Ki tart velem?:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook