Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
2012. febr. 25. 17:08

Sziasztok!

Nemsokára én is boldog bulldogos leszek, teljesen be vagyok zsongva.:) Nekiálltam megvenni a picinek a dolgokat, és kéne egy kis segítség. Mekkora fekhelyet vegyek neki, hogy akkor is jó legyen, ha már megnőtt? Nem akarok túl nagyot sem, mert kicsi a lakás. Előre is köszönöm a segítséget!

2012. febr. 25. 15:00
Egyébként lenne egy kérdésem nekem is: Mennyi idős korukra izmosodnak ki meg szélesedik ki a fejük teljesen? Mert Nellike olyan kis gebe még, igaz mégcsak féléves...
5483. Nelli&Orsi (válaszként erre: 5478. - Rudibaba)
2012. febr. 25. 14:41

Nem szeretnék kiskutyákat ennyi az indok:) Nekem ugye lányom van, nála problémásabb egy véletlen szex mint egy fiúnál:) Meg azt mondják a nálam okosabbak, hogy a kutyunak is jobb.

Hát utcán én se merném elengedni póráz nélkül! Nelli is nagyon húz, ráadásul meglát egy repkedő falavelet már futna utána, hogy játszon vele... Mindegy majd megkomolyodik:) A kavicsos trükköt majd megpróbálom én is bevetni:)

5482. Rudibaba (válaszként erre: 5480. - Edja)
2012. febr. 25. 07:30
Szia, ezt a kavicsos módszert kipróbálom, hátha nekem is beválik, köszi a tippet:)
5481. Rudibaba (válaszként erre: 5479. - Zsanett001)
2012. febr. 25. 07:27
hát igen, Rudi is mint egy szánhúzó kutya az esetek 50%ában..ha megérez vagy meghall valamit, onnantól kezdve...ajánlottak most egy helyet ahova ki tudom vinni, megpróbálom elengedni, felszerelkezek jutalomfalattal, mert hát a kajáért mindent:D
5480. Edja (válaszként erre: 5479. - Zsanett001)
2012. febr. 24. 19:57
Nálunk a férjem módszere a következő volt: Felszerelkezett apró kavicsokkal és amikor két hivás után sem mozgatta Yoda a füle botját sem, megdobta egy kaviccsal. Nem okozott neki fájdalmat, viszont meglepetést igen, ráadásul nem kötötte őt össze a kaviccsal. Meglepetésében, ijedtében odaszaladt hozzánk, persze akkor jött a szeretgetés, dicséret, jutalomfalat stb.Szóval a menetrend: Hivás-oda se figyelek-kavics-megijedek-odafutok a gazdihoz-puszi, dicséret. Nálunk bevált, Yoda mindig póráz nélkül sétál és már nagyon régen kavics sincs. Nyilván azért forgalmas helyen, vagy ahol sok gyerek van stb. pórázon közlekedik, de attól már nem félünk, hogy nem jön vissza ha hivjuk. Nem vállalok a módszerre garanciát, de meg lehet próbálni.
5479. zsanett001 (válaszként erre: 5478. - Rudibaba)
2012. febr. 24. 12:56

Mi is féltünk először elengedni őket. Nekünk két kutyánk van és különböző személyiségek :) A két éves kutyusunkkal mi az utcán is póráz nélkül sétálunk, annyira a lábunk mellett jön :) Észre vettük, amikor még pórázzal sétáltunk, hogy annyira laza a póráz, hogy meg sem feszül soha, ezért úgy gondoltuk, hogy akkor minek rakjam rá, azóta nélküle sétálunk :)Nagyon ügyes :)

A másik egy éves, és ő húz mint egy szánhúzó kutya. Őt nem engedjük el csak hétvégente amikor kimegyünk a közeli repülőtérre. Nagyon messzire elfut, de gondol egyet, hátranéz és irány vissza. Nem mindig jön egyből ahogy szólunk, sajna de jutalom falatot kap ilyenkor.

5478. Rudibaba (válaszként erre: 5477. - Nelli&Orsi)
2012. febr. 24. 08:02

igen, annyira szeretném elengedni, de sajnos nem merem..csak akkor hallgat rám ,ha akar..félek ha meglátna egy másik kutyát, odafutna hozzá, akár az úttesten keresztül is..most tavasszal el szeretném vinni iskolába, hogy legalább a behívást meg tudjam neki tanítani, akkor nem lesz gond:)

megkérdezthetem miért döntöttél úgy h ivartalanítod? én még egyáltalán nem gondolkoztam ezen..:)

2012. febr. 23. 11:35

Jaj, ne is mond én is alig várom már, hogy végre szépen süssön a nap és ne kelljen fázni! Nelli is jobban szereti ha játszunk mint mikor séta van:) Általában nálunk az a menet, hogy először elviszem játszani, mert ahol lakunk van egy elég nagy füves (mostanság inkább sáros) rész, és akkor ott vagyunk egy 20-25 percet, ott kergetőzök vele, meg botokat dobálunk, na attól nagyon boldog:) Aztán mikor már látom, hogy kezd fáradni (olyankor már lassabban és kisebb köröket fut) olyankor elmegyünk még sétálunk egy kicsit a környéken:) Érdekes, mert pórázon is szebben sétál ha már elötte kicsit megfuttatom:)

Egyébként jövő héten visszük ivartalanítani, már most rettegek... Tudom, hogy jobb lesz neki hosszútávon, de mégis olyan ijesztő... Azért mégis csak egy műtét... Na mindegy nem kesergek:)

5476. Rudibaba (válaszként erre: 5472. - Nelli&Orsi)
2012. febr. 23. 07:29
szia, köszi, hogy válaszoltál..igen valószínűleg ez a probléma, reggel csak kb 3/4 órát sétálunk és ennyi..várom h jöjjön a jobb idő, mert akkor el tudok menni vele futni:)egyébként sétálni gyűlöl, játszani viszont annál jobban szeret:D
5475. Rudibaba (válaszként erre: 5471. - Karancsi1982)
2012. febr. 23. 07:24
köszi.
5474. dömperke (válaszként erre: 5473. - Nelli&Orsi)
2012. febr. 22. 23:23
ő még kicsi,szerintem nem érti a próáz lényegét,de remélem előbb utóbb ő is örülni fog,ha meglátja,mert most nem rajong szegénykém a sétáért:(
5473. Nelli&Orsi (válaszként erre: 5468. - Dömperke)
2012. febr. 22. 22:43
A mi kutyánk ugyanezt csinálta. Meglátta a pórázt, hanyatt vágta magát és nem volt hajlandó elindulni. Aztán idővel egyre jobban élvezte a sétákat, mostanra pedig már teljesen kinőtte:)
5472. Nelli&Orsi (válaszként erre: 5470. - Rudibaba)
2012. febr. 22. 22:40

:) Hát én csak saját tapasztalatot tudok írni:) Mi azt szoktuk, hogy közvetlenül mielőtt otthon hagyjuk levisszük egy jó hosszú sétára, megfuttatjuk, ilyenek. A lényeg, hogy baromira fáradjon le, mert akkor nem lesz már energiája rombolni, hanem iszik, és már megy is a helyére durmolni. Ja és vettünk neki néhány bikacsököt, amit csak olyankor kap meg, amikor itthon marad, így mindig érdekes lesz neki, és inkább azt rágcsálja mint a bútorokat:)

Nekünk ez vált be, aztán persze kinek mi:) Mindenesetre, amikor még reggel csak a gyors pisi-kaki séta volt, mi is találtuk a lakást rémisztő állapotokban... A karácsonyra kapott csizmám pl csak egyszer volt a lábamon, Nellike tett róla, hogy többet nyilvánosan eszembe se jusson felvenni:)

5471. karancsi1982 (válaszként erre: 5470. - Rudibaba)
2012. febr. 22. 21:30

A Rudika olyan g_ecike mint a mexike.

disznózsírral jól kend ki a kádat és rakd bele, abban el lesz egy darabig. :D

5470. Rudibaba
2012. febr. 22. 20:02
sziasztok! lenne egy kérdésem..Rudi elmúlt egy éves, de még mindig rombol ha otthon hagyjuk, mert ugye dolgozni csak el kell mennünk..eddig egy szobában volt, ott rendre minden nap kipakolta a ruhásszekrényt..gondoltam hát csak nem olyan nagy pusztító ez a kutya, hadd mászkáljon a lakásban szabadon..ez két hete van..a múlt héten nem történt semmi baj, egy labelló meg egy képkeret ment tönkre..aztán pár napig megint semmi, és most hétfő óta lerángatta az asztalról a lámpát(2 kgos sókristály-még jó, hogy nem esett rá)kirángatta a dvd lejátszóból a pendrive-ot(ez mára totál használhatatlan lett), löködi a tévét, hogy megszerezze a tetejéről a távirányítót, lerágta a tévéállvány fiókjának gombjait és még sorolhatnám..a párom ér haza előbb, így ő látja először a romokat, és úgy cseszi le, hogy mérgesen beszél(inkább kiabál vele)és megmutatja neki miért haragszik rá és újságpapírral megcsapkodja(azért óvatosan)..a poén az h a kutya tudja is hogy rosszat csinál, de mégis csinálja..ha meglát minket mikor hazaérünk, fülét farkát behúzza, mert tudja h kapja a lecseszést..tehát a kérdésem az lenne, hogy szerintetek mi az a büntetés, vagy akármi, amivel a kutya megtanulja h nem szabad mással játszania csak a saját játékaival..és miért csinálhatja ezt a büntatés tudatában is?köszi előre is!!
5469. Edja (válaszként erre: 5468. - Dömperke)
2012. febr. 21. 19:33
Teljesen biztos vagyok benne, hogy olyan lesz!
5468. dömperke (válaszként erre: 5467. - Edja)
2012. febr. 20. 22:27

szia.Megnéztem a kutyusod,nagyon édi:)

köszönöm a válaszodat.sokat segítettél,mert nem tudtam mire vélni a dolgot.ma voltunk sétálni,de egy bizonyos szakasztól kezd csak el sétálni, nem tudom miért.próbáltam én már több dolgot, csalogatam étellel, húztam, felvettem, nem segített semmi, ha ő nem akarta.kint pedig,ha kergetem nem rosszalkodik annyit, lehet azt szeretné,hogy kergessem,de ha megáll rögtön a szájába vesz valamit,de meghúzni nem tudom,mert rögtön elszalad azzal,és elég gyors, nem tudom utolérni:)de rászólni mindig rászólok,remélem idővel tudni fogja,hogy nem szabad.egyébként olyan kis bolond képes a kavicsot is a szájába venni és rágni:)

Nagyon édes fajta amúgy,én is imádom őt,és remélem ilyen kutyus válik belőle,mint ahogy írtad.

5467. Edja
2012. febr. 20. 21:03
Szia! Hát igen ők ilyenek, minden vackot szájba vesznek, sőt meg is eszik. Nem tudok mást tanácsolni mint azt amit én csináltam. Amig ilyen kicsi, állandóan figyeld, mindig tartsd szemmel, ha valami olyat csinál határozottan szólj rá, ha kell húzd el onnan és mondd neki határozottan, hogy "nem"! M3eg fogja tanulni és leszokik majd arról, hogy mindent megegyen, megrágjon. Most még minden új neki, nem ismeri az őt körülvevő világot. Egyébként azért is vigyázz rá, mert elég sok növény mérgező. (Pl a tuja termése nagyon) Én sokszor csuklóig voltam a szájában, hogy kivegyem amit le akart nyelni!A séta pedig... Szóval Yodát eleinte úgy kellett húzni, mert inkább rohant volna a kertbe labdázni, szabályszerűen elfutott ha meglátta a pórázt. Nemsokára rájön, hogy a séta nagyon jó dolog, ne félj! Az én kicsim most már ha meglátja a pórázt a kezemben kiugrik a bőréből.Szóval csak türelem, ha odafigyelsz rá tündéri kis kutyád lesz, aki minden mozdulatodat lesi és teljesen alkalmazkodik majd hozzád! Nagyon nagyon sok örömöd lesz benne!
5466. dömperke
2012. febr. 20. 16:05

Sziasztok,én is boldog bulldog tulajdonos vagyok már közel egy hónapja:)nagyon örülök,hogy rátok találtam,lenne pár kérdésem hozzátok.kertes házban lakom,és a kutyus ha kimegy az udvarra mindent megrág,összeszed,megeszik.A füvet szó szerint tépi,a mohát is megeszi,de a leveleket csak rágj,de a faágat is tépte,amit elért...Mindig rászólok, de nem használ, amit összeszed azzal szalad, nem tudom hogy lehetne róla leszoktatni.lassan minden növényt tönkretesz.A sétálás lenne a másik gond,nem szeret sétálni,csak kajával lehet cslaogatni.viszont mikor már elég messze vagyunk a háztól akkor elkezd sétálni.nem tudom miért nem akar elindulni,meg úgy veszem észre ha sötét van az sem tetszik neki,ha sétáról van szó:(

A kutyusom most 4 hónapos,ha ez számít.legyek türelmesebb vagy tanácsoltok valamit?

A kertben sűrűn vagyunk kint,2 óránként, szerintetek ki kellene tolnom ezt az időtartamot a szobatisztaság miatt? Nagyon köszönöm a válaszotokat,segítségeteket!

5465. Rudibaba (válaszként erre: 5464. - Cec20e66f6)
2012. febr. 20. 07:29
köszönöm!
2012. febr. 19. 22:35
Nekünk volt...plasztikai műtét lett belőle, mert daganat lett... figyeljétek, ha pár nap alatt nagyot nő és piros dudor lesz belőle akkor irány az orvos.
5463. Rudibaba
2012. febr. 19. 22:23
sziasztok! kutyának lehet szerintetek pattanása? mert Rudi arcán most vettem észre, hogy van valami olyasmi..eddig még nem láttam rajta ilyet.
5462. karancsi1982 (válaszként erre: 5461. - Arturbulli)
2012. febr. 13. 21:01

Szia Frida.

Az én bulldogom 5 hónapos és lejött mind a két heréje, szeintem vidd el állatorvoshoz, mert ha sokáig nem jön le akkor beágyazódik és elrákosodhat.vagy azt fogja mondani hogy még leszállhat vagy meg kell műteni.

a pisilésnél , minden kaja után vidd ki, vagy ahova a dolgát végezheti.Általában evés után mindig pisilnak.amikor a jó helyre végzi a dolgát , nagyon dicsért meg hogy okos és adhatsz neki jutalom falatot is.ha fent pisi akkor szidd meg vagy ha látod hogy kezd pisilni, kapd fel és rohanj le vele és dicsérd meg ha lent kipisilta magát.

2012. febr. 11. 19:40
Sziasztok! Van egy 7 hónapos fiú francia buldogom, Artúr. Még mindig nem szobatiszta, rendszeresen bepisil, tudja, hogy bűnös ha idefent pisil, mert egyből szalad el..Odalent is ugyanúgy pisil, de idefent is rendszeresen. Nem tudom mi tévő legyek... A másik hogy még csak az egyik golyója ereszkedett le, mikorra kéne, hogy leereszkedjen mindkettő? mit tegyünk ennek érdekébe?? Köszönöm!!!!! Frida
5460. 4c35511f0b (válaszként erre: 5448. - Ancsix)
2012. febr. 9. 14:12
Én nem tudok segíteni,de többiek lehet igen, ők régebb óta bulldi gazdik :)
5459. Rudibaba
2012. febr. 9. 10:41
igazatok van, összekevertem a pároztatással
5458. H.Ancsi (válaszként erre: 5455. - Nelli&Orsi)
2012. febr. 8. 10:40
abszolut előtte,
5457. wicky85 (válaszként erre: 5455. - Nelli&Orsi)
2012. febr. 8. 07:52

Szia!


Én is úgy tudom, hogy jobb előtte. Egy doki azt mondta, hogy az első tüzelés előtt a szuka méhe akkora, mint egy gyufa feje, a tüzelésnél ez megnő kb pingpong labda nagyságúra és sokkal nehezebb akkor a műtét.

5456. Rudibaba (válaszként erre: 5455. - Nelli&Orsi)
2012. febr. 8. 07:23
Szia! Igaz nekem fiam van, de még talán itt a fórumon olvastam, hogy az elsőt mindenképpen ajánlott megvárni.
❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook