Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯
5395. Nelli&Orsi (válaszként erre: 5393. - H.Ancsi)
2012. jan. 7. 10:03
Ha már a séta a téma:) Ti oda meritek engedni a kutyusaitokat nagyobb testű kutyákhoz? Mert én beaglenél nagyobb termetűekhez félek odavinni. A környéken meg csupa ilyen nagytestű kutya lakik csak. (labrador, magyar vizsla, huskyk) Nem hinném, hogy szándékosan bántanák, de félek, hogy a termetükből adodóan akár játék közben is csinálhatnak olyat, ami az én kutyámnak már fájna. Csak a gazdik meg hívnak, hogy miért nem csatlakozom hozzájuk... Szerintetek?
5394. Párduc11
2012. jan. 6. 09:21
Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, ha valaki tudna segíteni! Szuka francia bulldogom, most tűzel először, de borzasztóan hullik a szőre! Ez lehet a tűzeléstől, hormonoktól, vagy más oka lehet? Sajnos elfogyott a tápja és akana helyett select gold-ot kapott, ami hiába bárányos rizses volt, oda volt írva, hogy valamennyi baromfi zsiradék is van benne! Igazából kapott csirke csontot, de nem bolti tápos csirkéből, mégis kapott rá egy csalán kiütést, ami másnapra el is múlt, és nem is vakarózott. Viszont a szőre már előtte elkezdett hullani, kb a vérzésével egy időben! Ezért is gondoltam erre. Ha valaki tudna segíteni, előre is nagyon köszönöm!
5393. H.Ancsi
2012. jan. 5. 20:02

ez érdekes, biztos megvan az oka, szerintem adj neki időt, lehet egyszerüen nem tudja hogy kell sétálni:)))

három éves korukban is lehet őket remekül tanitani, már ha van kedvük, sok türelem, rengeteg dicséret és menni fog . Szerintem érdeklődj az előző gazditól

2012. jan. 5. 18:16
Azt még kifelejtettem hogy kb. 2 hete van nálam a kutyus, nem Én neveltem!
2012. jan. 5. 18:15

SEGÍTSETEK!!!

Sziasztok!

Van egy 3 éves francia bulldog szuka kutyusom, imádom ahogy van!:)

Viszont tudom hogy kölyök korban érdemes elkezdeni a kutya nevelését, és az én kutyám nem ismeri az alap parancsokat( lábhoz-gyere, ül, fekszik, marad..) Ez a kisebbik problémám..

Amikor leviszem sétálni a drágát, egyszerűen leül és nézelődik, nem tesz se előre se hátra egy lépést se! Pórázzal és póráz nélkül se! Csak akkor jön oda hozzám ha legugolok és elhangzik a gyere szó, állva vagy éppen menetelés közbe ez egyenlőre lehetetlen. Ezt szeretném minél előbb megoldani, de nemtudom rá a megoldást!

Nagyon megköszönném, ha tudnátok pár hasznos tanácsot mondani.:)

Tisztelettel: Kovács Lilla.

5390. H.Ancsi (válaszként erre: 5389. - Wicky85)
2012. jan. 5. 10:48

az az igazság, hogy a képek nem igazán adják vissza, valójában hogy néz ki, mert a fekete pofija miatt, nem igazán látni milyen. A szeme nem kék, viszont hihetetlen jó színekben pompázik. Megkapták a harmadik szurit az állatorvos teljesen odavolt érte. Azt mondta, hogy azért állt fel kicsit később a füle, mert alapból jó nagy, a feje még hozzá fog nőni

Persze olvassa, de nem foglalkozom vele, van már uj kutyus, gondolom mértanilag pontosan megfelel a fajtaleírásnak:)))) Hol a Tufi1 képem:)))?

5389. wicky85 (válaszként erre: 5388. - H.Ancsi)
2012. jan. 4. 18:46

Tényleg gyönyörű kutyus...a képeken mintha kék lenne a szeme. vagy ez csak a vaku miatt van? Nem is fontos, az a lényeg, hogy nagyon szép és az új helyen, a gazdinál ő lesz a család szeme fénye! :)

Remélem az is látja ezeket a képeket, aki lemondott róla és most szívja a fogát...

5388. H.Ancsi (válaszként erre: 5387. - Ancsix)
2012. jan. 4. 08:23
köszönöm, persze, de hát ő jobban tudta, hogy nem fog:)))
5387. ancsix (válaszként erre: 5382. - H.Ancsi)
2012. jan. 3. 22:08
De szép a képen és áll a füle! :-)
5386. zsanett001 (válaszként erre: 5385. - Phys)
2012. jan. 3. 20:39
Szia!Én az ilyen tipikus bulldog betegségekre az érdi Dokit (Zsargalt)ajánlanám.Mi Debrecenből járunk hozzá de megéri. Felénk is vannak állatorvosok de csak a kötelező oltásokhoz értenek. A bulldogokhoz meg végképp nem sajnos.
5385. phys (válaszként erre: 5384. - Vigyorex6)
2012. jan. 3. 18:39

Igen, és ezeket a jellegzetes tüneteket nem produkálja.


Én is gondoltam erre, de sajnos az állatorvosok nem. Nemsokára mennünk kell oltásra, és egy új dokit nézünk meg. Másik kutyunk (erdélyi kopó-németjuhász keverék) már volt nála, és neki bevált. De addig is azért érdeklődöm, hátha hallottatok már ilyenről.

5384. Vigyorex6 (válaszként erre: 5383. - Phys)
2012. jan. 3. 18:30

Az epilepsziának elég jellegzetes tünetei vannak.


Nem lehet, hogy túlságosan benyúlik a lágy szájpadja, vagy légcsőszűkülete van?

(Főként azért gyanús, mert ha utat kap a levegő, akkor jobban lesz...)

Ajjjh..., remélem kiderül mi a baj. :(

5383. phys
2012. jan. 3. 17:18

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy találkoztatok- már 'bulldogájulással' (más szóval nem tudom leírni a jelenséget)? Kb. fél évente történik meg négy és fél éves kiskutyánkkal. Ilyenkor a párom lenyomja a nyelvét, hogy kapjon a kutyu levegőt, és kis idő múlva már úgy rohangál, mintha semmi baja nem lenne. Legutóbb ez pénteken történt meg, mikor is a drágám ahogy meglátta, hogy hazaértem a melóból, leugrott az ágyról (ami nem magas, ráadásul plusz az ágy előtt van Pötyikém ágya is, ami használható a mi ágyunkhoz tartozó lépcsőnek is :-)), odajött hozzám, és egyszer csak szétcsúsztak a lábai, előremeredt, próbálkozott felállni, de nem sikerült. Párom azonnal rohant, és próbálta Pötyikét levegőhöz juttatni. Kis idő múlva még a teste is megmerevedett, meg be is csurgatott. Aztán hirtelen észhez tért, mintha mi sem történt volna, és újra felugrott az ágyra. Nagyon megijedtem. Egyébként erős kis masszív bulldog, még allergiája sincsen. Mint a képeken látható, tiszta izom is. Annyi "baja" van még - bár ez talán általános lehet -, hogy sokszor köhög fel slájmot (ami vagy távozik fehér hab formájában, vagy csak úgy "eltűnik"), illetve úgy eszik, hogy egy evés alkalmával legalább kétszer visszaöklendezi a kaját.

Van tippetek, hogy mi lehet ez? Két állatorvos látta, és mindkettőnél az volt a tipp, hogy lehet, hogy epilepszia, bár mindkettő úgy gondolta, hogy mivel ez aránylag nem gyakori, így nem biztos. Remélem, hogy tényleg nem az. Utánaolvastam, és a tünetek nem igazán ilyenek. Van valami tippetek? A válaszokat előre is köszönöm!

5382. H.Ancsi (válaszként erre: 5380. - Ancsix)
2012. jan. 1. 16:05
pontosan erről van szó
5381. H.Ancsi (válaszként erre: 5379. - Wicky85)
2012. jan. 1. 16:04
naplómban a részletek:)
5380. ancsix (válaszként erre: 5371. - H.Ancsi)
2012. jan. 1. 11:09
Nem igazán értem nagyon inkorrekt emberek vannak szegény édes kicsi kutya és ha kiderült volna egy helyen nem szép a szőre,akkor sem viszik el, nem ragaszkodtak már hozzá ennyi hét után? Azt gondolom nem is való kutya az ilyen embereknek örülök találtál neki jobb helyet!
5379. wicky85 (válaszként erre: 5378. - H.Ancsi)
2012. jan. 1. 09:17

Tegnap este a Tufi képével akartam neked boldog új évet kívánni, de valamiért nem küldte el az mms-t a telefonom. :( Majd küldöm e-mailben.

Hova kerül az apróság? Hogy találtad a gazdit?

5378. H.Ancsi (válaszként erre: 5374. - Wicky85)
2011. dec. 31. 21:51

még nem, a bloggal? jó kérdés, én is szeretném tudni. várom:)


NAGYON BOLDOG ÚJ ÉVET MINDENKIKNEK!!!!!

2011. dec. 31. 20:49
BÚÉK, 2012-ben már én is bulldogos leszek:)
5376. Bobcsi82
2011. dec. 31. 20:02
BÚÉK az összes bulldog gazdinak és kis röfögőnek :))
5375. wicky85
2011. dec. 31. 19:40
BUÉK mindenkinek! Vigyázzatok a kutyukákra ma éjjel!!!!!!!!
5374. wicky85 (válaszként erre: 5372. - H.Ancsi)
2011. dec. 31. 19:40
El is vitték a kis pöttömkét? Ennek nagyon örülök! :) A bloggal mi történt? Csinálok majd új Tufi képeket és küldöm!
5373. R75 (válaszként erre: 5372. - H.Ancsi)
2011. dec. 31. 15:50
Szuper! BUÉK mindenkinek!!!
5372. H.Ancsi
2011. dec. 31. 15:26
megtaláltam az álomgazdit:))))
5371. H.Ancsi
2011. dec. 30. 20:19
áááááá, hagyjuk, örülök, hogy nem vitték el, várjuk az álomgazdit:))) aki lehet már holnap jön, minden esetre jól megnézem kinek adom:))) Kérek friss Tufi képet:)
5370. wicky85 (válaszként erre: 5369. - H.Ancsi)
2011. dec. 30. 19:50

És miért te vagy a szemét? Aki ennyire nem ért a fajtához, annak nem is kell ilyen kutya!

Látod, Tufival sem jártál rosszul, hogy lemondták, nem került rossz helyre...IMÁDOM!!!!!!!!!!!!!!! :)

5369. H.Ancsi (válaszként erre: 5368. - Ancsix)
2011. dec. 30. 08:46
persze, kapja a porcképzőt, most felragasztottam neki, szerintem egy hét és állni fog. A pláne az egészben, hogy egy hónappal tovább volt nálam, mint a többi, mert igy tudták volna elvinni. Szegénykémnek igy sokkal nehezebb lesz az elválás, ezért is keresek neki extra jó helyet. Van két lehetőség kilátásban, még gondolkozom.
5368. ancsix (válaszként erre: 5367. - H.Ancsi)
2011. dec. 30. 08:40
Még állhat a füle én még nem vettem meg a bulldogomat,mert kicsit várnom kell vele,de mondta állatorvos ismerős, hogy van olyan, amelyiknél csak 4-5 hónaposan áll!Szerintem nagyon szép kutya a tied én biztosan elhoztam volna a helyében.
5367. H.Ancsi (válaszként erre: 5366. - Wicky85)
2011. dec. 30. 08:25
köszönöm, persze, az én dokim is ezt mondta. Persze hogy jobb, csak bosszant, hogy már születésük előtt ugymond lefoglalta, millióan őt akarták választani, most meg egy nappal az elvitel előtt lemondja és még én vagyok a szemét, na mindegy, köszönöm.
5366. wicky85 (válaszként erre: 5364. - H.Ancsi)
2011. dec. 30. 07:49

Körbeérdeklődöm. Bár lehet, hogy jobb ha ilyen helyre nem is került. Tőlünk 2 kutyit is úgy vittek el, hogy egyáltalán nem állt a fülük. Az állatorvos azt mondta az egyiküknek, hogy fél éves korukig bármikor felállhat. És Francia bulldog tenyésztő volt a doki, úgyhogy hülyeséget nem mondhatott.

Mindenképp körbenézek, hátha tudok valakit.

❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook