Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
2012. jan. 16. 20:02

Sziasztok!

Update Dömperrel kapcsolatban...

A műtét után szegénykém totál sokkot kapott a nagy védőgallértól, és mivel két napig meg sem mozdult, le kellett vágnunk a gallér külső pereméből pár centit. Így már jobban mert mozogni, de az evés ivás csak gallér nélkül megy...persze a gallér levétele-feltétele egyáltalán nem tetszik neki, már kétszer meg is harapott minket....

A nagyobb gond, hogy a duzzanat a seb körül szombat óta nem csökkent, ezért ma este visszavittük a dokihoz. Négyen fogtuk le szegénykémet, aztán a seb mellé, a duzzanat kellős közepébe beszúrta a doki a tűt és kb egy injekcióstubusnyi vért leszívott, Dömpi feje pedig leengedett, mint egy lufi... :)

Sajnos mire hazagyalogoltunk, már megint visszaduzzadt, de reméljük ez már magától leapad majd!

A doki mondta, hogy lehetett volna kivezető kanült tenni a sebbe még a műtétkor, de ő ennek akkor nem látta szükségességét, meg ha beleteszi, utána a fertőzésveszély is sokkal nagyobb lett volna.

Szóval most várunk, ha nem apad a duzzanat, akkor még a héten visszavisszük megint, de reméljük erre nem lesz szükség.

Jóéjt nektek és a kis bulldogoknak is!

5424. Zsocc87
2012. jan. 15. 16:07
Hát szerintem kimondottan allergia vizsgálatot nem.De valamit mondott is h elég költséges 1 ilyen allergia teszt.Most vették le a vérét pár napja,de még nincs eredmény.Kapott viszont 1 olyan gyógyszert a mostani dokitól amitől elmúlott neki a viszketése de amint elmúlt a hatása újra rá kezdett!Most ő azt mondta h próbálkozzunk diétával.Eddig még semmi eredménye.mondták h a csirke hús lehet a legvalószínűbb oka az allergiának, de olyan egyáltalán nem eszik amiben csirke lehet!
5423. 4c35511f0b (válaszként erre: 5422. - Zsocc87)
2012. jan. 15. 15:14
csináltatott valamelyik doki ALLERGIA vizsgálatot?
5422. Zsocc87
2012. jan. 15. 14:45

Sziasztok!Én még Új vagyok itt!Nekem is van 1 7 hónapos francia bulldogom aki 1ki napról a másikra elkezdet kaparozni kb. 1,5 hónapja tart ez!Mondhatjuk h már a 3dik állatorvosnál tartok,de még semmi eredmény h mi okozhatja neki ezt a viszketést!Most már mondhatjuk h véresre kaparja magát.Ahol nem tudja kaparni magát ott rágcsálja!!:(

Ajánlottak már birka húst rizzsel h ezt egyen,próbáltuk már más fajta táppal,most is valami olyan tápot eszik amit állatorvosok által készült és h ezt rendes boltban nem is lehet kapni csak így állatorvosnál!

Nem tudnátok segíteni h mi lehet a baja??

5421. Rudibaba (válaszként erre: 5420. - H.Ancsi)
2012. jan. 14. 20:44
hát ezen én is meglepődtem, azért kérdeztem itt, nektek valahogy jobban hiszek:)egyébként már felnőttkaját eszünk:)
5420. H.Ancsi
2012. jan. 14. 10:19
ilyet még nem hallottam, miért kellene két éves koráig kölyökkaja??? 5-6 hónapos kortól simán ehet felnőtt kaját, sőt elárulom , még korábban is.
5419. Rudibaba
2012. jan. 14. 08:13
ja még annyi, h néztem a pro plan etetési útmutatóját, miszerint 2 éves koráig kölyökkaját kell adni egy 10-25 kg közötti kutyának? egy évesek leszünk nemsokára és most akartam áttérni felnőtt kajcsira.
5418. Rudibaba
2012. jan. 14. 08:01
köszönöm!
5417. 4c35511f0b (válaszként erre: 5415. - Rudibaba)
2012. jan. 13. 22:33
Mindenképpen este
5416. H.Ancsi (válaszként erre: 5415. - Rudibaba)
2012. jan. 13. 21:54
este
5415. Rudibaba
2012. jan. 13. 20:45

Sziasztok!

Rudinak lassan napi egyszer fogok enni adni, szerintetek mikor jobb, este vagy reggel etetni?köszi!

5414. c2205252e9 (válaszként erre: 5413. - H.Ancsi)
2012. jan. 13. 20:15
Köszönöm!!!Nem akarom magam fenyezni de tenyleg jo helyen vannak nälam:))))SZERINTEM imädnak:))
5413. H.Ancsi (válaszként erre: 5412. - C2205252e9)
2012. jan. 13. 19:34

juhéééééééé, két hsz, és mind a két gazdinek tőlem van kutyája, de jóóó:))

köszönöm a kedves szavakat, örülök, hogy nálad vannak, jobb helyet nem is találhattam volna nekik:) üdv. itt a fórumon:))))

2012. jan. 13. 18:50

Sziasztok!!!

Mostmar en is boldog francia bulldog tulajdonosnak mondhatom magam(2szeresen is)

Van egy edes fekete tigriscsikos szukäm:LILI es egy kedves kis mac(s)ko, bezs kanom:Rocco aki Ja`nos volt eredetileg:))) Elöször a Lilike került hozzank,aztan mikor megtudtam,hogy a szepseges Jacsokat visszamondtak,azonnal tudtam hogy öt is akarom!!! Nem gondoltam volna de sokkal de sokkal könnyebb a ket kutyaval:)))Lili boldogabb a kis Jacso pedig sokat tanult töle...

Lili mar szobatiszta volt mikor Rocco hozzank került,es most sokkal könnyebb a dolgom,mert Lili mindent megmutat neki.Mikor pisilni indulunk(mert ugye most orankent legaläbb egyszer kiviszem öket)Lili mintha mondana neki:"Gyerünk pisilj!!!Aztan mehetünk is be"Lili pisil elsönek,majd hatranez vakkant pärat es csodak csodaja Jacso is pisil:)))Egeszen maig 100%ra biztos voltam benne,hogy Lili teljesen szobatiszta es Jacsoka is az lesz hamarosan,mignem reggel talältam egy kaksit,kicsit kesöbb pedig a mosdoba menet bele is leptem egybe:))) Gondoltak biztositjak nekem a szerencsekakit ha mar ugyis pentek 13.van!!!:))))

DE NEM LEHET RAJUK HARAGUDNI!!!A Rocco(Jacsoka)olyan szinten halas mindenert,hogy könnyekig hat...de tenyleg:megköszöni az etelt,a vizet,minden kis simogatast duplän viszonoz:)(L)A Lili meg kicsit vadabb,lehet azert ,mert ö sokaig egyedül volt,nem tanulta meg a tarsaitol,hogy harapni faj:( Meg szerintem kicsit feltekeny a dragam... nincs oka ra bizton ällithatom:mindket gzenguzt ugyanugy imadom!!!

KÖSZÖNÖM H.Ancsi ezt a ket csodas kis joszagot akik megszepitik (jobban mondva szo szerint megmentik) az eletem!!!!

5411. wicky85 (válaszként erre: 5409. - Csabszli)
2012. jan. 13. 14:48
Ilyen hamar a szervezete még nincs készen kihordani a kutyusokat. A 3 tüzeléstől ajánlott pároztatni. Mindenképp vidd el orvoshoz és kérdezd meg mit lehet ilyenkor csinálni! Felelős állattartás!!!!
5410. H.Ancsi
2012. jan. 13. 13:30
jaj, ez nagyon nem jó, még nincs kifejlődve rendesen, szerintem állatorvostól kérdezd, hogy lehet hogy 10 napig nem vetted észre hogy tüzel???
5409. csabszli
2012. jan. 13. 12:34
Sziasztok! Van egy 9hónapos francia bulldog szuka kutyám és későn vettem észre hogy tüzel felpározta a párja! Nem tudja valaki h nem lesz e valami baja hogy ilyen hamar kölykei lesznek??????????
5408. H.Ancsi (válaszként erre: 5407. - Nelli&Orsi)
2012. jan. 13. 10:16
de jó:))) elméletben ha normális egy gazdi, szól előre, ha gázos a kutyája:)) persze, meg a rossza is, és azért is jó, mert még kis korban megtanulja, hogy hol a helye a falkában, az én máltaim idióta, azt hiszi hogy 30 kg és nem 3, nekimegy még a kuvasznak is, ezt én szurtam el pici korában:)))))
5407. Nelli&Orsi (válaszként erre: 5404. - Drdd)
2012. jan. 12. 21:53
Tényleg nagyon édik:) Hát azóta vettünk egy mély levegőt és odamentünk a többi kutyához. Volt köztük egy yorki is, gondoltam ha ő elbír a nagyokkal, akkor Nellivel se lesz baj. És ismételten igazatok lett:) Odafigyelnek rá a nagykutyák, tök jókat játszanak együtt a nagykutyákkal is, remélhetőleg a jót is eltanulja tőlük:)
5406. zsanett001 (válaszként erre: 5405. - Benedekdorottya)
2012. jan. 12. 17:16
Azért is kérdeztem,mert Byron a reggeli etetésnél a kaját már vagy 2-3 napja visszaöklendezi, szinte az egészet, habos nyállal együtt,de csak reggel. Aztán én feltörlöm és újra oda adom neki, csak a habot nem, és azán már nincs gond. Lehet neki is a torka vacakol? Meg fogom tapogatni a torkát.
5405. benedekdorottya (válaszként erre: 5402. - Zsanett001)
2012. jan. 12. 15:19

Hát leginkább abból vettük észre, hogy hányt szegénykém és mindig a frissen bevitt táplálékot hányta ki, mert annyira fájt a torka, hogy nem tudta lenyelni. Aztán már a vizet is kihányta hiába ivott szegénykém. Plusz külsőleg, tapintással ki lehetett tapintani neki, hogy nagyobbak a nyirokcsomói a nyakánál, kb. ugyanúgy mint amikor a háziorvos egy embernek is megtapintja a nyakát vizsgálatkor.

Szóval azóta ő nem kap semmiféle olyan kaját, ami szobahőmérsékletnél hidegebb. Konzervet etetés előtt egy órával ki kell tenni melegedni, az ivóvize is mindig inkább langyos, és ugye jó lenne, ha a mínuszos időjárásban nem lóhalálában kellene vele sétálni, mert sajnos a gyorsan, lihegés közben beszívott hideg levegőtől is bedurranhat a torka. De hát ugye nevéhez hűen séta közben is dömperként viselkedik...:D

5404. Drdd (válaszként erre: 5395. - Nelli&Orsi)
2012. jan. 12. 14:18
Szia! Az én Majcsusom 8 mindössze 8 és fél kilós, de a legjobb barátja egy 30 kilós boxer kutyus. Elengedjük őket, úgy kergetőznek mint az őrültek :) A boxer kutyus is fiatal még, de mindig nagyon óvatos vele, ha esetleg a lába alá kerül, akkor úgy lép vagy ugrik,hogy Majának nehogy baja legyen. Úgyhogy szerintem ha barátságos a kutyus, akkor nyugodtan engedd össze, bármilyen méretű kutyával, nem lesz baja :) Rakok fel róluk képet milyen cukik együtt :)
5403. zsanett001 (válaszként erre: 5400. - Linda Noir)
2012. jan. 12. 13:50

Szia!

Ha a röfögésen kívűl nincs semmilyen más problémátok én biztosan nem műttetném meg.

5402. zsanett001 (válaszként erre: 5401. - Benedekdorottya)
2012. jan. 12. 13:48

Szia!

Hogyan vetted észre, hogy torok - vagy mandulagyulladása van a kutyusodnak? Ennek milyen tünetei vannak??

Mindnél hamarabbi gyógyulást kívánok :)

2012. jan. 12. 13:26

Sziasztok!

Rég írtam már, de azért figyelemmel kísértem az oldalt.Dömperrel történt egy-két dolog és most jöttünk a műtétről.

Szóval kb. fél éve kezdődött az egész,nyáron többször volt torok-vagy mandulagyulladása a nagy melegben, de ezek gyógyszer hatására szerencsére pár nap alatt elmúltak. Aztán egyszer nem a "szokásos" helyen jelent meg a duzzanat, hanem az állkapocs-csont végénél, kb a füle tövével egy vonalban. A duzzanat 1,5 nap alatt szilvanagyságúra nőtt, az orvos megvizsgálta és mondta,hogy a nyálmirigye van begyulladva, kapott antibiotikumot, meg kenőcsöt, a duzzanat pedig visszahúzódott. Ezt eljátszottuk kétszer-háromszor, pár hetes eltérésekkel, aztán volt vérvizsgálat is, tápváltás, hízás-fogyás stb. A legutóbbi vizsgálatnál (még karácsony előtt)pedig arra jutottunk,hogy ki kell venni a nyálmirigyét.

Ma volt a műtét,elvileg jól sikerült, most itt szuszog még mellettem, még nem tért magához. Elég nagy a seb és persze gallért is kapott, hát majd kíváncsi leszek ezzel hogyan fog közlekedni,meg zsiványkodni......A doki egyébként azt mondta,hogy a kivett nyálmirigy eléggé "megviselt" volt a sok gyulladástól és felduzzadástól, ezért lehet, hogy később az egész egy rosszindulatú daganattá fejlődött volna....hát reméljük a felépüléssel és sebgyógyulással nem lesz gond! A lábadozásról teszek fel képeket!

További szép napot nektek és a kis bulldiknak is!

Dóri

2012. jan. 7. 19:30

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy 5 éves francia bulldogom, és egy bulldogokra szakosodott doktornő javasolt egy műtétet. Azt mondta hogy mivel minden bulldognak rálóg a szájpadlása a gégéjére, ezért nem jut elég oxigén a tüdejükbe (többek között ezért van a röfögés). Ez egy lézeres műtét lenne, ahol kicsit levágnak ebből a rálógó részből vagy valami ilyesmi. Azt mondta ő már sok kis bulldogon elvégezte ezt a nem túl költséges és gyors műtétet, és ez 2-3 évvel (!) meghosszabbítja az életüket! Engem amúgy nem zavar a szörcsögése/horkolása, de ha tényleg meghosszabbítja az életét és könnyebb lesz neki, akkor belevágnék.. de persze feleslegesen nem akarom ennek kitenni (bár állítólag már aznap este vacsizhat is). Van esetleg valakinek erről tapasztalata/információja?

Előre is köszi a segítséget!

Linda

5399. H.Ancsi (válaszként erre: 5398. - Nelli&Orsi)
2012. jan. 7. 12:57
teljesen igazad van, egyszerüen szólj rá, hogy nem!!! ennyi, ha mégkérdezi miért, mert beteg:)))) ez a legnagyobb bunkóság amugy, szerintem.
2012. jan. 7. 11:25
Na akkor egy próbát megér.:) Viszont még egy kérdés: Ti, hogy szoktátok kezelni az olyan szitukat, amikor sétáltok és vadidegen emberek odarongyolnak a kutyához és elkezdik simogatni meg dögönyözni. Mert engem mostmár rettenetesen idegesít. Tudom, hogy nem akarnak rosszat de én se megyek oda szó nélkül más kutyához és kezdem el ölelgetni... Mi van ha csak ránézésre tündibündi egyébként meg harapós? Vagy én látom rosszul? Hogyan lehet kivédeni ezt, anélkül hogy a másikat megsértenéd?
5397. H.Ancsi (válaszként erre: 5395. - Nelli&Orsi)
2012. jan. 7. 11:02
ez butaság, nem hinném, hogy egy labrador, vagy vizsi kárt tenne benne. Ha a gazdija azt mondja viheted, vidd nyugodtan, nem fognak kárt tenni benne, csak legfeljebb tanul tőlük, szerintem
5396. Nelli&Orsi (válaszként erre: 5391. - KovácsLilla40)
2012. jan. 7. 10:08
Én jutalomfalattal tanítgattam az enyimet, bár ő még kölyök. Fogtam magam mellett a jutifalit, és akkor ő meg sétált mellettem, ha már viszonylag hosszabb ideje jött mellettem akkor megkapta. Bár még mindig nem tökéletes.:) Majd akarom vinni őt kutyaoviba, addig is Cesar Millannal kelek és fekszem, tök jó tippjei vannak kutyaneveléssel kapcsolatban.:)
❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook