Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! fórum

Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
35630. Dulche (válaszként erre: 35626. - Zila0607)
júl. 17. 08:53

Biztatásban a legjobb vagyok...D,a babaszülésben pocsék...Csak egy kis humorral lehet továbblendülni:)

A múlthét nekem is pokol volt,de sikerült átbillennem...

Megy majd az:)

35629. MDorcy
júl. 16. 22:56

Sziasztok!

megmaradt 5db, hűtőben tartott, 2019.10havi gonapeptyl injekció.

10000ért továbbadnám.

ha érdekel: 06305980159

sikeres programot kívánok mindenkinek!!!!

35628. zila0607 (válaszként erre: 35627. - Macsek7777)
júl. 16. 22:33
Azt mondta Zeke tanàr ùr hogy a sok endometriòzis műtèt ès maga a betegsèg szinte alig hagyott èp rèszt odabent.Pedig működik hònapròl-hònapra.Nagyon nagyon elveszett vagyok most.A baba kèrdès is de az is hogy 36 èves lettem még csak nemrèg...arròl nem beszèlve hogy nekünk mindannyiunknak akik itt regisztràlnak ezen a fòrumon mikkel kell megküzdenünk,miket kell àtèlnünk ez egy iszonyù teher.Mindenkivel együttèrzek.
35627. Macsek7777 (válaszként erre: 35624. - Zila0607)
júl. 16. 22:02
Jaj, nagyon sajnálom. Ez így tényleg eléggé nehezített pálya. De szerintem se mondd le a konzit. Sose lehet tudni. Ha az egyik petefészek működik akkor azért az még némi esély.
35626. zila0607 (válaszként erre: 35625. - Dulche)
júl. 16. 21:27
Igyekszem àtlendülni csak szörnyen nehèz!Köszi a biztatàst
35625. Dulche (válaszként erre: 35624. - Zila0607)
júl. 16. 19:49
Bakker....ez nem túl jó hír...de szerintem ne mondd le a konzit,hallgasd meg a dokit,hogy mit mond...Ne dobd el a lehetőséget,kérlek...:D!Légyszi...
35624. zila0607
júl. 16. 19:39
Sziasztok!Na a 28-as Fsh-hoz pàrosult egy 0.23 Amh...ez valami szörnyű!Persze èrtem ès tudom hogy ez rosszat jelent sőtt ez ìgy teljes megsemmisülès mègsem tudom elfogadni.Főleg hogy havonta van peteérèsem.Ez az egy szem szerencsètlen petefèszkem mèg működni akar ès nem feladni.Ez annyira szomorù.A sorozatos endometriòzis amint a pèlda mutatja teljesen megsemmisìtette ès mègis tovàbb dolgozik pròbàl harcolni ès èn is csak be kell làtnom hogy szinte remènytelen a helyzet.24.-èn mennènk a BMC-be de lehet hogy lemondom mert egyszerűen nem làtom màr èrtelmèt.Nem iszom nem cigizek szedek vitamint mègsem vagyok egèszsèges.Ami pedig a legborzasztòbb az endòra igazàbòl semmit sem tudnak adni majd a klimax megoldja ...de ez nekem màr nem vigasz.Bocsi hogy ezt mind leìrtam de szivem szerint ordìtanèk csak azok akikkel körül vagyok vève (a csalàdon kìvül)senki sem èrt meg.Teljesen ki vagyok borulva
35623. wicky (válaszként erre: 35621. - Alba)
júl. 16. 17:17

Szia,

Ahogy TAndi86 irta, fel nap szabadsagokat erdemes kivenni, amikor ultrahang vizsgalatra mesz a stimulacio alatt.

Szerintem a beultetes utan nem szukseges 1 het szabi/tappenz, hanem tedd a dolgodat ugyanugy, mint addig.

Az eloadasra pedig nem kotelezo elmenni. Neked hasznos, mert informativ, de nem a jelenleti iv alairasatol lesz sikeres az eljaras...

Sok turelmet es kitartast kivanok neked!

35622. TAndi86 (válaszként erre: 35621. - Alba)
júl. 16. 14:36

Szia!

Nálam úgy volt, hogy a stimuláció alatt (kb. 2 hét) 2-3 naponta ultrahangra kellett mennem, az orvos ez alapján határozta meg a gyógyszeradagolást. Ezt, ha szerencséd van, általában egy délelőtt alatt el lehet intézni, így nekem erre elég volt fél nap szabi/alkalom. A petesejt leszívás után, ami 1 nap, mert a beavatkozás után 4 órát feküdni kell a BMC-ben, én mentem következő nap dolgozni. Leszívás után másnap kell telefonálni, hogy hány petesejtet sikerült megtermékenyíteni, ott a biológus nagyjából már látja, hogy hány naposan kapod vissza. A beültetés után 1 hetet érdemes otthon pihenni táppénz vagy szabi terhére.

35621. alba (válaszként erre: 35620. - Dulche)
júl. 16. 12:27

Dr. Szűcs Z. az orvosom. Szívesen olvasok róla véleményeket.

Hm...akkor jó, hogy rákérdeztem, mert a doki nekünk ezt egy lehetőségnek mondta, nem pedig kötelezőnek.

Remek :( De nem értem, akkor miért kérdezi meg a telefonos hölgy, hogy hol járok a ciklusban, ha nem ahhoz adja az időpontot? Hívjam fel őket és kérjek 1 hét múlvára időpontot? De közben meg a férjemnek is direkt az én időpontomba kértünk időpontot a laborba, akkor azt is hívjam fel? ...

Kb mennyi szabival számoljak, amíg eljutunk a leszívásig? Természetesen optimális esetben, mert tudom, hogy attól függ milyen vizsgálatok lesznek.

Amúgy a 22. napnak a progreszteron vizsgálaton kívül van még más hormonnál is jelentősége? Ha azt levetetem pl. itt magánban ebben a hónapban és azt már viszem magammal, akkor nem leszek előrébb ezzel a 14. napi dátummal?

35620. Dulche (válaszként erre: 35619. - Alba)
júl. 16. 12:13

Szia!

Nem csak érdemes,hanem el is kell menni,mert alá kell írni a jelenléti ívet!

Ha a ciklusod 14.napja lesz,akkor nem tudják elvenni a 22.napit...akkor újból kell menned a 22.napon a kapott is papírral,a recin sorba kell állni és megkapod majd a beutalót a vv-re.

Ki a dokid?

35619. alba
júl. 16. 11:05

Sziasztok!

Teljesen új vagyok a témában, ezért szeretnék pár kérdést feltenni, ha nem bánjátok.

Rólam annyit, hogy 37 éves vagyok, 1 alatti AMH-val, 14-es FSH-val, és Lediden heterozigota mutációval :(

Illetve most diagnosztizáltak egy 2 cm-es fibroadenomát a mellemben, melyet a diagnózisom szerint, mérete miatt javasolják kivetetni, de a lombikos orvos szerint szükségtelen. Teljesen tanácstalan vagyok, hogy kivetessem -e vagy sem. Esetleg van valakinek ebben tapasztalata?

Lombik kérdésben megvolt az első konzultáció, majd augusztusra van időpontom magába a BMC-be, ahol meglesznek azok az előírt vizsgálatok, amik még nincsenek.

Amikor időpontot kértem a BMC-be a dokimhoz, akkor a telefonban kérdezték, hogy hányadik napon vagyok a ciklusban, hogy ahhoz adjanak időpontot. Az 1-3 napi értékeim megvannak, így a 22. napra előírt vizsgálatok lesznek, viszont így ahogy számolgattam, a kapott dátum,amit elvileg a ciklusomhoz viszonyítva kaptam, az a ciklusom kb. 14. napja lesz. Ez nem lesz probléma?

Egy másik kérdésem, hogy a lombikos ciklusban kb. hány szabadnappal számoljak a leszívásig?

Állítólag a BMC-ben szokott lenni havi 2x előadás a lombik programról, erre érdemes elmenni?

Hát ennyit szerettem volna kérdezni, a válaszokat előre is köszönöm.

Mindenkinek sok sikert kívánok!

Én egyelőre még nagyon félek :(

35618. zila0607 (válaszként erre: 35617. - Dulche)
júl. 12. 23:24
Az endometriòzis miatt szedtem 91 napos fogamzàsgàtlòt vagyis hàrom havonta jött meg ezt fèlèvig szedtem.Abbahagyàs utàn 43 napra jött meg most meg 22 napra a gyògyszer bekavart.3 ève is sok volt az fsh 26 szedtem mioqinon q10-et mondjuk ezt amh-ra ìrtàk de az fsh rendeződött tőle 5.valamennyi lett.Akkor Konczhoz jàrtunk de most kèrtem hogy màshoz jàrhassak ìgy Zeke tanàrùrhoz kèrtem magam.3 ève eljutottam oda hogy kivàltottuk a szurikat rendeződött minden mire az elsőt szùrtuk volna mentem ugye uh-ra ès làtott 3 cisztàt.Ez volt màjusban.Azt mondta augusztusig vàrjunk.Beleegyeztem mert muszàj volt.Viszont következő hònap 7.-èn rosszul lettem a 3 ciszta összekovàcsolòdott 8cm-es lett több rekesszel ès hatalmas fàjdalom közepette kòrhàzba kerültem ùjabb műtèt egy 5.következett.Eddig vàrtam türelemmel mondhatni tünetmentesen erre....
35617. Dulche (válaszként erre: 35616. - Zila0607)
júl. 12. 20:01

Igen,ez elég magas...de minig ilyen szokott lenni??

Egyébként nekem(ha most műtét után rendeződik a vérzésem)24-26napos a ciklusom.Ovulációm van kb.9-10.napon(annak ellenére,hogy magas a prolaktinom,van peteérésem:)Nekem 1x volt 14es az FSH,de az stimuláció után volt...

Ciklusod hány napos???Ki is a dokid?

35616. zila0607 (válaszként erre: 35615. - Dulche)
júl. 12. 19:22
28 lett az elèg sok.Peteèrèsem van csak nem fèlidőben hanem megjön elmùlik ès utàna a 7-8 nap.Fura de ìgy van.Az Fsh szerintem azèrt is magas a 3.napon mert nekem màr utàna pàr napra keződik is az ovum.Vagy nemtudom.Most az LH is magas lett 18 ùgyhogy szerintem ennek lőttek.Az AMH meg gondolom alacsony lesz.Szedek E ès Q10 vitamint.Olvastam a Dhea-ròl is...
35615. Dulche (válaszként erre: 35614. - Zila0607)
júl. 12. 19:02
Miért,mennyi lett?
35614. zila0607 (válaszként erre: 35613. - Foni)
júl. 12. 18:58
Nos ùgy fest minden remènyem szertefoszlik.Elkèszült a 3.-ciklusnapi vèrvètelem ami katasztrofàlis főleg az FSH!Az AMH most kèszül napokon belül elkèszül...hát 24.-èn megyek vissza a BMC-be ès meg kell mondjam nincsenek màr illuziòim..azon gondolkodom hogy talàn a termèszetre kène bìznom.Egyèbkènt a főnököm szerint nem kène kierőszakolni ami màr nem jàr nekünk!Ezt szòszerint idèztem.(nagyon rosszul esett amikor ezt mondt)
35613. foni (válaszként erre: 35606. - Zila0607)
júl. 12. 11:32

Tudod,az a furcsa hogy most én is valami csodát várok. Bár tudom hogy ez lehetetlen, de mégis. Kisfam lombikbaba. Öt év meddőségi kezelés után kerültünk a Kaáliba

Egy év után második beültetésből született a fiam. Másfél évre rá spontán a lányom. Már épp telefonálni akartunk tesó ügyben mikor kimaradt. Nem is gondoltam hogy lehetek spontán terhes. Aztán lett két méhen kívüli. Az első ráadásul ikerterhesség. Egyik baba a bal petevezetőben, a másik méhen belül. Mindkettőt elvesztettük. Most négy évvel később teljesen váratlanul ért minket hogy jön a baba. Nagyon örültünk. De ez is rémálommá vált. Teljesen padlón vagyok. Tudom mivel jár egy lombik. Remélem a csodát.

Ti is lombikoztok?

35612. foni (válaszként erre: 35611. - Dulche)
júl. 12. 11:20
Sikerült telefonálnom. 19.- én, 11- re kaptam időpontot. Sajna elfelejtettem megkérdezni az orvos nevét akihez beírt,és a növérke sem mondta. Annyit mondott csak hogy majd várni kell a doktor úrra. Innentől kezdve mikor lehet még a beültetés? Soha nem volt semmilyen hormonális problémánk. Most is spontán lettem terhes. Párom is rendben van.
35611. Dulche (válaszként erre: 35610. - Foni)
júl. 10. 12:41
Ja és a legfontosabb...ha kérsz időpontot a BMC-be,akkor le kell mondanod a Kaáliban,mert októbertől rögzítik és egyszerre nem lehetsz 2helyen regisztrálva...
35610. foni (válaszként erre: 35609. - Dulche)
júl. 10. 12:27
Mindenképp hívom őket. Nálam is a pénz játszik szerepet. Mikor régen oda jártunk, még nem volt gyerekünk, költhettünk rá. Most két gyerek mellett már nem olyan könnyű. Remélem szerencsém lesz.
35609. Dulche (válaszként erre: 35608. - Foni)
júl. 10. 11:35

Sokszor kell őket hívni,ne várj arra,hogy visszahívnak...engem sem hívtak vissza---

Ha teheted,próbáld 13.30 és 14.30 között sokszor!!!!!Akár minden 5percben,egyszer csak felveszik,de ez az az időpont,amikor egy kis nyugi van...nekem is ekkor sikerült.

Én elsősorban a doki érdektelensége miatt,másodsorban az anyagiak miatt váltottam...túl sok pénz hagytam ott a semmiért...

35608. foni (válaszként erre: 35605. - Dulche)
júl. 10. 10:19

A kaáliba már kaptam időpontot szept. 20 ra. Hívtam többször is a bmc-t de nem vették fel. Tegnap írtam emailt, visszaírták adjak telefonszámot és visszahívnak. Várom a hívást. Jobban örülnék a bmcnek. Te miért

váltottál?

35607. Rozinana
júl. 8. 17:30

Sziasztok!

2016-ban volt ICSI lombikunk.

Az lenne a kérdésem, hogy nem tudjátok-e véletlenül, meddig tárolják a fagyasztott spermiumot/hereszövetet?

Sajnos nem sikerült elérnem őket telefonon eddig.

Nagyon köszönöm!

35606. zila0607 (válaszként erre: 35598. - Foni)
júl. 3. 10:39
Szia Foni!Nekem a jobb oldali petefèszkem hiànyzik ès a baloldali petevezetèkem.Elèg fura helyzet...mi is lombikkal pròbàlkozunk bàr a sajàt itthoni orvosom ès Zeke tanàr ùr is azt mondta hogy akàr lehetek spontàn is terhes!Erre kèrdeztem èn mennyi erre az esèly???Àh elèg lenne egy némi csoda vagyis van rà esèly de nagyon csekèly
35605. Dulche (válaszként erre: 35604. - Foni)
júl. 3. 09:32
Én a Kaáliból jöttem a BMCbe...
35604. foni
júl. 3. 07:08
Dulche. Nem még nincs . Ma szeretnék telefonálni. Csütörtökön vették ki a varratokat, még pihenek,de szeretnék minél hamarabb menni. Most még a szervezetem emlékszik a terhességre. Talán ez számít valamit. Hívom a Bmc is és a Kaálot is. Meglátom hol lesz előbb időpont. Bár most inkább a Bmc be mennék, talán az olcsóbb lenne.
35603. Dulche (válaszként erre: 35601. - Foni)
júl. 1. 14:09
Hát...ez nehéz dolog...van már konzis időpontod?
35602. Macska27 (válaszként erre: 35598. - Foni)
júl. 1. 12:27

Szia! Nekem sincs már meg egyik se. Így a lombik maradt csak.

A lombik 40 fölött fórumban nagyon sok jó posztot tudsz olvasni! Érdemes jól felkészíteni a szervezetedet, megcsináltatni minden vizsgàlatot! Nézz be abba a fórumba!

35601. foni
júl. 1. 12:17
Köszönöm. Te kit ajánlanátok. Nem ismerem az orvosokat.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook