Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
3421. Jaguár25 (válaszként erre: 3417. - Nórika1988)
febr. 11. 13:06

Húha, akkor ne írj nekem több e-mailt légyszi, mert egy időben kb százasával írkáltál és én az alig semmi időmből is igyekeztem Neked válaszolni, segíteni. Sosem távdiagnosztizáltalak, ajánlottam neked sportot, étrendkiegészítőket, megnyugtattalak, hogy próbáljam megértetni veled, hogy SZORONGÁSOS betegség az alap bajod, hogy pontosan mi azt majd egy pszichiáter meg tudná állapítani. Én mostmár több, mint egy éve idejárok, nap mint nap, látom amiket írsz. Az a baj, hogy nem akarod elfogadni, hogy honnan fúj a szél, de akkor költsd az összes pénzed orvosokra, ha neked ez jó.


Bocsika, hogy próbáltam neked segíteni, mielőtt meg itt lejáratnál, azt ne felejtsd el, hogy hányszor váltottunk e-mailt és milyen kisregényekben próbáltam Neked segíteni. Mondjuk az elég fura volt mikor megkérdeztem 38x ugyanazt, amire már 38x válaszoltam, ezért nem írtam vissza egy idő után.


Azt neg gondold csak végig, hogy miért nem segített még rajtad egy orvos sem, vagy nem tudott.

3420. Jaguár25 (válaszként erre: 3416. - Bluemoon55)
febr. 11. 12:58
2 éve ingadozik a vérnyomásod? Akkor felmerül a kérdés, hogy miért nem szedsz csökkentőt? Az über okos orvosod miért nem írt fel? Akkor probléma meg lenne oldva. Az itteni dokik mondjuk nem írnak fel 140-150-es vérnyomásra csökkentőt, 160 felett már igen, amennyiben a holteren bebizonyosodik, hogy tartósan annyi körül mozog az érték.
3419. Jaguár25 (válaszként erre: 3414. - Bluemoon55)
febr. 11. 12:54

Én sem vitatkozom, de az viszont tény, hogy 140-160 között ingadozó vérnyomás, nem okoz semmilyen károkat a szervezetben, ennyi idő után és ennyi idősen..


Ezeket nekem is orvosok mondták, és nem háziorvosok, hanem sebészek az egyik ráadásul kardiológiai vonalon. Úgyhogy nem Anyukámból indultam ki, bocsi, de tőlem higyj amit szeretnél. Másik meg, hogy a szomszédodnak 170-nél volt stroke-ja, azon mi a csoda? Semmi, ha hosszan tartóan annyi volt a vérnyomása, akkor nyilván sanszos volt előbb utóbb, és gondolom nem 40 éves..

3418. Bluemoon55 (válaszként erre: 3417. - Nórika1988)
febr. 11. 10:51

A dokim is azt mondta hogy igenis lehet psvt olyannak pl aki egy 70 éves ember és először jött ki neki.

De abban igaza van jaguarnak hogy azert sűrűbben kene elojonnie, és időtartamra is hosszabbnak.most hogy nekem újra volt ez az érzés de csak két percig tartott én sem csinálok semmit, eleve el sem tudtam kapni ekgval( wiwe) addig szoba se állnak velem. Majd ha ne adj Isten újra lesz és sikerül elkapnom. Akkor legalább már van valami a kezemben.

3417. Nórika1988 (válaszként erre: 3411. - Jaguár25)
febr. 11. 10:32

A psvt pont hogy akár évente egyszer is jöhet. Nekem volt psvt mentes évem, aztán következő évben három, de soha nem volt ennél sűrűbben. Nem mondom, hogy csak ez az igaz a psvt-rohamok, amit én tapasztalam, lehet, hogy valakinek sokkal gyakoribb, de tapasztalat híján elég nagy felelősség távdiagnosztizálnod valakit.

Szerintem egy támogató fórumon minimum elől kéne hinned a másikról, hogy ismeri a testét, a tüneteit és elfogadni sem árt, hogy valaki esetleg fél, mert úgy érzi, valami nincs rendben. Ahogy te is meg vagy győződve elég határozottan a saját igazadról (amivel amúgy semmi baj), légyszi, mások igazságát is fogadd el, mert itt baromira nincs szüksége senkinek arra, hogy a látatlanban egy idegen orvosi véleményt adjon. Azért vagyunk itt, hogy meghallgassuk egymást, tapasztalatot cseréljünk, biztassuk, támogassuk egymást, akkor is, ha valaki teljesen melyen van.

Itt mindannyiunknak megvan a maga múltja, életútja, nehézségei, amelybe bizalommal engedjük be egymást pánik, szorongás, egyéb betegségek témájában. Sokkal jobb, ha erre mindenki tekintettel van.

3416. Bluemoon55 (válaszként erre: 3413. - Jaguár25)
febr. 11. 10:06
Nem villano fény nehéz leirni de amikor rakerdeztem a retina levalasra először kiakadt.. De nagyon sokáig vizsgált, az biztos nincs. Mosott szélű papilla passz a lenyeg hogy ő látta az ereket, tényleg, nem véletlen mondta. Azt Mondta ez olyankor fordul elő akinek ingadozó a vernyomasa. És a két év azért belefer simán.
3415. Bluemoon55 (válaszként erre: 3412. - Jaguár25)
febr. 11. 10:04
Sajnos nem sikerül mashova, ha az ember már 60feletti le se szarjak.ma pl nem Kapott kemot o injekcioba kapja, mert hogy a gyogyszertar nem Csinált. Mondom mi van???? Ez nem olyan hogy kimaradhat egy nap meg ilyenek. Hihetetlen
3414. Bluemoon55 (válaszként erre: 3413. - Jaguár25)
febr. 11. 10:01
Nem szeretnék vitatkozni nem Vagyok olyan allapotban nehari mert már többször szoba jött ez a vernyomas dolog. Először is nem vagyunk egyformák! Anyukad lehet el bírta a 200 ast is, a szomszed viszont 170 nel kapott strokot.ez egy nagyon jó szemesz de holnap vissza megyek hozzá, retina levalas sincs, sőt, nekem a jobb szemem csak - 1.25 os, hidd el ha azt mondta szűkek az erek és kaliber ingadozás van akkor azt én kivételesen elhiszem. Hiszen ez a vernyomas amit mondok hogy ilyen ingadozó az sem egy eve, mar több, és nem csak 140 az a Jobbik, volt sokszor 160 is. De majd ha hazajottem ujra egy honap mulva kb akkor meg csináljak a 24 orását és utána majd lesz valami. Ha a szemész nem biztos a dolgában, amit lát, szemfenéki dolog stb miatt, elkuldi koponya mr re kizárás miatt, ezt a neurológusom is mondta tegnap.szoval hidd el, attol mert lehet neked ( es örülj neki) jók az ereid, nekem még karosithatta, ettől függetlenül koleszterin stb miatt is lehet, bár az is annyira változó. Én csak azt nem szeretem ha valaki akinek az a valaki nem okoz problémát, attol ne hidd hogy masnak is olyan. Ha kivételesen nem faj a fejem és jó a vernyomas én 110-120 al érzem magam jól. Utána már nem.
3413. Jaguár25 (válaszként erre: 3383. - Bluemoon55)
febr. 11. 04:41

Pedig 140-es vérnyomástól még nem szűkültek be az ereid, annak más oka van, és többféle oka lehet. Ekkora érték a szemet sem károsítja, ahhoz évekig tartó, napi szintű 180+os vérnyomás kell, szóval ezeket nem tudom ki magyarázta be neked, de téves.


Villanó fényeket a retina leválása, vagyis kezdődő leválása okozhat, lehet ilyesmit láttak, annak is jó sok oka lehet, érdemes hamar lépni az ügyben. Daganat meg.. jajj Istenem, nem kell egyből a legrosszabbat feltételezni.

3412. Jaguár25 (válaszként erre: 3371. - Bluemoon55)
febr. 11. 04:30

Nem tehetnek meg ilyet és igen, fel kell keresni a betegjogi képviselőt, vagy a Kórház igazgatóságánál panaszt tenni.


Menjetek át más városba, ha meg tudja fizetni. Fehérváron nincsenek ilyenek, amiket írsz, itt korrektek.

3411. Jaguár25 (válaszként erre: 3370. - Bluemoon55)
febr. 11. 04:26
De nem is az extrákat mondtam a stressztől, hanem ezt az időnkénti pulzus bepöccenésed. Hidd el, hogy nem psvt, mert az lépten nyomon előjönne, nem évente egyszer.. időnként meg belefér, h vmilyen oknál fogva felpörög a szív, ennek számtalan oka lehet, a stressztől át a hormon eltérésekig, vagy szimpla kialvatlanság, dehidratáció, BÁRMI.
3410. Jaguár25 (válaszként erre: 3369. - Edina0821)
febr. 11. 04:23
Na még egy hülye háziorvos :D Még, hogy az extrákat nem érezni, Jézusom csórikám azt se tudja milyen rendezvényen van, veszélyes, hogy milyen "szakemberek" praktizálhatnak.
3409. Bluemoon55 (válaszként erre: 3402. - Liliom10)
febr. 10. 17:14
En is " csak" elkaptam de kb a halalomon voltam. De a fura az hogy ott nem volt semmilyen tunetem, ra x időre, kb fel ev vagy ilyesmi...
3408. Thesamoyedgirl (válaszként erre: 3407. - Napsugár7)
febr. 10. 16:32
Tényleg korunk betegsége ez a szorongás, pánik… Én is így vagyok ezzel, hogy azonnal a problémára fókuszàlok, és kèpes vagyok egèsz nap ezen pörögni, szorongani. Az elmúlt hónapokban folyamatosan a pulzusomat figyeltem, ès ez persze már generálta a beütéseket. Tényleg egy hülye ördögi kör. Nálam az is nagyon sokat rontott a helyzeten, hogy a nyáron meghalt egy közeli ismerősöm, 33 évesen, valami szív dolog volt ott is, igaz volt más alapbetegsége, de szörnyen megrémített.. De tényleg muszàj kizàrni minden erőnkkel ezeket a gondolatokat, mert nagyon sokat ront az életminőségen.
3407. napsugár7 (válaszként erre: 3400. - Thesamoyedgirl)
febr. 10. 14:37
Szia.Hát most én is küzdök újra, egyelőre nem csúszik pánikrohamba, de folyamatos szorongás.Amikor az agyam sem kapcsol ki, beszűkül a problémára.Hiába akarok másra figyelni, mintha nem tudnék.Mintha az agyam két irányba húzna egyszerre.El akarom terelni a gondolataimat, de valami mintha húzná akkor is a szorongásos gondolatokra.Hú...ez szörnyű.Azt hiszem, ilyet most tapasztalok először.Mintha levegőt sem tudnék nyugodtan venni, be vagyok egész nap feszülve.Ilyenkor nagyon erősen el kell határozni, hogy legyőzzük ezt a vackot, bármi áron.Ez nálam csak úgy működik, ha elfogadom azt, ami van...amíg nem mondja azt az orvos, hogy van még pár évem, addig nehéz lesz leküzdenem.Ha van még 5-10 évem, az már megnyugtatna...ha a vizsgálat után ezt a prognózist hallanám...Szóval az extra is borzasztó stresszelő, de ha mellé még jön kinek ez, kinek az...Kitartást...
febr. 10. 11:06
Covidos voltam de nem vagyok oltott. Annyi volt a covidnal hogy megindult nagyon az izzadasom mert amúgy nem izzadtam meg futás alatt sem. Én is megyek egy Laborra plusz majd egy holtert felrakatok mert sosem volt még. Ha minden okés akkor engem sem érdekel tovabb
3405. liliom10 (válaszként erre: 3404. - Thesamoyedgirl)
febr. 10. 10:38

ps://huntv.info/video/dr-paul-marik-valoszinuleg-a-tuskefeherje-az-egyik-legmergezobb-anyag‼%EF%B8%8F‼%EF%B8%8F‼%EF%B8%8F‼%EF%B8%8F/

Csak kb. 8 perc...


(A férjemnek neuropátiája lett a lábaiban.)

3404. Thesamoyedgirl (válaszként erre: 3402. - Liliom10)
febr. 10. 10:26
Covidos nem voltam, de beoltattam magam. Érdekes, mert az oltás után kezdtek jelentkezni az extrák. Hozzáteszem én nem voltam oltás ellenes, de anyukám is mikor beoltatta magát talán két alkalommal is a semmiből 170re ugrott a pulzusa, majd helyreállt. Nem tudom van e összefüggés, de személy szerint az oltást megbántam, mert ez nekem is megfordult a fejembe, hogy ez váltotta ki.
3403. Thesamoyedgirl (válaszként erre: 3401. - Andrea1993)
febr. 10. 10:21
Huu most ez hülyén hangzik, de nagyon megnyugtattál. Nálunk is ez van, ahogy nőnek, a nagy állandóan gyepálja a kicsiket, akik fejhangon ordítanak, aztán veszekedés, káosz halmaza. Brutálisan ki tud szipolyozni, emelett persze építkezünk, ami szintén sok feszkóval jár. És persze ott a háztartás. Nem akarok panaszkodni egyébként, de nagyon be tudok sokalni. Kardiológus is mondta, hogy az extrák oka csak is ez. Remélem nem megy át ez az egész pánikbetegség be, az aztán végleg nem hiányzik. Próbálom mantrázni, hogy ez a szorongás csak is az agyam szüleménye. Sokszor sikerül is és elmúlik. Azért egy labort még csináltatok, ha ott is minden ok, akkor én is leszarom, és próbálok végleg felülkerekedni rajta. :)
3402. liliom10 (válaszként erre: 3400. - Thesamoyedgirl)
febr. 10. 10:11
Voltál covidos ? Vagy beoltattad magad ? Az is lehet az oka.
3401. Andrea1993 (válaszként erre: 3400. - Thesamoyedgirl)
febr. 10. 10:02
Nagyon át tudom érezni min mész keresztül. Nekem mikor megszületett a 2. Fiam akkor volt az 1. Fiam 2.5 éves. Eleinte minden okés volt de ahogy elkezdett nőni a kicsi egyre többet veszekedtek verekedtek ordibaltak stb. Teljesen ki vagyok ettől. Tegnap este is akartunk aludni be is kapcsoltam egy kellemes halk zenét gyerekek aludtak elfelé nekem meg jött valami kapcsolt extra azt sem tudom hányat ütött félre. Persze mellé jött a panikroham remegessel kezdődött 150/94 vernyomas. Vettem be egy negyed szem béta blokkolót és vártam. Mondom nem jöhet elő újra az amin már nagyjából túl vagyok. Vártam egy órát remegve egyedül mert a férjem ugye aludt a gyerekekkel és le is ment a vérnyomásom a szívem is helyreállt. Halistennek a szívemnel minden okés voltam 2022 Ben kardiológiai ahol mondták hogy minden rendben van. Ez a szorongás pánik hozza elő az extrákat meg persze a stressz. Nagyon kemény időszakon vagyok túl. Meghalt nagymamám nagypapám. Utána jöttek a panikrohamok és nem fogok újra visszakerülni ebbe az állapotba hogy feljek egyedül ha a férjem nincs velem. Szóval én már lesz@rom :)
febr. 10. 09:42
Sziasztok! Eddig csak olvasgattalak, titeket, már az is nagy segítség volt, sokszor megnyugtatott, hogy más is küzd hasonló problémával. Nekem az extrák 3 éve kezdődtek, amikor megszülettek az ikerbabáim, plusz van mellettük egy nagyobb lányom, aki akkor még csak 2,5 éves volt. Kardiológián nem találtak semmit, stressz, kialvatlanság, és fáradtság az oka, azt mondták. Akkor el is múltak az extrák, de 4 hónapja ismét előjött. Az a legnagyobb bajom, hogy társul hozzá, egy iszonyatos szorongás, ami eddig nem volt. Szörnyű érzés, volt, hogy egész nap szorongtam, pánikoltam. Xanaxot alkalmanként vettem be, ez segített, de semmiképp sem akartam folyamatosan szedni. Újra elmentem kardiológiára, ahol szintén nem találtak semmit, csak a stressz, fáradság. Ez megnyugtatott ismét, az extrák is csak hébe hóba jelentkeznek. De a mai reggel ismèt több extrám is volt, ami megint megijesztett, és màr jött is a szorongás. Izzadnak a végtagjaim, van ilyen “belső” remegésem, és pánikolok. Pedig tudom, hogy szervi bajom nincs, mégis hogy lehetne a szorongást legyőzni? Karácsony környékén már uralta a mindennapjaimat, és ezt nem akarom újra. Ez csak fejben dőlne el? Vagy ennek hormonális okai is lehetnek? Pánik rohamom még nem volt, szerencsére, nem is akarok odáig eljutni. Emellett sokszor érzem, hogy ilyen “ködös” a fejem. Nem dohányzom, nem iszom, régen élsportoló voltam. Sajnos a mozgást a gyerekek miatt nem tudom folytatni jelen helyzetemben. Egész nap egyedül vagyok velük, a férjem csak este ér haza a munkából, sokszor úgy érzem ki vagyok zsigerelve. Más is van így?
3399. napsugár7 (válaszként erre: 3397. - Nórika1988)
febr. 9. 21:46
Huhhh...én attól félnék jobban, hogy mi lesz, ha közben mellékhelyiségbe kellene mennem...:D
3398. napsugár7 (válaszként erre: 3394. - St315458)
febr. 9. 21:44
Szia.Front is van, hidegebb lesz, úgy tudom.Meg nagy szél volt felénk.Fejfájás, kisebb vérnyomás emelkedés nálam is volt.A szorongás felnyomhatja hirtelen a pulzust, pánikroham formájában.
3397. Nórika1988 (válaszként erre: 3368. - Andrea1993)
febr. 9. 20:55

Abláció során katétert vezetnek a szívbe, ha jól emlékszem, két "útvonalon". Ott - valamilyen módon, ne kérdezzétek, hogy - előidézik a ritmuszavart (nálam a psvt-t) és közben lekövetik a ritmusgörbét. Ahol anomália van, ott kisütik. Egy ilyen fura, taposó géppel éget, közben full mozdulatlanul kell lenni. Elég nyomasztó az elején, ráadásul - gondolom az állapot súlyosságától függően - 2-4 óra is lehet a műtét. Altatást állítólag nem lehet kérni, vagyis akkor nem lehetett. Nekem 3,5 óra volt az egész.

Nem mondom, hogy életem legcsodálatosabb emléke, de túléltem és azóta nincs psvt-m.

3396. Bluemoon55 (válaszként erre: 3395. - Liliom10)
febr. 9. 18:59
Akkor írok neked
3395. liliom10 (válaszként erre: 3390. - Bluemoon55)
febr. 9. 17:23
Igen. Nekünk nagyon jó tapasztalataink vannak.
3394. St315458 (válaszként erre: 3393. - Bluemoon55)
febr. 9. 15:38
Köszi a valaszt, most kicsit megnyugodtam, hogy masnal is elofordul ez. Epp mensi van, szoval lehet az egy kicsit megbojgatott… olyan ijeszto az egesz… a vernyomasom alacsony. Elhiszem, hogy te is megijedsz ha ennyi a vernyomasod… tenyleg ijeszto az egesz, a magas vernyomas es a magas pulzus is. Olyan erzes mintha ha nem tudnad kontrollalni a testedet.
3393. Bluemoon55 (válaszként erre: 3392. - St315458)
febr. 9. 14:57
En magam miatt a vernyomas miatt aggodok ha ennyi nem a pulzus miatt. Hídd el, nekem is volt pár napja aztan vissza ment, nem lehet hogy érzékeny vagy időjárásra vagy hormonális Változás van? Mert nálam pl sajnos az
3392. St315458
febr. 9. 14:25
Sziasztok. Velem van a baj, vagy valami van a levegoben? Ket napja szorongok, rosszul alszok, es ma a semmibol felment a pulzusom 140re, aztan ugy rapanikoltam hogy 160 lett belole. Egesz nap 90 koruli a pulzusom… rendesen halalfelelmem volt… reg volt mar ilyen. Nyugtassatok meg, hogy ez egy nagyobb panikroham volt, mert mar leforgott elottem, hogy mentot kell hivnom 😂😂 #fuckpanic
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook