Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯
5305. Bélush
2011. nov. 27. 17:38
Sziasztok.Jönek a nagyhidegek és szeretnék valami "nyomulos" kutyaruhát de semmiféleképpen nem olyat amiben az ölebeket bazárimajomként páváztatják.estleg tudtok valakit aki egyedi darabokat készít?köszönöm
5304. Nelli&Orsi (válaszként erre: 5303. - H.Ancsi)
2011. nov. 25. 16:13
Én köszi a segitséget:) Minden tanácsot jó néven veszek, szeretnék jó gazdi lenni, de azt se akarom, hogy olyan legyek, aki a széltől is óvja szegény kutyát:) Márpedig egy ilyen kis szeretetgombócnál könnyű túlesni a ló másik oldalára a nagy igyekezetben:)
5303. H.Ancsi (válaszként erre: 5302. - Nelli&Orsi)
2011. nov. 24. 22:23
köszönöm:) én szerintem ezek felesleges, sőt túlzásba víve akár káros dolgok. A bórvíz nekem nagyon bevált. Persze ha látod , hogy piszkos, vagy esetleg rázza a fülét, az más, de normál esetben nem kell.:)
2011. nov. 24. 19:16
Nincs baj vele remélhetőleg. Csak olvastam a neten, hogy érdemes a fülüket meg a ráncaikat is rendszeresen tisztogatni. De ha Te mint tapasztalt kutyás azt mondod, hogy felesleges akkor hallgatok rád:)
5301. H.Ancsi (válaszként erre: 5300. - Nelli&Orsi)
2011. nov. 24. 19:12

valami gond van a fülével??? ha nincs, nem kell tisztitani. Amugy a bórvíz erre tökéletesen alkalmas.

A habzsolást úgy próbáld meg megszüntetni, hogy tegyél ki eléjük egy nagy tál kaját, sokkal többet mint amennyit egyszerre meg tudnak enni. Először valószínüleg telezabálja magát és kihányja, de ha ezt felvállalod, hamar megtanulja, hogy felesleges túl ennie magát.

2011. nov. 24. 19:04
Hali, lenne még egy kérdésem:) (Vagyis lehet lesz még több is:) Próbálta már valaki a Biogance Clean Ears fültisztítót? Mert nem tudom mivel tisztogassam a kutyi fülét és ezt gondoltam, kipróbálni, de mielőtt megvenném jó lenne egy-két vélemény róla (ha van)
2011. nov. 24. 16:35

Sziasztok! A ti kutyuskátok nem nyel sok levegőt? Mert mióta 2 kutyusunk van az egyik nagyon habzsol és nagyon sok levegőt nyel evés, ivás közben. És miután bekajált vagy beivott egy óriási büfi következik és tolja maga előtt a kaját, ezért kihányja.

Nem értem, hogy miért nem csak levegő jön ki, mint régen. Miért jön a kaja ill. a víz is vele együtt? Nincs erre valami megoldás?

5298. Bobcsi82 (válaszként erre: 5297. - Nelli&Orsi)
2011. nov. 24. 16:32
Gratulálok nagyon ügyik vagytok!! :DD
2011. nov. 24. 12:54
Sziasztok! Képzeljétek mióta írtam ide a fórumba Nellikét megszállta valamilyen jó tündér, ugyanis azóta 10 pisiből 9 pelusra megy, a maradék egy is olyan, hogy a kutya fele rajta van, csak épp a "rosszabbik fele" :)Párom szerint biztos elszégyellte magát, mikor ennyi ember előtt elmeséltem milyen rossz kislány:)
5296. H.Ancsi (válaszként erre: 5292. - Gustto89)
2011. nov. 23. 13:23

ne haragudj, de ezt jól gondold meg, mármint hogy pároztatod-e majd a szukádat. Ez nem arról szól, hogy milyen édesek a picik, majd ugyis találok nekik gazdit..... ez kőkemény meló, minima két hónapig. Segíteni a szülésnél, újraéleszteni a picit ha kell, segíteni ha elakad a kölyök, utána hetekig nem aludni, hogy minden rendben van-e. -én most kétszer szedtem ki kiskutyát a takaróból, mert belecsavarták magukat-, na és a legfontosabb megtalálni az álomgazdit.

Nem elijeszteni akarlak, de a kérdésedből látom, hogy elég új vagy még kutyázás terén, ami persze nem baj, de azért gondold át azt a pároztatást!!

5295. Vigyorex6 (válaszként erre: 5293. - Vigyorex6)
2011. nov. 23. 10:53

Jah, de látom, hogy Molly. Akkor lány.

Az én meglátásom, hogy kb 2 éves kora körül.

Az első tüzelés megtörténik már az első évben, aztán én a helyedben túl lennék a másodikon is, és majd max a harmadiknál.

5294. H.Ancsi (válaszként erre: 5292. - Gustto89)
2011. nov. 23. 10:47
az első pároztatás az min. második de inkább a harmadik tüzelésnél ideális. Kan kutya 1 éves kora körül már mehet. Ugye nem szukát szeretnél pároztatni?
5293. Vigyorex6 (válaszként erre: 5292. - Gustto89)
2011. nov. 23. 10:47

Ne pirítva, csak simán.

A pároztatásnál az sem mindegy, hogy milyen nemű.

A másik pedig, hogy meg kell győződni róla, hogy makk egészséges-e (gondolok itt bőr, gerinc, légcső..., stb betegségekre, allergiára, asztmára, epilepsziára...stb).

Az enyémnek pl röntgenen láttuk, hogy teljes szakaszon keskenyebb a nyelőcsöve a kelleténél, így hiába kuncsorogtak, hogy vigyük el a lányokhoz, nem tettem meg, és nem is fogom, mert felelőtlenség volna, pedig később nagyon szerettem volna egy utódot megtartani, hogy kicsit mindig velünk maradjon Spiky, de így sajnos ez nem lehetséges.

5292. gustto89
2011. nov. 23. 10:40
na hát köszi szépen ! megprobálkozok piritott kenyérkockákkal. és még az se világos igy elsö kutyásként hogy mikor ideális neki az elsö pároztatás?
5291. H.Ancsi (válaszként erre: 5289. - Gustto89)
2011. nov. 23. 09:38
a kenyér jó ötlet, amugy tényleg kinövi. Habzsolnak és túl eszik magukat, ha csak néha, akkor nincs semmi gond
5290. Vigyorex6 (válaszként erre: 5289. - Gustto89)
2011. nov. 23. 08:03

Szia!

Csak saját tapasztalat, de mindenkinek, leírom, hogy én a minden napi reggeli kenyérkockára voksolok. Nálunk azóta megszűnt, pedig előtt tucatszámra jöttek a rókák, és a vizet is kihányta.

A kenyér felszívja a gyomorsavat.

Első körben én csak ennyit tudok mondani próbának, mert mi is megvettünk minden vackot, és egyre rosszabb lett. :/

Néhány hányás hetente belefér neki. Nálunk a boxerlányunk is szokott néha.

5289. gustto89
2011. nov. 23. 00:30
hello!Valaki tudna nekem segíteni? Az az én gondom, vagyis a mi gondunk Mollykámmal, h miután eszik visszajön a kajcsija. :( Nem mindig, de általában éjjel. És szerintem az az oka, h nem rágja meg a tápot, mert egész darabok. :( Azt mondták h kinövi, de mégis mit lehet tenni?
5288. Vigyorex6 (válaszként erre: 5287. - Nelli&Orsi)
2011. nov. 22. 11:16
:DDDD
2011. nov. 22. 11:01
Jaja:) Amúgy csak érdekességként: Vasárnap meglátogattuk Anyut kutyástúl mindenestűl, vittük neki a pelusát, ott bezzeg nem történt egy véletlen baleset sem:) Anyáék nem győzték dicsérni meg dögönyözni a kis drágámat, hogy milyen ügyes:) Nekem meg hízott a májam:) Aztán amint hazajött elfelejtett mindent:)
5286. Vigyorex6 (válaszként erre: 5285. - Nelli&Orsi)
2011. nov. 22. 10:52
:DDD Ez a durva, hogy pontosan tudják, hogy nem szabad, és azért is! :O)
2011. nov. 22. 10:50
Köszönöm a gyors válaszokat, akkor megnyugodtam, hogy nem én csinálom rosszul:) Nálunk is ha jó helyre pisil egyből dicséret, jutifali, ha rossz helyre szidás. Egyébként szerintem tudja hogy nem szabadna, mert ha észreveszem, miközben rossz helyre pisil és rászólok, hogy fúj, meg mitcsinálsz, már iszkol el előlem mert tudja, hogy itt most szidás lesz:) Nagyon édes kis állat egyébként, életem egyik legjobb döntése volt, hogy belevágtam:)
5284. H.Ancsi
2011. nov. 22. 08:09

igen, ez nem könnyű náluk:)

ez a rakd a pelusra, fordítva is elsülhet, ezt Mancim bebizonyította. én nem a pelusra raktam, hanem ki az udvarra, ha ott pisilt, volt dicséret, juti egyebek, bent felkapás, kiszállítmányozás. A kutyám ezt hogy értelmezte? udvarra kimenni bünti, hónapokig könyörögtünk neki, hogy menjen már ki a kertbe:))))

a fő baj az , hogy hiába takarítod fel, ők érzik a szagot, nagyon érdekes amugy, mert a most hathetes kiskutyáim száz százalékosan használják az ujságpapírt, aztán ha szabadon garázdálkodhatnak majd a lakásban, valahogy elfelejtik:)))

5283. Bobcsi82 (válaszként erre: 5281. - Nelli&Orsi)
2011. nov. 22. 08:04
Szia! A miénk most lesz 11 hónapos, és bizony elég nehezen alakul nálunk is a szobatisztaság. Mostmár eljutottunk odáig hogy ha elmegy az előszoba felé akkor tudom hogy ki kell neki menni. Én hiába jutalamaztam, ha a pelenkára végezte a dolgát és szidtam ha nem, legközelebb akkor is oda ment ahová kedve tartotta.. Éjszaka szerencsére már nem pisil, kakil bent, van azért pelus, hátha mégis baleset lenne .)) A miénk pl. azt csinálja (tegnap ezzel idegesített fel) ha valami nem úgy van ahogy ő akarja, akkor bosszúból olyan helyre pisil ahová nem szabad. Tegnap este felmászott a kanapéra, ahová nem lehetne.. rászóltam és lejött, erre eltelik kb. két perc.. bemegy a gardróbba és bepisil.. természetesen direkt, mert gonolom megsértődött hogy rászóltam. Hú... kissé felkaptam a vizet.. DD Szerencse hogy nálunk szinte sehol sincs szőnyeg, kiv. az előszobába a lábtörlőt. Szóval rafkósak.. DD
5282. Vigyorex6 (válaszként erre: 5281. - Nelli&Orsi)
2011. nov. 22. 07:55

:) Ezt a "nem piszkítana a helyükre dolgot" inkább a macskáknál tapasztalom.

Az én kutyám is csinálta ezt, és sok bulldogostól ugyanezt hallottam.

Ha LÁTOD, hogy olyan helyre pisil, ahová nem szabad, akkor fújjolni kell, vagy mondani neki erélyesen, hogy nem szabad, és meghúzgálni a nyakán a bőrt mint az anyukája, és vinni a pelusra. Ha nem látod, akkor felesleges, mert úgysem tudja miért szólsz.

Ha a pelusra végzi a dolgát, akkor pedig meg kell dicsérni, és játék.

Kaja, ivás, játék után tedd rá a pelusra.

Egyébként előszeretettel pisilt szőnyegre az enyém, úgyhogy többtíz kísérlet után már nem tettem le a fürdőszoba szőnyeget, mert, ha meglátta, akkor neki rá kellett pisilni. :O)

Végül pedig nagyon változóak, több-kevesebb időt vesz igénybe a szobatisztaságra nevelés, és még nagyobb korában is előfordulhatnak balesetek.

Nálunk amolyan se hosszú-se rövid idő alatt megtanulta, hogy mit is kérünk tőle, de most 2 és fél éves, és még kb 1 éve is volt olyan, hogy az ágyba csurrantott. A kaka dolog viszont hamar ment.

2011. nov. 21. 23:31
Sziasztok! Már egy ideje nézegetem a fórumot, ez is besegített a döntésbe, hogy immár kéthete francia bulldog tulajdonos vált belőlem:)Most viszont kérdezni szeretnék tőletek 1-2 dolgot. Első kutyás vagyok, szóval nézzétek el nekem pls, ha hülyeségeket írok, tapasztalat híján más tapasztalataira hagyatkozom. Szóval a kiskutyám 10 hetes most, sétáltatni még nem vihetjük ezért kutyapelusra próbáljuk rászoktatni több de inkább kevesebb sikerrel. A kérdés az lenne, hogy normális az, hogy pisil mindenhová? Úgy értem, az oké, hogy a földre rápisil, de a fekhelyére meg az ágyunkra is van, hogy odacsurrant. (Napközben meg mikor egyedül van a fekhelyén alszik, este köztünk az ágyon.) Azt olvastam, hogy a kutyák tiszta állatok és nem piszkítanak a helyükre. Szóval nem értem. Minden összepisilés után mosom a helyét, a pokrócokat, az ágyneműt, magát az ágyat, szóval nem hiszem, hogy érezné a szagát rajta... Ha van tippetek miért csinálhatja kérlek osszátok meg velem:) Köszi előre is:)
5280. L.Laci
2011. nov. 21. 21:38
Tudja valaki hogy, hogy lehetne leinformálni kutya kennelt hogy regisztrálva van-e a MEOE-nél?
5279. ggabi39 (válaszként erre: 5277. - Jani0123)
2011. nov. 21. 20:16
Ahogy a gyerekek is féltékenyek az újabb kistesóra, úgy elképzelhetőnek tartom, hogy a kutya is depis egy másik miatt. Ezt nem kérdezted a dokitól?
5278. ggabi39 (válaszként erre: 5271. - H.Ancsi)
2011. nov. 21. 20:11

A kis mázlista... :)

Ááááá ma csak 10x pisilt be, mióta itthon vagyunk... ez nem normális. Létezik, hogy egy kutya nem tudja tartani? Létezik inkontinenciás kutya?

5277. jani0123 (válaszként erre: 5275. - Wicky85)
2011. nov. 21. 10:22

Igen hozzá vinnénk, ha műteni kell. Ő mondta nekünk, hogy kicsit javulnia kellene a kutyának ahhoz hogy meg tudja műteni, ezzel a lágy szájpad problémával. Azt is mondta, hogy lehetséges, hogy a kutya már megszokásból is hány, valamint figyelemfelkeltésből. A nemrégen hozott új kutya miatt.

Szerintetek ez igaz lehet? Képes lenne ilyesmire? Mert a másik kutya érkezése előtt is hányt, de nem ennyit, és nem is fogyott. Na és persze azóta nem is akar velünk játszani sem, csak egész nap bóklászik meg alszik. A napokban kezdett már el egy kicsit jászani kb. 2 pecet egész nap. A másik kutyust sajnos külön kellett zárni.

Depis lenne???

5276. L.Laci
2011. nov. 21. 01:32

Sziasztok!


Van valakinek infója hogy a Hajósbulldy kennel mennyire megbízható?

Tőlük szeretnénk kiskutyát....

Még egy kérdés olvastam egy helyen hogy 3D-s a kutya az mit jelent?

❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook