Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogszabályzó fórum

Fogszabályzó (beszélgetős fórum)


243. cskata
2007. máj. 8. 09:40

Sziasztok!

Tasa, tök jó, hogy ilyen jól bírod a fogszabit! Neked még az a "kötelező" 2 hetes nyűglődés sem volt, mint nekem!:)) A négyesek helyénél én megkérdőjelezem már a 2 hónapot.. több lesz az..:( valamennyit csökkent a helyük (úgy érzem a nyelvemmel), de azért még jó nagy lyuk van mindkét oldalon.. és április 28-án volt 1 hónapos a fogszabim - szóval ez május 28 környékére még tuti nem tűnik el..:( de egyszer majdcsak!:)))


Lilla, tényleg milyen rutinos foghúzatóvá váltál!:)) azért mostmár ne húzass többet!:))

Egyébként biztosan fel tudják ragasztani a fogszabidat majd, akárhogyan is állnak a fogaid!:) a fogorvosok nagyon-nagyon ügyesek, megoldják!!:))))

2007. máj. 7. 20:15

A fia menyasszonyának is sokáig kellett hordani.

Mindíg zavarban volt ha beszélni,vagy enni kellett neki,főleg mások előtt.De megbeszéltem vele,hogy senkivel ne foglalkozzon,csak arra gondoljon,hogy utána csodásan állnak a fogai.Te is erre gondolj.

241. .Lilla. (válaszként erre: 240. - Tasa)
2007. máj. 7. 20:03

hehe : ) köszi.. de komolyanez a mai abszolut nem fájt,meg 5 percet voltam bent összesen : )


Amugy nekem tényleg így keresztbe áll 4 fogam is, és azt azt sem tudom hogy hogy fordítja majd ki,mivel ugy össze vannak törlódva, hogy rá se tudja szerintem rakni a tappancsokat... na egy hét múlva mindent megtudok elméletben,remélem minnél előbb fel is rakják ;) ma azt mondta egy ismerősöm,hogy nem találkozott még olyan emberrel aki ennyire várta volna : )

240. Tasa (válaszként erre: 236. - Cskata)
2007. máj. 7. 14:20

Csajok, hihetetlen, de semmi se fáj! :)))

Bölcsességfogam már nincs begyulladva, de azért fertőtlenítgetem, de már nem olyan piros az íny körülötte, mint eddig. Nyelvem meg teljesen összehaverkodott az ívtágítóval. :) Remélem nem csak ideiglenesen, hanem örök barátságot kötöttek! :D

Lilla már úgy írsz a foghúzásról, mint más egy dolgozatról! :D

cskata, de jó, hogy már változásokat látsz! Az tök nagy erőt adhat.

Én most azt nem tudom elképzelni, hogy a négyeseim helye valaha is el fog tűnni. Dehát egyszer csak eltűnik. Valaki azt írta 2-3 hónap, de van aki szerint 5 hónap is kell. Nah majd meglátjuk!

További szép napot, jók legyetek! :)

239. erank (válaszként erre: 234. - Cskata)
2007. máj. 7. 11:41

Köszi. Nektek volt már olyan, hogy aktiválás után sokáig úgy éreztétek, hogy nem illik össze a két fogsorotok? 2 hete voltam és azóta nagyon kellemetlen.

Amúgy nekem nincs fogívtágítóm. Legalább ezt megúsztam. :)

238. cskata (válaszként erre: 237. - .Lilla.)
2007. máj. 7. 11:35

tudtommal nem kell mindenkinek!

a fogsor ívét növelik vele - ezáltal jobban elférnek a fogak.. valami ilyesmi..:))


nekem a dokim nem mondta, hogy az van-e a számban vagy valami más ilyen jellegű "kütyü" (a szájpadlásommal párhuzamosan fut egy drótom), szóval igazából nem tudom, hogy nekem ívtágítóm van vagy valami másom..:)))

úgy 1,5 hétig nagyon törte a nyelvemet, de már semmi gáz vele, teljesen megszoktam.


lehet, hogy ezeken az oldalakon találsz bővebb infót, én csak nagyjából nézegettem meg őket régebben:

[link]

[link]

237. .Lilla. (válaszként erre: 236. - Cskata)
2007. máj. 7. 11:12
ívátgító apropo.. ez mi és miért kell? mindnekinek kell?
236. cskata (válaszként erre: 235. - .Lilla.)
2007. máj. 7. 10:27

gratula, ez gyorsan ment!:))

velem minden oké, szerdán megyek aktiválásra - jelenleg totálisan panaszmentes vagyok..:) és már látok változásokat, ennek nagyon örülök!:))


Tasa, mizujs a bölcsességfogaddal? A nyelved hogy bírja az ívtágítót..?

235. .Lilla.
2007. máj. 7. 10:18

na tul vagyok a negyediken is ;)

Remélem ti is jól vagytok,puszi

234. cskata (válaszként erre: 231. - Erank)
2007. máj. 6. 17:01
hááát, le a kalappal előtted!! csak sok erőt tudok Neked ehhez kívánni! és mi itt vagyunk jópáran, gyere bátran bármikor mesélni és/vagy panaszkodni!:)
233. cskata (válaszként erre: 232. - Tasa)
2007. máj. 6. 16:57

hehe, tényleg úgy hangzik, mintha egy kismama írta volna..:))

egy barátnőmnél kb. akkor derült ki, hogy babát vár, amikor én kaptam a fogszabit - és azon vihorásztunk, hogy neki már kb. fél éves lesz a gyerkőce, amikor rólam majd leszerelik a drótokat..:D szóval az enyém kicsit hosszab "terhesség" lesz..:))))

232. Tasa (válaszként erre: 230. - Cskata)
2007. máj. 6. 15:04

Tényleg jó a kamilla tea, reggel kipróbáltam, mert sajnos megint nagyon fájt a bölcsesség fogam. :( De most már jobb.

Már 5 hetes vagy?! (Ehehee, mintha babát várnál! :D) Hogy megy az idő. Remélem pikk-pakk el fog telni ez a másfél év! :)

231. erank (válaszként erre: 228. - Cskata)
2007. máj. 6. 14:34
Anyukám azzal próbál nyugtatni, hogy mostmár kisebb réteget kell eltávolítani. De ettől még nem nyugodtam meg. Az egész nyaram ezzel lesz elrontva. :( Az előzőnél az volt a baj, hogy műtét után annyira be volt gyulladva a helye, hogy sokáig várni kellet és mire visszahívtak benőtt. Akkor még próbálták a lyukat tágítani valamilyen löttyel, de nem jött össze. Remélem senkinek nem kell majd ilyet csinálni.
230. cskata (válaszként erre: 229. - Tasa)
2007. máj. 6. 11:32

jajj-jajj, nyelv fájás..:(( arra is jó a kamilla tea - legalábbis nekem bevált. Jobban, mint pl. a Corsodyl.. ameddig tudtam, a számban tartottam 1-1 kortyot, hadd "ázzon" a nyelvem benne..:) csak attól féltem mindig, hogy befogja a breketteket és majd sárgák lesznek - de szerencsére nem!


rágás: én pár nap után már tudtam rágni.. igaz, nagyon óvatosan, rákoncentrálva minden falatra..:)) persze fájtak közben valamennyire a rágó fogaim, de annyira kívántam a szilárd kajákat, hogy valahogy csak legyűrtem őket..:)

melegszendvicset talán 1 héttel ragasztás után ettem először, term. falatokra darabolva..:)

viszont most már jó pár hete csak 1-1 napon érzékenyebbek a rágófogaim, általában semmi gáz most a kajálással.. (most szerdán voltam 5 hetes!:) jövő szerdán következő aktiválás!)

229. Tasa
2007. máj. 5. 20:14

Igen, már sokkal jobb! Már nem is vagyok kishörcsög! :) Meg nem is fáj már nagyon. Most jött a nyelv fájás a fogívtágítótól. :D Csak hogy ne érezzem már olyan jól magam. :) De annyira még nem vészes. Jó ötlet ez a kamilla tea tényleg!! Ki is próbálom. Köszi az ötletet! ;)

Kata, Te hogy a francba (már bocsánat)ettél melegszendvicset? Én még mindig nem igazán tudok rágni. Vagy Neked mióta volt fent akkor a szabi?

228. cskata (válaszként erre: 226. - Tasa)
2007. máj. 5. 19:54

akkor egy kalappal 19-re!:) még van 2 hete meggyógyulni, ennyi idő alatt csak rendbejön! elég durva lenne, ha addig fájna..:(( Fertőtlenítgesd szorgalmasan!:) lehet, hogy a kamilla tea is hasznos lenne most plussz "adalékanyagként"..;)


Erank: ez nagyon durva történet..:(( grrr..:(( teljesen kirázott a hideg tőle..:(

Mit össze nem szenvedezünk a fogainkért..?:( bár én inkább meg sem szólalok, engem ekkora traumák azért még nem értek - szerencsére!!

227. .Lilla.
2007. máj. 5. 09:29
jól van akkor.. És hogy érzed,segít az az oldat?
226. Tasa (válaszként erre: 225. - .Lilla.)
2007. máj. 5. 08:17

Szóval megnézte a szájsebész bácsi és hyperolos oldattal fertőtlenítette egy tompa fecskendő segítségével. Mikor meghallottam, hogy fecskendő, egyből mondtam, hogy én akkor kérnék előtte lidokaint, erre elkezdett nevetni, hogy nem szúr meg, csak a "lafogó" íny alá nyomja ezt az oldatot. :) Aztán adott egyet nekem is itthonra és azzal kell most fertőtlenítenem. Aztán, ha már nincs gyulladásban, akkor ki lehet húzni. Úgyhogy 19-én, amire már be vagyok jelentkezve kihúzzák. Remélem addig meggyógyul, mert azért még most is fáj. Szóval ez volt. :)

Éreztem, hogy lélekben velem voltatok csajok! :)))

225. .Lilla.
2007. máj. 4. 19:57

jujj szegény.. : ( hát ez tényleg fájhat,nem szívesen "próbálnám" ki.. :(



Tasa: na mi volt? hogy érzed magad?

224. erank (válaszként erre: 215. - .Lilla.)
2007. máj. 4. 15:50

A bal szemfogam nem nőtt ki, mert el van ferdülve.

A szájpadlásomon vágtak (inkább égettek, mert izzított dróttal csinálták) egy lyukat, hogy hozzáférjenek a fogamhoz.Úgy volt, hogy ragasztanak rá beckettet és kiegyenesítik. A fogam még benne van a csontban. Már 2 éve kihúzták a tejfogamat és azóta fogatlan vagyok. :(

A műtét annyira fájt, hogy nem szivesen csináltatnám meg mégegyszer, de nem akarok fogatlan maradni.

223. .Lilla. (válaszként erre: 221. - Cskata)
2007. máj. 4. 14:07

na Tasa akkor most megy a szorítás.. :S

Kata: nem az a szájsebészem mint a fogszabis.. szal ő csak huzgál meg töm.. :) azaz már csak huzgál :) hát mosthétfőn lesz igen a 4ik utána hétfőn ,meg mintavétel.. utána meg remélem minnél hamarabb ragasztás.. Bár osztálytársam akinek TB-s volt azt mondta h neki egy hónap is eltelt a minta meg a ragasztás után,olyan lassan ment minden..:S na mondom okés,pedig reméltem hogy még junius előtt megkapom.. :)

222. Tasa
2007. máj. 4. 11:37

Köszi csajok, aranyosak vagytok! :)))

Természetesen majd jelentkezem mi volt!

221. cskata
2007. máj. 4. 10:50

Lilla, gratula!:)) bátor csajszi vagy!:) és már a 3/4-én túl is vagy..:))) az utolsó hétfőn lesz? nem mondta, mikorra tervezi a felragasztást?


Tasa, jobbulást! ennyire nem használnak a fájdalomcsilapítók..??? nagyon durva..:((( én is szorítok Neked, úgyhogy ezen biztosan nem fog múlni a dolog!!:)) hahaha: nem FOG múlni..:) tényleg belezakkantam a témába..:))))

majd gyere mesélni, mi volt a szájsebésznél!

220. .Lilla.
2007. máj. 4. 10:15

huhát hajrá ;) köcce,hát igyekszem ügyi lenni.. amugy most hörcsögnem érzem magam,de csak a szám áll gfélre..nagyon gáz :P

na szorííítok ;)

219. Tasa (válaszként erre: 218. - .Lilla.)
2007. máj. 4. 09:31

Lilla, le a kalappal, nagyon ügyi voltál! Emlékszem még mennyire be voltál tojva a húzástól és már 3-on túl is vagy. :)

Sajna nekem ugyanúgy fáj ma is, nem tudom mit fog vele csinálni, de örülnék, ha megszabadítana tőle,mert lassan cataflam, advil ultra és algoflex-függő leszek. Fél 2-re megyek, szorítsatok! :)

218. .Lilla. (válaszként erre: 216. - Cskata)
2007. máj. 4. 08:49

Szia.. mostjöttem haza.. 2huzáson tul egyszerre :) szóval már csak egy van hátra ;) és most nem sírtam,tök bátori voltam,csak nem hatott a szuri szal kaptam mégegyet,így összesen 4et :| kicsit fájt meg a bal felső akkorát reccsent hogy azthittem beletörte.. jajj és nagyonvicces mert egyet megkaptam (nemtom mért csak egyet) na és az alján van egy kampószerűség.. mmint a fogam alja olyan.. nagyonvicces.. fáj is a helye rendesen.. :| na szóval én élek,és útón vagyok.. mostmár aztán végképp nem gondolhatom meg magam fogszabi ügyben.. :P

Tasa: Hogy vagy? Remélem jobban ;)

cskata neked is minden jót és köszi a drukkot ;) pussz Nektek : )

217. cskata (válaszként erre: 213. - Tégl@)
2007. máj. 3. 21:51

ilyen kis balesetek néha előfordulnak állítólag..:) nekem egy gumim jött le 3 hete vacsinál - tök kétségbe estem, hogy szét fog esni a fél kütyü, hívtam rögtön a fogorvosom, másnap reggel meggyógyította..:)

A brekett-lepotyogástól én is félek, nem is nagyon merek harapni kajákat, inkább falatonként eszem..

216. cskata (válaszként erre: 211. - Tasa)
2007. máj. 3. 21:47

az ívtágítót biztosan megszokod pár nap alatt - hihetetlen, mi mindent meg nem tudunk szokni..:D nekem még van, hogy fennakad rajta a kaja, de egy korty víz és már lent is van..:) csak majd a nyelvedre vigyázz (bár nem nagyon lehet..) - már írtam, hogy nekem azt nagyon feltörte, kb. 1,5 hétig fájt..:(

szerintem a bölcsességfogad a fogszabi miatt indult be egyébként.. valahol olvastam, hogy ez gyakori - és tapasztaltam is.. nekem úgy 2 hete az alsó bal kezdett fájni, 1-2 napig így volt, aztán elkezdett a felső ugyanazon az oldalon.. aztán vége lett, azóta nyugton vannak szerencsére..:)) ezért írtam, hogy hátha Neked is "lenyugszik" majd.. de akkor ezek szerint ki kell húzni..:(


Lilla, holnap (pénteken) mész húzatni? Sok szerencsét!:)

215. .Lilla. (válaszként erre: 214. - Erank)
2007. máj. 3. 21:38
neked mért kellett műteni? :(
214. erank
2007. máj. 3. 20:43

sziasztok!

Voltam múlt héten. Februárban volt egykis műtétem, és teljesen benőtt a lyuk amit vágtak, úgyhogy nyáron megint műteni kell. Már a februári után úgy nyilatkoztam, hogy nem vágnék bele mégegyszer és ha rá gondolok máris összeszorul a gyomrom. Kaptam új vastagabb drótot és nagyon fájtak az örlőim és az ívet minden fogamhoz dróttal rögzítették amik szúrogatnak. Szerencsére beckettem még nem esett le, pedig múltkor telibe talált egy medicinlabda és úgy éreztem, hogy mozognak, pedig a doki szerint nem. Én felragasztás után 5 órával már ettem fasirtot, meg epret késsel villával, fura volt, de könnyen megszoktam. Mindenkinek fájdalommentességet a továbbiakban!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook