Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
tegnap 18:52

Érdekelne hogy nálatok vannak e a családban szivbetegek e, most olyanra gondolok hogy koszorú ér betegség infarktus stb.

Nekem sajnos mamam, papam is Abba halt meg, gondolom akkor genetikailag orokolhettem.

Voltam vervetelen most is magasabb lett a koleszterin, az Ldl is, már régebben is. Másnak is van, akinek magasabb? De mar hosszú évek óta. Volt hogy nem, de atlagba igen. Volt 8 is, most " csak 5.9

5.2 nek kene lennie.

Crp is allitolag az erek rugalmasságat, gyulladasat nezi, az is magasabb.

Szerintetek ha valaki tesz ellene és megprobal etkezessel stb változtatni, ha genetikailag hordozod is a szívkoszoru er stb betegségeket, lehet javítani hogy te ne ebbe halj bele?.....

3599. Hoffnung (válaszként erre: 3598. - Ani12)
tegnapelőtt 21:30

Szia,

Elöször is próbálj megnyugodni és nem stresszelni olyanon, amiröl nem tudod biztosan, hogy be fog-e következni. Tudom tudom ez a legnehezebb, de meg kell próbálni. De arra figyelj, hogy ne azt kívánd, vagy mondogasd magadnak hogy: „ jajjj csak ne legyen extra“ , mert ezt a mondatot nem tudja megfelelöen értelmezni az agy. Aki valami ellen harcol, az meg is kapja azt. Màsrészt a tagadàs mindig negativ energia, ami a megvalósítást gátolja. Mond inkább azt magadnak, hogy minden rendben lesz, mert mindent megteszek, hogy ne legyen gond. Másrészt értesd meg magaddal, hogy kàr aggódni, hisz feltételezem nem leszel egyedül a müszakban, s ha bármi történne lesz aki segítsen. De nem erre kell gondolni! A munka majd eltereli a figyelmed magadról:) Nem lesz gáz!

3598. Ani12
tegnapelőtt 15:05
Sziasztok holnap kezdem életem első éjszakai műszakját de félek hogy este fog pont rám jönni az extrák nagyon félek ettől mit csináljak
3597. Bluemoon55 (válaszként erre: 3587. - Jaguár25)
ápr. 22. 20:01
Te nem szedsz savra, ugye?
3596. Bluemoon55 (válaszként erre: 3593. - Zsanica2)
ápr. 22. 20:00

En mar evek ota sajnos nem fekszem haton, pont ezért

Vagyis nemis tudok haton aludni de olyankor nagyon sok extra van, baloldalt se tudok fekudni...

3595. Bluemoon55 (válaszként erre: 3594. - Bluemoon55)
ápr. 22. 20:00
Most mar tudom a fejbőr fájdalmam is ez lehetett, csak én nem mertem meg... Mostanában nem merem... Magasabb lehetett. De megneztem az orvos meteorológiat nincs is front!!!
3594. Bluemoon55 (válaszként erre: 3590. - Jaguár25)
ápr. 22. 19:57
Anyumnak ma magas volt a vernyomas( gyogyszer mellett) meg más ismerős is mondta hogy ma nagyon szarul van... Fejfajas migrén, magas vernyomas.... Másnak is volt ilyen az elmúlt két napban?
3593. Zsanica2
ápr. 22. 14:14
Nektek szokott lenni ilyen repkedő vagy be beremegő érzés a bal oldalon? De olyankor nem érzek extrát, csak ezt a fura érzést. Nem tudom ez szív vagy valami ideg🤷‍♀️Főleg ha hanyatt fekszem. Magnerotot érdemes szedni?
3592. Zsanica2 (válaszként erre: 3589. - Jaguár25)
ápr. 22. 09:10
De vannak. Szedek rá már gyógyszert. Refluxos vagyok, nem is zár jól a gyomorszáj.
3591. Jaguár25 (válaszként erre: 3586. - Bluemoon55)
ápr. 22. 02:50
Amúgy nekem mióta jobb lett a gyomor story, azóta az említett másfél hónapban újabb marhaságok jelentek meg, szédülni kezdtem, de amúgy ez egy fizikoterápiás gyógytorna után jelent meg, amit nyakra kaptam.. és előjött ilyen időközönkénti bal fül dugulás, de ritkán a jobbos is, Doktorkák szerint passz, nyaki gerinc probléma, azért a biztonság kedvéért volt egy nagy labi (amin az EGFR feltűnően szar volt), illetve egy 5. EKG, amin már előre szóltam, h az ST depiken majd ne lepődjenek meg, de az az "értelmes" aki kiértékelte azt mondta, h ezt mutogathatom az unokáknak olyan szuper (ST depikkel együtt), hát jó..
3590. Jaguár25 (válaszként erre: 3585. - Bluemoon55)
ápr. 22. 02:43
Feszül az izom, belső feszültségtől, én erre tippelek.. de mindenképpen vmi pszichés hátterű abban biztos vagyok, mert gondolom nem a samponoddal lehet baj 😅 hanem alatta az idegek, amiket összenyom a befeszült izmok..
3589. Jaguár25 (válaszként erre: 3580. - Zsanica2)
ápr. 22. 02:39

Ez eleg gyanús refluxra, nincsenek ilyen jellegű problémáid? Nem csak az extra miatt kérdezem (de annak is sokszor ez az oka), de a szorítás és égés, mind emellé hányinger, öklendezés.. EKG eltéréseket is okozhat, meg ezt az úgynevezett linked anginát..


A szorongást az hozza magával általában, ez ismerős 😩

3588. Jaguár25 (válaszként erre: 3579. - Bluemoon55)
ápr. 22. 02:35
Az elmúlt másfél hónapban volt párszor, front időkben..
3587. Jaguár25 (válaszként erre: 3578. - Bluemoon55)
ápr. 22. 02:34
Ma volt kettő ilyen bekattanós extrasorozat, amikor masodpercekig pumpál, de most este volt és brutal felment vmitől a savam, pedig ugyanazokat ettem, mint tegnap, akkor meg nem ment fel.. az is röhely, h másfél hónapig nem jött elő a refluxom, mostmeg erőlködik, mert kettősfront van
3586. Bluemoon55 (válaszként erre: 3585. - Bluemoon55)
ápr. 21. 21:17

Ja és biztos nem a hajgumi meg ezek, mert nem használok. Van hogy csak úgy elkezd fajni de napokig tart, mar a vernyomasra is gondoltam, bár mostanában nem érzem hogy magas lenne de nemis mertem. Vagy valami bőr betegség? Bocsi hogy nem ide való témát írtam be.

Extra ügyileg egyébként volt egy ketto, elvagyok.nekem melegre lesz rosszabb.

Relulojegy megvan szóval...nincs vissza út

ápr. 21. 20:55
Nem tudnátok abban segíteni mitol lehet az hogy a fejbőr iszonyatosan faj? Nem mindig de mar volt ilyen régebben is. Hozzá nem lehet érni....
3584. Zsanica2 (válaszként erre: 3583. - Bluemoon55)
ápr. 21. 07:38
Átlag 2x0’25, hol több, hol kevesebb. Szedtem régen én is antidepit, nekem is jó volt. Én sem extrák miatt, de akkor is voltak szívjellegű panaszaim a szorongástól.
3583. Bluemoon55 (válaszként erre: 3582. - Zsanica2)
ápr. 20. 19:58

Mennyit szedsz? Valóban nem jo. Szedtél már antidepresszánst?

En anno nagyon nagyon régen, 15 éve, jo volt, segített, de nem az extrak miatt, teljesen mas dolog volt

3582. Zsanica2 (válaszként erre: 3581. - Bluemoon55)
ápr. 20. 13:06
Lehet bevállalom, egyszer már helyre hozott hosszú évekre. Most már 3 éve szenvedek. Sajnos frontint most szedek. Nem jó, de most nem megy nélküle.
3581. Bluemoon55 (válaszként erre: 3580. - Zsanica2)
ápr. 19. 19:09

Nekem is fel akartak írni tavaly...

Iszonyatosan szorongtam, hetekig utcára se mentem, honapokig ez ment. Fél évig nem dolgoztam. Akkor jártam pszichológushoz, segített... Mindig ott voltam a pontnál hogy na most elkezdem de nem... Jól tettem. Bár lehet van az a pillanat amikor kell.. Este egy fél frontin, néha, ez se jo. Sőt....

3580. Zsanica2 (válaszként erre: 3575. - Jaguár25)
ápr. 18. 22:03
Dokihoz először mellkas szorítás, égő érzés, stb…mentem. Utána pár hónap múlva újra, az extrák miatt. Sima EKG-n, nem volt ST depresszió, hanem inkomplett jobb tawara szárblokk. A 24 óráson volt. Terhelésre semmilyen panaszom nincs, minden nyugalmi helyzetben van. Állandó szorongást okoz, (öklendezés, hányinger, zsibbadás),már nem tudom, hogy a tünetektől szorongok, vagy a szorongástól vannak a tünetek. Lehet kellene antidepi🤷‍♀️
3579. Bluemoon55 (válaszként erre: 3573. - Jaguár25)
ápr. 18. 15:27
Inkabb legyen fejfajas mint extra... Az neked abszolút nincs?
3578. Bluemoon55 (válaszként erre: 3576. - Jaguár25)
ápr. 18. 15:26

Nekem így a napokban nem nagyon volt extra, most érzem, ma... Lehet a szél majd ami jön.. Mármint az szél hogy fújni fog a szél :-)

Nekem a melegfrontra rosszabb nem is a hidegre, neked extra van mostanában?

3577. Jaguár25
ápr. 18. 00:32
Ha valamit elírtam, vagy nem erthető, akkor bocsi, de nagyon fáradt vagyok :D És persze álmos az nem, pedig nem jönne rosszul.
3576. Jaguár25 (válaszként erre: 3572. - Bluemoon55)
ápr. 18. 00:25
Most itt a lehetőség, h bátran szembeszállj a parával! Én is hajlamos vagyok tipródni bizonyos szitukba, mert bennem van a félelem, de csak azért is belemegyek, feszegetem a határaimat. Mondjuk vannak szar napok, mint a mai is, ma mrgint úgy éreztem magam, mint aki kijött a kemóról, dehát front is van, autoimmun betegség, szorongások, nem egyszerű.
3575. Jaguár25 (válaszként erre: 3571. - Zsanica2)
ápr. 18. 00:22

Igen, engem is tükröztek egy éve, ott derült ki.


Na ST depresszióra visszatérve, nekem minden alkalommal a II, III, aVF, V5, V6-ban van, nem éri el a 2 mm-t. Nekem is jó nagy százalékban lehet, mert minden EKG kimutatta eddig.


Vannak tüneteid egyébként, ami anginás jellegű, terhelésre? Mellkasszorítás, légszomj, bal kar ez meg az? Mert ha ezek nincsenek, akkor biztos nálad is csak kitudja mi okozza, de nem a koszorúér szűkület az is biztos, nálam ezt alapból kizárta a Doki, mert fiatal vagyok, nő, vékony stb, azt mondta nem vagyom a rizikó csoportba, így nem kerültem érfestéses katéterezésre, pedig a háziorvosom nagyon rajta volt, meg ő terheléses EKG-t is akart, de végül a kardiológusom azt is feleslegesnek találta.


Neked 24 órás EKG-t csináltak? Terheléses nem volt? Milyen panaszok miatt vizsgáltak, az extrák miatt?


Tesómnak anno volt terheléses, ott már neki is megjelentek ST depik, de azt mondták álpozitív az eredmény, mivel ő is mitrális prolapsus-os, meg elég rossz a keringése, neki pl gyakran lilul a szája is.

3574. Jaguár25 (válaszként erre: 3570. - Bluemoon55)
ápr. 18. 00:12
nem, dehogy.. ez nem betegség csak egy EKG eltérés, csak mutat valamit, de az de mindegy mekkora az ST szakasz süllyedése, kismértékben csak a stressz generál valamilyen mértékű koszorúér összehúzódást, ha már mégjobban szűkülnek az erek, akkor növekszik ez az érték, az már a szívizom iszkémiáját (oxigénhiányát) vetíti előre, infarktusoknál általában mindig látható az ST szakasz elevációja, tehát pl ott már a görbe felfele is mutathat, na ott már konkrét elzáródás van.. tehát ennek az " ST depinek" úgymond csak diagnosztikai értéke van, amúgy bizony fajta mitrális prolapsusoknál is megmutatkozik az EKG-n, bár nem az enyhe eseteken, ami érdekes, mert az én MI-m az nagyon enyhe, tehát elvileg az nem okozza, de aztán kitudja, az okát nem tudják, de nem forszírozták soha, amíg nincsenek anginás tüneteim addig nem fújom fel ezt az ST depresszió dolgot..
3573. Jaguár25 (válaszként erre: 3569. - Bluemoon55)
ápr. 18. 00:05
Húú, nekem melegfront az mindig migrén.. hidegfront az ízületi gebasz, nálam már kiderült, h meszesedés van a lumbális szakaszán a gerincemnek, ami felfele is terjed, szóval tök jó, na mind1 ez egy másik story, hát igen.. most, h bejött a hideg, most ezek szivatnak, meg ezek a random szarullétek, amiknek igazából oka sincs, olyankor általában vagy leszakad az ég, vagy beborul, vagy épp kiderül, ezek a frontok egyre durvabbak hatnak az emberekre, és ennek nem igen értem az okát
ápr. 17. 22:56
Hat hosszú évek után 10 év kb készülok újra repülni.. Nemtudom, azóta is ezen jar az agyam, de akkor meg sose repüljek? Anno kb volt egy 10 x éves időszak amikor nem volt extra, és sokat repültem rengeteg stressz, de most azért változott a szitu. Viszont ez igy nem élet hogy mindenből kivonom magam... Muszáj lepnem
3571. Zsanica2 (válaszként erre: 3567. - Jaguár25)
ápr. 14. 18:22
Nekem is van záró izom problémám. Tükröztek. Most nincs sok extrám, legalábbis keveset érzek. Az St depresszió a 24 óra alatt 61 % volt normál ST, és 39% ban volt süllyedés. A legnagyobb -2 mm. Csak annyit írtak a leletezésre, hogy ST/T eltérés nem volt. Állítólag az sem mindegy hány elvezetésben látszik.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook