Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Férfi meddőség! Segítsetek! fórum

Férfi meddőség! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯
262. KKSzilvia (válaszként erre: 261. - Kirakó)
2011. aug. 4. 17:47
Kovács Róbert nekünk rémálmunkba jön elő!Remélem azért nem ijesztelek meg....orvosként,hogy műt azt nem tudom!Mi rossz spermakép miatt jártunk hozzá.mi 200km-ről jártunk hozzá magánrendelésére,és pár hónap után megkérdezte mit is akarunk itt(pedig 2hetente jártunk)!!!Soha semmi konkrétat nem mondott,mindig írt fel valamit...de az eredmény nem javult,szóval időhúzás volt az egész!A pénzünk kellett neki szerintem!Volt ,hogy behívott a kórházba,ugye felutaztunk(200km!), a nővérek mondták ,hogy aznap nem is lesz,biztos rossz dátumra jöttünk, mondtuk,hogy nem viccből jöttünk,szerencsére egy fecnire felírta milyen vizsgálatokat akar csinálni,és a dátumot is!És az a nap volt!A férjem nagyon mérges lett,kérte a mobilszámát amit senki nem tudott....Nem tudtunk mit tenni elindultunk haza....erre az udvaron találkoztunk,mondtuk,mi járatban vagyunk,azt mondta neki erre nincs ideje....na akkor kinyitottam a számat!!!!!!!!!!Végül is vérvétel,és here uh volt.Az eredményekért még elmentünk a rendelésére,és utána visszamentünk a kaáliba,és indítottuk a lombikot!
261. Kirakó
2011. aug. 4. 14:14

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata dr.Kovács Róberttel? Ő fogja műteni a férjem herevisszerét. A másik, akit még ajánlottak dr. Erdei Edit... esetleg róla hallott már valaki?


köszi!

2011. júl. 28. 19:54
Sziasztok!Ma kaptuk meg a pmn elasztáz eredményt, ami még a múltkorinál is rosszabb lett, még több fehérvérsejt van az ondóban, tehát az antibiotikum nem segített :( A papírokat is megtaláltam de nem nagyon igazodom el rajta hogy melyiket kell nézni, azt látom hogy spermiumszám 133 és 117 millió/ml, progresszív motilitás 5 és 12 %, teljes motilitás 20 és 32 %, normal morfológia 3 és 2 %. Ma mérgelődtem azon is hogy lehet hogy a háziorvos beutalóval el tudta volna intézni hogy ez a 2 vizsgálat (pmn elasztáz és ASA) ingyenes legyen, de sehol nem találok a neten ezzel kapcsolatban semmit hogy ezeket az immunológiai vizsgálatokat támogatja-e a tb vagy sem :S Nem tudja-e véletlenül valaki ezt?
259. Cardae
2011. júl. 10. 15:47

Sziasztok,


közeli barátainknál lépett fel ez a probléma, mivel nekem eü.diplomám van és egészségmegőrzéssel foglalkozom utána néztem a témának.Az én véleményem, mindig is az volt, hogy a betegség/probléma okát kell megtalálni, hogy segíteni lehessen.Náluk a spermaszám nem volt vészesen alacsony de a spermák mozgásával már komoly baj volt.Az okokat kutatva orvosi cikkekben

azt olvastam a spermiumok különösen érzékenyek az oxidatív stresszre, vagyis a szabadgyökök támadása károsítják a spermiumok sejtalkatrészeit, DNS-t. Alakbeli deformáltságot és számbeli csökkenést okozva.A mozgékonyságért pedig a spermiumok kis hajtóművei a mitokondriumok a felelősek(spermafej alatti részben találhatók). Ezen a vonalon elindulva találtunk megoldást /termékeket, ami ezekre a területekre hat. Fórum szabályai szerint terméket nem akarok reklámozni, akit részletesebben érdekel írhat a senaid(kukac)wnex.hu címre.A neten utána lehet olvasni a mitokondriumoknak, a sperma felépítésének a szabadgyököknek. Az orvosi cikk: Indian J Exp Biol. 2005 Nov;43(11):963-74.

Agarwal A, Prabakaran SA.

Center for Advanced Research in Human Reproduction, Infertility, and Sexual

Function, Glickman Urological Institute, and Department of Obstetrics and

Gynecology, The Cleveland Clinic Foundation, Ohio,

258. erna2010 (válaszként erre: 257. - Timcsi66)
2011. júl. 9. 11:32
Köszi szépen az infot és majd írj.
257. timcsi66 (válaszként erre: 255. - Erna2010)
2011. júl. 8. 16:31
Szia!Persze, Bp. VI., Podmaniczky u. 109. van honlapjuk is ha gugliba beírod, Laboratorium Kft. ott árlista is van. A párom papírjait nem találom most, de megkeresem és irok:)
256. erna2010 (válaszként erre: 253. - Hejjdegger)
2011. júl. 8. 13:46

Szia Hejjdegger!

Nem igazán értem, hogy 40 milliós eredményedre miért mondod, hogy elégséges, amikor az teljesen jó. Esetleg ez nem a koncentráció jelenti, hanem az összes mennyiséget?

Az eredmény romlása tényleg elég furcsa. Talán csak éppen ez lett rosszabb. Nekem ugyanis az tapasztalatom, hogy férfiak eredménye elég ingadozó tud lenni, és lelkiállapottól is függ.

Mihamarabbi babásodást kívánok Nektek! Üdv

2011. júl. 8. 13:39

Szia Timcsi!

Meg tudnád mondani, hogy a Podmaniczky utcában hol végeznek ilyen vizsgálatokat? Mennyire rossz a mozgók aránya és a morfológia, hogy jó spermaszám ellenére még inszemet sem javasol a doki? Üdv

2011. júl. 8. 12:34

Sziasztok!Manka!A spermaszámmal nincs gond, csak kevés a gyorsan mozgó és az alakja is deformált, ahogy a doki mondta azért mert az immunrendszer támadja az ondósejteket mivel a gyulladás miatt megsérült a here és az antitestek igy át tudnak jutni, úgy veszik mintha idegen test lenne. Na, ez egy szép hosszú mondat volt :D Köszönöm a jókívánságot, viszont kívánom :) Párom már az antibiotikumot nem szedi, épp ma megyünk leadni a laborba (nem a KOC-ba mert ott drágább!) a mintát, hogy sikerült-e kinyírni a bacikat. Jelenleg c, e vitaminokat szed és foreveres multi-macát, a-beta care-t (ami E vitamint és szelént tartalmaz) és propoliszt. meglátjuk hogy segít-e, ha nem mással próbálkozunk.

Erna!Nem tudom, de azt mondta a doki hogy az immunrendszer sajnos mindig támadni fogja az ondósejteket mert megsérült a "hererács" (igy mondta) és az nem gyógyítható, na mindegy majd meglátjuk mi lesz az eredmény :( Jah, meg még azt is mondta a Kopa doki hogy ilyen betegséggel már rég jelentkezhettünk volna lombikra, jó kilátások.. Nem, nincs még gyerek egyik oldalról sem. A doki kért 2 fajta vizsgálatot: spermium elleni antitest (ondó) és PMN elasztáz, a KOC-nál ez a 2 vizsgálat 16000-be került, de kiderült hogy a Podmaniczky utcában magad is leadhatod és úgy csak 11 ezerbe került volna ez. Köszi a tanácsot, az omega3 zsírsav is tervbe van véve :)

2011. júl. 7. 16:04

Kedves Fórumozók!!


Pajzsmirigytúlműködésem van, évek óta metothyrint szedtem, folyamatosan csökkenő mennyiségben, tavaly december óta - jó leleteimnek köszönhetően - nem kell szednem a tablettát. Idén márciusban voltam urológiai infertilitás vizsgálaton, amelyen a spermaszám elégséges volt (40 millió), még az aktívak száma is 60%, viszont a célirányos mozgás 20% volt (a vérvételes hormonvizsgálat eredménye teljesen jó volt, mind határértéken belül). Az andrológus clostibegyt tabletta szedését írta fel E-vitaminnal kiegészítve. Három hónappal később végzett vizsgálat azonban nem hogy pozitív, hanem kifejezetten tragikus eredményt mutatott (aktív élő 5%, célirányos mozgás semmi). Nagyon kétségbe estem, mert a Párommal nagyjából másfél éve szeretnénk babát, és ez az eredmény megtépázta a reményeimet.


Az endokrinológus is azt mondta márciusban, hogy a túlműködés és a teherbeejtés nehézsége között nincs összefüggés, legfeljebb "a metothyrin még nem tisztult ki a szervezetből".


Segítségetek kérem, hogy ilyen - amúgy se túl jó eredményből induló - negatív változás mellett mit lehet tenni, mert nagyon kétségbe vagyok esve.

252. erna2010 (válaszként erre: 251. - G&BB)
2011. jún. 25. 22:20

Szia!

Igen, amíg van legalább 1 db hímivarsejt, addig szerintem van esélyetek lombikkal babásodni, csak nem a sima IVF eljárással, hanem ICSI-vel. Mondjuk a lombiknál általában 10 körüli petesejt érik meg, így jó lenne, ha legalább a petesejtek számára feljavulna a férjed eredménye. Nem tudjátok, mi okozza a rossz spermaképet?

251. G&BB
2011. jún. 25. 08:50

Sziasztok!

Most volt a férjem első spermavizsgálata. Az eredmény rossz lett, csak annyit mondtak, h két sejtet láttak benne. Hétfőn lesz kontrollvizsgálat. A nőgyógyász egyből lombik előkészítést írt a kartonomra. Szerintetek így még van egyáltalán esélyünk a lombikra?

250. erna2010 (válaszként erre: 248. - Timcsi66)
2011. jún. 23. 10:20

Szia!

Ha valóban bakteriális gyulladása volt, akkor szerintem az antibiotikum kúra után javulhat az eredménye? Jelenleg milyenek a mutatói? Van már a párodnak gyereke?

Ez az immunológiai dolog milyen vizsgálattal derült ki?

Vitaminokat nem javasolt a doki? Esetleg megpróbálhatnátok az alábbiakat: FER14, Ferulant, cink, szelén, Maca Vibe, Omega- zsírsav.

Üdv

249. manka99 (válaszként erre: 248. - Timcsi66)
2011. jún. 22. 00:36

Úgy tudom ez csökkent mozgású és károsodott alakú spermát jelent. A számuk is alacsony?

Nálunk inkább a számmal van gond. Bár én meg vagyok győződve arról, hogy a férfiaknál ez nem egy végleges állapot! Hidd el, hogy javulhat a helyzet! Csak az a gond, hogy nincs egy bevált csodaszer sem, ami mindenkinek jó! Én már hallottam olyanról, akinek a sima c + e vitamin segített. Már mi is több dolgot próbáltunk, de az arginin+b12+c+e javított legtöbbet a minőségen.

Kívánom, hogy minél előbb rátaláljatok a nektek legmegfelelőbb segítségre!

[link]

2011. jún. 21. 23:40
Sziasztok!Élettársamnak astheno-teratozoospermiát állapítottak meg a Sotén, Kopa doktor azt mondta hogy lehet természetes úton próbálkozni de a teherbeesés esélye kicsi, lehet ezen valamit segíteni valamilyen gyógyszerrel vagy valamivel?Antibiotikumot már szedi amit felírtak neki mert baktériumot is találtak nála de sajnos a immunrendszere is támadja a hímivarsejtjeit ami nem gyógyítható már:( Van valakinek itt hasonló helyzete, mint a mienk?
247. manka99
2011. jún. 8. 23:12

Sziasztok!

Egy kis lelki fejtegetés, érdemes elolvasni!

[link]

2011. jún. 8. 10:59

Üdv!

Némi info, hátha érint valakit:

[link]

245. erna2010 (válaszként erre: 244. - Manka99)
2011. jún. 3. 14:21

Szia!

Írtam privit. Üdv

244. manka99
2011. jún. 3. 07:38

Szia Erna!

A hormonprofil rendben van. Volt here és teljes kismedencei UH és az is okés. Bár a kivizsgálás 2,5 éve volt. A spermaszám félmillió és 12 mill között össze-vissza ingadozott. A mozgékonyságot már sikerült feljavítani, szerintem a b12+arginin+c+e koktél vált be a legjobban. Áprilisban volt a harmadik lombikunk.

Tudnál pár konkrét nevet ajánlani? Köszi!

243. erna2010 (válaszként erre: 242. - Manka99)
2011. máj. 30. 08:21

Szia Manka!

Bács-Kiskun megyében sajnos senkit sem tudok ajánlani. Budapesten viszont több jó orvos is van.

Mennyire rossz a férjed eredménye? Néztek nála hormont és volt here UH?

Üdv

242. manka99
2011. máj. 28. 10:49

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Valaki tud ajánlani jó andrológust vagy urológust? Szegeden vagy Bács-Kiskun megyében lenne legjobb, de bárhova elmennénk egy alapos kivizsgálásért. Azt már évek óta tudjuk, hogy gond van, de az ok ismeretlen.

Előre is köszi a válaszokat!

2011. máj. 24. 20:14

Szia erna!

Igazad van a ProxeedPlus egy hónap után még nem csinál csodát, a tájékoztatóban is három havi adagot javasolnak, de azt írták már hatását két havi alkalmazás után kifejti.

Kérdésedre válaszolva egyszer kértek férjemtől spermamintát,ez február elején volt, akkor derült ki a prosztatagyulladás, és akkor mondta a doki hogy már nem fog javulni a spermakép, ezért ajánlotta a Kaálit.Remélem ezek után nem sokat kell várnunk a babára!! Az andrológus doki akihez utoljára voltunk,és közölte a jó eredményeket a férjemnek a fer14-et ajánlotta hogy szedje három hónapon át. Ez is hasonló mint a ProxeedPlus, csak az ára kedvezőbb, nézzetek utána a neten, olvassátok el a honlapjukat.

Szia bibü!

Nekem is nagyon furcsa volt a Kaáli hozzáállása hogy mégcsak egy vizsgálatot sem végeztek a férjemnél, hanem egyből lombikra küldött, már akkor április elején megkaptam az időpontomat júniusra!

Csodák pedig bizony vannak,hinni kell ez a legfontosabb!!Szurkolok hogy nektek is természetes úton összejöjjön a baba! Én is abban reménykedek, és bízok hogy nekünk is sikerülni fog!Sok sikert és kitartást, a közelgő esküvőtökhöz pedig sok boldogságot kívánok! Köszönöm nektek erna,bibü a segítségeteket, válaszotokat!

240. bibü (válaszként erre: 238. - Rituska06)
2011. máj. 24. 15:35

Rituska, ez szuper hír Gratulálok! Fura azért, hogy voltatok a Kaáliban is és ott sem kértek kontroll vizsgálatot, nem jellemző rájuk.


Hát velünk most ez van:


Rám júniusban vár egy petevezeték átjárhatósági, egy 3. napi vérvétel, egy hiv és hepa szűrés, a páromra az új spermatogramm és nála is hormonokat fognak nézni. A doktornő nagyon biztatott minket, hogy nem olyan rosszak ezek az eredmények és ha kicsit javulnának meg lehetne próbálkozni az inszeminációval, közben próbálkozzunk, mert csodák mindig vannak, nem kizárt, hogy természetes úton is összejöhet a baby. Úgyhogy én most nagyon pozitívan állok a dolgokhoz, alig várom, hogy túl legyünk minden vizsgálaton, és így vagy úgy belekezdhessünk a gyerekgyártásba. J Mondjuk nekünk augusztus 27-én lesz az esküvőnk, szóval azt mindenképpen meg kell majd várnunk, de utána senki nem állíthat meg.

239. erna2010 (válaszként erre: 238. - Rituska06)
2011. máj. 23. 20:55

Szia!

Ez tényleg szuper!!!! Szerintem nemcsak a ProxeedPlus miatt javult ennyit a férjed eredménye, bár valószínűleg volt némi szerepe benne. A spermiumok majdnem 3 hónap alatt termelődnek újra, egy hónap múlva nem valószínű, hogy látszódhat az eredménye.

Többször is rossz eredményt produkált amúgy a férjed? Nem lehet, hogy éppen csak abban az időszakban volt neki rossz, amikor nézték pl. egy 3 hónappal korábbi magas lázas miatt? Esetleg kapott korábban valami más gyógyszert, ami mostanra hatott? Esetleg mégis prosztata gyulladása volt, ami meggyógyult a gyógynövényektől? Végül is mindegy az a lényeg, hogy sokat javult!!!!!!

Ha mégis egyértelműen a ProxeedPlus hatása, mi is rendelünk belőle!


Üdv: Erna

2011. máj. 23. 16:29

Kedves erna!

Voltunk másik dokinál!!! Még mielőtt elmentünk volna, a neten böngésztem spermiumnövelő készítmény után, és rátaláltam a ProxeedPlus nevű étrend-kiegészítő készítményre férfiak számára.Megrendeltem egy havi adagot, és el is szedte a párom.Ez úgy egy hónapja történt.Debrecenben találtunk egy jó dokit, egy hete voltunk hozzá,előzményekről nem szóltunk, mert az ő véleményére voltunk kíváncsiak, nem akartuk befolyásolni, és csak annyit mondtunk hogy hiába próbálkozunk nem jön össze a gyerek én nálam minden rendben.Sperma vizsgálat eredménye (ez hihetelen még most is)térfogat 2,3ml-ről 4ml,spermiumszám/ml 2millió-ról 80 millió,élő 55%-ról 75%-ra,45% mozdulatlanról 25%-ra javult.

Diagnózis:Normozoospermia. Szerintetek???:) :)

237. erna2010 (válaszként erre: 235. - Vica19751026)
2011. máj. 20. 08:33

Vica!

Hát ezt őszintén meg tudom érteni, mert valóban nem olcsó. Akkor próbáljatok meg állami rendelésen bekerülni egy nagyon jó andrológushoz. Az Állami Egészségügyi Központban van az Andrológiai Centrum, ahol több jó doki is van. A mi dokink is itt dolgozik amúgy.

Esetleg még megpróbálhatjátok az Urológiai Klinikát is, csak ne sima urológushoz kérjétek magatokat, hanem olyanhoz, aki andrológus szakvizsgával is rendelkezik. A klinika honlapján amúgy vannak fent önéletrajzok így előre ki tudsz választani néhány nevet. Én is megnéztem ezeket, és Kopa az, akiről nagyon jókat hallottam már. Ha ide mentek, mindenképp harcoljátok ki, hogy hozzá kerüljetek. A többiekről még nem hallottam semmit.

A rossz spermaképen egyébként sokszor lehet segíteni, ha megtalálják az okot. Ha ismeretlen eredetű, akkor már necces a dolog. Az OAT szindrómát egyébként nagyon sokszor a herevisszér tágulat okozza, amit műtét útján szoktak orvosolni.

Szurkolok, hogy megtalálják az okot és minél hamarabb babás legyél!

Bibü és Rituska!

Nagyon eltüntetek!!!!! Mi a helyzet Nálatok?

Üdv: Erna

236. LedZsi
2011. máj. 19. 20:32
menjetek államilag finanszírozott intézménybe!!!
235. vica19751026 (válaszként erre: 234. - Erna2010)
2011. máj. 19. 20:19
Köszi,már megtaláltam őket,először rosszul kerestem rá.Hát ez nekünk nagyon húzós.:-(
234. erna2010 (válaszként erre: 233. - Vica19751026)
2011. máj. 19. 19:54
A mi dokinknál 12.000 Ft egy spermavizsgálat, konzultációval együtt pedig 22.000 Ft. Az első alkalommal, amikor kiderült a férjem herevisszere, volt ultrahang is, ami még további 12.000 Ft volt. Szóval 34.000 Ft-ot hagytunk ott először, ha jól emlékszek. Az árak amúgy többnyire fent vannak a dokik honlapjain is.
233. vica19751026 (válaszként erre: 232. - 1c92396beb)
2011. máj. 19. 18:54
Köszi,most kb.:20%-ig még bízok.De ha vki tudja mennyibe kerül a vizsgálat írjon!
❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook