Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1039. Alvers (válaszként erre: 1035. - Csipke50)
nov. 13. 23:01

Szia,

Köszönöm szépen kérdésedet, változóan.

Egy időre megszűnnek az extrák, aztán teljes erőből visszatérnek. Remekül társul a pánikbetegségemhez. :)

Olvastam most a többiek hozzászólásait a hisztaminról és egyebekről, ebben még nem gondolkodtam.

1038. malomi (válaszként erre: 1037. - Timmcsi 77)
nov. 12. 21:45
nekem csak akkor múlik el, ha elkezdek sportolni, vagy legalább erőteljesen sétálni. gondolkodok rajta, hogy ha még sokáig tart a dolog, és egész nap mozognom kell, hogy meglegyen a fordulatszám, nekimegyek valamilyen rekordkísérletnek. 24 órás fekvőtámasz vagy effélék
1037. Timmcsi 77 (válaszként erre: 1036. - Malomi)
nov. 12. 21:00
Szia. Nekem ma orvos mérte délután a 80/56-ot. A házidokim reggelente 90/55, 80/50- eket szokott mérni. Nekem alacsony a vérnyomásom, plusz enyhén vashiányos vérszegény vagyok. A múltkor azt tanácsolta a dokim, h amikor èrzem az extrákat, kezdjek el ugràlni, h kicsit feljebb menjen a vérnyomásom. Kétszer eddig bejött, amikor jött az extra kimentem kertészkedni, és valóban abbamaradt.
1036. malomi (válaszként erre: 1033. - Timmcsi 77)
nov. 12. 20:29
szia, nekem eddig bármikor mérték, átlag környéki volt, ma 150/80 volt, de orvosnál mérték, ahol felteszem, magasabb, mint nyugalmi helyzetben. Elkezdem majd mérni én, is, de néha nem tudom megoldani, pl. munka közben. nekem néha hirtelen stresszre is előjön, szóval lehet, hogy kétfajta plusz beütés van, a magas vérnyomásos meg az alacsony vérnyomásos?
1035. Csipke50 (válaszként erre: 1018. - Alvers)
nov. 12. 18:13
Jobban vagy?
1034. Csipke50 (válaszként erre: 1030. - Hyppomamma)
nov. 12. 17:58
Ezt a hisztminbontó enzimet hogy lehet pótolni,"beszerezni"?
1033. Timmcsi 77 (válaszként erre: 1032. - Malomi)
nov. 12. 17:33
Szia! Ma èn is arra lettem figyelmes, h amint lemegy a vérnyomásom, jönnek az extrák. Mérték ma a vérnyomásom, 80/56 volt.... Nem lehet, h ez a gond? A túl alacsony vérnyomás?
1032. malomi
nov. 11. 22:28
sziasztok, elolvastam az összes hozzászólást, de a saját bajomra hasonlítóval nem találkoztam: elmúltam 40, kíméletesen sportosan, élek, 0 alkohol, 0 cigi, 0 drog, 0 mentális probléma (remélem...). csak akkor jelentkezik a plusz beütés-kihagyás, ha a pulzusom 60 környékére megy le. akkor percenként 1-2. ha lemegy 50 alá, akkor percenként 8-10 is megjelenik, de minimum 6. gyerekkorom óta elég alacsony pulzusom, nekem az 50 nyugalmi helyzetben a megszokott, bármely napszakban, munka közben, vezetés közben is. így viszont gond, hogy ha épp nem sportolok vagy loholok valahová, összevissza ver a szívem, éjszaka is. találkoztatok hasonlóval? üdv és köszönöm!
nov. 9. 14:27

[link]

Olvassatok el az itt hozzaszolokat, ajulasig voltak extrai es semmit nem talaltak nala. Utana ratalalt arra h mi a baja es az orvosok 99%-a nem tudja h ez all a hatterben.

nov. 9. 14:25

Mindenkit aki meg akar gyogyulni, nagyon kerem olvassa el ezeket a hozzaszolasokat. En mar 100,%,-ig biztos vok abban h hisztamin intoleranciaja van itt tobbuknkek. Mivel nekem sport utan, csoki utan, paradicsomos dolgok utan, stressz utan jon az extra, olvastam vegre h ezek is hisztaminfelszabadito dolgok. Nem csak kajatol lehet, hanem a sport is felszabaditja. Megoldas a hisztamonbonto enzim!!!

[link]

1029. Pirizoli (válaszként erre: 1028. - Timmcsi 77)
nov. 7. 21:16
Eleinte nagyon rossz volt.De egy kis idő után egyre kevesebb lett.Az már elviselhetőbb volt.Sajnos most egy pár hete megint egyre több van.Most újra kezdődik tortúra.
nov. 6. 18:45
Sziasztok! Teljesen elkenődve olvasom, h valakinek több ezer melléütése van naponta??? Nekem tavaly volt Holter vizsgálatom, olyan 400 db volt egynap. A jövő héten megyek megint ellenőrzésre, szerintem most jóval több lesz. De az ezer, az nagyom sok. Mivel minden egyes melléütést én úgy érzek, mintha valaki teljes erővel mellkason vàgna, én ezt a párszázat is nehezen viselem... :-(
1027. Pirizoli
nov. 5. 00:56
Sziasztok!!most írok először nekem is évek óta van extra ütések holteren(7800) extra ütés volt.1hónap múlva egyre kevesebb lett.Most pár hete vissza jöttek.Naponta egyre több pár nap múlva tesznek fel holtert.
1026. sannas (válaszként erre: 1013. - Sezihun09)
okt. 31. 12:50
Szia. Azóta megneztem. Nekem 30.000.
1025. sannas (válaszként erre: 1023. - Hyppomamma)
okt. 31. 12:46
Várom a visszajelzést. En most a Q10 valeriana relax vagy nervenplege orbancfu cicikafark tea együttest próbálom. Eddig semmi. A "dübörgés " érzet csökken. Most kb 5 perce jó a ritmus de mar ez is ritka.
1024. Dr. Emmett Brown (válaszként erre: 1022. - Hyppomamma)
okt. 30. 21:12

Ugyanúgy táplálkozom, mint szeptemberben, mikor két hónap után nagyjából két héten keresztül ismét jelentkeztek a kihagyások, de egy hónapja minden rendben működik. Alkoholt és kávét pedig soha nem fogyasztottam, még kevés mennyiségben sem.

Nem tudok rájönni mitől lehet ez. Egyszer csak jön, két héten keresztül fennáll, majd elmúlik. Abban a két hétben pedig napjában többször úgy fél órán keresztül érzem a kihagyásokat. Mindig nyugalmi helyzetben van ez. Ha megmozgatom magam, akkor ugyan gyorsabban ver a szívem, de szabályosan, nincs kihagyás.

okt. 30. 20:25
Egy újabb gondolat miután kipróbáltam a B komplex-magnézium-citromfű-galagonya tea-Dr.Chen nyugtató kapszula kört, amivel csak azt sikerült alátámasztanom, hogy a félreütést nem szünteti meg, csak azt, hogy jobban kibírjam. Sokan írtátok, hogy akkor jön elő a félreütés amikor hideg front érkezik. Melegben kitágulnak az erek, hidegben szűkülnek. Ezt a gondolatot folytatva, nekem az a tapasztalatom, hogy migrén és menstruációs görcsös első napokon nincs extra. Elgondolkodtam és utána olvastam, hogy migrénkor és menstr kezdetekkor kitágulnak az erek és az érfal begyullad. De nem az utóbbi a lényeg, hanem hogy kitágul. Majd rákerestem arra, hogy mi tágítja ki az ereket, nos az pedig a nitrogén. És mi tudja ezt bevinni, az pedig az arginin. Majd rákerestem ar arginin és aritmia kapcsolatára és ezt az angol cikket találtam. A lényege h taurin és arginin kombinációval az amúgy egészséges szíves aritmiája megszüntethető. Hát én most ezt megkérdezem egy kardiológustól. Az arginin hatásairól olvashattok, mindenhol említi a szívizomra gyakorolt hatását. [link]
okt. 28. 07:33

Kedves Mindenki,

Talán ez sokaknak segíthet, nem túl közismert, hogy a hisztamin intolerancia csodásan tud okozni ilyen tüneteket. Nem csak a kávé és az akohol, lehettek másra is intoleránsak. Vezessetek étkezési naplót és ha adott ételek fogyasztása után órával jönnek a tünetek, akkor bingó megvan. Mutatok itt egy linket, ahol magyarul találtok leírást. Ez itt nem a reklám helye, hanem a több éves pulzus emelkedés megtapasztalása után egy véletlenszerű ismeretszerzés.

Hisztam8n intolerancia Legfőbb tünetei

[link]

Nem sokkal az étel, ital vagy gyógyszer elfogyasztása után a következő reakciók jelenhetnek meg:

bőrpír, kivörösödés, csalánkiütés, (nedvező) ekcéma, viszketés

fejfájás, migrén, szédülés, hőhullámok, kimelegedés

orrdugulás és orrfolyás, légzési nehézség, asztma, torokviszketés- és fájás

puffadás, hasmenés, székrekedés, émelygés, hányás, hasfájás, szúró/görcsös hasi fájdalmak

vérnyomáskiugrás, szapora szívverés, szívritmuszavar

1021. sannas (válaszként erre: 1013. - Sezihun09)
okt. 27. 19:24
Nekem nem tudom mennyi az annyi de folyamatosan van. Ejjel nappal.
1020. sannas
okt. 27. 19:22
Sziasztok sorstársak. Most találtam rá a forumra. Van valaki akinek folyamatos sves-e van. Szinte nincs szünet ha van max. 2-3 percre, extrem ritkan fel órára . Dupla pulzus. Bigeminia. Egy fő ütést állandóan kovet egy másik es persze erzem. Egyáltalán ki lehet ebből gyógyulni?
1019. Sanyaaa
okt. 25. 19:59
Én nemnagyon tudok hinni ebben az idegi alapon jelentkező extrákban.Nekem kb 4 éve vannak, elötte jóval stresszesebb életem volt, néha magasabb pulzussal, de extrám nem volt sohasem. Most a legkisebb stressz hatására is jönnek a melléütések.Béta blokkoló, nyugtató kb 50%ban segit.
1018. Alvers
okt. 21. 11:15

Sziasztok,

Amióta utoljára írtam, túl vagyok a Holteren. 3600 / nap. Kardiológus véleménye: nem csinálunk vele semmit, mert csak akkor kezelik, ha az összes napi ütés 20% kiteszi.

"Lehet kezelni, de azzal csak többet rontnánk a helyzeten, mint amennyit használnánk vele. Ha rosszabb lesz, jöjjön vissza."

Persze. Úgy, hogy erre a vizsgálatra is 2 hónapot vártam, plusz ültem közel hat órát a váróban, mire a diagnózist kézhez kaptam, és megjártam a sürgősségit, aminek a leleteivel kb. nem is foglalkoztak, még csak bele sem néztek.

Szóval szedtem a napi 2x2,5 mg (reggel, este) bisoprololt, meg a 3x1 kálium-magnéziumot.

Mit ad Isten, szeptember eleje vége felé szinte teljesen elmúltak az extrák.

Máig tartott a jó világ, hajnali 5:30-kor ébredtem arra, hogy megint műsor van és nem is kicsi. Az extrákon felül van, hogy 90-100-ra felmegy a pulzusom 60-ról 1 mp alatt. Megint a mentőn gondolkodom, plusz elkapott a pánik gépszíj, hlálfélelmem van, ver a víz, megy a hasam és remegek, mint a kocsonya.

Előre elképzelem, hogy a sürgősségin fogok megint 9 órát szenvedni és még csak egy ágyba se fekhetek le...

Persze tudom, hogy meg kell nyugodjak, mert csak rosszabb lesz, de ahogy átmegy szabálytalanba, én már a plafonon vagyok.

1017. Ágika2 (válaszként erre: 1013. - Sezihun09)
okt. 15. 14:48
Sztem nekem is ma ennyi lett volna ha raijtam a Holter. Egesz nap erzem oket, Te is erzed?
1016. Ágika2 (válaszként erre: 1012. - Alvers)
okt. 15. 14:46
Szia. Hogy birod h egesz nap erezd oket? En is igy vagyok ezzel, egesz nap erzem oket egy hete kb. VAn h bepanikolok toluk es akkor nagyon rossz. osszevisszaver a szivem. Nektek szokott ilyen lenni?
szept. 23. 10:29

Érdekes ez a dolog. Nekem tavasszal kezdődött, vagy legalább is akkor vettem észre magamon. Lehet sok éve megvan a fene sem tudja.

Elmentem orvoshoz, ahol csináltak EKG vizsgálatot, illetve ultrahangot, persze, akkor véletlenül sem volt kihagyás. Kicsit gyorsabb volt a kelleténél, de az orvos és én is betudtuk annak, hogy egy vizsgálaton vagyok, ahol azért az ember feszültebb.

Biztos, ami biztos alapon -e vizsgálat után egy hónappal tettek rám egy Holter készüléket, ami szintén azt mutatta minden rendben van a szívemmel. A 24 óra alatt magam sem éreztem extrát. Továbbá a labor vizsgálatom is jó lett. Azt hittem letudtam ezzel mindent, de két héttel később megint jelentkeztek a kihagyások . Nem egész nap, csak egy bizonyos időintervallumon belül. Mondjuk fél órán keresztül, de akkor volt olyan, hogy percenként több is. Ez tartott nagyjából egy hétig és utána két hónapon keresztül semmi nem volt. Nagyjából egy hete azonban ismét elkezdődött. A családból akivel beszéltem nem igazán tett okosabbá. Egyik része legyint, hogy ilyen nekem is van, ne is törődjek vele, a másik azonnal orvoshoz küldene ismét.

De mi van akkor, ha a vizsgált időpontjában megint nem jelentkeznek a tünetek? Futottam megint egy kört feleslegesen? A Holter készülék pedig hónapokra le van foglalva, nincs garancia arra sem, hogy mikor megkapom éppen akkor leszek abban a periódusban, mikor vacakol bent valami.

Szóval polgármesteri hivatal nélküli vagyok, azaz, régies kifejezéssel tanácstalan.

Néhány éve diagnosztizáltak nálam pánikbetegséget, de most olyan életszakaszban vagyok, hogy minden kerek az életemben. Szóval erre sem tudom fogni, hogy a pánikbetegség egy velejárója lehet ez a dolog.

Amellett pedig nem érzem magam fáradtnak. Naponta gyalogolok 8-10 km-t, de rendszerint úgy érzem ennek a duplája is menne. De futni amiatt nem merek nehogy a szívem előbb álljon, meg, mint azt a lábaim tennék. Mert hallottam már olyan esetről is, hogy azt mondták a páciensnek, hogy csak egy fog rakoncátlankodik, és másnap pedig már nem kelt föl.

1014. zsoltie95
szept. 18. 09:52

Előbbi kommentelőknek, amit én javaslok:

Bétablokkolóból több fajta is van, nekem a concor ami hat, az sem mindig. A nebivolol pl. semmit nem ér. Ki kell kísérletezni, hogy mi a jó mennyiség, melyik fajta és mikor vegyed be. Bevételtől számítva 1-2 óra mire hat. Mindenképp szedjétek, mert segít, de kell idő mire rájön az ember a megfelelő szedési ciklusra és erősségre, típusra. Mivel az extra idegi alapon képződik, sokszor a pánik és adrenalin, ami negatívan hat és előhozza. Vizsgáltassátok ki magatokat és ha azt mondják, hogy semmi szervi bajotok nincs, akkor fel kell fogni, hogy ez van együtt élünk vele, szedni kell blokkolót, frontint néha, magnéziumot, sok vizet inni és kipihenni magunkat. A koffeint nagy mennyiségben kerülni, valamint az alkoholt is. Nekem már 2 sörtől is előjön !!! Korábban brutális mennyiségeket bírtam inni és bulizni, pedig még csak 24 vagyok, de most egyszerűen semmi.

Összegezve, szedjetek blokkolót, stresszoldót néha, magnéziumot, vitaminokat. Alkoholt kerüljétek. Igyatok sok vizet, pihenjetek sokat, amikor van alkalom rá, és találjatok egy alternatív sportot, mert a mozgást nem szabad elengedni.

1013. Sezihun09
aug. 20. 09:56
Sziasztok! Sokáig gondolkodtam, h belemerüljek-e vagy sem, a témába. De aztán úgy döntöttem, h mégiscsak jó a tapasztalatcsere, a hasonló problémával küzdökkel. :-) Visszaolvastam, a legfrissebb hsz-okat, persze még böngészek. Szeretném kérdezni, h van-e valaki, akinek a SVES-e, 4800 (nem írtam el, négyezernyolcszáz)/24 órás Holter? Azaz, ahogy idézem az orvost és a leletet, akinek ilyen fokozott aktivitású?
1012. Alvers (válaszként erre: 1010. - SnowDeeR97)
aug. 19. 18:06

Szia!

Ha valaki, én elhiszem, hogy iszonyúan idegesít és rémületben tart, de nekem pl. 4 hónapja van és nem napi 1-ek, hanem legalább 1000.

Ha rápánikolsz, csak rosszabb lesz, mert felmegy a vérnyomásod és jobban kell dolgoznia a szívednek.

Hidd el, hogy nincs veled semmi probléma.

A pánikkal és a szorongással 1,000x többet ártasz magadnak.

1011. Alvers
aug. 19. 18:01

Sziasztok!

Nekem május vége óta kritikus a helyzet és engem is nagyon megvisel. Sürgősségit, két kardiológust, körzetit többször megjártam vele, jelenleg Holterre várok.

Rengetes VES van, van, hogy minden 3-4. Az orvosoknak hiába mondtam, csak a fejüket csóválják, hogy "ártalmatlan".

Reggel veszek be rá 2,5 mg bisoprololt. Mellé még pánikbeteg és hipochonder is vagyok, szóval képzelhetitek. Egyébként egy erős depressziós/álmatlan/pánikos időszak után kezdődött, ez tény.

Sokszor fáj a bal karom, a bal lapockám és zsibbadást is érzek, erre meg közölték, hogy ez reumatikus.

Általában mikor meglátják vagy meghallják, hogy depresszió és pánik, már alapból nem hajlandok komolyan foglalkozni vele.

11 év után hívtam mentőt magamra augusztus 13-án, de a mentősök,és a sürgősségin a nővérek is olyan bunkók voltak, hogy az valami iszonyú.

"Tudja, hogy ez mind a pánikbetegsége miatt van..?!"

Természetesen szív UH, több EKG, laborok, mellkas CT voltak és szervileg minden a legnagyobb rendben. Pulzus is oké (bár néha kicsit alacsony, 55 körül alakul estére), vérnyomás se magas,csak a diasztolés érték szokott 90-100 lenni.

Én sem nagyon tudom elképzelni, hogy ezzel meg lehet tanulni együtt élni, mert engem borzasztó módon idegesít és frusztrál. Az egész életemet hazavágja.

Viszont a pánik, a szorongás egyértelműen nem segít rajta, csak ront a helyzeten... bár pánikban már mondhatni "nagy" gyakorlatom van...

Én azt figyeltem meg, hogy különböző napszakokban jobb vagy rosszabb. Délután 2-3 és este 5-6 körül sok van, de késő estére szinte teljesen elmúlik, így szerencsére hagy aludni.

A béta blokkoló talán kicsit segít, de csak annyiban, hogy nem olyan erős az érzet.

Nagyon remélem, hogy egy idő után elmúlik vagy mérséklődik, mert totál bekattanok tőle.

Mindenkinek jobbulást kívánok, akit érint ez a probléma.

aug. 18. 15:50
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni tőletek. 22éves srác vagyok. Körülbelül 2honapja hajnalban felkeltem kiugrottam az ágyból kiszaladtam mosdóba mert lefekvés előtt pizzáztam meg söröztem és éreztem ezeket az extra ütéseket amit nagyon erős heves szívdobogás követett (pitvarfibrilláció) bevittek a kórházba kaptam gyógyszert és még aznap haza is engedtek. Sajnos mivel nagyon pánikbeteg vagyok így nem vártuk ki a következő vizsgálatok időpontjait így magán rendelésre mentünk. Volt EKG, 24órás Holter, terheléses EKG, ultrahang. Mindent tökéletesnek találtak viszont a 24oras EKG alatt volt egy félredobbanásom ami a gép észlelt is és én is. Erre azt mondta az orvos, hogy ezzel ne törődjek mert veszélytelen. Viszont azóta nagyon pánik beteg vagyok. Kiderült hogy az alvási apnoe okozta horkolás okozta a pitvarfibrillácios ritmuszavart, viszont azóta annyit fogytam és valtoztattam mindenen hogy már nem horkolok. Pihentetően alszok. Viszont naponta van, hogy 1-3 alkalommal megerzem ezeket az extrákat egy pillanat erejéig. De van, hogy egyszer sem ha nem gondolok rá. Azt mondták az orvosok hogy pszichésen okozom magamnak mert annyira félek tőlük. Szerintetek sem súlyos az én állapotom? Minden orvos azt mondta tökéletes a szívem és a szervezetem. Félek nagyon. Pánikbeteg vagyok. Az ha naponta egyszer-kétszer érzem meg nem nagy baj? Tényleg rettegek.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook