Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Férfi meddőség! Segítsetek! fórum

Férfi meddőség! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


112. MZolika
2010. dec. 13. 09:02

Sziasztok! Nekem 8millo/1ml

Minden sorstársam megnyugtatásául közlöm, hogy az operációt érzéstelenítéssel végzik, maga a vágás nem fáj,és kb4cm, három öltés! Az operáció néha nyomó, húzó fájdalommal jár, és van egy pont amikor egy idegköteget mozgatnak na az ott van! Úgy gondolom ha valaki férfi, és szeretne babát és szereti a párját, az 50x ilyen erős fájdalmat is kibír!!! A műtétem félóra volt végig ébren voltam, és az operációt végző orvos mindíg mondott mindent, és ez nagyon megnyugtató volt. műtét után 3órával már otthon voltam! A fájdalom kibírható, de vény nélkül kapható fájdalomcsillapító nevetve megszünteti. 3 nap aktív fekvés, félóránként jegelve a sebet, és nagyon sok folyadék a könnyű széklet miatt, ugyanis erölködés nem javasolt! műtét után 2 hétig semmi cipekedés, és lehetőleg az alsónemű legyen a klasszikus fecske, mert a műtét után az operált here megnehezedik, és a súlyával rontja a gyógyulását az átvágott heretartó izmoknak!! Én mindenkinek azt mondom hogy a végeredményt tekintve mindenképp megéri észlelést követően azonnal megoperálni, hisz az állapot csak romolhat, és azzal az esélyek is a babára, nem beszélve arrol hogy akinek nagyon rossz a sejtszáma annak már csak a mesterséges út marad!!!!!!!!! Ha fiatalok is olvassák a fórumot, nekik mondom hogy sok kellemetlenségtől óvják meg magukat, és nagyon értékes félévet spórolhatnak ha időben megoperáltatják magukat, hisz lehet hogy most fiatalok és nem foglalkoztatja őket a baba kérdés,de ha eljön az idő, és esetleg idősebb párt választanak akit szoritanak az évek, akkor nagyon fogja bánni hogy értékes félévet veszteget el rutin műtétre, és az azt követő spermaszám növekedésre, ami nem is garantált!!! Nem beszélve a lélektani hatásairol, ami annyiban merül ki hogy lelkileg is megterhelő a tudat hogy majdnem meddő vagy!!! Én azt mondom legyen minden pasi tökös és tegyen meg mindent az ügy pozitív irányba terelésének érdekében!! üdv nektek egy frissen műtött

111. LedZsi
2010. dec. 12. 20:28

sziasztok!

kaáliba járunk a Férjemmel eddig csak spermavizsgálat volt neki. legközelebb jön a fizikai.ez mit takar?félünk tőle...megnézik, megfogják?remélem nem nevettek ki...

köszönöm:)

110. 1c92396beb (válaszként erre: 109. - Erna2010)
2010. nov. 22. 12:17

A Tamoxifen-t nem ismerem, de az Andirol nem használt, és ezt abbahagytuk. A Closty pedig egyértelműen segített a spermák mozgásán is.

Ha lesz további infóm a Gynevacról, akkor szólok.

109. erna2010 (válaszként erre: 106. - 1c92396beb)
2010. nov. 22. 11:46

Az én férjemnek is volt a műtét előtt hormon problémája, alacsony volt a tesztoszteron szintje. Az ANDRIOL, ha jól tudom kívülről bevitt tesztoszteron hormon, tehát valószínűleg neki is ezzel volt problémája. Ez a herevisszér egy elég szemét, alattomos betegség. Remélem, hogy hamarosan sikerül férjeinknek leküzdeni!!!

Nálunk amúgy a műtét után, a jobb vérellátásnak köszönhetően önmagától is feljavult a férjem hormonszintje az alsó határérték fölé, de a további javulás érdekében egy Tamoxifen nevű gyógyszert kapott. Ez nem tesztoszteront tartalmaz ugyan, de megemeli a vérben a spermaképzéshez szükséges hormonok szintjét, vagy valami ilyesmi. Bár én egyáltalán nem értek hozzá, de nekem egy kicsit ijesztő, hogy az Andriol egyik lehetséges mellékhatása betegtájékoztató szerint a spermaképződés zavara lehet, amivel a mi férjeinknek pont gondja van. Persze valószínűleg ez csak azoknál okoz ilyen problémát, akik normális tesztoszteron szint mellett, izomnövelés céljából szedik. Ki tudja…..Én mindenesetre nagyon remélem, hogy nekünk segít ez a mostani gyógyszer.

108. erna2010 (válaszként erre: 107. - 1c92396beb)
2010. nov. 22. 11:04
Szólj majd légyszi, ha sikerül újabb információhoz jutnod.
107. 1c92396beb (válaszként erre: 105. - Erna2010)
2010. nov. 21. 20:13

Gynevaccal kapcsolatban azt tudom mondani, hogy még nincs engedély, de remélem hamarosan lesz.

Én is folyamatosan érdeklődöm.

106. 1c92396beb (válaszként erre: 105. - Erna2010)
2010. nov. 21. 20:12

Dr. Kovács Róbert andorlógus-urológus. Ő műtötte a férjem. Nagyon jó. Tényleg tudom ajánlani.

Ő írt a férjemnek hormont, mert nem volt jó. Adriolt kapott, de az nem használt.

Így elmentünk endorkrinológushoz. Dr. Tüü László endokrinológus doktor úra több hónapot is vártunk, míg bejutottunk hozzá. Ő írta fel a closty-t vérvétel alapján, és az a spermamozgást is helyrehozta. A leletén most az szerepel, hogy megtartott nemzőképesség.

105. erna2010 (válaszként erre: 104. - 1c92396beb)
2010. nov. 21. 19:45

A 30 m/ml, az tényleg nagyon szuper. Gratulálok! Ha az egyéb paraméterek is jók, akkor szerintem gyorsan sikerül a baba spontán.:-) Hajrá!!!!! Ki az orvosotok?


Nálunk fél éve volt műtét és a 4. havi kontrollon már javulást mutattak az eredményei. Erősítésként október óta ő is hormonkészítményt kap. Remélem, hogy hamarosan mi is jó eredményt kapunk.



A Gynevacot mi is szeretnénk beadatni. Egy hónapja írtam a Gynevac honlapján található e-mail címre és az alábbi információt kaptam:

„Várhatóan novemberben lesz újra forgalomban a Gynevac. (Az Országos Intézettol függ végso soron.) A gyártása már befejeződött, a bevizsgálása tart. Akkor minden patikában kapható lesz, amelyik megrendeli a Hungaropharma nagykertol. A honlapon piros betukkel lesz kiírva azonnal, amint kapható. Legelőször, mint mindig, a Nagyvárad-téri patikában lesz kapható, amikor a piros írás megjelenik.”



Üdv

104. 1c92396beb (válaszként erre: 103. - Erna2010)
2010. nov. 19. 21:06

3 millióról 30 millióra, de a doki szerint ez nem a végleges, ennél még jobb lesz.:)

Eddig minden leletére az volt ráírva, hogy csak lombik. A férjem ezt elutasítja. Nem érezné magát férfinak, ha nem ő csinálná a gyereket.

Így orvostól orvosig jártunk. Végül két orvos együttes eredményének volt köszönhető a javulás.

Ha kapható lesz, akkor még beeadatjuk a Gynevacot is.

Előtte mindent kipróbáltunk Fer14 et, MacaVibét, rengeteg mindent, de igazán semmi sem segített.

103. erna2010 (válaszként erre: 101. - 1c92396beb)
2010. nov. 19. 11:29

Szia Ciroka!


Köszi az infot! Nagyon jó ilyen híreket hallani!!!!



Ha nem vagyok túl tolakodó, megkérdezhetem, hogy mennyiről mennyire javultak a férjed eredményei. Írhatsz privit is.


Szurkolok Nektek és remélem, hogy hamarosan jó híreket kapunk felőled. Ha lehet, mindenképp jelentkezzél majd! Egy kis siker történet már mindenkire ráférne biztatásul ezen a fórumon!:-)



Köszi előre is a választ!


Üdv: Erna

102. csilla80 (válaszként erre: 101. - 1c92396beb)
2010. nov. 18. 21:36
Nagyon orulok Nektek es minden jot kivanok. Szurkolok ezerrel! :-)
101. 1c92396beb (válaszként erre: 100. - 61216e58ea)
2010. nov. 18. 19:47

sziasztok!

A páromnak februárban volt hereviszér műtéte, utána lassan javult az eredménye, viszont szeptemberben kapott closty-t és most az eredménye teljesen jó!

2010. okt. 21. 14:27

sziasztok, nálunk is hasonló probléma van, julius óta tudjuk. ugy tűnik egy antidepresszáns mellékhatása miatt lett nálunk a rossz eredmény :( a párom kb 2 hete nem szedi, azóta beerősítettünk vitaminfronton. a doki clostyt irt fel neki (ezt már julius óta szedi), emellet a következőket szedi: fer14 (ezt is julius óta), peponen, B komplex, E vitanin, folsav, omega3, koenzimQ10, lenkei alap vitamincsomag, szelén, cink pezsgőtabletta, aloe vera gél.


Reménykedünk, hogy a december/januári vizsgálatra már rendben lesznek az eredményei.


végigfutottam a hozzászólásokat, és látom azért van pozitiv példa is :) Gratulálok azoknak akiknek már sikerült!


Akik még próbálkoznak, azoknak kitartás, és pozitív gondolkodás!!!

99. kiraanyu (válaszként erre: 98. - Erna2010)
2010. okt. 19. 14:32

Volt here uh-n, nem láttak visszért.


Adom neki a Peponent :-)))

Ezen kívül E,C+Zn, Béres multivitamint és szelént szed.


Sajnos nálunk nem találtak semmi okot.

Hormonok rendben, uh negatív...


a műtét nagy arányban segít és megoldja a problémát. Remélem a Ti esetetekben is!

98. erna2010 (válaszként erre: 82. - Kiraanyu)
2010. okt. 19. 13:02

Sziasztok!


Csatlakoznék én is hozzátok, sajnos nálunk sem jók a férjem eredményei. Nála remélhetőleg sikerült megtalálni az okot is, herevisszér tágulat, amelyet meg is műtöttek. Jelenleg a javulásban bízunk. Esetleg van valakinek olyan tapasztalata, hogy műtét után mennyire javulnak az eredmények, illetve mennyi ideig érdemes várni? Ha megkérdezhetem tőletek, nálatok kiderült, hogy mi okozza a rossz eredményt?


Azért megírom azt is-hátha valakinek segít alapon-hogy nekünk milyen vitaminokat javasolt az orvos: FER14, Ferulant, Q10, E vitamin, Omega-3 zsírsav. Ezeken túl már több helyen olvastam a cinket, a szelént, a Maca Vibét, a Peponent és az Aloe Vera gélt.


Kiraanyu !!! Ha nem szereti a párod a tökmagot, szerintem adjál neki helyette Peponen kapszulát. Ez szerintem ugyanaz, az én férjem is ezt szedi. Egyébként nem lehet, hogy nálatok is visszér okozza a gondot? Ez főleg abból jutott eszembe, hogy írtad a testvérjénél is baj van. A visszérre való hajlam szerintem örökletes.


Üdv

97. joco_berni (válaszként erre: 96. - Jozsi.38)
2010. okt. 18. 13:56

hát sajnos igen

de a vitaminon kivül semmit nem evet,vagy ivot?

sajnos ö neki nincs teljesen kifejlödve a spermája és szerintem ezen csak a lombik segithet de azért jó ilyen dolgokat kiprobálni meg olvasgatni hisz ezis eröt ad csak

2010. okt. 18. 11:51
sajnos vannak akiknek többet kell egy babáért szenvedni. úgy látszik ti is köztük vagytok :(
2010. okt. 18. 11:41

ennek nagyon örülök.. :-)

hát sajnos ö is szedet vitamint de semmi

nagyon elvagyok keseredve

2010. okt. 18. 11:31
igen:) a minta amit leadott nem volt értékelhető, vagyis rossz volt nagyon a biopszia eredményre volt az írva, hogy megvan a teljes fejlődési sor, de ehhez biopszia kellett, ami egy metszést jelentett a heréjén. szóval a kaáliban is csináltak vele egy próbát, hogy megúszhatja-e újabb biopszia nélkül, minta leadás megvolt, az eredményekért nem kellett visszamennünk, közben lettem terhes :)
93. joco_berni (válaszként erre: 91. - Jozsi.38)
2010. okt. 18. 11:18

ja és még annyi hogy nektek is az volt a baj amit én leirtam a páromról?

nem volt kifejlödve ?

92. joco_berni (válaszként erre: 87. - Jozsi.38)
2010. okt. 18. 11:12
akkor most ezt értsem ugy hogy nektek sikerült a gyerek minden beavatkozás nélkül?
2010. okt. 18. 10:26
én is így voltam ezzel sokáig, és minden mensi egy újabb csalódás volt :(
90. inek
2010. okt. 18. 08:31
Ebben lehet valami, mert már minden egyes szeretkezéskor eszembe jut, hogy talán...talán most... És ez így nagyon nem jó, tudom.
2010. okt. 18. 08:12
igen tudom :) ezért ajánlom másoknak is. ja és plusz akkor a gondolati hozzáállásunk is változott a szex terén. mert addig kipróbáltunk minden hülyeséget, akkor meg úgy voltunk vele hogy a gyerek projekt nem rajtunk múlik, hanem meglesz a beültetés és lesz ami lesz. szóval nem a gyerek miatt csináltuk, elmúlt a nyomás és jött a gyerek
88. inek (válaszként erre: 87. - Jozsi.38)
2010. okt. 18. 08:04
Akkor nagyon szerencsések vagytok!!! :)
87. jozsi.38 (válaszként erre: 76. - Joco_berni)
2010. okt. 18. 06:11
a férjemnek annyira rossz volt a spermaképe, hogy biopsziával vették a második mintát tőle. rögtön a kaálit javasolták ezek után, ott mondta a doki a C és az E vitamint. olyan jól sikerült a vitaminkúra, hogy el se jutottunk a gyógyszerezésig
86. csilla80 (válaszként erre: 81. - Inek)
2010. okt. 17. 23:19
En folyton ennem... :-)))
85. csilla80 (válaszként erre: 78. - Inek)
2010. okt. 17. 23:18
Egyetertek!
84. csilla80 (válaszként erre: 75. - Kiraanyu)
2010. okt. 17. 23:15

Ha nem vagyok indiszkret elmeseled,hogy mi a gond.

Azert imatkozom Erted is.

83. csilla80 (válaszként erre: 75. - Kiraanyu)
2010. okt. 17. 23:14

Engem egyaltalan nem vizsgaltak,azt hangoztatjak,hogy a normalisba belefer... hat igen,az,hogy osszetorik a szived,nekik normalis,hiszen ferfiak,fel sem fogjak... :-(((


Utrogestant kaptam mas neven, 600!!! mg-ot,es ugy kiutott,hogy csak rokazni meg wecere tudtam felkelni... :-((( A rokazas egy hete maradt abba. De nem panaszkodom,barmikor megtennem ujra Erte.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook