Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Férfi meddőség! Segítsetek! fórum

Férfi meddőség! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


172. erna2010 (válaszként erre: 170. - LedZsi)
2011. febr. 28. 08:22

Gondoltam, hogy így lesz!  Majd számolj be az inszemről!

Üdv: Erna

171. 381daea29f (válaszként erre: 156. - Erna2010)
2011. febr. 27. 01:18

Jövőre már a 10 millió lesz az elfogadott sperma szám?


Mi folyik a pasik lába között?

170. LedZsi
2011. febr. 24. 12:09
megjött a genetikáról a papír, minden rendben!
169. LedZsi (válaszként erre: 168. - Erna2010)
2011. febr. 23. 13:37

hűűű de sok minden...

annyit tudok hogy vérből néznek mindent, 13 kémcsővel vettek le mindkettőnktől!

sokára lesz eredmény, kb. 2 hónap, addig nem is tudok semmit, de rengeteg mindent néznek, mindenre kiterjedően, meg ugye volt az elbeszélgetés.

elküldik a leleteket, ha baj van szólnak és vissza kell menni, remélem minden oké lesz:)

azért küldtek már minket ilyen vizsgálatokra mert minden oké mindenhol mégsem jön a baba...

168. erna2010 (válaszként erre: 166. - LedZsi)
2011. febr. 23. 08:39

Ez az összeférhetetlenségi vizsgálat ugye nem vérvételből történik, hanem együttlét után?

Genetikai vizsgálatot általában rossz spermakép (pl. 5 m/ml alatti koncentráció ) illetve krónikus vetélés esetén szoktak nézni. Mivel a herevisszér műtét előtt csak 4 m/ml volt a férjem eredménye, ezért az andrológus biztos, ami biztos alapon genetikai vizsgálatot is javasolt. Néztek neki kromoszóma szerkezet (23 pár van-e egyáltalán?, van-e valamilyen eltérés valamelyiken?stb.), Y kromoszóma mikrodeléciót (esetleg nem hibás-e, hiányzik-e egy olyan gén az Y kromoszómán, ami spermiumok éréséért, termelődéséért felelős?) és volt még cisztás fibrózis (azt hiszem, ez ondóúti elzáródást, illetve az ondóvezeték hiányát okozhatja) vizsgálat is. Ha nem gyógyul meg a férjem és mégis lombik lesz, arra az esetre nálam is javasolt a genetikus vizsgálatokat. Már nekem is megcsináltattuk ezeket: kromoszóma szerkezet vizsgálat, trombózisra hajlam, folsav hasznosulási panel és nálam is cisztás fibrózis. Állítólag a nőnél is nagyon fontosak ezek a vizsgálatok főleg egy lombik előtt. Bocsi, ha valamit rosszul írtam, de ez a genetikai dolog elég távol áll tőlem. Pontosabb információt a Nagygéndiagnosztika ( [link] és az Istenhegyi Géndiagnosztikai Központ ( [link] honlapján kaphatsz.

Nektek milyen genetikai vizsgálat volt?

2011. febr. 23. 07:47

Sziasztok!


Mivel én most voltam D vitamin labor vizsgálaton, és kiderült, hogy nagy hiányom van. Olvastam, hogy ez nőknél meddőséget okoz, ezért most utána néztem a D vitamin és spermium kapcsolatának is.

Megpróbáltam nektek elküldeni a cikket, de sajnos nem engedte. Ha valakit érdekel priviben elküldöm.

De a férjemet elküldöm ilyen vizsgálatra.

166. LedZsi
2011. febr. 22. 21:15

zalaegerszegre mentünk. amit utolsónak írtál az mi?

ige, összeférhetetlenséget néznek, nem termelek e ellenanyagot a sperma ellen, lehet teherbe esek csak nem marad meg, hát ilyesmiket...

165. erna2010 (válaszként erre: 163. - LedZsi)
2011. febr. 22. 20:38

Biztosan sikerülni fog, de addig is tömjed a férjedet vitaminokkal!!! Hova jártok különben?

Az egyik hozzászólásodban olvastam, hogy voltatok genetikai és immunológiai kivizsgáláson. Megkérdezhetem, hogy ez pontosan milyen vizsgálatokat jelent? Az immunológiainál azt nézték meg nálatok, hogy a méhnyak termel-e ellenanyagot a spermiumok ellen vagy azt, hogy a férjednél merül-e fel valamilyen immunológiai gond a saját spermáival szemben? A genetikai vizsgálat gondolom, hogy Y kromoszóma mikrodeléció volt.

164. erna2010 (válaszként erre: 162. - Bibü)
2011. febr. 22. 19:27
Hát a mozgékonyság valóban nem túl fényes, de szerintem, azért biztató, hogy a spermaszám rendben van és magas a fehérvérsejtszám, hiszen remélhetőleg ezt jelenti, hogy nálatok megtalálták az okot, és ha tényleg bakteriális gyulladásról van szó, akkor azt könnyen lehet kezelni. Az ismeretlen eredetű férfi meddőség szerintem sokkal, de sokkal rosszabb lenne.
163. LedZsi
2011. febr. 22. 16:24

mi ma voltunk tapolcán, mehet az inszem!

csak félek nem jön össze...

162. bibü (válaszként erre: 161. - Erna2010)
2011. febr. 22. 12:37
:((( Hát ez elég rossz.
161. erna2010 (válaszként erre: 160. - Bibü)
2011. febr. 22. 12:25
Igen, szerintem ezt jelenti, de a 11,9% az nem a mozdulatlant, hanem inkább az egyhelyben mozgót takarja. A mozdulatlan pedig a maradék 73,5%.
160. bibü (válaszként erre: 156. - Erna2010)
2011. febr. 22. 11:27

Tehát nekünk ez az eredmény azt jelenti, hogy a mintának csak 1,8%-a ami gyorsan mozog, tehát ami egészséges, ami lassú az 12,8 % ami nem mozog, az 11,9 %? Ha jól sejtem ez elég rossz eredmény.....


Motility (a+b+c) Rapd Prog. Motility (a) Test result 1, 8 % M/ml Slow prog. Motility (b) Test result 12, 8 % Non-Prog Motility (c) Test result 11, 9 %

159. bibü (válaszként erre: 154. - LedZsi)
2011. febr. 22. 10:20
Soka fehérvérsejt a mintában, és hogy ez bakteriális fertőzésre utalhat. Elküldte a mintát újabb vizsgálatra és március 16-án megyünk vissza. Hát reméljük, hogy "csak" erről van szó... Egyébként azt nem értem, hogy azt mondta, hogy függesszük fel a próbálkozást is, nehogy véletlenül teherbe essek, mert ilyen gyatra állomány mellett nagyon nagy a genetikai rendellenesség veszélye. De én úgy tudtam eddig, hogy a gyatrák eleve célba sem érhetnek... Ma kell megjönnie, eddig azért izgultam, hogy jöjjön össze a baba, most meg azért, hogy remélem nem vagyok terhes... tiszta dili.
158. LedZsi (válaszként erre: 157. - Erna2010)
2011. febr. 21. 13:28
remélem, majd a doki a héten megmondja a meddőségiben...
157. erna2010 (válaszként erre: 154. - LedZsi)
2011. febr. 21. 10:43

Ledzsi!

Nálatok mi újság? Kezditek az inszemet?


Üdv: Erna

156. erna2010 (válaszként erre: 152. - Bibü)
2011. febr. 21. 09:23

Szia Bibü!


A férjed spermium koncentrációja tényleg nagyon szuper, egy évvel ezelőtt még 20 m/ml volt a határ, most már csak 15 m/ml. Valóban nem jó viszont a mozgásuk (főleg a progresszív gyors) és morfológiai mutató sem. Remélhetőleg azonban tényleg csak valami bakteriális gyulladásról van szó és néhány hónap múlva minden oké lesz.

Mielőbbi gyógyulást kívánok a férjednek!

Üdv: Erna

155. kiraanyu (válaszként erre: 152. - Bibü)
2011. febr. 20. 17:04

Néhány segítség a lelet értelmezéséhez.

Sperm Conc Test R: teljes spermakoncentráció (Azért húzta át a 20 milliót a doki, mert már 15 millió/ml a normális spermaszám, ez nálatok tökéletes)

Motilitás = mozgékonyság (Rapid=gyors, slow=lassú mozgású, non.prog=mozdulatlan.)

Morphológia= morfológia, normál alak, vagyis a tökéletes felépítésű spermákat jelenti, ameliyknek a feje, teste, farka rendben van :-)

Sok a fehérvérsejt a mintában.

154. LedZsi (válaszként erre: 153. - Bibü)
2011. febr. 20. 11:10
és ő mit mondott?
153. bibü
2011. febr. 20. 08:45
Jahh és andrológusnál voltunk magánrendelésen.
152. bibü
2011. febr. 20. 08:43

Sziasztok!


Köszönöm szépen a segítséget!


A lelete nagyon hosszú, de amivel igazából probléma van: Igazából a leletet sem tudom normálisan értelmezni. Az első lapon 4 oszlop szerepel: Mért adatok 1. minta, Mért adatok 2. Minta (mi a második minta? Egyszer adott mintát, azt hogy bontják kettőre), Mértékegység, Referencia. Igazából a referenciát sem tudom pontosan, hogy hogyan kell értelmezni. Itt van pl a spermiumszám mért adatok 1. minta alapján 446,4 , mért adatok 2. minta alapján 417, 6 millió/ejac, a referencia pedig >39. Ezt azt jelenti, hogy többnek kell lennie 39-nél? mert ha igen akkor neki brutál sok van :D. Ami kicsit magas neki a fehérvérsejtszám 1 minta alapján 1.5, a 2. minta alapján 1 millió/ml a referencia pedig 1. A 2. lapon van egy csomó adat, ami nála problémás: Sperm Conc Test Result 68 M/ml Ref Value-hoz nyomtatva >=20 van írva azt a doki áthúzta és 15-öt írt oda Motility (a+b+c) Rapd Prog. Motility (a) Test result 1,8 % M/ml Slow prog. Motility (b) Test result 12,8 % Non-Prog Motility (c) Test result 11,9 % Ez a 3 érték össze van kapcsolva, a ref value-hoz >= 25 van írva, azt áthúzta a doki és 32-t írt a papírra. Valamint van még egy problémás érték: Morph: % Normal Forms WHO 4th strict. Test result 3,9 % ref Value>= 15, az át van húzva és neki 4 van odaírva. A végleges diagnózis: 60 M/ml. astheno (12,5)- teratozoospermia (3,9) Leukocytospermia FVS: 1,25 M/ml Javasolt ejakt bakt vizsgálat. PMN elastase vizsgálat leletekkel kontroll.

151. erna2010 (válaszként erre: 149. - Bibü)
2011. febr. 17. 12:55

Szia!


A rossz spermakép mögött nagyon sok minden állhat, lehet például gyulladás, hormonális gond, herevisszér tágulat, vagy akár ezek közül több is beleszólhat. Ne ess addig kétségbe, amíg nem kerestetek fel egy szuper andrológust! Egy rossz eredmény még különben sem jelent semmit, mindenképp meg kell ismételni. Lehet, hogy ebben az influenzás időszakban a férjed is összeszedet valamit. Mind a láz, mind az antibiotikum jelentősen ronthatja a spermaképet. Amúgy azt nem is írtad, hogy a spermaszám rendben van-e.

Egyetértek Cirokával, hogy ne meddőségi központban praktizáló andrológushoz menjetek. Ha tehetitek, magánrendelést keressetek fel. Addig is elkezdhet vitaminokat szedni a férjed. Ezek biztosan nem ártanak. Az én férjem ezeket szedi: FER14 vagy Ferulant+Maca Vibe+Peponen+Omega3 zsírsav. Mostanában hallottam, hogy jó még a Procreation is.

Majd számolj be, hogy mi volt és addig is nyugi!


Üdv: Erna

150. 1c92396beb (válaszként erre: 149. - Bibü)
2011. febr. 16. 19:41

Szia!


Milyen orvos mondta? Meddőségi?

Nekik nem az a céljuk, hogy természetes úton legyen gyermeketeket, mert akkor nem csengettek sok-sok pénzt.

Keressetek egy jó andorológust.

Ha jó andrológust találsz, akkor megkeresi, hogy mi a gond, és hidd el utána minden rendben lesz a férjemmel.

Nekünk egy évig tartott, de helyrejött.

149. bibü
2011. febr. 16. 15:43

Sziasztok!


A páromnál tegnap asthenozoospermia-t (csökkent mozgást állapítottak meg a 32-es normál értékhez képest, neki csak 12,5 lett és teratozoospermia-t is (károsodott alaki felépítés) ez 4-es normál érték helyett 3,9. Nagyon megijedtem.Most még valamit vizsgálnak, de ez azt jelentheti, hogy nem lehet természetes úton gyerekünk? Az orvos azt mondta ne is próbálkozzunk most, mert ilyen satnya katonákkal nagyobb a genetikai rendellenesség veszélye, hogyha célba is találnak. lehet ezen segíteni? Ha igen gyógyszeresen vagy hogyan? Segítsetek mert nagyon meg vagyok ijdeve!

148. kiraanyu (válaszként erre: 147. - Erna2010)
2011. jan. 13. 00:01

Minden rendben volt a vérleleten és a hereuh-n is, mégis kevés volt a szám anno is és most is, de most sokkal (5M/ml). Most csak uh-n volt, vérvételen nem. Merional inj-t kapott, 30ampullát írt elő a doki, 27et kapott meg, ennyit sikerült venni. 2hónappal az utsó szuri után lettem babás :-)


(De ehhez az Én PCOS-mat is kezelni kellett.)

147. erna2010 (válaszként erre: 145. - Kiraanyu)
2011. jan. 12. 15:32
A férjed két évvel korábbi leletére amúgy mondták akkoriban, hogy valamelyik értéke (LH, FSH, tesztoszteron) nem jó? Kapott rá akkor is gyógyszert?
146. LedZsi (válaszként erre: 145. - Kiraanyu)
2011. jan. 12. 15:11
de jó nektek! :)
145. kiraanyu (válaszként erre: 141. - 123malibu)
2011. jan. 12. 14:49

Igen, nálunk rögtön injekciós kúrát írt elő a doki, vitaminokat nen is említett, azokat önszorgalomból ette. (C+Zink, szelén, tökmagolaj kapszula, E vitamin, és multivitamin)


És sajna féltünk ,mert nem csináltatott hormonvérvételt előtte (vérlelete kétéves volt), de így utólag igaza volt a dokinak, mert tegnap láttuk a Picúrkánkat a uh-n ficánkolni a pocakomban :-))))

144. LedZsi
2011. jan. 12. 11:08
én is szurkolok mindenkinek:)
143. erna2010 (válaszként erre: 141. - 123malibu)
2011. jan. 12. 08:47

Szia!


Az én férjem is kapott gyógyszert (Tamoxifent), de neki nagyon alacsony volt a tesztoszteron szintje herevisszér tágulat miatt. A műtét után sokat javult ugyan a hormon eredménye, de még így is csak az alsó határt súrolta, ezért kapott egy kicsi külső segítséget.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook