Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1154. Dóczi Lászlóné (válaszként erre: 977. - Atlass)
máj. 24. 13:14
Hálás Köszönet érte ki fogom próbálni Ugyan még nem volt meg a kardiológiai kivizsgálás nemsokára meglesz háziorvos nem jó gyógyszerekre űllított be. 8 hónapja szenvedek vele Köszönöm
1153. András79 (válaszként erre: 1146. - Sziszi85)
máj. 21. 19:13
A concor elsősorban vérnyomás csökkentő és csak részben ritmus szabályzó. Az egyik erősebb ritmus szabályzó a propafenon. Sajnos a kamrai fibriláció veszélyesebb mint a pitvari, de kezelhető. Az ok sok minden lehet, pajzsmirigy, vese, érrendszer, enzim. Ha a gyógyszeres kezelés nem hatna akkor abláció is szóba jöhet. Érdemes több 3-4 orvost is felkeresni, mert azt tapasztaltam hogy mindegyik máshogy látja a szívritmus kezelést.
1152. András79 (válaszként erre: 1149. - DeaDea)
máj. 19. 19:55
1151. HARD85 (válaszként erre: 858. - Sheep)
máj. 18. 01:38
Szia, nem tudom tart e még nálad a dolog, de nekem is szinte egymás után minden 3.ik utana normalis aztan megint kezdődik az extra.. Ha nem figyelek rá elég sokáig normális, amúgy nekem 10 éve van. Kitartás
1150. Girl_1234
máj. 14. 21:18
Sziasztok. Néha néha érezni szoktam hogy nem ver egyenletesen a szívem. Elmentem kardiológushoz, készült EKG, szív ultrahang, terheléses vizsgálat, negatív lett minden. Múlt héten készült 24 órás holter, nem éreztem magam rosszul a mérés során, mégis 1000 lett az extrasystole száma egy nap alatt. Azt mondta a doki hogy ez kevésnek számít, nem irt fel béta blokkolót sem. De nem tudtam megnyugodni még sem, hogy egyáltalán mitől lehetnek ezek? És mi az a mennyiség ami még normálisnak számít? 22 éves leszek nyáron.
1149. DeaDea (válaszként erre: 1143. - András79)
máj. 9. 18:00

Kedves András! Megkérhetlek, hogy belinkelnéd a mini EKG-t amit a wishen vettél? Én is nézegettem karórában, stb de nagyon drágák, és jó lenne, azért nézni pontosan mi is ez mert a sok extra mellett nekem sokszor remeg is:(((Megbízható?

Köszi!

1148. cleo-26
máj. 4. 10:49

sziasztok.

Én az utóbbi hónapokban elég jól együtt tudtam élni az extrákkal,pedig egész nap jelentkeztek- volt amikor nagyon sok,volt amikor alig.

Viszont...tegnap megmértem a vérnyomásom (eddig max heti 1-2* mértem eddig) és kijelezte a ritmuszavart...na azóta pánik van,folyamatosan mérem és sokszor kijelzi.Ma veszek Panangint és csinálok egy kúrát,hátha jobb lesz :(((

1147. Bridzsit76 (válaszként erre: 1146. - Sziszi85)
ápr. 26. 19:46

Szia. A concor nem fogja megoldani a problémádat. Szerintem. Én már régóta szedem, más okból, és mégis előjöttek az extrák.

Ez a fórum nem mozog nagyon. Facebookon van egy csoport. Javaslom oda lépj be. Ott talán többen mozgolódnak.

Amúgy nekem a panangin forte segített, most elég jól abba maradtak.. Lekopogom.. 😉 Amúgy ez pszichés lehet, mert sokan írjak, hogy amúgy is agyban dől el. Ha félsz és arra gondolsz jönnek az extrák akkor tuti jönnek is. Próbálj pozitív lenni és a betegség tudatot távol tartani magadtól. Jobbulást kívánok.

1146. sziszi85 (válaszként erre: 1145. - Sziszi85)
ápr. 24. 15:16

Itt folyatom, mert véletlenül elküldtem. Szóval. Concorn szedése után fokozatosan fog helyreállni a szívritmus? Mert reggel elég ijesztő volt a 40es pulzus, miután bevettem. De remélem hozzá kell szoknia a szervezetnek.

6.odikán vissza kell mennem a dokihoz, 2 napra újra rám teszi a holtert, a második napon egész Concornt kell bevennem, majd megnézi, h hogy reagál rá a szív. Félek.

Azt is mondta, h lehet a jobb kamrából indulnak ezek a melléütések. Azaz KES. Kamrai extraszisztolé. De majd megyek MRre, ahol kivizsgálják.

Van valakinek hasonló baja?

Rettenetesen félek, olyanokat olvasok, hogy a KESnek szívhalál a vége 80%ban. Full halálfélelmem van. Nagyon rossz 😔😔

1145. sziszi85
ápr. 24. 15:10

Sziasztok.

Nekem kb 4 éve vannak ritmuszavaraim, bigeminia, asszem minden 2.ütés után szünet, majd újraindul. Majd kezdődik újra. Elmentem tavaly 2szer kardiológushoz, kaptam holtert, amire azt mondta, h ez semmi, szedjek magnéziumot. Vártam majdnem 1 évet, elmentem másik dokihoz. 2 napra ő is rámtette a holtert, kiértékelte és azt mondta, hogy magas értékek és nagyon sok. Én szinte egész nap éreztem már, este és éjszaka kivételével. Elviselhetetlen volt. Mától fél concort szedek, remelem segíteni fog. Mondjuk a pulzusom 40 volt tőle reggel, meg ugyanúgy éreztem a mellékütéseket, azóta nem mértem.

1144. dryvi
ápr. 19. 12:53

Figyelmetekbe ajanlom videomat az extrasystolekrol amit a youtube csatornamon itt talaltok:

[link]

1143. András79
ápr. 13. 19:58
Sziasztok Nekem 2015ben kezdődött a szívdobogás érzés. Eleinte csak fél évente 1-2 percre, majd 2havonta, végül havonta. Tavaly nyár óta hetente, és kb. február óta már heti 4-5 nap. Van hogy reggel elkezdi, és délutánig tart, van hogy este kezdi és reggelig tart. Mellkas szorítás, szegycsont fájdalom, pulzus 100 felett, vérnyomás normál. Közben légszomj jelentkezik. Sok kardiológiai vizsgálat, holter, labor, EKG, ultrahang, az eredmény SEMMI! A probléma: a szinusz csomók helytelen működés! Ezt kiválthatja öröklődés, stressz, pajzsmirigy, túlsúly. Már vettem mini EKG készüléket a wishen, amit csak a mellkashoz kell nyomni. Na ha az rosszat mutat akkor még az ideg is elkap. Előjegyeztek ablációra(elektromos katéterezés) de néha úgy bepánikolok hogy azt gondolom még sem érem. Nem is beszélve a vérrög képződés kockázatáról. Van hogy ülök semmi, eldőlök tévézni az ágyon és már kezdi is. Van hogy egy nagyobb ebéd váltja ki. Hosszútávon nem tesz jót a szívizomnak, így bár borzalmasan hangzik de sajnos nem kell sokáig együtt élni vele, mert a hosszútávú hatása behatárolja az élet hosszát. Nagyon dühít.
1142. Sissy5 (válaszként erre: 1141. - Bridzsit76)
ápr. 11. 10:57
Nekem gerincferdülést állapítottak meg , még 5 évvel ezelőtt.Már akkor azt mondták,hogy javulni nem fog csak rosszabodni.Erre kezelés nincs,csak a torna fájdalomcsillapító,de azt nem szedek.Épp legutóbb amikor kardiológiai vizsgálaton voltam kezdek el nyillalni a hátamból a mellkasomba.Mondtam a doktornőnek és ő is azt mondta, hogy ez a hátam miatt van.Ha voltál covidos akkor lehet, hogy nem ártana egy vizsgálat.De a gerincprobléma rengeteg tünetet okoz.Nekem még amikor gyomorsavam van akkor nyom a mellkasom.
1141. Bridzsit76 (válaszként erre: 1140. - Sissy5)
ápr. 10. 23:33
Szia. Ki mondta neked, hogy gerinc probléma? Te milyen gyakorisággal érzed? Évek óta szenvedek a nyakammal, vallammal és a hátammal. Nyaki csigolya meszesedés, kiegyenesedés miatt. Semmi nem segít, állandó fájdalommal élek. Viszont idáig mindig a jobb oldalam fájt. Új most a bal oldal és olyan mintha az egész mellkas is nyomna. Gondoltam nem ártana egy újbóli átfogó kardiológiai vizsgálat. Főleg azért mert 2 hete gyógyultam Covid-ból. És mióta beteg lettem vagyok rosszabbul. Fehérváron kéne nekem egy jó kardiológus. Nem szeretnék vissza menni ahhoz akinél voltam. Nagyon rossz a stílusa és nem valami emberséges. Tudtok ajánlani esetleg valakit?
1140. Sissy5 (válaszként erre: 1139. - Bridzsit76)
ápr. 10. 13:39

Nekem is bal oldali lapocka fájdalom van,ami nyillalik előre a mellkasomba.Nekem azt mondták,hogy gerinc probléma miatt.

Én is most kezdtem el szedni a Panangint,remélem segíteni fog.

Amikor extrátok van nem szoktátok úgy érezni, hogy elszorul a torkotok?

ápr. 10. 12:43
Beszedtem egy doboz panangin forte-t. Napi 3 szemet. Pár napja nincsenek extrák. Viszont helyette mellkas szorítás. Hátulról lapocka felőli fájdalom. Hétfőn egész nap aztán tegnap és ma is. Mi lehet? Voltatok már így? vérnyomásom amúgy alacsony. Mindig. Pulzus 50-60 között, pedig mindig 70 fölött szokott lenni.
ápr. 9. 01:10
Azon tűnődöm, hogy vajon van-e köztünk olyan, akinek elmúltak az extrázásai. Mennyi erre az esély, hogy ez bekövetkezzen?
1137. Sissy5 (válaszként erre: 1136. - Mongi)
ápr. 8. 19:37

Próbálok odafigyelni,hogy mit eszek.Viszont azt észrevettem,hogy nehéz ételek után előjön,vagy ha olyat eszek ami felpuffaszt.

Nagyon zavaró és nagyon félek,hogy nagy a baj.Habár minden egyes féléves vizsgálaton a szívorvos azt mondja minden rendben van.

Most mondta ,hogy az én megynyugtatásomra csináljunk egy holter ekg-t.

Félelmetes ez a dolog,nem tudom hogy vajon csak én túlzom el a dolgot?

1136. mongi (válaszként erre: 1135. - Sissy5)
ápr. 8. 07:29

Nem is feltétlenül a palzsmirigyre gondolnék-nekem az rendben van,inkább az ösztrogen-progeszteron...

Vagy étrendi változtatással összefüggésben?

Én időjárással még nem figyeltem kapcsolatot.

1135. Sissy5 (válaszként erre: 1134. - Mongi)
ápr. 8. 06:55
Köszönöm a válaszod.Nem tudom hogy van-e hormonális problémám.Esteleg a pajzsmirigy megnagyobbodás lehet a közrejátszó.Kezelést nem kaptam rá,mert a végeredményeim megfelelőek.Amikor időváltozás van zavar még be nagyon.
1134. mongi (válaszként erre: 1132. - Sissy5)
ápr. 6. 21:19

Szia!Nekem szokott lenni hasonló "bizsergés" érzésem.Én rebegésnek,rezgésnek hívom és nem a hasamban,hanem a mellkasomban érzem.Utána nem következik extra.Inkább bizsergéses és extrás időszakok váltakoznak.

Én hormonális dolgokra gondolok,mint okozó...Nálad azzal minden rendben?

1133. Bridzsit76 (válaszként erre: 1131. - Tibike75)
márc. 29. 22:50
Szia. Írd majd meg az eredményt. 😉
1132. Sissy5
márc. 28. 21:21

Sziasztok!Új vagyok itt.Ahogy olvasom a bejegyzéseket egyre jobban ráismerek magamra.Nekem is szoktak lenni extrasystolék, félévente járok kardiológushoz kontrollra.Mindig azt mondja,hogy fizikailag rendben van a szívem.Mégis van hogy egész nap érzem, van hogy sokáig nem.

Azt szeretném kérdezni hogy volt-e már valakinek olyan érzése,hogy belebizsereg a hasába(Nem tudom másképp elmagyarázni ne haragudjatok mint egy gyomorideg ahoz hasonló )és aztán jött az extra.

Válaszaitokat előre köszönöm.

1131. tibike75 (válaszként erre: 1119. - Bridzsit76)
márc. 28. 11:56

Szia! Igen voltam. Terh. ékg, ultrahang....

Fél Concort szedtem eddig, most reggel fél, este fél.

Kedden ,felteszik a 24h ekg-t.

1130. tibike75 (válaszként erre: 1129. - Bridzsit76)
márc. 28. 11:53
Szia! Nekem azt mondta a dr nő, hogy sorozatos pitvari extra volt. Nem vészes....szerinte! Persze, azt is hozzátette, hogy ez alakulhat pitvarfibrillációvá, ami akár életveszélyes állapottá is lehet.....megnyugtatott! :)
1129. Bridzsit76 (válaszként erre: 1128. - Desertrain0217)
márc. 27. 09:28
Szia. Nekem volt hasonló apró,, remegés " érzés, de én a szívem alatti résznél éreztem. Este lefekvéskor volt. Mire orvoshoz jutottam elmúlt. Próbáltam elmagyarázni az orvosnak mit ereztem. Azt mondta valami idegi rángatózás lehet. Nem feltétlen a szívben, bármilyen ideg lehet a testben.
márc. 26. 10:11
Sziasztok. Még új vagyok a témában. A terhességem vége felé pihenés közben jött egy kellemetlen mellkasi remegő, érzés 1-2 mp-ig tartott. Ahogy jött elmúlt. Viszont egyre gyakrabban jelentkezett ami aggasztott. Az orvosaim nyugtattak, ez csak a terhesség miatt van, megterheli a szívet. Illetve a hashimotomra fogták. Igen ám, de nem múlt el szülés után hónapokkal sem. Viszonylag ritkán jelentkezett így mindig megnyugtattam magam. Aztán egyik nap történt egy jó nagy összeveszés a családban, nagyon ideges lettem, szívem kalapált. Másnaptól pedig egy furcsa dolgot tapasztaltam. Minden percben 3-4x is egy finom rángást érzek hol a nyelőcsövem/légcsövem irányában, hol a rekeszizom környéken. Ez most más, nem olyan mint azok a ritkább nagyobb bedobbanások. Ha teszem-veszem a dolgomat fel sem tünik, nem okoz panaszt, de ha éppen üresjáratban vagyok akkor állandóan jelen van. Ezzel fekszem ezzel ébredek. Volt valakinek hasonló? Kértem is magánba vizsgálatot de még jó pár nap amíg eljutok a kardológiára, de addig halálra rettegem magam az tuti.
1127. Erika2329 (válaszként erre: 1121. - Bridzsit76)
márc. 26. 05:39
De annak idején még nem volt ennyi extrám. Ha lemegy a covid nagy része, megyek controllra.
1126. Erika2329 (válaszként erre: 1121. - Bridzsit76)
márc. 26. 05:38
Szia! Azt mondta hogy szedjek magnéziumot. Volt ultrahang, terhelés ott semmi kórosat nem találtak. Sajnálom hogy Neked terhelésre rosszabb.
1125. Bridzsit76 (válaszként erre: 1123. - Életvirág34)
márc. 25. 22:07
Én is erre gondoltam. Amúgy én most voltam beteg. Az orvosom mondta, hogy aszpirint kell szedni, hogy ne legyen baj. Vérhiggító hatása van.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2021, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook