Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
3311. Ludmilla8i (válaszként erre: 3307. - Napsugár7)
jan. 24. 19:40
Mintha bele látnál a gondolataimba. Sajnos pontosan ezek játszódnak le a fejemben. Mi van ha ott leszek rosszul és beverem a fejem,mi van ha senki nem tud segíteni,mi van ha épp akkor van baj amikor csupa sampon a fejem,szóval minden negatív dolog lejátszódik bennem. 😞 És persze amikor már végzek,kiszállok a zuhanyból úgy leszek jobban mintha egy kő esne le a szívemről, hogy na sikerült lefürdeni. De ugyan ez van ha megyünk valahova. Nem mentem évek óta mondjuk erdőbe kirándulni mert mi van ha oda nem jut el a segítség. De van hogy simán az is aggaszt hogy elmegyünk boltba,vagy 4 km -rel arrébb a máskk faluba. Mióta este megy fel a vérnyomásom már előre idegesít az este hogy megint szarul leszek. Pedig eddig imádtam a napnak azt a szakát amikor elpihentünk végre. Most este kell szednem a vérnyomás csökkentőmet mert ma reggel pl gyógyszer nélkül 103/73 volt. Este viszont 180ig is felmegy ezért kell most este szedni. De most meg azon agyalok nem e lesz bajom a gyógyszertől így hogy este szedem. Nagyon igyekszem. Nagyon akarok pozitívan hozzá állni mindenhez de nem megy sokszor. Nem értem hogy én aki mindig felszabadult volt,mindig nevetett,másoknak adott pozitív tanácsokat hogyan jutottam el idáig hogy egy roncsnak érzem magam és állandóan valami bajom van. Már egy hülye front miatt is ideges vagyok mert biztos a front miatt is bajom lesz meg ilyenek. Mindenki mondja aki ismer hogy magamnak csinálom mert a hülyeségeken agyalok de nem tudom hogy "kapcsoljam" ki az állandó szorongást,aggódást. Jó lenne valahogy magamtól kimászni ebből csak nem tudom hogyan.
jan. 24. 19:34
Akinek esetleg volt már életébe asztma stb Bronchitis és szedett ilyen sprayt. Okozott bármit is? Régen szedtem már, de most újra kell sajnos. Ez a szteroidos spray nem az a hirtelen ( ventolin) úgy tudom az okozhat mindenfele ritmus zavarokat
3309. Bluemoon55 (válaszként erre: 3303. - Jaguár25)
jan. 24. 19:32
Fehérvár az jo hely ahol én élek az szar. Hidd el barátnőm apukájat is épp megprobaltak elrakni láb alól. Épp most ment ugyvedhez
3308. napsugár7 (válaszként erre: 3305. - Erika19740123)
jan. 24. 19:15
Nem víziszonyod lett, ha nem klausztrofóbiád valószínű...Önmagában a covid alatti mozgás korlátozottság is előidézhette.Sőt valószínű, hogy az az oka...És nem fog így maradni.Ekkora hülyeséget rég hallottam orvos szájából...Tudatosan tegyél ellene.Ez az egyetlen megoldás.Mindaddig elő fog jönni tusoláskor, míg előre vetíted magadnak...STOP! Vess véget neki...Sokan megtették már és győztek...:)
3307. napsugár7 (válaszként erre: 3306. - Ludmilla8i)
jan. 24. 19:10
Természetes reakció a szorongás miatt...A zuhany közben attól félsz, hogy mi van, ha...és akkor nem tudsz azonnal esetleg elindulni az ügyeletre, mert törölközni, öltözni kell és a többi...És mert előre vetíted a lehetséges problémát, pedig nem történne meg, 99 %...De rágondolsz, szorongani kezdesz és ezzel előidézed, hogy bekövetkezhet.Csak semmi pánik, minden rendben van...erre kell gondolni és el fog múlni ez a zuhanyozós probléma.Tapasztalat...:)
3306. Ludmilla8i (válaszként erre: 3305. - Erika19740123)
jan. 24. 15:25

Érdekes. Én is kb 2 éve mióta szorongok az extrák miatt ,azóta utálom a zuhanyzàst. Régen simán akár 2 óràt feküdtem a forróvízben sok habbal. Most pedig tusolok,közben nyitva az ajtó és sietek hogy minél előbb végezzek. Tuti hogy zuhany közben érzem hogy jaj szédülök,jaj szorít a mellkasom,jaj jön az extra stb..

Jó tudni hogy nem vagyok egyedül ezzel az érzéssel😅

3305. Erika19740123 (válaszként erre: 3300. - Napsugár7)
jan. 24. 09:23
Szia. Nekem ez a zuhanyzós pànik 2021 után jött,akkor voltunk covidosak. Azt hittem csak nekem van ilyen. Az ajtót azóta sem csukom be ha zuhanyzok. Nem zavar senkit,egyedül èlek a 17 èves lányaimmal. Ha becsülöm jobban szèdülök bent.☹️ Kardiológusnak megemlítettem, azt mondta sajnos ez így is marad. Nektek mi az oka? Jó tudni hogy nem hülyültem meg,másnak is van ilyen... Amilyen gyorsan tudok lezuhanyzom,aztán iszkiri kifelè. Már azon gondolkodtam víziszonyom lett??😀
3304. Jaguár25 (válaszként erre: 3300. - Napsugár7)
jan. 24. 03:53

Nálam meg mindig zuhany vége felé jött a mellkasszorítás, ami vhogy az alsó bordákra lokalizálódik egyáltalán nem a mellkasom közepén, néha ilyen nehézlégzés is bejön mellé. Azért már nálam is ritkult a megjelenése, és úgyvan bizony, h fejben sokminden eldől, csak nem mindig látunk olyan tisztán mentálisan, h megfelelően tudjunk lereagálni egy ilyen rosszullétes storyt.


Na meg van egy olyan nálam ami régóta fennáll, h a gyomorszáji nyomás, ami ilyen szorító érzést ad kb, olyankor jön elő ha üres a gyomrom, ha eszem és iszom valamit helyre áll, na ez mi a franc lehet 😂

3303. Jaguár25 (válaszként erre: 3298. - Bluemoon55)
jan. 24. 03:45
Nemtom, itt Fehérváron jó az ellátás. Nekem 95%-ban jó tapasztalatom van.
3302. Jaguár25 (válaszként erre: 3297. - Bluemoon55)
jan. 24. 03:43
35-36-tól még csak perimenopauza lehet nagyon maximum, de nekem is megvan hülyülve egy jó ideje. Nekem mindig is fájt, mint a ku... élet 😄 de egy ideje kb a niagara vízesés, és újabban még hasmenés is van hol az elején, hol a végén, de az ájulás érzéstől a fáradtságig minden előjön és már nagyjából előtte pár nappal megkezdődik a pokol.
3301. Jaguár25 (válaszként erre: 3296. - Ludmilla8i)
jan. 24. 03:38

Nyilván érthető, hogy félsz meglépni, mert egy nagy döntésről lenne szó, viszont nézd azt, hogy rosszabbul nem alakulhat, mert csakis jobban járhatsz, megoldódnak a gondjaid, nyugalmad lesz, azokkal leszek akik szeretnek, Anyudnak igaza van, sajnos ez már jobb nem lesz amiben vagy, mert ha annyira megromlott a dolog ott általában nem változik már semmi (én reális típus vagyok), az egészségedre meg ha már most ráment, akkor ez folytatódni fog valamilyen formában, lehet mentálisan fog fokozódni vagy lehet, h testi tünetek/betegségek formájában. Én sok erőt kívánok, és szerintem menni fog, csak határozd el magad :)

A pszichiáter meg húzza le magát a wc-n a tablettáival, nemtom miért erőltetik mindenkinek.

3300. napsugár7 (válaszként erre: 3295. - Jaguár25)
jan. 23. 23:26
Nekem is volt zuhanyozós pánik...:D Mindig szédülést kezdtem érezni.A végén a monitoros szemüveget se vettem le zuhany közben...mondván, hogy jobban lássak, mert szédülök...:D De utána felülvizsgáltam a témát és azóta újra nyugodtan zuhanyozom szemüveg nélkül...:D
3299. napsugár7 (válaszként erre: 3290. - Ludmilla8i)
jan. 23. 23:15
A gondolataidat ha nem rendezed, a szorongás erősödni fog.Olyan nincs, hogy negatív, félelemmel teli gondolatokkal javulni fogsz...Minden az agyban keletkezik először.Te döntöd el, hogy reagálsz helyzetekre...Lehet optimistábban is, nem vészhelyzetbe kapcsolva állandóan.én tudom, mit jelent szorongani...Jó szándékból lovagolok ezen...vagyis hogy próbálj fejben változtatni.A problémák azért vannak, hogy megoldjuk.És általa erősebb lesz az ember.Mi lesz, ha...Igen, ismerős gondolatok...határozd el, hogy erős leszel.A fiadnak szüksége van rád, támasza vagy.Minden nap megmutatja, mi a következő lépés.Csak a mai nap terheivel foglalkozz...Tensiomin 160-as vérnyomás körül max.felet vegyél be.A 25-ösből, ha azt írtak fel.Nem jó, ha hirtelen lerántja a vérnyomást.Fokozatosan kell csökkennie.Általában este és reggel emelkedik a vérnyomás.
3298. Bluemoon55 (válaszként erre: 3291. - Ludmilla8i)
jan. 23. 18:43
Nekem meg pont ott megy fel, foleg ahol lakok iszonyat a kórház, tobben is meghaltak ismerősök az elmúlt két évben... Egyik kórházi fertőzés másikat haza engedték aztan tudo embolia, a lényeg hogy mindegyik menthető lett volna. Én Épp attol parázok hogy oda ne kerüljek be. Illetve látom a különbseget Ausztria és Magyarország között Eü ben és ha oda bekerulnek felek hogy nem jövök ki élve vagy valamelyik család tagom.iszonyat az ellátás.
3297. Bluemoon55 (válaszként erre: 3292. - Jaguár25)
jan. 23. 18:41

Nekem az a fura hogy valamikor egész nap stresszelek mégsincs extra mégha akarnam sem, valamikor meg eleve igy kelek hogy már van és bármit csinalok egesz nap akkor is van.

Mist újabb menstruáció előtti tünet vagyis már egy ideje van, abszolút migrén és also labfajas, vénás vagy nemtudom vádli. Rossz alvas. Vagyis rosszabb. De ez eddig nem volt. Gondolom ez a kezdődő akarmi, csak nem 40 évesen kéne még...

3296. Ludmilla8i (válaszként erre: 3295. - Jaguár25)
jan. 23. 16:02

Az biztos mivel alapból mindenen tudok szorongani így amikor haza érek munkából és megyünk bele a délutánba,estébe így szinte már csak várom mikor indul felfelé a vérnyomásom. Ma is méregettem többször munkahelyen, 110 meg 106 os vérnyomásokat mértem. Aztán itthon nyugiba vagyok pihengetek mégis hiába igyekszem lefoglalni magam felmegy. Nem érzem hogy pánikolnék de szerintem már tudat alatt is bennem van egy bizonyos félelem és ez is elég hogy magas legyen. Pénteken kell mennem orvoshoz,majd azért említem neki hogy egy pajzsmirigy vizsgálat nem ártana.


Azt is tudom hogy nem jó az az élet amiben most vagyok, de egyszerűen szinte rossznak látom azt ha egyedül kellene marandom. Pedig ott van a megoldás,a nyugalmasabb élet, a segítség, mégis el sem tudom képzelni hogy tényleg jó lenne. Teljesen fordítva állok a dolgokhoz és ez nem jó. Jártam pszihológushoz is aki szintén rá világított arra hogy mi a problémám fő oka. Sőt nem is fogadott már későbbiekben mert elmondta hogy minden alkalommal ugyan azokat a panaszokat mondom el mégsem teszek ellene semmit. Mégsem voltam képes lépni. Pszihiáter amikor nem szedtem be a gyógyszereket amiket szorongásra írt fel akkor elbocsájtott egy papírral amire rá írta hogy gyógyszeres kezelést elutasítottam,párkapcsolati gondok miatt szorongok. Anyu valamelyik nap lecseszett de nagyon,hogy tönkre megyek a saját hülyeségem miatt és igenis lépnem kell mert ez már nem játék. Előszőr kezdtem az állandó szorongással,aztán jöttek az extrák,aztán a pánik,most meg a magas vérnyomás. Azt kérdezte meddig várok? Amíg tényleg komoly bajom lesz csak azért mert képtelen vagyok kilépni egy szar kapcsolatból? Igaza van. Fel is fogom de félek a változástól. Na mindegy. Nem akarok mindenkit itt a fórumon untatni a gondjaimmal. Remélem megjön az eszem és merek lépni akkor is ha nehéz lesz.

3295. Jaguár25 (válaszként erre: 3290. - Ludmilla8i)
jan. 23. 15:09

Nagyon szívesen, ezért vagyunk itt ezen a fórumon, h egymásnak segítsünk.

Most amúgy szépen leírtad, hogy mi is a probléma, íme az összes testi bajodnak az oka. Te döntésed nyilván, de én azt mondom semmiképpen ne maradj egy rossz kapcsolatban, az a kisfiadnak sem tesz jót. A pánik, szorongás, stressz mindig egy jel, hogy nem jó úton járunk, hogy nem megfelelő az élethelyzetünk. Én azt mondom változtass, ne húzd le magadnak a rolót azzal, h arra ítéled magad, hogy egy rossz kapcsolatban sínylődj. Az, hogy Anyukád 60, az nem vészes, enyém 74 és kb 50 x éves kora óta magas vérnyomásos, volt már neki 214 is a vérnyomása, na pl ő az a típus akinek a vérnyomása mindig a stresszre szaladgál fel extrém mértékben, de tulajdonképpen meg tök egészséges. Szóval attól ne tarts, hogy Anyukáddal történik bármi is, simán lehet még 20-25 éve :) Te meg nyilván találhatsz magadnak egy sokkal jobb kapcsolatot, ennek a gyermeked sem akadály, én ismerek sok olyat, akinek 3 mellett lett új Párja.


Szóval csak előre, ha teszel magadért azt az egészséged is meghálálja. A sportot azt csak fokozatosan kell bevezetni és nem is kell túltolni, első időkben elég ha csak kedvtelésből eljársz néha bicajozni, vagy amikor van rá időd, energiád.


Amúgy ebből is látszik, h ez a vérnyomás felugrálás honnan ered, hogy mindig este megy fel, ha ennek valami szervi oka lenne, nem így jönne elő. Valószínű először mikor felment, akkor este volt és akkor volt egy pánikreakciód, ezt az agy sokszor rögzíti és mindig ugyanabban az időpontban újra indítja, ilyen létezik ám úgy is, h bizonyos cselekvésekhez kötődik. Nekem egy időben folyton zuhanyzás közben jött a mellkasszorítás.


Szóval ez mind pszichés, ezt a részét kell "kezelni", de nem vérnyomáscsökkentőkkel.. mondjuk nem is antidepikkel, meg nyugtatókkal, mert azok sem oldanak meg kusza életszitukat, sőt a benzodiazepinek kemény addiktív hatással csak további gödröket ásnak.

3294. Jaguár25 (válaszként erre: 3289. - Éva 1981)
jan. 23. 14:51
Igen, azóta írtam vissza. 😇
3293. Jaguár25 (válaszként erre: 3288. - Erika19740123)
jan. 23. 14:50
Hagyd a bisoprololt is a fenébe, az extrákat tényleg csak stressz és reflux váltja ki abban az esetben ha a kardiológiai kivizsgálás más szervi eltérésre nem derített fényt. 50-80-as intervallumú pulzusra meg aztán pláne ne szedj.
3292. Jaguár25 (válaszként erre: 3287. - Cocos)
jan. 23. 14:48
Igen, ez pontosan így van. Én is ilyen hülyén működöm. :D
3291. Ludmilla8i (válaszként erre: 3287. - Cocos)
jan. 22. 21:55
Hasonlóan jártam az ügyeleten pár napja amikor felment a vérnyomásom. 170et mértem itthon, aztán ügyeleten már 180at mértek. Kaptam egy xanaxot meg tensiomint hogy rágjam szét. Fél óra múlva semmit nem használt egyik sem. Éreztem hogy ideges vagyok. Remegtem meg folyton pisilnem kellett. Kaptam dupla adag tensiomint újra vártak semmit nem használt. Kaptam egy negyedik vérnyomás csökkentőt és haza küldtek. Ahogy haza értem éreztem hogy valamivel jobb de nem az igazi. Ezért mentem sürgősségire. Van egy hülyeségem hogyha kórház közelében vagyok akkor megnyugszok. Így az sbon már csak 130 meg 140es vérnyomást mértek és haza is küldtek. Szóval vagy addigra hatott a sok gyógyszer amit az ügyeleten kaptam vagy tényleg megnyugodtam és lement a stressz rólam.
3290. Ludmilla8i (válaszként erre: 3286. - Jaguár25)
jan. 22. 21:49

Köszi a hosszú és részletes magyarázatot,választ. :) sajnos igen azt vettem észre hogy szarnak mindenre az orvosok. Mert csak kaptam egy vérnyomás csökkentőt plussz tensiomint ha nagyon felmenne és ennyivel el van rendezve a dolog. Azt mondták nem kell kivizsgálni semmit. Amit nem értek mert a magasvérnyomást mindig valami okozza. De inkább kezelik a tünetet mint megkeressék a bajt. Sajnos ma este most hogy ezt írom is magas a vérnyomásom. Reggel beveszem a gyógyszert az remekül leviszi az amúgy is 125 ös vérnyomásomat 109re vagy alacsonyabbra. Eljön a délután/ este és szépen fel is megy. Az előbb újra mértem 180at, rá 10 percre 160at. Bevettem egy tensiomint most meg szerintem nagyon levitte. Nem mértem még azóta. Igaz megint frontok is vannak de nem hiszem el hogy tényleg a front szinte 10-20 percenként ugráltatja a vérnyomásomat este. Sajnos én is a stresszre gondolok. 2 éve szorongok,pánikolok.Amikor minden rendben akkor is és ez nem jó. Állandósult a gyomorideg,szorongás nálam és néha a semmiből érkezik pedig minden oké.

2 hónap alatt fogytam eddig 8 kilót. Nem nasizok,csak épp a szénhidrát bevitel sok. Tészta félék,kenyér félék. Most annyit csinálok hogy csak reggelizek,ebédelek és nem vacsizok. Ez az ami most segít a fogyásban. Meg gondolom a szorongás mert nincs étvágyam se nagyon. Egy nagyon nehéz időszakom van ahol szinte az egész életem megváltozásáról kellene döntenem és új élet kezdését. De van egy 5 éves fiam egy nárcisztikus párom, és így rettentő bonyolult minden. Anyukám támogat mindenben. Én meg nem tudom eldönteni mit tegyek. Maradjak a rosszban vagy menjek anyuhoz és kezdjek mindent előről. De közben félek mert anyu is már 60 éves. Pf és magasvérnyomás betegséggel. Félek. Mi lesz ha vele is történik valami én pedig teljesen egyedül maradok a kisfiammal. És ez a félelem inkább a párom mellett tart akivel viszont rettentő rossz a kapcsolatunk. Minden hogy rossz. Így is amibe most vagyok de a jővőtől is félek meg az egyedülléttől.

Jó lenne igen,sportolni valamit mert hosszú távon jót tenne testileg és lelkileg is. Sokszor mégis úgy érzem munka után itthon a sok házimunka,kert,kutyák,fiam mellett örülök ha van 10 perc nyugtom.nagyon elvesztem ebben a világban. Teljesen ki vagyok lelkileg mert nem tudom a következő lépést. Magammal is kellene tőrődnöm, a fiammal is az életemmel is. Most olyan kusza minden hogy tényleg nem tudom merre induljak tovább.

3289. Éva 1981 (válaszként erre: 3285. - Jaguár25)
jan. 22. 17:21
Ha minden igaz akkor neked írtam remélem 🙂
3288. Erika19740123 (válaszként erre: 3251. - Jaguár25)
jan. 22. 16:51
Voltam azóta kardiológián. Megemlítettem neki a frontint. Csak bólogatott.Nem szedem már. Kardiológiailag rendben vagyok, nincs semmi csak ami már megvolt idáig is. Jelzett Mi enyhe TI. Azt mondja az extákat a stressz csinálja..☹️ kaptam bisoprololt, hát mèg nem kezdtem el szedni, amúgy is alacsony a pulzusom. Nyugalmi 50 ha mozgok max 80. De azt már èszreveszem.
3287. Cocos
jan. 22. 09:48

Egy történet,hogy a stressz okozta dolgokat,még a gyógyszer sem változtatja meg. Terheléses ekg-n voltam. Felrakták a tappancsokat és megmérték a vérnyomásom. Mondja a doki,hogy magas a vérnyomásom és befújna a számba csökkentőt. Mondom neki,hogy nem magas csak most,mert én mindenre ráfeszülök. Kezdjük el a dolgot,és meglátja még az elején a séta közben visszaáll. Nem azt nem lehet ilyen nincs nyissam a számat. Befújt nyelv alá.

Vártunk 10 percet. Én már tudtam,hogy mi lesz. Még jobban ráfeszültem. Még az újabb mérés előtt mondom neki, hogy most magasabb lesz. Azt mondja olyan nem lehet.Ez leviszi. Hát nem. Csak nézett, és befúj még egyet. Vártunk. Újbóli mérés is magasabb. Mondom újra, hogy hagyjon futni és rendbe jön. A végén aláíratott velem egy saját felelősségre elvégzett vizsgálatról szóló papírt. Elkezdtük a vizsgálatot és a második mérésnél már a terhelésnek megfelelő volt minden, egész a vizsgálat végéig. Azt mondta,hogy Ő ilyet még nem látott,hogy a spray nem vitte le a vérnyomásomat. Hát utána levitte. vizsgálat után, amikor a stressz szintem is visszaállt beütött a két puff a nyelvem alá. Azt sem tudtam hol vagyok, csak kóvályogtam a folyosón és nyomtam a presszókávékat befelé. A stressz az ilyen.Érdekes dolgokat tesz a szervezettel.

3286. Jaguár25 (válaszként erre: 3284. - Ludmilla8i)
jan. 22. 03:50

Értem a szitudat egyébként, vagyis így egyben átlátható, hogy itt durván lelki háttere van mindennek a te esetedben. Úgy tűnik, h valamiért nem vagy rendben magaddal és az életeddel. A hízásnak tudod esetleg, h mi az oka? Sokat eszel, nassolsz? Vagy érthetetlen okból kúsznak fel a kilók? Egy fogyás jót tenne, de csak apránként, lassan. Egy teljes életmódváltás kéne neked, tudom ez nem egyszerű és anyagilag is megterhelő, de valahol el kell kezdeni, lehet ezt az életmódváltást is okosba, apránként kezdeni. Próbáld átstruktúrálni az étkezésed, h éhezés, önkínzás nélkül egészségesebbre, kalóriaszegényebbre áttérni. A cigit se ártana letenni, az se tüdőnek, se szívnek nem hasznos, idővel a koszorúér szűkület egy rizikófaktorává válhat (is.. és még csomó más sz*rnak). Tehát a fogyás az csak jót tehet a vérnyomásodnak, önbizalmadnak, sokkal jobban könnyedebben is tudsz mozogni. Nyilván egy túlsúllyal a sportolás elég megterhelő, ez úgymond normális. Én azt ajánlom, h télleg apránként haladj, tedd le a cigit, figyelj az étkezésre, kezdj el beiktatni mozgásként csak sima hosszabb sétákat. Ha beindul a fogyás, úgyis rákapsz az új étkezési rutinra és érezni fogod, h egyre jobban vagy, egyre többet bírsz és akkor be lehet vezetni a bringázást is, de azt is fokozatosan, először ilyen városi, normál tempós karikázást, ha már nagyon bírod, akkor jöhetnek a túrák, hegymenetbe, 20-40 kilóméter. Hidd el nekem, egy ilyen túra átszellőzteti a testet-lelket, nekem most így télen borzasztóan hiányzik, de hidegbe nem nagyon szeretnék menni, mert ilyen szempontból én is elég nyamvadt vagyok. :)


Egyet viszont tanácsolnék, h ne hagyd, h beszippantson az a story, ami a legtöbb embert, magyaroknál főleg gyakori, hogy elindul egy bizony egészségügyi lejtő, az orvosok sz*rnak rád, felírják a gyógyszereket, te beszeded és elkönyveled, h te magasvérnyomás betegségben szenvedsz.. a magas vérnyomást nem szabadna önálló betegségként kezelni, mert ez nem az, valaminek mindig a következménye, kinek mi okozza.. endokrin betegségek, magas koleszterin, atherosclerosis, mellékvese daganat, pszichés betegségek, sorolhatnám. Mindig felcsesz, mikor azt látom, h az orvosok nem akarnak gyógyítani és nem az okot keresik, hanem egy adott tünetre, odacsapnak egy gyógyszert. Na ilyenkor sajnálom, h anno az orvosi pálya helyett a másik opciót választottam, mert én nem lennék ilyen lesesz*rom prototípus.


Az extrák rossz érzés, félelmetes, de semmiképp ne vegye el a kedved a sportolástól és nem is zárható ki, h nem e mechanikusan jön elő nálad, mert ha van túlsúlyod, akkor elképzelhető, h kialakult egy rekeszsérved is, vagy csak szimplán egyfajta megemelkedett hasűri nyomás miatt nyomódik felfele minden, ami bizonyos szituációkban triggerelheti a vágusz ideget, elég sokszor ez a lúdas az extrák miatt, a refluxosoknak is ezzel magyarázható. Másik oka javarészt a stressz, ez is a szimpatikus idegrendszer túlműködése, tehát egyik esetben sem a szívnek van baja. Annak ha lenne az már a vizsgálatokon kibukott volna, és azért vannak a környezetemben konkrét szívbetegek és nem igazán volt nekik jellemző az extrázás. Biztos, h nem psvt-d volt, mert az azóta is előjött volna már jópárszor, meg az is elég ritka dolog. Az egyedüli olyan ami aggasztó a sok extrásoknál, h átmehet pitvarfibrillációba, de úgy gondolom az már megint csak valaminek a következménye, és nem éppen maga az extrának, hanem egy hosszú távú megterhelése a szervezetnek.

3285. Jaguár25 (válaszként erre: 3283. - Éva 1981)
jan. 22. 03:17
Válaszoltam :)
3284. Ludmilla8i (válaszként erre: 3276. - Jaguár25)
jan. 21. 20:07

120 kg nem vagyok. Viszont a magasságomhoz kêpest nagy a súlyom. 157cm vagyok és 85kg. Ez már azért nem is túlsúly hanem elhízás. Azt mondta az orvos minimum 30kgot kellene fogynom. Nem hirtelen híztam hanem évek alatt folyamatosan lassan. Miután megszületett a fiam akkor lett rosszabb a helyzet. Én erre is tudok gondolni hogy a szervezetem most gondolta azt hogy elég volt. Az elhízás,szorongás,állandó stressz,gyomorideg,dohányzás,frontok. Kicsit besokallt szerintem a szervezetem.

Én is voltam covidos 2 éve. Megkaptam 2 oltást,rá 1 hónapra beteg lettem aztán akkor volt egy durva rosszullétem extrákkal. Minden màsodik dobbanás extra volt órákon keresztül. Ettől szorongani kezdtem. Kaptam pulzuscsökkentôt, frontint azt jól van. Kardiológia,uh,vérvétel minden szuper volt így azt mondták nincs teendő. Én is bicajjal jártam dolgozni de kétszer olyan szarul lettem bicajon hogy azt hittem össze esek. Elsőnêl dombnak felfele toltam a bicajt,mire felmentem rajt a pulzusom az egekbe volt erre rá pánikoltam és össze vissza kezdett dobogni a szívem. Eltereltem a gondolataim és jobban lettem. Második alkalommal sima egyenes szakaszon kb 100 méter sem volt amikor jött egy sorozat extra aztán gyors erős szívdobogás. Nem tudni hogy pánik vagy psvt volt e. Na. Azóta nem ültem biciklire. Inkább sétálok munkába. Erre most meg a vérnyomásom kezdett el szarakodni. Ahelyett hogy javulna a helyzet mindig jön egy újabb szarság. Ma pl a vérnyomásom jó volt,sőt 113 lett gyógyszer után erre most estére már fáj a torkom és náthásodok is. Kellene mozognom,sportolni valamit de a bicajos eset után nem merek. Nem is értem hogy lehetek ilyen fostos mindentől meg pánikos.

3283. Éva 1981 (válaszként erre: 3282. - Jaguár25)
jan. 21. 18:29
Írtam neked privát üzenetet
3282. Jaguár25 (válaszként erre: 3281. - TSanya)
jan. 21. 13:47

Nem :D Tegnap szórakozni voltunk Barátokkal, utána még bennem volt a lendület. Amúgy hétköznap meg meg a home office-t rakom néha éjszakára, hogyha napközben más dolgom van, 24 óra nekem soha nem elég :)

Elég fura bioritmusom van amúgy, fél napig hulla vagyok ha reggel kelek, estére, éjjelre energiabomba leszek. És ma lusta voltam aludtam 11ig 😁

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook