Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Férfi meddőség! Segítsetek! fórum

Férfi meddőség! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... ❯❯
232. 1c92396beb (válaszként erre: 231. - Vica19751026)
2011. máj. 18. 20:16

Az OAT szindrómán lehet segíteni. Keressetek egy jó andrológust.

Nézessétek meg, hogy mi okozza. Lehet hereviszér, hormonális probléma, esetleg férfi IR, vitamin hiány pl. D3 vitamin hiány stb, de baktérium is hozzájárulhat.

Az ismeretségi körünkben volt olyan akinek OAT volt a diagnózis, és természetes úton születtek babáik. Két éven belül két babájuk lett.

Vizsgálatassátok ki, hogy mi okozza.

2011. máj. 18. 20:11
Sziasztok,meg tudja mondani vki,hogy az andrológiai magán rendelésen mennyit kérnek?Vkin segített már OAT sindromában gyógyszer,vagy vitamin?
2011. máj. 16. 22:38

Sziasztok!


Itt korábban volt szó gyulladásról is. Szeretnék megosztani veletek egy sikertörténetet.

Az unokatestvéreméknek 10 évig nem volt baba. A férjnek voltak sperma gondjai. Sem inszemre sem lombikra nem akartak menni.

Az első 5 évben nem is nagyon paráztak, hogy nem jön a baba, mert még tanultak, aztán a férjnek voltak kivizsgálások, egyik orvostól a másikig mentek. Megműtötték hereviszérrel, majd kapott vitaminokat, de sajnos a prosztata gyulladás sehogy sem akart elmúlni. Végül fél évvel ezelőtt minden antibiotikumot abbahagyott, és fokhagymát tett fel minden este a végbélbe 10 napon keresztül. A következő vizsgálaton már nem volt prosztata-gyulladás. A felesége pedig most babát vár. Természetes úton fogant.

Ha valakinek gyulladása van, ezt érdemes kipróbálni.

229. ba75fa2700 (válaszként erre: 228. - Erna2010)
2011. máj. 15. 11:41
Köszönöm hogy leírtad.
228. erna2010 (válaszként erre: 227. - Ba75fa2700)
2011. máj. 15. 11:12

Szia Prücsök!


A férjem már kereken egy éve túl van a herevisszér műtéten és egyáltalán nem bántuk meg. Én úgy gondolom, hogy akinek ilyen a problémája, azt minél hamarabb meg kell műteni, hiszen a rossz vérkeringés miatt pangó vér nem tesz jót a szöveteknek és a meleg sem. Hosszú idő után akár a here végleges károsodásához vezethet. Egyébként a here tesztoszteron termelésre is romlik a visszér miatt, márpedig a megfelelő hormonszint elengedhetetlen egy férfi szervezet egészséges működéséhez. Sajnos ezeket mi mind megtapasztaltuk, de a műtét segítettet.

Prücsök amúgy a Te eredményeid is a visszér miatt romlik folyamatosan, ezért azt javaslom, műtesd meg magad minél hamarabb egy jó andrológussal.


Üdv: Erna

227. ba75fa2700 (válaszként erre: 213. - Erna2010)
2011. máj. 14. 15:29

Kedves Erna2010!


A hereviszérrel kapcsolatban feltett kérédésedre szeretnék válaszolni.

16 évesen egy sérülés után kezdett kialakulni vagy vettem észre a hereviszeret. Mindig egyre erőteljesebb lett ahogy telt az idő.

A gyerekvállalás miatt voltam többször is sperma vizsgálaton. Nem voltak rosszak a eredények igaz folyamatosan romlottak.

Két orvosnál voltam mind a kettő vágni akart, végül csináltattam egy UH-ot.

Az is kimutatta. A tünetek elég kellemetlenek amit okoz, de a spermaszámra igazán drasztikus hatása nem volt.

Az orvosok pedig a műtétben érdekeltek szerintem.

Összefogalalva ha nem nagyon rosz az eredmény és nem elviselhetetlen a tünet a gyerekvállalásig nem érdemes műteni a kockáztok miatt. Bizony azok is vannak...

226. erna2010 (válaszként erre: 225. - Rituska06)
2011. ápr. 18. 17:51
Hát kérdezz Nála, de ha ő az, akkor mégis jobb lesz, ha jöttök Pestre.:-)
225. rituska06 (válaszként erre: 224. - Erna2010)
2011. ápr. 18. 16:57

Szia Erna!

Mi is Dr.Kolozsy Zoltánhoz járunk,ő az akiről írtam.Nagyon köszönöm a segítségedet, és felveszem a kapcsolatot Kiraanyuval,kíváncsi vagyok hogy náluk milyen probléma volt,és mit javasolt.Köszi!:)

2011. ápr. 18. 16:47

Bibü!

A D vitamint Cirokának köszönhetjük, tőle ered minden hasznos info ez ügyben. Előtte én nem is halottam ennek a fontosságáról, aztán láss csodát a Kaáliban is lediktálta nekem az orvos az elvégzendő vizsgálatok közé. Így kb egy hónapja én is megnézettem magamnak, és egy kicsit nekem is alacsony lett. D3 vitamint írt fel az orvos. A férjemnek még nem nézettük meg, de ha a jövő hónapban megy a többi hormonját nézetni, ezt sem hagyjuk ki.

Rituska!

Szerintem nagyon jól döntesz, ha még inkább Pestre is hajlandóak vagytok felutazni, mivel egy lombik is rengeteg utánjárásba és pénzbe kerül. Arról meg nem is szólva, hogy a petesejteket altatásban szívják le, és elég sok hormonnal jár az egész kezelés. Szóval KKSzilvia ezt is azt bizonyítja, hogy nagyon bátor csaj vagy! 

Egyébként van egy fórumozó (Kiraanyu), akik vidéken jártak urológushoz. Dr. Kolozsy Zoltánnak hívják az orvost és ő állítólag Nyíregyházán és Miskolcon rendel. Én nem tudom, hogy milyen orvos, de nekik összejött a 2. baba. Ha esetleg érdekel ez az orvos, akkor írd be a keresőbe Kiraanyu nevét és írj neki üzenetet, biztosan segíteni fog.

Az általam javasolt andrológusok egyébként mind az Állami Egyészségügyi Központban (volt MÁV kórház) dolgoznak, ha jól tudom. A mi orvosunk ezen kívül rendel még a Róbert Károly Magánklinikán és Humancellben. Erdei Edit pedig a CIRIS-ben, amúgy ő volt a másik doki a férjem műtétjénél. Keress rá ezekre, ott minden hasznos infot megtalálsz. Kopáról inkább Bibüt kérdezd itt a fórumon, Kovács dokiról pedig Cirokát, mivel ők járnak hozzá. Remélem, hogy tudtam segíteni!

Üdv: Erna

223. bibü
2011. ápr. 18. 14:00

Sziasztok lányok!


Erna, köszi a tippet, szerintem mielőtt megyünk a kaáliba nézetünk mindketten egy d3 vitamin szintet. A vitaminkirályt meg akkor elfelejtem.

Hát lányok én megmondom őszintén nekem már mindegy milyen úton jön össze a baba csak legyen, úgyhogy ha nem lesznek jók a párom eredményei júniusban sem, mi belefogunk a lombikba.

222. rituska06 (válaszként erre: 218. - Erna2010)
2011. ápr. 18. 13:48

Kedves erna!

Köszönöm a válaszodat! Sajnos nem ismerem az általad ajánlott orvosok egyikét sem mert Szabolcs megyében lakom.De Budapestre is elutazunk, csak az orvosok pontos nevét, címét, és telefonszámát add meg légyszívesha tudod! Akár privátban is. Köszi!:)

2011. ápr. 18. 13:40

Köszönöm a válaszotokat erna2010,ciroka33,KKSzilvia!

Miután ti is így vélekedtek, mindenképpen másik orvost fogunk keresni! A távolság sem fog akadályt jelenteni ami a mi esetünkben 320 km, ugyanis Szabolcs megyében lakunk. Nagyon szeretnénk babát és a cél érdekében nem számít a távolság.Ezért szeretném ha tudnátok ajánlani egy jó andrológus dokit,névvel,címmel, telefonszámmal!Köszi, sziasztok!!:)

220. KKSzilvia (válaszként erre: 216. - Rituska06)
2011. ápr. 18. 09:46

Köszönöm!Hát....bátorság.....már szeretnénk tesót ,de még nem mertem neki indulni!Ennyit a bátorságról...!

Szerintem keressetek egy másik andrológus,hogy ő mit mond!Tenyésztést nekünk a Kaáliba is csináltak.

Sok sikert!!!!

219. 1c92396beb (válaszként erre: 213. - Erna2010)
2011. ápr. 18. 08:53

Szia Erna!


Írok neked privát is.

Sajnos a professzor úr 7 évvel ezelőtt nyugdíjba ment. Mi is kb. egy évig tudtunk hozzá járni.

A két baba hogy elment miattam mindenképpen lehetett, de lehetett a férjem miatt is.

Akkor még nem volt herevisszér gondja. Ez lassan alakult ki. Viszont az autoimmun betegsége általában ősztől tavaszig okozott gondokat. Ilyenkor többször gyulladásba volt a szervezete, de nemcsak lokálisan, ott ahol volt a gyulladás, hanem az mindenre kihatott.

Ehhez valószínűleg a hideg idő, és a napfényhiány is hozzájárult, na meg az, hogy amikor volt napfény, akkor sem tartozkodott eleget kint. Ma már tudom, hogy a D3 vitamin hiány fokozatosan alakul több éven keresztül, és több betegség romlásához is hozzájárul.

218. erna2010 (válaszként erre: 214. - Rituska06)
2011. ápr. 18. 08:52
Ha a megye legjobb urológusa, ha nem, én mindenképp keresnék egy másik orvost. Mint azt már az előbb is írtam, spermatenyésztés és egyéb vizsgálatok nélkül én biztosan nem mennénk lombikra. Nem tudom, hogy hol laktok, de Budapesten jókat hallottam Szabó Ferencről, Erdei Editről, Kopa Zsoltról és Kovács Róbertről. Mi egyébként Szabó dokihoz járunk, és kopp-kopp-kopp, de eddig meg vagyunk vele elégedve, és remélem, hogy ez így is marad. Egyébként biztosan tud itt a fórumon még más dokit ajánlani.
217. 1c92396beb (válaszként erre: 215. - Rituska06)
2011. ápr. 18. 08:47

Akkor lehet, hogy el kellene gondolkodni orvos váltáson.

Az ő gyulladása neked is gondot fog okozhat, még akkor is ha esetleg erősebb az immunrendszered és nem okoz tüneteket.

Őt is visszafertőzöd. Tudod, pinpong efektus.

Arról nem is beszélve, hogyha gyulladás van, akkor is összejöhet a baba, de nem biztos, hogy egészséges lesz. Ezt a mi andrológusunk mondta annak idején amikor el kezdtünk hozzá járni.

Meg kell nézni, hogy helyi gyulladás-e ami okozza a gondot, vagy pedig többről van szó.

A mi andrológusunk a férjemet elküldte góckutatásra is. Garatot néztek, foggyulladást, de volt mellkasröntgenen, és nézték az autoimmun betegségét is, hogy hol tart.

Akkor mondta, az orvosa, hogy a férfiaknál pl. ha egy rossz fog van, rögtön jelentkezik a prosztatánál is, gyulladás formájában.

216. rituska06 (válaszként erre: 212. - KKSzilvia)
2011. ápr. 17. 13:50

Szia!

Irigyellek a bátorságodért,mert én még nem tudom elfogadni azt hogy csak a lombik maradt!Örülök neki hogy neked sikerült!!Nekem a kislányom természetes úton fogant,és ezért nehéz nekem ezt megemészteni hogy csak a lombik maradt,ezért még megpróbálunk minden lehetőséget kihasználni hátha sikerülne feljavítani a férjem spermáját.Gratulálok a babádhoz és jó egészséget nektek!

215. rituska06 (válaszként erre: 210. - 1c92396beb)
2011. ápr. 17. 13:43

Szia ciroka33!

Nem csinált tenyésztést, csak mikroszkóp alatt nézte meg, és úgy állapította meg a diagnózist.

3 hónapja történt ez a dolog, már enyhült a gyulladás, de még nem szűnt meg teljesen ezért kell még mindig visszajárni,csak mintát nem akar nézni sosem!

2011. ápr. 17. 13:38

Sziasztok, nagyon aranyosak vagytok hogy válaszoltatok!

Egyébként nekünk a kislányunk is nehezen jött össze, előtte volt két vetélésem,akkor azt mondták menjünk el egy kivizsgálásra.Mindig csak nálam keresték a problémát,aztán most kiderült hogy a férjemnél van baj.Az urológus akihez jár a férjem megyei szinten a legjobb a nőgyógyászom szerint, és mások szerint is, csak az a gond hogy már háromszor hívta vissza a férjemet kontrollra, és nem antibiotikumot írt fel,hanem gyógynövény kivonatú készítményeket.Az első vizsgálatnál mikor megállapította hogy prosztatagyulladása van és sperma mintát is vett azt mondta hogy az egész spermája gennyben úszik, és a genny elnyomja az életképes spermákat is.Erre föl nem antibiotikumot írt fel!És akkor mondta hogy kevés az esély hogy teherbe essek, és keressük fel a Kaáli Intézetet.Szerintetek keressünk egy másik dokit?És javulhatott a spermája? Azt nem értem hogy miért nem nézte meg a gyulladás elmúlása után.Tudnátok ajánlani egy jó andrológust aki alaposabb, és jobban törődik a betegével mert mi úgy vettük észre hogy csak a pénz miatt hívja vissza a férjemet,és a fogamzóképességével egyáltalán nem törődik ezért küldött minket a meddőségi intézetbe.

213. erna2010 (válaszként erre: 210. - 1c92396beb)
2011. ápr. 17. 11:28

Szia Ciroka!


Nagyon felcsigázott ez az autoimmun betegség és meddőség kapcsolata. Légyszi segíts! Az én férjemnek is van valami bőrbetegsége, ami pár éve jött ki. Konkrétan nálunk is az esküvő körül, szóval már ebben is nagyon hasonlít a történünk. A bőrklinikán vírusos szemölcsnek minősítették, de más orvos szerint pikkelysömör. Én úgy tudom, hogy a pikkelysömör is autoimmun betegség, ezért nagyon érdekelne a Ti esetetek. Ki az a professzor egyébként, aki ért ehhez? A Te férjednek milyen autoimmun betegsége van? Szed rá valami gyógyszert? Esetleg tudsz orvost ajánlani, hogy mi is pontot tudjunk tenni ennek az ügynek a végére?


Nem is tudtam, hogy már voltál kétszer babás. Sajnálom, ami veletek történt.  Ez a két eset hány éve volt? Akkor ezek szerint még jó volt a férjed eredménye a visszér ellenére? Erre azért lennék kíváncsi, hogy mennyi idő alatt tudja így lerontani a visszér a spermaképet.


A vérkeringés és így spermakép javítása érdekében a férjem elkezdett tornázni egy könyvből, amelynek címe: Kriston intimtorna férfiaknak. Nézzétek meg, hátha segít.



Köszi, hogy segítesz!


Üdvözlettel: Erna

212. KKSzilvia (válaszként erre: 208. - Rituska06)
2011. ápr. 17. 10:22

Szia!

Hasonló volt az esetünk,csak a párom antibiotikumokat kapott a gyulladásra,több sorozatot, fél évig jártunk andrológushoz is, szinte semmi javulás nem történt!Lombik lett a vége, ami 3.-ra sikerült!Sok sikert!

211. erna2010 (válaszként erre: 208. - Rituska06)
2011. ápr. 17. 09:33

Szia Rituska!


Ha jó értem, Ti még nagyon az elején vagytok a kivizsgálásoknak és azért elég furcsa is nekem, hogy egyből lombikra küldtek benneteket. Az én férjemnek is mondott az egyik urológus prosztatagyulladást, mivel neki sem volt jó a spermaképe. Akkoriban rengeteget utána olvastam. Okozhatja baktérium, vírus, hormon gond, sőt akár a stressz is. Nálunk amúgy herevisszér miatt volt rossz a férjem eredménye.

Egy ondótenyésztés szerintem mindenképp alap lenne, ha például valamilyen baktérium okozza, azon nem sokat segít a gyógynövény, több hetes antibiotikum kúra kell. Ha például baktérium van az ondóba, az lombikhoz és inszeminációhoz sem jó. Lehet, hogy rosszul gondolom, de szerintem így akár Nálad kismedence gyulladást is okozhatnának pl. inszeminációnál.

Én a helyetekbe nem nyugodnék bele, hogy ilyen kevés vizsgálat után egyből lombikunk legyen, mindképp felkeresnék egy jó andrológust. Az igaz ugyan, hogy a jelenlegi eredményetek csak lombikra jó, de azért meg kellene keresni az okát, hogy miért ilyen rossz most, főleg ha öt éve még jó volt. Fel a fejjel, egy szuper orvos remélhetőleg tud majd segíteni!!!! Majd számolj be, hogy mi lett a dolog vége!


Üdv: Erna

210. 1c92396beb (válaszként erre: 208. - Rituska06)
2011. ápr. 16. 23:23

Szia!

A gyulladást mindenképpen orvosolni kell gyerek ide vagy oda.A ki nem kezelt prosztatagyulladás később súlyosabb problémához is elvezethet.

A gyulladást baktérium is okozhatja. Tenyésztést csináltak a kezelés előtt?

A kezelés után általában egy hét gyógyszermentes hét után meg kell ismételni a tenyésztést.

De ha helyrejött még akkor is szoktak 3 hónap múlva egy kontrollt kérni. Ez attól függ, hogy hogy mennyi a csíraszám.

209. 1c92396beb (válaszként erre: 207. - Erna2010)
2011. ápr. 16. 23:17

Ez már viszonylag régi dolog. Még házasságunk első évében derült ki. Sajnos évenként visszatérő tünetegyüttesről van szó.

Amikor kiderült, akkor mondta egy idős professzor úr, hogy minél hamarabb legyen gyermekünk, mert lehet, hogy később gondok lesznek a gyermekvállalással a betegsége miatt.

Így mi bele is vágtunk annak idején a gyerek projektbe, csakhogy akkor még nem tudtuk, hogy nekem pco-m van, és két babát is veszítettünk.

2011. ápr. 16. 20:47
Sziasztok,a segítségeteket szeretném kérni, van egy öt éves gyerekem, másodikat tervezzük kb.másfél éve.Felkerestünk férjemmel egy urológust megállapította hogy a páromnak prosztatagyulladása van, sperma vizsgálatot is végzett száma:2millió/ml,55%élő,45%mozdulatlan.Azt mondta hogy nagyon kicsi az esélye hogy természetes úton teherbe essek.A gyulladásra gyógynövényes étrend kiegészítőt írt fel, és a Kaáli Intézetet ajánlotta hogy keressük fel.Már kétszer hívta az urológus doki a férjemet vissza kontrollra a gyulladással kapcsolatosan de sosem kért sperma mintát hogy megnézze mennyit javult a gyógyszerek szedése után. Elmentünk a Kaáli-ba is, ahol a doki közölte, hogy csak a lombik lehetséges, mert kevés a sperma mennyisége és a száma is. Szerintetek a gyulladás megszűnése után nem kellett volna még egyszer megnézni a férjem spermáját, hogy javult-e? És miért nem előbb gyógyszeres kezelést ajánlottak a spermaszám növelésére? Vagy szerintetek sem eshetek teherbe természetes úton ?
207. erna2010 (válaszként erre: 206. - 1c92396beb)
2011. ápr. 16. 19:16
Autoimmun betegség? Ennek mik a tünete, hogyan derült ki?
206. 1c92396beb (válaszként erre: 205. - Erna2010)
2011. ápr. 16. 15:29

:) Nem. Az alapbetegsége nem a herevisszér.:)

Bárcsak annyi lenne. Autoimun betegsége van, amit rontott a D3 vitamin hiány.

De most már egy ideje szedi a D3 vitamint, és reméljük a kettő együtt fog javulni.

Még 2 hónap és megy újra számlálásra, úgyhogy ott majd kiderül, hogy a vitaminok mennyit segítettek.

De mostanában igyekszik sokat kint tartozkodni a napon is, legalábbis amikor nem az irodában van.:)

2011. ápr. 16. 13:23

Sziasztok!


Ciroka ezt, hogy érted, hogy az alapbetegsége fellángolt a férjednek? A D vitamin hiánya herevisszeret okoz? Vagy nem erre gondoltál?


Üdv: Erna

204. 1c92396beb (válaszként erre: 203. - Bibü)
2011. ápr. 15. 12:24

Én a SOTE Pentacore laborban csináltattam. Ez beutaló nélkül, mivel magánlabor. A férjemnek a MÁV-ban csinálták, az andrológus küldte el.

Neki először feljavult normálisra, de mivel az alapbetegsége fellángolt, így visszaromlott. Ekkor nézték meg a D3 vitamint, mert a hiánya az alapbetegségének romlásához is hozzájárult.

203. bibü
2011. ápr. 15. 09:43
Hűű hát köszönöm szépen, akkor lehet nem erőltetem, mert így is már annyi mindent tömök az uramba, hogy félek, hogy most meg túlzásba viszem. Lehet egy d3 vitamin szintet akkor nézetünk mindkettőnknél, ti azt hol csináltattátok? A körzeti orvos küldött el? Egyébként a párod eredménye javult valamelyest, vagy még ti is várakoztok?
❮❮ ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook