Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Férfi meddőség! Segítsetek! fórum

Férfi meddőség! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


142. 1c92396beb (válaszként erre: 141. - 123malibu)
2011. jan. 12. 08:01

Szia! A férjemnek először Andriolt írtak fel, de mivel az nem használt utána kapta a Closty-t.


De ezt vérvétel indokolta. Szóval csak úgy nem adnak gyógyszert ha hormonálisan nem indokolt.

2011. jan. 12. 00:34

Sziasztok!

Köztetek van olyan személy, akinek a vitaminok helyett GYÓGYSZERT írtak föl a spermium javítására?

Köszi

140. kiraanyu (válaszként erre: 136. - LedZsi)
2011. jan. 11. 23:31

Én is köszi :-)


És még a felsorolt vitaminokon kívül a szelén is jót tesz, érdemes szedni :-)

A párom minden vitamint bevett minden nap :-)


De hozzátartozik a dologhoz, h két hónapos hormoninjekciós kúrát is kapott a nyáron, ami jól megszaporította a spermaszámot.:D Közben az Én PCOS-mat is kezeltük, így fogant a mi 2. Picúrkánk :))))


Mindenkinek kívánom, h mihamarabb váljon valóra az álma, és babásodjatok :-))))

139. kiraanyu (válaszként erre: 135. - 1c92396beb)
2011. jan. 11. 23:29
Köszönjük szépen :-))))
138. LedZsi (válaszként erre: 137. - Erna2010)
2011. jan. 11. 19:13

a here uh tökéletes , a vérvétele is, nekem is volt már spontán peteérésem gyógyszerek nélkül és jó a hormonszintem is:)

ma kaptam műtét időpontot...

137. erna2010 (válaszként erre: 133. - LedZsi)
2011. jan. 11. 18:44
Ledzsi nem tudom, hogy milyen vizsgálatokon voltatok eddig, de annyival mindenképp kiegészíteném az előző hozzászólásomat, hogy én a helyetekben csináltatnék egy here UH-t és hormont is nézetnék. Egyrészt azért mert ha visszér vagy hormon gond van nálatok, akkor simán átkerülhettek a tökéletes spermakép kategóriába, másrészt nehogy ennél jóval rosszabb legyen helyzet pl egy herevisszér miatt, amikor kistesót akartok.
136. LedZsi (válaszként erre: 134. - Kiraanyu)
2011. jan. 11. 10:42
köszi és gratula:)
135. 1c92396beb (válaszként erre: 134. - Kiraanyu)
2011. jan. 11. 07:57
Gratulálok!!!!!!
134. kiraanyu (válaszként erre: 130. - Erna2010)
2011. jan. 10. 20:18

Ez így van. Tényleg 15M/ml a normál spermakép spermaszáma.

A normális szerkezetű spermiumok száma azért elég kevés sztem az esetükben.


Inszemre tökéletes ez a kép, de drukkolok, h spontán sikerüljön.

De a sszerkezet miatt nem ártana valami kivizsgálás, lehet, h egy egyszerű gyógyszeres kezeléssel javítható lenne.


(Nálunk legutóbb 65százalék volt normál szerkezetű, 15millió/ml a spermaszám, a sebességre nem emlékszem, de előkeresem a leletet.)


Egyébként 12hetes kismama vagyok :-)


Addig is igaza van Ernának: E,C vitamin, Folsav,Cink, multivitamin, Peponen kapszula v zacskószámra egye a párod a tökmagot :-)

133. LedZsi (válaszként erre: 132. - 1c92396beb)
2011. jan. 10. 19:45

szia!


akkor drukkolok nektek!

nekünk semmi teendő nem mondott a doki egyelőre, majd a műtétem után mond bármit is, férjemmel sincs teendő úgyhogy addig várakozó állásponton vagyunk, de persze azért próbálkozunk:)

132. 1c92396beb (válaszként erre: 131. - LedZsi)
2011. jan. 10. 19:32

Szia!


Mi már bekaptuk csütörtökön az első Gynevacot.

Amúgy a férjemnek is kevés az egészséges, pedig a száma és a mozgása nagyon jó.

Baktérium okozza nála, hogy nem jó, de még emelett is esélyünk van a spontán babára.

Most a Gynevacot azért is kapjuk, hogy a bacik elmúljanak, igazából csak a vakcina után vágunk bele a babába, előtte még nekünk lesz egy sperma kontroll.

131. LedZsi
2011. jan. 10. 18:59

jajj nagyon köszönöm!!!!

megnyugtattatok:)


majd megírom a fejleményeket ha kíváncsiak vagytok

nekem még kell átjárhatósági, amúgy mindenem rendben, hormonok, stb...


veletek?:)

130. erna2010 (válaszként erre: 128. - LedZsi)
2011. jan. 10. 18:07

Szia!


Szerintem alapvetően egyik eredmény sem olyan rossz, bár minden mutatón lehetne egy kicsit javítani. Én nagyon örülnék főleg a második eredményeteknek. A lényeg, hogy ezzel biztosan lehet inszeminációra menni, és nem kell lombik, sőt a spontán sem kizárt. Amúgy a legújabb kritériumok szerint már 15 m/ml-től normális a spermakép, egy ével ezelőtt ez a határ még 20 m/ml volt. Ha jól látom, az újabb kritériumoknak bármelyik leletek megfelel. Hajrá és egy kis vitamin (E, cink, szelén, Maca Vibe, FER14, Ferulant)!!!!


Üdv

129. kiraanyu (válaszként erre: 128. - LedZsi)
2011. jan. 10. 17:15

1.: 15 millió a spermaszám 1 ml-ben. Mennyiség 6ml (nem semmi :DD). Így össz. 6szor 15millió sperma volt mintában.Vegyhatás (ph) lúgos, jó.

Az összes sperma fele mozog, a másik fele mozdulatlan.

A mozgók összetétele: gyorsan mozog 2/6, lassabban 1/6, éppen csak mozog 3/6 (egyszerűsítve 1/2).

Normális a szerkezete, azaz egészséges spermiumok 15 százalék. Ez nem túl jó :-(


2.:

nőtt a spermaszám 18millió /ml-re. Mennyiség 6ml-ugyanannyi. Mozgás nem változott sokban, ugyanolyan kb, bár kevés az infó. Progresszív gyorsat jelentm ha jól tudom.

Vegyhatás és egészségesek száma sem változott.

128. LedZsi
2011. jan. 10. 16:45

sziasztok!


segítenétek részletesen kiértékelni?

előre is köszönöm:)

valakivel van valami jó hír?:)


ma kaptuk az eredményt:

amiket nem értek...1. eredmény


szám:15 M/ml

mennyiség:6,0 ml

ph:7,4

mozg:50 %

intenzívek aránya:1/6

mérsékelten mozgó:2/6

alig haladók aránya:1/2

norm. szerkezete:15%

kerek sejt:1-2 LT



2. vizsg:

sejtszám:18 M/ml

mozgás 50%

progr. mot:1/6

szerkezet:15%

ph:7,4

mennyiség:6,0ml

127. moniny
2011. jan. 5. 20:36
Köszi a választ! Hát nem egyszerű a dolog. Csak legalább esnénk túl rajta, mert ez a feszültség hogy holnap, majd holnap és mindennap történik valami és persze a munkahelyeden is maximálisan teljesíts...
126. Pümpöke (válaszként erre: 124. - Moniny)
2011. jan. 3. 23:46
Örülök hogy jelentkezett valaki aki hasonló cipöben jár mint mi.Az igazság az hogy semmi extra dolgot nem csináltam hogy sikerüljön.Elevit vitamint szedtem,talán kicsit jobban odafigyeltem az evésre.Nem tudom mitől sikerült elsöre,de nagyon örültünk neki.Nem akarlak elkeseriteni,de mi azóta próbálkoztunk a tesóval és 3 inszemináció sem sikerült.Most nem volt szerencsénk,de nem adjuk fel próbálkozunk rendületlenül.
2011. jan. 3. 20:54

Sziasztok!


Olyan boldog vagyok holnaptól újra kapható a Gynevac injekció, és most már van remény, hogy legyen babánk.

124. moniny (válaszként erre: 123. - Pümpöke)
2011. jan. 2. 15:16
Sajnos a mi helyzetünk is hasonló donorral lesz inszemináció a jövőhéten. Végre egy jó hír, hogy elsőre is sikerülhet. Elméletileg én makk egészséges vagyok, az orvosom is azt mondta hogy akár elsőre sikerülhet. Mit tettél érte, és milyen vitaminokat szedtél? Mi befolyásolhatta hogy elsőre sikerült? Mit tanácsolsz mivel tudom az esélyeimet növelni? Köszönöm válaszod!
123. Pümpöke (válaszként erre: 76. - Joco_berni)
2010. dec. 21. 00:22
Mi is hasonló cipőben jártunk,mint ti.A férjemnek megcsinálták a biopsziát,sajna semmi pozitiv.Igy bevállaltuk a donor inszeminációt.Az elsö inszem sikerült és született egy gyönyörü,egészséges kisfiúnk.A férjemnek eszébe sem jut hogy nem ö a biológiai apa,imádja a kisfiunkat.Aki hasonló cipöben jár javaslom mindent próbáljon meg(igy a donort is),mert nincs annál nagyobb boldogság amikor látom öket,hogy imádják egymást!!!
122. csilla80 (válaszként erre: 119. - Kiraanyu)
2010. dec. 13. 23:01

Koszonjuk.


Marcius 10,de 6 mert rovidebb a ciklusom,de en februar vegere tervezem... ;-)

121. 1c92396beb (válaszként erre: 114. - Kiraanyu)
2010. dec. 13. 20:41
Gratulálok!!!!!!
120. LedZsi (válaszként erre: 114. - Kiraanyu)
2010. dec. 13. 16:58
örülök:)
119. kiraanyu (válaszként erre: 115. - Csilla80)
2010. dec. 13. 15:51

Mi is ezt kívánjuk Nektek!! :-)


Mikorra vagy kiírva?

118. LedZsi (válaszként erre: 117. - MZolika)
2010. dec. 13. 12:20

köszönöm, jól esik a segítség, megértés, pár kedves szó:)

Nektek pedig babát kívánok ha arra vágytok:)

117. MZolika
2010. dec. 13. 12:17

Akkor ne aggódj minden rendben lesz, valóban vannak lelki tényezői, sztem ha sokat beszélgettek nem lesz semmi baj, de a vizsgálatok egyike sem halálos! Talán csak kellemetlen de a végeredmény kárpótolja majd a párod minden szenvedésért!


Sok szerencsét, és magas sejtszámot nektek:))

116. LedZsi
2010. dec. 13. 11:50

köszönöm a választ!

akkor vajon végbélen át nem nézik a prosztatát?


annyit tudunk amúgy hogy jó a spermakép, a norm érték alsó határa de azt mondták biztos csak az izgalom, legközelebb itthonról visszük a min tát, hátha így jobb lesz az eredmény:)

nem kaptunk még papírt pedig szívesen utána néztem volna az értékeknek...


üdv mindenkinek:)

115. csilla80 (válaszként erre: 114. - Kiraanyu)
2010. dec. 13. 09:38

Jajjj nagyon orulok Nektek!

Az imak meghallgatasra talaltak. Hala Istennek!

Tudom,hogy mit erzel... en is nagyon aggodom,hisz ez a 4-dik terhessegem es csak egy babam van,aki hamarosan ket eves lesz es futyul ra,hogy anya hasa novekszik,es hamarosan kisteso erkezik,ha az Istenke is ugy akarja...:-)))


Millio puszi Nektek es kivanok minden elkepzelheto jot!

114. kiraanyu (válaszként erre: 84. - Csilla80)
2010. dec. 13. 09:24

Sajnos csak most vettem észre a kérdésed. Csupán két hónap....:D bocsi :-)


Igazából a kevés spermaszám okát nem találták meg. Hormonk rendben, uh ok. A mozgásukkal különösebb gond nem volt, a doki azt mondta.


De......Nagy változások történtek azóta....:-)


Képzeljétek, 8hetes kismama vagyok :-)

Persze ez az első lépés, hisz olyan, de olyan messze van jövő július közepe-vége. Meg ugye Én PCOS vagyok...úgyh izgalom a végéig van bőven.


A férjem nyáron két hónapig kapott M.e.r.i.o.n.a.l inj. kúrát, és egy hónap múlva már 5 millió/ml-ről 15millió /ml lett a spermaszám. De azt mondta erre a doki, h valszeg fog még javulni, korán mentünk kontrollra.

Úgyh közben Én diétáztam és metformint szedtem, Férjem mindenféle vitamint bevett, amit elé tettem :-) Nov elseje körül beköltözött a kistesó a pocakomba :-))))) És remélem jövő év július közepéig ott is marad, szépen fejlődik és egészségesen meg fog születni, s teljes lesz a családunk.

Jaj, annyira szeretném, és kérjük hozzá Isten és az Anygalok segítségét.


Mindenkinek ezt kívánom!!!!!

113. MZolika
2010. dec. 13. 09:05

Kedves Ledzsi!


A herevizsgálat minden esetben tapintással történik, ha nem egyértelmű, akkor hereultrahang!!! Semmi fájdalmas, csak kellemetlen, de csak a szitu!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook