Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Férfi meddőség fórum

Férfi meddőség (beszélgetős fórum)


2022. febr. 24. 13:39

Sziasztok!

Ha valakit érdekel maradt fél doboz Fer14 eladnám 5000ft

Mivel 1 havi kura után sikerült a pici :)

Mellé adnék inofolicot is.

9. Hablaty86 (válaszként erre: 7. - Hopefor)
2020. szept. 5. 08:13
Nálunk is romlottak az értékek, sajnos vitaminok mellett, de igen stresszes időszakon vagyunk túl. Stressz megszűnt újra csinálunk teszteket :)
2020. szept. 5. 08:11
Fer14et meddig lehet szedni? Kell valamikor szünetet tartani?
2020. aug. 14. 16:03

Sziasztok!

Egy reményt szeretnék megosztani veletek. A férjemnél OAT szindrómát (Oligo-Astheno-Teratozoo spermia) állapítottak meg. Totál kétségbeesés, én főleg fórumokon találtam bármit erről, és megfogadtam, hogy ha megfogan a gyermekünk, segíteni fogok másoknak, akik érdemi válaszokat keresnek. A tapasztalataink az alábbiak.

1. Az első diagnózis NEM diagnózis! Ezer oldalból 2 helyen írták ezt le. Az első OAT eredmény annyit jelent, hogy egy adott vizsgálat során nem jók lettek az eredmények. A lázas betegség, sőt, a rosszul megnézett vizsgálati anyag (nem elég alapos) is vezethet oda, hogy a következő vizsgálaton már jók az eredmények! 3 hónap után érdemes új tesztet csinálni.

2. Vitaminok. Az összetételét összekuporgattam a netről. Nekünk a magyar termékenységi vitamin jött be (FER14), de lehet, hogy a többi is jó, a férjem 3 hónapig szedte napi 2x. Emellett meddőségi klinikán ajánlották a méhpempőt. Plusz Omega3, és hébe –hóba C-vitamin.

3. Étkezés. Megpróbáltam többet figyelni arra, mit eszünk és hol. Elhagyta a buborékos üdítőket, semmi fast food, sok-sok zöldség, gyümölcs (pl. utánanéztem, hogy mi tesz jót a férfiaknak, pl. áfonya, egyes olajos magvak, cékla, stb.)

4. Életmódváltás. A férjem keveset mozgott, extrém stresszes a munkája napi 12 órában. A diagnózis után párszor jógázott és futott, utálta, végül bringázni kezdett. Tudom, hogy ezt pont nem ajánlják, de mégis segített az értékein.

5. Pihenés. Nekünk sokat jelentett, hogy a karantén alatt kicsit kevesebb munka volt és arra a hétre, amikor próbálkoztunk, vettünk ki szabit, hogy ne legyen annyira rohanós az élet. Illetve kényszerítettem magunkat arra, hogy hamarabb aludjunk és többet, lehet, hogy ez is segített.

Az alábbi értékről indultunk: OAT (0 % mozgó spermium, 1 % morfológia, 6 M/ml), majd 4 hónappal később (ezalatt 2 hónapig szedte a vitaminokat) 41 % mozgás, 2 % morfológia, 30 M/ml- ez már csak Teratozoospermia), majd még egy hónap múlva (Fer14 itt 3 hónapja szedve) 41 % mozgás, 4 % morfológia, 32 M/ml- azaz normál értékek).

Szóval szerintem van remény, nyilván minden eset más, de tényleg fontos, hogy egy lelet nem a diagnózis! Az első orvosi konzultáción neki ezt mondták: minimális esély spontán terhességre, IVF kell. Ehhez képest az OAT után pont 3 hónappal terhes lettem, most 11 hetes vagyok. Kitartást mindenkinek!

2019. aug. 8. 16:28

Sziasztok Lányok



Véleményeteket szeretném kérni párom


DNS fragmentáció index átlaga 3.9% jó-kiváló


Közepesen fragmentált tartományban ebből90%


magas fragemntálás 10%


Nem progresszív motilitás 5 és 1 alatt kéne lennie


Ezzel mit lehet tenni?


Mozgó spermium90%


Progresszív motilitás 85%


Nem mozgó spermium 10%



HBA teszt eredmény 95%


ROS+spermiumok aránya az élő spermiumokon belül 82.8 emelkedett ROS tartalom


Ez tényleg magas? vmivel lejjebb lehet vinni? Mit befolyásol?


A sejtekben lévő szabadgyök mennyiség 830 csökkent ROS tartalom


Köszönöm

5. 40c893d684 (válaszként erre: 4. - Niko31)
2019. febr. 22. 07:37

Igen, beszéltünk már :)

Elkezdtük mi is a vizsgálatot, párhuzamosan a kettőnként. Az enyém kimagaslóan jó, tankönyvi, ahogy az orvos mondta. A férjem spermáinak mozgékonysága is nagyon szuper, csak éppen kevés, illetve kiderült, hogy here viszér tágulata van, amiről még sose hallottunk.

Eléggé megviselte az eredmény, engem is, de nem csüggedt el, hanem szedi amit kell, odafigyel rá.

Nálatok milyen eredmény lett? Nálunk 14 millió/ml.

Én azt mondtam, hogyha nem hat ez a vitamin, akkor vágjunk bele a lombikba, de férjem nem nagyon akarja. Ő azt mondja, hogy kezd elege lenni, hogy erről szól az életünk több, mint egy éve, orvostól orvosig megyünk, amikor semmi panaszunk nincs. Bármennyire is vágyik a gyerekre....

4. Niko31 (válaszként erre: 3. - 40c893d684)
2019. febr. 21. 20:31

Mi szerintem korábban már beszélgettünk, akkor ezek szerint ti is belevagtatok a kivizsgálásba. Én is túl vagyok a 3 vérvételen. Nálam pici hibával de jó a verkep. Most szombatra nem várom.

És neked/nektek hogy viselte a párotok az eredményt? Nekem nem mondja de látom hogy kattog rajta. Meg korábban mindig én vittem a vitamint hogy bevegye most magától megy és eszi amit felírtak.

Nálunk sajnos még halvány második csikocska sem volt soha :(

Bár hozzá teszem az elmúlt hónapokban egy családi tragédia is történt ami miatt szerintem pluszban stresszelünk. Ami ugyebár mint tudjuk nem a legjobb...

3. 40c893d684 (válaszként erre: 1. - Niko31)
2019. febr. 21. 08:31

Szia!

Mi egy év után fordultunk orvoshoz. Az én eredményeim jók, de a férjem sperma száma alacsony sajnos.

Az orvos azt mondta, hogy fer14, profertil vagy folandrol, ezeket szedje 3 hónapig, pontosabban Válassza ki valamelyiket, bármelyik jó lesz, aztán kontroll.

A profertilre esett a választás, egy hónapja szedi. Nem tudom hogy ennek köszönhetően, vagy puszta véletlen, de már az első hónapban sikerült produkálni kémiai terhességet. Azaz pozitív lett a teszt de pár nap múlva megjött. Nagyon bízom benne, hogy ha tovább szedi , akkor előbb utóbb majd csak sikerül.

2. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Niko31)
2019. febr. 21. 08:29
Barátnöméknek és még egy ismerősöméknek segitett, de mint tudjuk minden eset és minden ember más. Sajnos van akinek nem elég ennyi rásegítés. De ártani biztos nem fog egy próbát megér ha meg nem elég az orvos úgyis ajánl komolyabb kezelést.
2019. febr. 20. 20:00

Sziasztok.


Kinek mi a tapasztalata a Fer 14-el kapcsolatban?

Férjem eredményei nem lettek túl jók, ezt ajánlotta a doki.

Most még várunk a hormonvizsgálat eredményére is.

Aki hasonló cipőben jár/járt kinek mi hozott javulást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook