Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
márc. 1. 18:00
Nekem inkább ilyen fulladás érzésem van, nem szoritas... Ahol dolgozok van szauna stb, többiek ott dolgoznak, én ha oda bemegyek, fulladok.
márc. 1. 17:58

Nekem ma még tegnap nagyon sok extra van... Eső volt itt Ausztriaban. Illetve olyan 8 fok kb az itt mar soknak számít. De jön a mínusz ejjel.

Van hogy egy percen belül is sokat érzek... Főleg ez a nyugalmi állapot...

Eddig érdekes nem éreztem.

Ejjel is ha felkelek érzem. Illetve most baloldalt se alszok. Akkor jön dogivel

3485. St315458 (válaszként erre: 3478. - Ludmilla8i)
márc. 1. 06:30
Tegnap nekem is szoritott… valami van a levegoben. Nekem akkor volt ilyen amikor nagyon szorongtam. De akkor minden nap
3484. Jaguár25 (válaszként erre: 3478. - Ludmilla8i)
febr. 29. 23:39
Igen, hajlamos vagyok a szorongásra, és nekem azért elég gyakori ez a mellkas szorítás, de nem szegycsont alatt, inkább gyomorszáj fele, és a bal mell alatt is elő szokott jönni, az kifejezetten akkor amikor stresszes időszakom van. Újabban a melltartót is zavarónak érzem, pedig még nagy is rám és nem kötöm be szorosan. Nekem is előfordul mostanában napi 2 extra, eddig mindig evés után vettem észre kb 1 órával, fekvő testhelyzetben, kicsit görnyedt félig ülős pozícióban, és a kezemmel is nyomtam a bordáimat, nemtom nekem valami nyomja a berendezést, h ez ilyen refluxos dolog talán, megpuffadok és azért, de elég idegesítő..
3483. Jaguár25 (válaszként erre: 3473. - Bluemoon55)
febr. 29. 23:33
Igen
3482. Éva 1981
febr. 29. 18:28

Sziasztok !

Ma a semmiből erősen el kezdett szúrni nyomni a szívem ,volt már valakinek ilyen ?

3481. Bluemoon55 (válaszként erre: 3475. - Esprimo)
febr. 29. 15:46
Szinte csak nyugalmi allapotban jön elő főleg. Bár ma egesz nap érzem...
3480. Ludmilla8i (válaszként erre: 3479. - Ibolyka43)
febr. 28. 18:05
Hol cigizek hol abba hagyom. Egyszer 9 hónapra letettem utána újra rá gyújtottam. De 2 hónap után le tettem. Újabb 1 évig nem cigiztem aztán újra rágyújtottam és sajnos szeptember óta újra cigizek. Eddig nem volt gond. Csak most hogy jött a melegebb idő már érkezik a mellkas szorítás is sajnos. De fogalmam sincs hogy a cigi miatt vagy más miatt van ez.
3479. ibolyka43 (válaszként erre: 3478. - Ludmilla8i)
febr. 28. 17:43
Nem probaltal leszokni a cigirol?
febr. 28. 17:41
Sziasztok! Másnak is szokott időnként szorítani a mellkasa bal oldalon? Ahogy jön a melegebb idő úgy ma nekem elkezdett bal oldalon szorítani/ nyomni a mellkasom. Ilyenkor sokat sóhajtozok és úgy érzem nagy levegőket kell vennem. Főleg ha cigizek utána jellemző ez de anélkül is elő jön. Vérnyomásom,pulzusom ilyenkor jó és extrát sem érzek csak ezt a nyomást ami el is múlik idővel de aztán újra elkezdi. Nem tudom hogy ez most szív probléma lehet vagy esetleg ez is a szokásos pánik. Más aki pánikra hajlamos az szokott ilyet érezni?
3477. Esprimo (válaszként erre: 3476. - Napsugár7)
febr. 27. 20:52
Köszi elég kellemetlen tünet.
3476. napsugár7 (válaszként erre: 3475. - Esprimo)
febr. 27. 20:22
Szia.Bármikor lehet extra.
3475. Esprimo
febr. 27. 20:03
Sziasztok valakinek előjön alvás előtt nyugalmi állapotba is az extra? Üdv
3474. Esprimo (válaszként erre: 3473. - Bluemoon55)
febr. 25. 21:33
SZIA nekem nyugalmi állapotban, igen lehet.
3473. Bluemoon55 (válaszként erre: 3470. - Jaguár25)
febr. 19. 16:20
Par perces is lehet?
3472. napsugár7 (válaszként erre: 3471. - Jaguár25)
febr. 19. 05:56

Nálam az vált be, hogy igyekszem lefoglalni mindig magam, hogy ne tudjak a zavaró tünetekre figyelni.

Olvastam egy idézetet, jót nevettem rajta,lényeges gondolat:"Képzelt bajokat semmi sem gyógyít meg biztosabban, mint ha valóságos bajba esünk."

Ezt csak arra az esetre írtam, ha túlgondolnánk néha a dolgokat...:D Az biztos, hogy egy nagyobb baj elnyomja a kisebb miatti aggódást általában.Az elmúlt fél évben komoly betegségekkel szembesültem, egyik a másik után.Jelenleg egy kezelés előtt állok, amitől rendesen félek.Mellette a tudat, hogy igazából gyógyíthatatlan a betegségem.Maximum lassítható...Erre ébredek minden nap és nagyon nehéz...Valahol el kell fogadni azt, hogy bármi megtörténhet bármikor.Nem csak konkrét betegségek esetén, hanem egyébként is.Szeretnék sokszor sírni, de nem merek, mert az meg terheli a szívem.De az is, ha visszafojtom...szóval, az élet kiszámíthatatlan.Ezek nem túl megnyugtató gondolatok, de ha ezt elfogadjuk, lehet, hogy az egészségünk feletti túlzott kontroll igény alábbhagy és a tünetek kicsit elhalványulhatnak...

3471. Jaguár25 (válaszként erre: 3461. - St315458)
febr. 19. 01:16

Érdekes ez amit leírtál a lábadról, és simán el is tudom képzelni, hogy ilyen érzelmi/pszichés okokból jött elő. Nekem is van egy fura nyavajám, már említettem itt is néhányszor, mostanra talán már ez a fő bajom mondhatni. Tehát ugye volt a balesetem 2021 Szeptemberében, műtötték a könyököm, került bele 9 csavar, 10 centis lemez, kb fél évre rá jött elő egy elég erőteljes jelenség, ami elejében ritkán jött elő, aztán a 2022 Szeptemberi fémeltávolító műtétem után kb minden napos lett, azóta hullámzóan jön elő. Tehát a legújabb vizsgálatok szerint bordaközi idegzsábám van. Valami borzalom. Elvileg a kezemmel függ össze, mert ott van egy idegsérülés, vagyis leszorítás alatt áll a bal karomban a singcsonti ideg, azaz könyök alagút szindrómám van, ezt műteni akarják, de nem igen akarom már többet műtetni. Na lényeg, h valahogy ettől jött ki a bordaközi idezsábám is, de egyenlőre elég homály, h hogyan, ezt még nem rég sütötték ki, sokáig azt se tudták, h ez a hirtelen semmiből előtörő bizonyos testfélt érintő elemi erejű fájdalom mi is tulajdonképpen. Tegnap is rámjött, ráadásul zuhanyzás közben, én azt hittem ott halok meg, ilyenkor mindig lejövök az életről pár napig. Na amit ebből ki akartam hozni, hogy érdekes módon ezt a bajomat is jelentősen tudja befolyásolni a stressz. Egyértelműen rontja, illetve volt, h a stressz hozta elő, és milyen érdekes, h elvileg epilepszia ellenes gyógyszer meg antidepresszáns tudja csak "megszüntetni". Gyanítom egyiket sem fogom szedni magamat ismerve. :D Viszont így meg nagyon nem jó, mert tényleg random előjön időnként, és általában, akkor az nap többször is, sőt a rohamok között sajog az a rész, ezt amúgy a bal alsóbordámtól érzem fel a vállkulcscsontomig, végig a csecs mellett, de sugárzik a nyaki gerinc fele is, a bal vállövem, nyakam oldalára és az egész defektes bal kezemre, ami ilyenkor szét is feszül.


El tudod képzelni, hogy ennek pszichés oka lenne? Mert tippelgetnek itt erre arra, de nekem fura, h van, h 1-2 hónapig se jön elő, szerencsére mostanság havi 1x jelentkezik, akkor 2-3 napig.


Huhh most jól leoffoltam a szívtémát. Amit írtál amúgy, hogy vannak rosszabb meg jobb napok vele az ismerős, nekem is mai napig néha bekattanik a szívem, de azért mostmár mindig megnyugtat a tudat, hogy kivizsgálták nincs gáz, azért régen baromi ijesztő volt mikor jött minden, vérnyomásmérőn a ritmuszavar, én meg temettem magam állandóan, mostmár sokkal jobban képbe vagyok, hogy ami arra fele zajlik az miképp és, hogyan is van. Egyébként az még mindig elég idegesítő, hogy ha épp magasabb a pulzusom, vagy csak simán darál a szívem, mert emésztek, akkor konkrétan a tükörből is látni, ahogy pulzál a mellkasom, fekve meg a hasam hullámzik, mintha kiakarna jönni egy alien, de hát gebe vagyok, szóval az aorta látszik, még állva is, de olyan vicces, mert állok már 2 perce a tükör előtt és azt bámulom, h mennyire mozog a pólóm. Szóval ezzel csak arra akarok kilyukadni, hogy még én is elég sokszor hipochonder szemmel vizslatom magam.

3470. Jaguár25 (válaszként erre: 3460. - Napsugár7)
febr. 19. 00:44

Mondjuk ez amúgy nem a pitvarlebegés/fibrilláció? Elvileg bekapcsolhat x ideig bármikor, több okból, csak akkor necc ha több napig is csinálja.


Persze nem azt mondom, hogy Neked ez az volt, csak egy tipp, de én is éreztem már, hát szerencsére ritkán, ahogy a sorozat extrákat is, amikor másodpercekig minden ütés extra. :D

3469. Jaguár25 (válaszként erre: 3466. - Napsugár7)
febr. 19. 00:38

Össze bizony, nekem is mitrális prolapsusom van, ezt a jelenséget én is sokszor érzem, mondjuk az én Dokim ezt is a refluxra fogta :D


Nem tudom valamelyikkel összefügg a kettőből, sokaktól hallottam már és akik mesélték általában mindenki vagy MI-s vsgy refluxos, vagy mindkettő, mint én. 😏


Amúgy elég ijesztő érzés.

3468. Bluemoon55 (válaszként erre: 3467. - Napsugár7)
febr. 18. 17:12
Nekem Ilyen életemben először tavaly jött ki.
3467. napsugár7 (válaszként erre: 3465. - Bluemoon55)
febr. 18. 15:37
Ennyire sokáig és tisztán érezhetően még nem is volt ilyen...Nem pánikoltam rá, úgy voltam vele, úgy is abbahagyja előbb-utóbb...És úgy sem lehet vele mit csinálni...
3466. napsugár7 (válaszként erre: 3464. - Éva 1981)
febr. 18. 15:36
Mitralis prolapszussal valószínű összefügg...
3465. Bluemoon55 (válaszként erre: 3464. - Éva 1981)
febr. 18. 15:02
En próbáltam elmondani anno az orvosnak, majdnem hogy hülyének nézett. Nemtudta mi az. Nehéz így elmagyarazni
3464. Éva 1981 (válaszként erre: 3460. - Napsugár7)
febr. 18. 10:26

Szia!

Ilyen már nekem is volt és fogalmam nincs mi lehet ez ?!vagyis mi lehetett

3463. Bluemoon55 (válaszként erre: 3460. - Napsugár7)
febr. 17. 21:49
Ilyet csinalt nekem is kétszer, hosszú ideig, utána volt ez a nagyon nagyon gyors pulzus... Iszonyatos
3462. St315458 (válaszként erre: 3460. - Napsugár7)
febr. 17. 07:20
Nalunk reggel 0 fok volt, majd 15 fok lett belole… ezt mar egy egeszseges szervezet se birja..
3461. St315458 (válaszként erre: 3458. - Jaguár25)
febr. 17. 07:18
A heten en is elkezdtem kardiozni, a tegnapi napom amit irtam is, szornyu volt, de elmentem. Ugy voltam vele, max elajulok :D es lass csodat itt vagyok, raadasul edzes utan az osszes extram elmult. Mondjuk, most reggel megy a szorongas ezerrel meg a magas pulzus es extrak, de mar kezdek hozza szokni, hogy ha stresszesek a napjaim akkor igy kezdodik a reggel. Szerencsere nekem is olyan dokim van, aki nem ir fel gyogyszert, mert tudja h szorongos tipus vagyok. Meg amugy is, hullamzo ez az egesz. Vannak jobb es rosszabb napok, a jobb napokon mikor nem rendetlenkedik a szivem, ha gyogyszert szednek, levinne a pulzusomat kb 50 re. Annak sincs ertelme. Ez fejben van. Mindig arra gondolok, hogy volt mar ettol rosszabb is, megsem haltam bele. Meg mindig azt gondolom, hogy a legjobb erre a nyugtato. Nem minden nap nem 3 x naponta, de mikor szukseg van ra, akkor beveszem, es maris jobban vagyok. Ebbol is latszik, hogy idegi alapon megy. Es a vernyomas is idegi alapon mukodik ( nyilvan akkor ha kizartak a szervi bajt) a legtobb betegseget az idegrendszerunk generalja es szepen lassan jon az ordogi kor… amibol rohadt nehez kijonni, mert fel az ember minden reggel attol, hogy mi van ha ma is rosszul leszek.. a legjobb a pszichologus, aki segit kiuzni a kisordogot. De nyilvan azelott is ki kell zarnia a szervi bajokat. Amugy nagyon jo pelda erre, hogy 3 evig itthon voltam a gyerekkel, aztan lett egy allasom. Hirtelen ott talaltam magam 8 oraba, uj kihivasokkal. Kozbe azon agyaltam, hogy a gyerek megsinyli e (nyilvan nem :D) es 2 honap utan dudorok jottek ki a labamon es bevizesedett a bokam (de nem volt veszes) minden nap kijottek a piros dudorok majd eltuntek majd ujra kijottek. Bejartam az osszes letezo orvost, erfestesre kuldtek,trombozis vervetel es minden negativ volt. Nem tudtak az orvosok h mi bajom. Aztan elolvastam a lab “betegsegek” lelki okait. Es azt irta, hogy nem tudom melyik lepes lenne jobb, benne maradni valamiben vagy kilepnj belole. Egyik labammal maradnek a masikkal mennek…utana hoztam egy dontest, hogy maradok a munkamnal, es a kislanyom ugy is megszokja. (Megszokta 1 nap alatt, ez az en parám volt csak) es eltuntek a dudorok a vizesedes, azota semmi baja a labamnak. Ugyan ez a sziv is, raadasul az eleg erzekeny szerv… mindent megerez ami bennunk zajlik…
3460. napsugár7 (válaszként erre: 3459. - St315458)
febr. 16. 22:02
Nekem tegnap este remegett a szívem kb.8 másodpercen át.Azt hittem, abba sem hagyja...Na ilyet még nem éreztem, teljesen érezhető volt, hogy remeg a szívem...mint egy pillangószárny...Nem ütött be nagyot, semmi extra érzés, csak remegett.
3459. St315458
febr. 16. 14:46

Ki hogy van ma?

En nem tudom, a levegoben van e valami, vagy velem van a baj, de egesz(kisebb nagyobb kihagyasokkal) minden 4. utes extra volt. A vernyomasom a beka segg. alatt volt. 95/53… faradt vagyok, nyuzott, es minden felreutesnel faj a mellkasom… evek ota nem ereztem igy magam….

3458. Jaguár25 (válaszként erre: 3455. - St315458)
febr. 16. 13:47

Engem is felhúz, amikor ilyeneket olvasok, az meg mégjobban, hogy tényleg mennyi orvos van, aki ezzel indít, kardiológusból is sok az ilyen, de főleg a háziorvosok. :D Tudom mindig őket szidom, de ez annyira tipikus, elmegy valaki a háziorvosához és elmondja, hogy ez és ez van, mire mindenféle kivizsgálás nélkül, nehogy mégjobban beterheljük az egészségügyet.. felír 3-4 fajta gyógyszert. A legtipikusabb az rögtön a vérnyomáscsökkentő, nekem 21 évesen felakarta írni, azért, mert a diasztolés értékem 90 körül volt mindig.. mondtam, hogy ne hari, de nem hülyültem meg, aztán 33 évesen is felakarta írni, 140-es vérnyomásra is. Másik agymenés ezek a bétablokkolók, ezt már mindenre is felírják. Nyilván vannak olyan emberek, akiknek szüksége van ilyen gyógyszerekre, főleg az időseknek, akik már nem tudnak nagyon mozogni, sportolni, a vérnyomásukat, pulzusukat már csak gyógyszerekkel lehet normalizálni, meg nyilván már szklerotikusak az erek, ott már azért vannak valós szervi alapok, de az, hogy fiatal 20-50 éves embereket nyomják tele minden sz*rral, azért ez nagyon nem helyén való, sokan meg olyanok, h amit az orvos felír az szentírás, azt be kell venni, aztán csak mérgezik magukat, jobban meg nincsenek.

Nagyon szerencsés vagyok, mert olyan kardiológusom van, aki felismerte, hogy honnan erednek ezek a szíves panaszaim, annak ellenére, hogy már olyanokat generált, hogy rendesen mutatta az EKG ezeket, ST, T hullámok rendetlenkedtek, 117 volt a pulzusom alatta, és ezek után sem írt gyógyszert, elküldött sportolni, kiadta, h na akkor heti 2 minimum egy 30-40 kilóméteres túra, én pedig megfogadtam és csináltam és tényleg nagyon durva volt, mert működött, az elején egyfolytában kiabáltam a többieknek, hogy tudtok újraéleszteni? :D Aztán szépen lassan idomult a szívem a terheléshez, és az egész közérzetem jelentősen javult, kb 85-90%-ban voltam már jól, most a tél odavert, mert nem nagyon járok ilyenkor, meg nem jönnek velem, mert a Barátaim is nyaffattak, télen nem szeretnek bicózni, egyedül meg nem szívesen megyek, mert mivan ha lefordulok a bicóról hülyeség ott kattog az agyamba, ami persze marhaság, illetve mivel elcsaptak bicóval pár éve, ami után még a mai napig kezelnek fizikoterápiákkal/gyógytornákkal, így emiatt is necc egyedül tekerni, de mostmár jön a jó idő és kikerülök ebből a féldepis állapotból. :D

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook